Arsenal – Tottenham 5:2 (koniec) | West Bromwich – Chelsea 2:1 (koniec) | Norwich – Man Utd 1:0 (koniec)
Arsenal F.C.
5:2 (3:1)
Tottenham Hotspur
Sobota 17.11.2012, 13:45 • Emirates Stadium • Angielska Premier League

Dziękujemy za wspólną relację i zapraszamy do śledzenia kolejnych na lajfy.pl (15:42:30)

90
    Arsenal nadal przeważa i próbuje zdobyć bramkę. Przed szansą Oxlade-Chamberlain, ale Lloris spisał się bez zarzutu.

90
    WALCOTT Szybka kontra Arsenalu. Na prawym skrzydle Oxlade-Chamberlain, doskonale obsłużył podaniem Walcotta, który w polu karnym nie myśląc długo przymierzył i zdobył piątą bramkę dla Arsenalu.

90
    Sędzia doliczył 4 minuty.

89
    Każda drużyna próbuje jeszcze stworzyć okazję pod bramką przeciwnika, ale Spurs nie mają już sił, ledwie człapią po boisku, a Arsenal woli bawić się w techniczne zagrywki. Czy to należy określić symulacją?

86
    Giroud schodzi, a w jego miejsce Oxlade-Chamberlain.

85
    Arsenal nadal nerwowo i niepewnie, ale goście nie mają już sił, żeby przeprowadzać kolejne kontrataki.

84
    Vermaelen dostał podanie w uliczkę od Santosa. Belgijski zawodnik wpadł w pole karne Tottenhamu, ale jego strzał nie zmienił wyniku.

81
    Gdy się uważnie przyjrzeć można odnieść wrażenie, że Arsenal gra bojaźliwie, jak gdyby przegrywał...

80
    Santos zmienia Podolskiego.

76
    Walcott próbował pobić rekord na setkę Bolta. Na prawym skrzydle dostał doskonałe podanie i mógł strzelić piątego gola dla Arsenalu, ale wypuścił sobie za daleko piłkę i bramkarz Spurs nie miał kłopotu, żeby wybić futbolówkę.

73
    Tottenham po strzeleniu drugiej bramki nabrał ochoty na kolejne. Co za dziwny mecz, ale to już chyba norma w konfrontacji Arsenalu z Tottenhamem.

71
    Ramsey na boisku zmienia Wilshere.

70
    BALE. Co się dzieje, a otóż mamy bramkę. Bale zabrał się z piłką na połowie Arsenalu. Pognał z lewego skrzydła do środka. Na wysokości dwudziestego metra kropnął i piłka po raz drugi wpadła do bramki Szczęsnego.

67
    Walcott szaleje na prawej stronie. Wpadł w pole karne, bawił się z obrońcą i bramkarzem. Ostatecznie ulitował się i postanowił, że bramkę strzeli później.

65
    Sandro ukarany za faul w środku boiska.

64
    Arsenal bawi się z przeciwnikiem. Cazorla w polu karnym bawi się w slalom, a za tyczki służą mu zawodnicy gości.

60
    CAZORLA. Walcott zagrywa na lewe skrzydło do Podolskiego, który posyła doskonałą piłkę wzdłuż bramki do Cazorli, który kierują piłkę do bramki Spurs. Doskonały kontratak gospodarzy.

56
    Kanonierzy opanowali sytuację. Spurs nie mają już chyba pomysłu na zdobycie drugiej bramki.

53
    Walcott ma drobny problem. Najprawdopodobniej nabawił się drobnego urazu lub stłuczenia barku, ale pomimo tego wraca do gry.

52
    Wolny dla Spurs, ale bez efektu bramkowego. Gospodarze całkowicie zdekoncentrowani wyszli na druga połowę spotkania.

50
    Po pięciu pierwszy minutach to goście mają przewagę. Arsenal nie potrafi udowodnić, że ma o jednego zawodnika więcej na murawie.

Trener gości dokonał dwóch zmian i jeszcze nie pogodził się z porażka.

Dempsey na boisku za Naughtona.

Walker schodzi i na jego miejsce Dawson.

Dwie dogodne akcje dla Spurs w pierwszych sekundach drugiej połowy. Było blisko, ale obrońcy Arsenalu, o dziwo grają jeszcze w tym spotkaniu.

46
    Defoe przed szansą, ale został zablokowany.

46

Gotowi? Jeszcze tylko cztery minuty i będziemy mogli się delektować drugą odsłoną meczu.

Zapraszamy na drugą połowę.

Szokujący mecz w Londynie. Cztery bramki i jedna czerwona kartka.

45
    GIROUD. Cazorla wbiegł w pole karne i posłał prostopadłą piłkę. Do futbolówki wślizgiem dopadł Giroud, który pokonał Llorisa. Zawodnik Arsenalu z pięciu metrów strzelił nie do obrony.

