Valencia – Getafe 4:2 (koniec) | Atletico – Celta Vigo 1:0 (koniec)
Atletico Madryt
1:0 (0:0)
Celta de Vigo
Piątek 21.12.2012, 22:00 • Vicente Calderon • Hiszpańska LaLiga

Atletico skromnie, bo 1:0 pokonuje Celtę Vigo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony do gry Adrian. Tym samym podopieczni Simeone zbliżają się do Barcelony na 6 punktów, ale Duma Kataloni ma mecz mniej. Celta po tej kolejce może znaleźć się w strefie spadkowej.
    (23:50:15)

90+3
    Wybijają na aut obrońcy, a arbiter odgwizduje koniec spotkania.

90+3
    Ostatnie sekundy i Atletico będzie miało jeszcze rzut wolny.

90+2
    Strzał Ardy z niemal zerowego kąta wybija bramkarz.

90+2
    Szanują piłkę gospodarze, starają się być w jej posiadaniu jak najdłużej na połowie rywala.

3 minuty dolicza arbiter.

90
    Krótkie rozegranie, po czym z piłką ruszył Arda, ale strzał zbyt słaby, by sprawić jakiekolwiek zagrozenie.

90
    Faulowany Arda Turan. Gracze Atletico będą bili rzut wolny na wysokości pola karnego.

89
    Teraz Falcao próbował uderzać, ale został zablokowany.

89
    Osaczony przez obrońców Falcao traci piłkę.

87
    Fatalnie popsuł ten stały fragment gry Aspas, poślizgnął się tuż przed oddaniem strzału i spudłował.

86
    Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla obrońcy Atletico. Miranda schodzi do szatni.

86
    Miranda zagrywa ręką tuż przed linią pola karnego! Ależ będzie okazja dla Celty!

85
    Trzecia zmiana w drużynie gości. De Lucas zastępuje Augusto.

84
    Courtois wypycha piłkę z pola karnego.

84
    Udana interwencja Mirandy i korner dla Celty.

83
    A teraz kartka dla Jonathana.

82
    Falcao ukarany za ostre wejście.

81
    Tunez ratuje własną drużynę! W ostatniej chwili wybija piłkę sprzed pustej bramki!

79
    Odważnie przedarł się w pole karne Mallo, ale na skuteczne uderzenie zabrakło sił.

Miał nosa Simeone, jego gracz zdobywa bramkę 5 minut po tym, jak pojawił się na placu gry.

77
    Gol dla Atletico!

ADRIAN strzela zza pola karnego nie do obrony!!!!! Ależ to było uderzenie!!!

77
    W ostatniej chwili uprzedzony na polu karnym Adrian.

Niecały kwadrans do zakończenia meczu.

76
    Ostatnia zmiana w drużynie Atletico. Raul Garcia pojawia się w miejsce Cismy.

75
    Zmiana w Celcie Vigo. Jonathan za Insę.

Od kilku minut atakuje Atletico,ale dobrze ustawieni przed własną bramką piłkarze Celty.

72
    Zmiana w szeregach gospodarzy. Diego Costę zastępuje Adrian.

71
    Jednak nie...pewnie na przedpolu golkiper.

70
    Trzeci rzut rożny w przeciągu trzech minut. Czyżby do trzech razy sztuka?

70
    I tym razem bez większego zagrożenia pod bramką Varasa.

69
    Falcao uderza po nogach obrońcy, kolejny korner dla Atletico.

68
    Najwyżej w polu karnym wyskoczył bramkarz i zagarnął futbolówkę.

67
    Korner dla Atletico.

66
    Falcao nie sięgnął piłki, po dośrodkowaniu Diego Costy.

65
    Zmiana w drużynie Celty. Bermejo za Alexa Lopeza.

Na boisku dużo walki, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. Inicjatywa po stronie Atletico, ale nie zmienia to faktu, że dobrze w defensywie ustawieni są gracze Celty.

62
    Bramkarz Celty, Varas ukarany kartką, za opóźnianie wznowienia gry.

62
    Nieudane dośrodkowanie Koke.

61
    Dobra interwencja Godina przy linii końcowej.

59
    Cristian w miejsce Gabiego.

58
    W drużynie Atletico przyszykowany do wejścia na boisko Cristian Rodriguez.

57
    A wrzutkę Krohn-Dehlego wyłapuje bramkarz.

56
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego poza boisko zbijają obrońcy Atletico.

