Wolfsburg – Eintracht 0:2 (koniec) | Bayer – Hamburg 3:0 (koniec) | Schalke 04 – Freiburg 1:3 (koniec)
Bayer Leverkusen
3:0 (2:0)
Hamburger SV
Sobota 15.12.2012, 15:30 • BayArena • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Wicelider tabeli, Bayer Leverkusen w sobotnim spotkaniu zmierzy się z Hamburgerem SV. Piłkarze z Leverkusen, w kontekście walki o Mistrzostwo Niemiec nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, bowiem do liderującego Bayernu Monachium tracą aż 11 oczek.

Skład startowy:

Bayer 04 Leverkusen: Leno - Hosogai, Wollscheid, Toprak, Boenisch - Rolfes, Hegeler, Bender - Schurle, Castro, Kiessling.

Hamburger SV: Adler - Lam, Westermann, Mancienne, Diekmeier - Badelj, Skjelbred, Aogo, Arslan - Son, Rudnevs.

Sędziowie: Deniz Aytekin.

Drużyny już na boisku, za chwilę początek spotkania!

1

Na biało przyjezdni, Bayer w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach.

2
    Faulowany Kiessling, z rzutu wolnego dośrodkował Castro, ale któryś z jego partnerów główkował niecelnie.

3
    Ależ błąd popełnili teraz obrońcy HSV! Piłkę przejął Schurle i strzałem z szesnastego metra trafił w słupek!

5
    Niecelnie dośrodkował Arslan.

7
    Spokojny, pozycyjny atak "Aptekarzy".

9
    Długo rozgrywali piłkę gracze HSV, ale stracili piłkę, po niedokładnym zagraniu Aogo.

10
    Hegeler faulowany na środku boiska.

11
    Zaskoczyć Adlera, z dystansu próbował Hosogai, ale uderzył bardzo niecelnie.

12
    Żaden z piłkarzy gości nie sięgnął dośrodkowania Lama.

Niebawem minie pierwszy kwadrans gry, póki co spotkanie nie stoi na wysokim poziomie.

15
    Strzał Rolfesa ląduje w rękawicach Rene Adlera.

18
    Przy wyprowadzaniu kontrataku Schurle podcinany przez Lama, obyło się jeszcze bez żółtej kartki.

19
    Spod linii końcowej Kiessling próbował wycofać do Castro, ale piłkę przechwycił Badelj.

21
    Zablokowany strzał Schurle.

22
    Ładne uderzenie Sona, niewiele teraz pomylił się gracz gości.

24
    Rzut rożny dla Hamburger SV.

24
    Leno bez kłopotów wyłapał dośrodkowanie.

25
    Lam ukarany żółtą kartką, za faul na Hosogaiu.

27
    Gol dla Bayeru!

KIESSLING strzałem z 7 metra daje prowadzenie Bayerowi Leverkusen!

To 11. bramka Kiesslinga w tegorocznych rozgrywkach Bundesligi.

28
    Rudnevs trafia w słupek! Piorunująco mogli odpowiedzieć goście!

32
    Schurle w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę, gdyby nie interwencja Mancienne, to Niemiec stanąłby oko w oko z Adlerem.

33
    Rzut rożny bili piłkarze Bayeru, jednak zagrożenia nie stworzyli żadnego.

34
    Skutecznie we własnym polu karnym interweniuje Skjelbred, dobrym dośrodkowaniem popisał się Castro.

34
    A teraz Castro uderzył z 25 metrów w trybuny.

37

Kiessling zagrał do SCHURLE, a ten odważnie zabrał się z piłką, minął obrońcę i technicznym uderzeniem z pola karnego, posłał futbolówkę tuż przy słupku!

38
    Rudnevs ukarany żółtą kartką, za atak "nakładką".

40
    Westermann wygrywa pojedynek główkowy z Castro, a dośrodkowywał w tej sytuacji Hosogai.

Dużo walki w środku pola, w ostatnich minutach pierwszej odsłony spotkania.

44
    Znów świetne, ofensywne wejście w pole karne Schurlego, ale tym razem gracz Bayeru zgubił piłkę.

45
    Z pierwszej piłki uderzył Badelj, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Równo w 45 minucie zabrzmiał gwizdek arbitra, informujący o tym, że piłkarze udadzą się na przerwę.