45
    Otrzymuje Lennon.

42
    PODOLSKI strzela drugą bramkę dla Arsenalu. Gol kuriozum. Podolski otrzymał piłkę od Artety, który próbował rozegrać z nim klepkę. Futbolówka utkneła w nogach zawodników. Podolski nie myślał długo obrócił się z piłką i strzelił, a ta po nogach Gallasa wturlała się do bramki.

39
    Walcott po raz kolejny genialnie dośrodkował, a Giroud głową strzelił w środek bramki. Lloris doskonale interweniował.

Tempo zawodów oszałamiające!!!

36
    I dla równowagi Arsenal rozpoczyna kontrę. Wynik się nie zmienia, ale gospodarze postraszyli swoich przeciwników.

34
    Tottenham pomimo braku jednego zawodnika nadal stwarzają zagrożenie pod bramką Arsenalu. Przed chwilą rzut rożny, ale obrońcy poradzili sobie z piłka zacentrowaną w pole karne.

33
    W odpowiedzi rzut wolny dla Spurs, do wrzutki nie doszedł żaden zawodnik gości, ale było groźnie.

32
    Cazorla strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Piłka minimalnie minęła poprzeczkę Spurs. Kanonierzy coraz śmielej atakują bramkę gości.

29
    Walcott szaleje na prawej stronie. Pomocnik Arsenalu wywalczył rzut wolny dla swojej drożyny. Giroud strzela, ale Lloris genialnie broni.

27
    Po kilku minutach szaleństwa, na boisku mamy więcej spokoju w poczynaniach obu zespołów.

25
    Mamy remis, ależ mecz w Londynie.

24
    MERTESACKER strzela wyrównującą bramkę dla Arsenalu. Poddanie ze skrzydła Walcotta idealnie trafiło na głowę obrońcy Arsenalu.

23
    Vermaelen w polu karnym przyłożył nogę, ale piłka została zablokowana.

22
    Mamy rzut rożny dla Arsenalu, ale efekt mizerny. Wynik bez zmian.

20
    Trzeba przyznać, że mecz w pierwszych minutach obfituje w ciekawe sytuacje. Niestety, zagranie Adebayora trochę zepsuł to widowisko. Napastnik Spurs zachował się, jak trampkarz.

18
    Adebayor próbował sprawdzić, czy Cazorla ma twarde kości. W odpowiedzi Webb zaproponował, żeby zawodnik Tottenhamu wykonywał takie eksperymenty poza murawą.

15
    W odpowiedzi Arsenal. Walcott przed szansą, ale piłka wraca na środek boiska. Chwilę później mamy kolejną akcję gospodarzy. Giroud zatrzymany przez obronę Spurs.

14
    Kolejna błyskotliwa akcja gości, ale tym razem obrońcy Arsenalu przypomnieli sobie, że grają w tym meczu.

Spurs w natarciu. Kanonierzy fatalnie spisują się w obronie.

13
    Lennon strzelił po ziemi będąc w polu karnym. Tylko centymetry uchroniły Arsenal przed utratą drugiej bramki.

10
    Spurs weszli, jak w masło w obronę Arsenalu. ADEBAYOR dopadł do piłki, którą odbił interweniujący Szczęsny i skierował z najbliższej odległości piłkę do siatki.

Gallas zdobywa bramkę, ale... z pozycji spalonej. Nadal wynik bez zmian.

8
    Rzut wolny dla Spurs.

4
    Pierwsze minuty to próba sił obu zespołów.

Co ciekawe zawody sędziuje znajomy wszystkich Polaków: Howard Webb.

2
    Inicjatywę w pierwszych minutach ma Arsenal.

1

Za kilka minut rozpoczniemy relację ze spotkania

Skład startowy:

Arsenal Londyn: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud // ławka rezerwowych: Mannone, Jenkinson, Santos, Coquelin, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arshavin.

Tottenham Hotspur: Lloris, Walker, Vertonghen, Gallas, Naughton, Sandro, Huddlestone, Bale, Lennon, Defoe and Adebayor // ławka rezerwowych: Friedel, Dawson, Livermore, Townsend, Carroll, Dempsey, Sigurdsson.

Sędziowie: Howard Webb .

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.

MZ

Gole: 24. Mertesacker, 42. Podolski, 45. Giroud, 60. Cazorla, 90. Walcott - 10. Adebayor, 70. Bale

Kartki:   45. Lennon (TOT), 65. Sandro (TOT)   18. Adebayor (TOT)

Arsenal F.C.: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud // ławka rezerwowych: Mannone, Jenkinson, Santos, Coquelin, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arshavin.
    Tottenham Hotspur: Lloris, Walker, Vertonghen, Gallas, Naughton, Sandro, Huddlestone, Bale, Lennon, Defoe, Adebayor // ławka rezerwowych: Friedel, Dawson, Livermore, Townsend, Carroll, Dempsey, Sigurdsson.

Sędziowie: Howard Webb