55
    Drugi raz przewinił Miranda i tym razem ogląda żółtą kartkę.

55
    Miranda faulował Iago Aspasa.

53
    Piłka dośrodkowana z narożnika boiska minęła wszystkich w polu karnym.

52
    Teraz zaatakowała Celta, Mallo wywalczył korner.

Widać, że Atletico od początku drugiej odsłony odważnie naciera na bramkę rywala.

51
    Dwójkowa akcja Diego Costy z Gabim, zabrakło precyzji.

50
    Dogranie po ziemi do Koke, ten dośrodkował w pole karne, a tam piłkę wybili obrońcy.

49
    Gabi będzie egzekwował rzut wolny dla Atletico.

48
    A teraz z lewej strony boiska uderzył Alex Lopez, obok słupka.

47
    Mamy strzał z dystansu, ale Juanfran ucelował piłką w trybuny.

Bez zmian obydwie jedenastki rozpoczęły drugą część gry.

46

Zapraszamy za około 15 minut.

Do przerwy w spotkaniu Atletico z Celtą bez bramek. Dwie dogodne sytuację mieli gospodarze, ale najpierw Koke trafił w słupek, a później Diego Costa fatalnie spudłował.

Minutę dolicza arbiter do czasu gry.

43
    Pada w polu karnym Diego Costa! Wydaje się, że był podcinany, ale gwizdek arbitra milczy...gramy dalej.

41
    Z pomocy fizjoterapeutów skorzystać musiał Cabral, który ucierpiał w starciu z Falcao.

Rozpędzają się podopieczni Simeone. Czy zdołają w końcówce pierwszej części gry zdobyć bramkę? A może to Celta, z kontrataku wyprowadzi cios do szatni?

38
    Rzut rożny dla Atletico. Piłka wybita przez obrońców.

36
    Tunez ukarany za faul.

35
    Po dośrodkowaniu Ardy, strzałem głową bramkarza nie zaskoczył Falcao.

35
    Teraz z kolei rzut wolny dla Atletico. Do bramki nieco ponad 30 metrów.

34
    Szybki kontratak Celty, ale osamotniony Aspan nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

33
    Żółta kartka dla Ardy Turana, za zagranie piłki ręką.

33
    Wprost w bramkarza uderzył Gabi.

32
    Na lewej stronie powstrzymana nieźle zapowiadająca się akcja Atletico.

30
    Ponad bramką uderzył głową Insa.

27
    Druga dogodna szansa na zdobycie bramki dla Atletico! Arda Turan posłał futbolówkę na pole karne, a tam będąc tuż przed bramką nie trafił Diego Costa!

23
    Cabral wybił piłkę po tym dośrodkowaniu.

23
    Rzut rożny dla Atletico.

23
    Świetna, indywidualna akcja Diego Costy, zakończona wyłożeniem piłki na piąty metr, ale tam skutecznie powstrzymany został Falcao.

20 minut gry za nami, na Vicente Calderon bez bramek. Celta stawia póki co twarde warunki faworyzowanemu Atletico.

20
    Kolejny atak gospodarzy, na polu karnym powstrzymany Koke.

18
    A teraz Falcao niecelnie uderzył z pola karnego.

18
    Na środku boiska faulowany był Radamel Falcao.

16
    Prostopadłe zagranie do Iago Aspasa, ten jednak nie zrobił z piłką nic pożytecznego.

15
    Prawą stroną zaatakowali gracze Celty, piłka opuściła jednak boisko i od własnej bramki wznowi Courtois.

13
    Faulował Godin.

12
    Koke trafia w słupek!! Pierwsza dogodna okazja dla gospodarzy!

11
    Strzelał Arda Turan, ale piłka minęła bramkę.

7
    Ładna akcja Atletico przerwana przez defensywę rywali.

5
    Obrońcy Atletico oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

5
    Rzut rożny dla Celty Vigo.

3
    Niecelnie uderza Alex Lopez.

1

Skład startowy:

Atletico Madryt: Thibaut Courtois, Diego Godín, Domingo Cisma, Juanfran, Miranda, Tiago, Koke, Arda Turan, Gabi, Falcao, Diego Costa.

Real Club Celta de Vigo: Javi Varas, Hugo Mallo, Andrés Túñez, Gustavo Cabral, Carlos Bellvís, Borja Oubiña, Álex López, Michael Krohn-Dehli, Augusto Fernández, Natxo Insa, Iago Aspas.

Sędziowie: Pedro Perez.

Wicelider Primera Division podejmie przed własną publicznością 15-stą drużynę ligowej tabeli, Celtę Vigo. Celta w swoim ostatnim spotkaniu, przed własną publicznością uległa 0:1 Betisowi Sewilla. Atletico musiało z kolei uznać wyższość Barcelony (1:4).

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.