Bayer prowadzi z Hamburgerem SV 2:0. Spotkanie nie zachwyca, przez większą część pierwszej połowy na boisku nic się nie działo, sytuacji pod bramkami jak na lekarstwo. Mamy nadzieję, że druga połowa zrekompensuje nam nieco kiepskich obraz gry w pierwszych 45 minutach.

46

47
    Dobrą okazję miał Arslan, ale przy próbie strzału nie trafił w piłkę.

49
    Skjelbred już wychodził sam na sam z bramkarzem, a w ostatniej chwili fantastyczny wślizg wykonał Mancienne. Zaryzykował teraz obrońca HSV, ale opłaciło się.

51
    Po uderzeniu Badelja na rzut rożny piłkę wybija bramkarz.

51
    Nie stworzyli żadnego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry piłkarze HSV.

52
    Obok słupka uderzył Castro.

54
    Indywidualna akcja Sona, ale Diekmeier wyczekał do końca i skuteczną interwencją oddalił zagrożenie.

55
    Rzut rożny dla Leverkusen.

55
    Piłka dokręcana do bramki wybita ostatecznie przez Westermanna.

Pierwsze minuty drugiej części gry, zapowiadały lepsze widowisko, ale znów mamy uspokojenie gry i mozolne próby wyprowadzania pozycyjnego ataku.

59
    Wysoko ponad bramką huknął Son.

61
    Hegeler ukarany za faul na 30 metrze przed własną bramką. Rzut wolny.

61
    Aogo dośrodkował wprost w ręce Leno.

62
    A teraz uderzenie zza szesnastki Rudnevsa, ale zbyt anemiczne by zaskoczyć bramkarza Leverkusen.

62
    Kiessling nieczysto trafił w piłkę i ta, po strzale głową poleciała wzdłuż bramki.

64
    Świetne dogranie Rolfesa, ale Schurle nie opanował piłki, gdyby zrobił to lepiej, to miałby przed sobą tylko Adlera!

65
    Schurle trafia w poprzeczkę! Dobry strzał z linii szesnastego metra!

65
    Beister za Sona.

65
    Oraz Ilicevic w miejsce Skjelbreda.

67

KIESSLING podwyższa prowadzenie Bayeru Leverkusen na 3:0. Asystę zalicza Leno, który posłał długą piłkę do napastnika.

69
    Z 20 metra rzut wolny będą bili gracze HSV.

70
    Wprost w mur wstrzelił futbolówkę Aogo, będzie rzut rożny.

70
    A po dośrodkowaniu z kornera, zagrożenie oddalili obrońcy.

72
    Kohr zmienił Schurlego.

Nieco ponad kwadrans do końca meczu, Hamburger SV przegrywa trzema bramkami i nie wydaje się, by mógł odrobić straty, tym bardziej, że podopieczni Finka nie podrywają się do jakiegoś szaleńczego ataku.

76
    Rolfes wywalczył rzut rożny.

77
    Dośrodkowanie Castro wypiąstkował Adler.

78
    Po akcji Rudnevsa, od bramki rozpocznie Leno.

79
    Castro dośrodkował na pole karne, odważnie na piłkę poszedł Boenisch , ale zabrakło precyzji w jego strzale.

Jeszcze dziesięć minut regulaminowego czasu gry.

82
    Ucierpiał Mancienne blokując mocne uderzenie. Będzie potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

83
    Ostatnia zmiana w HSV. Badelja zastępuje Rincon.

83
    Junior Fernandez w miejsce Kiesslinga.

85
    Renato Augusto za Castro.

Czy goście poderwą się jeszcze w końcówce do jakiegoś ataku?

86
    Pierwszy kontakt z piłką Renato Augusto, gracz Bayeru powstrzymany jednak przy próbie wyprowadzania kontrataku.

Nudne te ostatnie minuty, piłkarze HSV już chyba pogodzeni z rezultatem meczu czekają na ostatni gwizdek arbitra.

90
    Dośrodkowanie Diekmeiera wybite przez Wollscheida.

Jedna minuta doliczona do czasu gry.

Bayer Leverkusen zasłużenie pokonuje HSV 3-0 i zmniejsza stratę do Bayernu Monachium, do 9 oczek. Świetny mecz w wykonaniu Kiesslinga, okraszony asystą i dwoma bramkami. (17:18:26)