Wolfsburg – Eintracht 0:2 (koniec) | Bayer – Hamburg 3:0 (koniec) | Schalke 04 – Freiburg 1:3 (koniec)
Bayer Leverkusen
3:0 (2:0)
Hamburger SV
Sobota 15.12.2012, 15:30 • BayArena • Niemiecka Bundesliga

Bayer Leverkusen zasłużenie pokonuje HSV 3-0 i zmniejsza stratę do Bayernu Monachium, do 9 oczek. Świetny mecz w wykonaniu Kiesslinga, okraszony asystą i dwoma bramkami. (17:18:26)

Jedna minuta doliczona do czasu gry.

90
    Dośrodkowanie Diekmeiera wybite przez Wollscheida.

Nudne te ostatnie minuty, piłkarze HSV już chyba pogodzeni z rezultatem meczu czekają na ostatni gwizdek arbitra.

86
    Pierwszy kontakt z piłką Renato Augusto, gracz Bayeru powstrzymany jednak przy próbie wyprowadzania kontrataku.

Czy goście poderwą się jeszcze w końcówce do jakiegoś ataku?

85
    Renato Augusto za Castro.

83
    Junior Fernandez w miejsce Kiesslinga.

83
    Ostatnia zmiana w HSV. Badelja zastępuje Rincon.

82
    Ucierpiał Mancienne blokując mocne uderzenie. Będzie potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

Jeszcze dziesięć minut regulaminowego czasu gry.

79
    Castro dośrodkował na pole karne, odważnie na piłkę poszedł Boenisch , ale zabrakło precyzji w jego strzale.

78
    Po akcji Rudnevsa, od bramki rozpocznie Leno.

77
    Dośrodkowanie Castro wypiąstkował Adler.

76
    Rolfes wywalczył rzut rożny.

Nieco ponad kwadrans do końca meczu, Hamburger SV przegrywa trzema bramkami i nie wydaje się, by mógł odrobić straty, tym bardziej, że podopieczni Finka nie podrywają się do jakiegoś szaleńczego ataku.

72
    Kohr zmienił Schurlego.

70
    A po dośrodkowaniu z kornera, zagrożenie oddalili obrońcy.

70
    Wprost w mur wstrzelił futbolówkę Aogo, będzie rzut rożny.

69
    Z 20 metra rzut wolny będą bili gracze HSV.

67
    Gol dla Bayeru!

KIESSLING podwyższa prowadzenie Bayeru Leverkusen na 3:0. Asystę zalicza Leno, który posłał długą piłkę do napastnika.

65
    Oraz Ilicevic w miejsce Skjelbreda.

65
    Beister za Sona.

65
    Schurle trafia w poprzeczkę! Dobry strzał z linii szesnastego metra!

64
    Świetne dogranie Rolfesa, ale Schurle nie opanował piłki, gdyby zrobił to lepiej, to miałby przed sobą tylko Adlera!

62
    Kiessling nieczysto trafił w piłkę i ta, po strzale głową poleciała wzdłuż bramki.

62
    A teraz uderzenie zza szesnastki Rudnevsa, ale zbyt anemiczne by zaskoczyć bramkarza Leverkusen.

61
    Aogo dośrodkował wprost w ręce Leno.

61
    Hegeler ukarany za faul na 30 metrze przed własną bramką. Rzut wolny.

59
    Wysoko ponad bramką huknął Son.

Pierwsze minuty drugiej części gry, zapowiadały lepsze widowisko, ale znów mamy uspokojenie gry i mozolne próby wyprowadzania pozycyjnego ataku.

55
    Piłka dokręcana do bramki wybita ostatecznie przez Westermanna.

55
    Rzut rożny dla Leverkusen.

54
    Indywidualna akcja Sona, ale Diekmeier wyczekał do końca i skuteczną interwencją oddalił zagrożenie.

52
    Obok słupka uderzył Castro.

51
    Nie stworzyli żadnego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry piłkarze HSV.

51
    Po uderzeniu Badelja na rzut rożny piłkę wybija bramkarz.

49
    Skjelbred już wychodził sam na sam z bramkarzem, a w ostatniej chwili fantastyczny wślizg wykonał Mancienne. Zaryzykował teraz obrońca HSV, ale opłaciło się.

