Arsenal – Tottenham 5:2 (koniec) | West Bromwich – Chelsea 2:1 (koniec) | Norwich – Man Utd 1:0 (koniec)
West Bromwich Albion F.C.
2:1 (1:1)
Chelsea F.C.
Sobota 17.11.2012, 16:00 • The Hawthorns • Angielska Premier League

Niemoc Chelsea trwa, to czwarte kolejne spotkanie podopiecznych Di Mateo bez ligowego zwycięstwa. (17:54:38)

94'
    Zyskali kilkanaście sekund gospodarze. W środku pola przewinienie na Rosenbergu. Za chwilę rozlegnie się ostatni gwizdek arbitra...

92'
    Dwa z rzędu rzuty rożne dla Chelsea. Zarówno pierwszy, w wykonaniu Maty jak i drugi w wykonaniu Sturridge'a nie przyniósł większego zagrożenia bramki rywali.

91'
    Teraz kontratak West Bromwich. Na raty uderzał Rosenberg - najpierw zablokowany przez Cahill'a, a chwile później wprost w Cecha.

4 minuty doliczone przez arbitra.

90'
    Ramires faulowany w środku pola. Chwila na odetchnięcie dla obrony gospodarzy.

W natarciu Chelsea. Piłkarze WBA bronią się całą drużyną.

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

87'
    Dobra okazja tym razem Sturridge'a. Pomylił się jednak lewą nogą z bliskiej odległości.

85'
    Hazard groźnie uderza z pola karnego, a piłka po rykoszecie ląduje w rękawicach Myhill'a.

83'
    Mulumbu ma problemy ze zdrowiem. Jednak limit zmian został wykorzystany. Piłkarz pozostaje zatem na placu gry.

82'
    Odpowiedź Di Mateo. Ramires zastąpił Obi'ego Mikel'a.

81'
    Long, który zaliczył w dzisiejszym spotkaniu gola i asystę opuszcza boisko. Zmienia go Rosenberg. To trzecia, a więc ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy.

80'
    Cahill powstrzymuje rozpędzającego się w kontrataku Long'a.

78'
    Świetne prostopadłe dogranie Maty do Sturridge'a! Ten drugi przegrywa jednak pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy. To mogło być wyrównanie!

76'
    Dobrze w pole karne, do piłki zagranej przez Sturridge'a wbiegł Oscar, ale profesorski wślizg w wykonaniu Ridgewell'a zażegnał niebezpieczeństwo.

74'
    Po raz kolejny dobrze w destrukcji obrońcy WBA.

Chelsea od kilku minut w natarciu, gospodarze swojej szansy szukają z kolei w szybkich kontratakach.

70'
    Podobnie jak przed kilkoma minutami w Chelsea, również w drużynie gospodarzy podwójna zmiana. Dorrans na placu gry, a na ławkę wędruje Morrison.

70'
    Brunt zmienia Gerę.

69'
    I znowu Mata..z ostrego kąta, jednak czujnie krótki słupek asekurował bramkarz gospodarzy.

Nieco ożywienia w poczynaniach ofensywnych Chelsea wprowadził Juan Mata.

65'
    Mata świetnie wrzucił piłkę na 5 metr, a centymetrów by do niej dopaść zabrakło Sturridge'owi, w efekcie dobrze interweniuje Myhill.

63'
    A za Fernando Torresa na placu gry melduje się Juan Mata.

63'
    Oscar zmienia Romeu.

63'
    Najpierw próbował Bertrand, chwile później Moses, ale zarówno dośrodkowanie tego pierwszego jak i drugiego wybite przez obrońców.

61'
    Po akcji Sturridge'a Chelsea wywalczyła rzut rożny. Atak ten powstrzymany przez gospodarzy.

59'
    Gera wprost w mur zlożony z piłkarzy The Blues.

59'
    Wolny z około 20 metrów dla WBA.

Poza boiskiem intensywnie rozgrzewa się Juan Mata. Wydaje się więc, że w ciągu najbliższych minut doczekamy się zmiany w drużynie gospodarzy.

57'
    Kopia akcji z przed chwili, ale tym razem Longa powstrzymał Cahill.

56'
    W pole karne próbował przedzierać się Long, czujny jednak Azpilicueta.

55'
    Dobrze do piłki wychodzi Myhill. Bramkarz West Bromwich faulowany jeszcze przez Bertranda i gospodarze wznowią grę rzutem wolnym.

54'
    Korner dla Chelsea.

Trzeci gol w meczu...i to trzecie trafienie po strzale głową. Zaczyna się kapitalnie rozkręcać to spotkanie.

51'
    Gol dla West Bromwich!
    Za dużo miejsca na prawej stronie boiska Long'owi pozostawił David Luiz, a napastnik WBA skrzętnie to wykorzystał kapitalnym dośrodkowaniem na głowę Odemwingie'go, który pakuje piłkę w krótki róg bramki Cecha. ODEMWINGIE i 2:1 dla gospodarzy!

50'
    Azpilicueta przytomnie dośrodkował w pole karne, dobrze jednak ustawieni obrońcy gospodarzy.

49'
    Tym razem akcja pod bramką Chelsea. Cech w ostatniej chwili uprzedza pędzącego Long'a.

48'
    Dobra okazja dla Chelsea! Moses wyłożył piłkę na 11 metrze Sturridge'owi. Świetna interwencja Myhill'a!

47'
    Szybko, po rozpoczęciu gry piłkę stracili zawodnicy WBA. Hazard zagrał na skrzydło do Bertranda, ten dośrodkował na dalszy słupek jednak wprost na głowę Tamasa. Rzut rożny dla Chelsea.

46

Minuta doliczona do pierwszej odsłony spotkania.

45'
    Na raty uderzali teraz piłkarze Chelsea. Najpierw Romeu - w nogi obrońców, a odbitą futbolówkę wysoko ponad bramką przeniósł Moses.

43'
    Strzela Luiz i piłka trafia w mur. Tylko korner dla The Blues.

43'
    Rzut wolny dla Chelsea przed polem karnym WBA.

Póki co 1-1. Obydwie bramki strzelone głową. Jeszcze kilka minut do końca pierwszej połowy, a taki wynik zwiastuje obiecujące drugie 45 minut.

39'
    Gol dla Chelsea! Po dośrodkowaniu Azpilicuety, z ostrego kąta głowa strzelił Hazard, a piłka, zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od Jones'a.

38'
    Hazard próbował wymieniać piłkę z Torresem. Połapali się jednak w tym wszystkim obrońcy West Bromwich.

35'
    Kontratak gospodarzy w odpowiedzi na akcję The Blues. Morrison zagrał długą piłkę do Long'a, ten poradził sobie z Cahilem i uderzył zza pola karnego, futbolówka minęła bramkę, a jej lot kontrolował Cech.

34'
    W polu karnym Chelsea przewracał się Long. Nie było mowy o rzucie karnym.

32'
    Do piłki wybitej przez obrońców dopadł Sturridge, jednak jego strzał z woleja obronił dobrze ustawiony Myhill.

31'
    Sturridge ładnie poszukał w polu karnym Hazard'a. Francuz odegrał futbolówkę pięta, ale ta nie znalazła adresata w postaci Torres'a. Piłkę wybili obrońcy.

29'
    Piłkarze Chelsea zamknięci na własnej połowie. Coraz to częstszy obrazek w dzisiejszym spotkaniu.

28'
    Long na spalonym.

27'
    Kolejny nieskuteczny atak West Bromwich. Dobrze we własnym polu karnym ustawieni obrońcy The Blues.

25'
    David Luiz przy próbie wyprowadzenia piłki faulowany przez Long'a.

24'
    Tym razem pozycyjny atak gospodarzy.

22'
    Bertrand próbował dośrodkować z lewej strony, piłkę wybił jednak dobrze ustawiony Tamas.

21'
    Myhill ze spokojem wyłapuje niecelne dośrodkowanie Romeu.

20'
    Mulumbu probował odzyskać piłkę przed polem karnym Chelsea. Sędzia przerwał jednak grę, bowiem pomocnik WBA faulował Bertrand'a.

17'
    Niecelne uderzenie Moses'a.

Po kwadransie gry częściej przy piłce podopieczni Roberto Di Mateo, jednak to rywale prowadzą w tym spotkaniu 1:0.

14'
    Po spokojnym, pozycyjnym ataku Chelsea na strzał zdecydował sie Obi Mikel. Futbolówka minęła bramkę Myhill'a.

12'
    Nieudane dośrodkowanie i piłka daleko wybita przez któregoś z obrońców gospodarzy.

11'
    Korner dla The Blues.

9'
    LONG!!! nieupilnowany przez Davida Luiza napastnik WBA głową pakuję piłkę do bramki.

8'
    Strzał Sturridge po indywidualnej akcji Mosesa. Na posterunku Myhill.

6'
    Mulumbu próbował wejść w pole karne Chelsea, ostatecznie jednak zgubił piłkę.

Atak pozycyjny The Blues od początku tego spotkania.

2'
    Azpilicueta dośrodkował w pole karne WBA, ale futbolówkę zgarnęli obrońcy gospodarzy.

1

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę początek meczu.

Skład startowy:

West Bromwich Albion: Myhill - Jonas, Tamas, Olsson, Ridgewell - Yacob, Mulumbu, Morrison, Odemwingie - Gera, Long

Chelsea FC: Cech - Azpilicueta, Cahill, Luiz, Bertrand - Moses, Mikel, Romeu, Sturridge, Hazard - Torres

Sędziowie: .

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Dzisiejszy mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Piłkarze Chelsea zmotywowani faktem, iż od trzech ligowych kolejek nie zaznali smaku zwycięstwa, będą chcieli za wszelką cenę wywieźć z boiska rywali korzystny rezultat. Podopiecznych Roberto Di Mateo czeka jednak ciężka przeprawa - WBA przed własną publicznością, na 6 rozegranych w tym sezonie spotkań zwyciężali aż pięciokrotnie.