47
    Dobrą okazję miał Arslan, ale przy próbie strzału nie trafił w piłkę.

46

Bayer prowadzi z Hamburgerem SV 2:0. Spotkanie nie zachwyca, przez większą część pierwszej połowy na boisku nic się nie działo, sytuacji pod bramkami jak na lekarstwo. Mamy nadzieję, że druga połowa zrekompensuje nam nieco kiepskich obraz gry w pierwszych 45 minutach.

Równo w 45 minucie zabrzmiał gwizdek arbitra, informujący o tym, że piłkarze udadzą się na przerwę.

45
    Z pierwszej piłki uderzył Badelj, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

44
    Znów świetne, ofensywne wejście w pole karne Schurlego, ale tym razem gracz Bayeru zgubił piłkę.

Dużo walki w środku pola, w ostatnich minutach pierwszej odsłony spotkania.

40
    Westermann wygrywa pojedynek główkowy z Castro, a dośrodkowywał w tej sytuacji Hosogai.

38
    Rudnevs ukarany żółtą kartką, za atak "nakładką".

37

Kiessling zagrał do SCHURLE, a ten odważnie zabrał się z piłką, minął obrońcę i technicznym uderzeniem z pola karnego, posłał futbolówkę tuż przy słupku!

34
    A teraz Castro uderzył z 25 metrów w trybuny.

34
    Skutecznie we własnym polu karnym interweniuje Skjelbred, dobrym dośrodkowaniem popisał się Castro.

33
    Rzut rożny bili piłkarze Bayeru, jednak zagrożenia nie stworzyli żadnego.

32
    Schurle w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę, gdyby nie interwencja Mancienne, to Niemiec stanąłby oko w oko z Adlerem.

28
    Rudnevs trafia w słupek! Piorunująco mogli odpowiedzieć goście!

To 11. bramka Kiesslinga w tegorocznych rozgrywkach Bundesligi.

27

KIESSLING strzałem z 7 metra daje prowadzenie Bayerowi Leverkusen!

25
    Lam ukarany żółtą kartką, za faul na Hosogaiu.

24
    Leno bez kłopotów wyłapał dośrodkowanie.

24
    Rzut rożny dla Hamburger SV.

22
    Ładne uderzenie Sona, niewiele teraz pomylił się gracz gości.

21
    Zablokowany strzał Schurle.

19
    Spod linii końcowej Kiessling próbował wycofać do Castro, ale piłkę przechwycił Badelj.

18
    Przy wyprowadzaniu kontrataku Schurle podcinany przez Lama, obyło się jeszcze bez żółtej kartki.

15
    Strzał Rolfesa ląduje w rękawicach Rene Adlera.

Niebawem minie pierwszy kwadrans gry, póki co spotkanie nie stoi na wysokim poziomie.

12
    Żaden z piłkarzy gości nie sięgnął dośrodkowania Lama.

11
    Zaskoczyć Adlera, z dystansu próbował Hosogai, ale uderzył bardzo niecelnie.

10
    Hegeler faulowany na środku boiska.

9
    Długo rozgrywali piłkę gracze HSV, ale stracili piłkę, po niedokładnym zagraniu Aogo.

7
    Spokojny, pozycyjny atak "Aptekarzy".

5
    Niecelnie dośrodkował Arslan.

3
    Ależ błąd popełnili teraz obrońcy HSV! Piłkę przejął Schurle i strzałem z szesnastego metra trafił w słupek!

2
    Faulowany Kiessling, z rzutu wolnego dośrodkował Castro, ale któryś z jego partnerów główkował niecelnie.

Na biało przyjezdni, Bayer w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach.

1

Drużyny już na boisku, za chwilę początek spotkania!

Skład startowy:

Bayer 04 Leverkusen: Leno - Hosogai, Wollscheid, Toprak, Boenisch - Rolfes, Hegeler, Bender - Schurle, Castro, Kiessling.

Hamburger SV: Adler - Lam, Westermann, Mancienne, Diekmeier - Badelj, Skjelbred, Aogo, Arslan - Son, Rudnevs.

Sędziowie: Deniz Aytekin.

Wicelider tabeli, Bayer Leverkusen w sobotnim spotkaniu zmierzy się z Hamburgerem SV. Piłkarze z Leverkusen, w kontekście walki o Mistrzostwo Niemiec nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, bowiem do liderującego Bayernu Monachium tracą aż 11 oczek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.