Valencia – Getafe 4:2 (koniec) | Atletico – Celta Vigo 1:0 (koniec)
1:0 (0:0)
Celta de Vigo
Piątek 21.12.2012, 22:00 • Vicente Calderon • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Wicelider Primera Division podejmie przed własną publicznością 15-stą drużynę ligowej tabeli, Celtę Vigo. Celta w swoim ostatnim spotkaniu, przed własną publicznością uległa 0:1 Betisowi Sewilla. Atletico musiało z kolei uznać wyższość Barcelony (1:4).

Skład startowy:

Atletico Madryt: Thibaut Courtois, Diego Godín, Domingo Cisma, Juanfran, Miranda, Tiago, Koke, Arda Turan, Gabi, Falcao, Diego Costa.

Real Club Celta de Vigo: Javi Varas, Hugo Mallo, Andrés Túñez, Gustavo Cabral, Carlos Bellvís, Borja Oubiña, Álex López, Michael Krohn-Dehli, Augusto Fernández, Natxo Insa, Iago Aspas.

5
    Obrońcy Atletico oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

7
    Ładna akcja Atletico przerwana przez defensywę rywali.

11
    Strzelał Arda Turan, ale piłka minęła bramkę.

12
    Koke trafia w słupek!! Pierwsza dogodna okazja dla gospodarzy!

13
    Faulował Godin.

15
    Prawą stroną zaatakowali gracze Celty, piłka opuściła jednak boisko i od własnej bramki wznowi Courtois.

16
    Prostopadłe zagranie do Iago Aspasa, ten jednak nie zrobił z piłką nic pożytecznego.

18
    Na środku boiska faulowany był Radamel Falcao.

18
    A teraz Falcao niecelnie uderzył z pola karnego.

20
    Kolejny atak gospodarzy, na polu karnym powstrzymany Koke.

20 minut gry za nami, na Vicente Calderon bez bramek. Celta stawia póki co twarde warunki faworyzowanemu Atletico.

23
    Świetna, indywidualna akcja Diego Costy, zakończona wyłożeniem piłki na piąty metr, ale tam skutecznie powstrzymany został Falcao.

23
    Rzut rożny dla Atletico.

23
    Cabral wybił piłkę po tym dośrodkowaniu.

27
    Druga dogodna szansa na zdobycie bramki dla Atletico! Arda Turan posłał futbolówkę na pole karne, a tam będąc tuż przed bramką nie trafił Diego Costa!

30
    Ponad bramką uderzył głową Insa.

32
    Na lewej stronie powstrzymana nieźle zapowiadająca się akcja Atletico.

33
    Wprost w bramkarza uderzył Gabi.

33
    Żółta kartka dla Ardy Turana, za zagranie piłki ręką.

34
    Szybki kontratak Celty, ale osamotniony Aspan nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

35
    Teraz z kolei rzut wolny dla Atletico. Do bramki nieco ponad 30 metrów.

35
    Po dośrodkowaniu Ardy, strzałem głową bramkarza nie zaskoczył Falcao.

36
    Tunez ukarany za faul.

38
    Rzut rożny dla Atletico. Piłka wybita przez obrońców.

Rozpędzają się podopieczni Simeone. Czy zdołają w końcówce pierwszej części gry zdobyć bramkę? A może to Celta, z kontrataku wyprowadzi cios do szatni?

41
    Z pomocy fizjoterapeutów skorzystać musiał Cabral, który ucierpiał w starciu z Falcao.

43
    Pada w polu karnym Diego Costa! Wydaje się, że był podcinany, ale gwizdek arbitra milczy...gramy dalej.

Minutę dolicza arbiter do czasu gry.

Do przerwy w spotkaniu Atletico z Celtą bez bramek. Dwie dogodne sytuację mieli gospodarze, ale najpierw Koke trafił w słupek, a później Diego Costa fatalnie spudłował.

Zapraszamy za około 15 minut.

46

Bez zmian obydwie jedenastki rozpoczęły drugą część gry.

47
    Mamy strzał z dystansu, ale Juanfran ucelował piłką w trybuny.

48
    A teraz z lewej strony boiska uderzył Alex Lopez, obok słupka.

49
    Gabi będzie egzekwował rzut wolny dla Atletico.

50
    Dogranie po ziemi do Koke, ten dośrodkował w pole karne, a tam piłkę wybili obrońcy.

51
    Dwójkowa akcja Diego Costy z Gabim, zabrakło precyzji.

Widać, że Atletico od początku drugiej odsłony odważnie naciera na bramkę rywala.

52
    Teraz zaatakowała Celta, Mallo wywalczył korner.

53
    Piłka dośrodkowana z narożnika boiska minęła wszystkich w polu karnym.

55
    Miranda faulował Iago Aspasa.

55
    Drugi raz przewinił Miranda i tym razem ogląda żółtą kartkę.

56
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego poza boisko zbijają obrońcy Atletico.

57
    A wrzutkę Krohn-Dehlego wyłapuje bramkarz.

58
    W drużynie Atletico przyszykowany do wejścia na boisko Cristian Rodriguez.

59
    Cristian w miejsce Gabiego.

61
    Dobra interwencja Godina przy linii końcowej.

62
    Nieudane dośrodkowanie Koke.

62
    Bramkarz Celty, Varas ukarany kartką, za opóźnianie wznowienia gry.

Na boisku dużo walki, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. Inicjatywa po stronie Atletico, ale nie zmienia to faktu, że dobrze w defensywie ustawieni są gracze Celty.

65
    Zmiana w drużynie Celty. Bermejo za Alexa Lopeza.

66
    Falcao nie sięgnął piłki, po dośrodkowaniu Diego Costy.

67
    Korner dla Atletico.

68
    Najwyżej w polu karnym wyskoczył bramkarz i zagarnął futbolówkę.

69
    Falcao uderza po nogach obrońcy, kolejny korner dla Atletico.

70
    I tym razem bez większego zagrożenia pod bramką Varasa.

70
    Trzeci rzut rożny w przeciągu trzech minut. Czyżby do trzech razy sztuka?

71
    Jednak nie...pewnie na przedpolu golkiper.

72
    Zmiana w szeregach gospodarzy. Diego Costę zastępuje Adrian.

Od kilku minut atakuje Atletico,ale dobrze ustawieni przed własną bramką piłkarze Celty.

75
    Zmiana w Celcie Vigo. Jonathan za Insę.

76
    Ostatnia zmiana w drużynie Atletico. Raul Garcia pojawia się w miejsce Cismy.

Niecały kwadrans do zakończenia meczu.

77
    W ostatniej chwili uprzedzony na polu karnym Adrian.

77
    Gol dla Atletico!

ADRIAN strzela zza pola karnego nie do obrony!!!!! Ależ to było uderzenie!!!

Miał nosa Simeone, jego gracz zdobywa bramkę 5 minut po tym, jak pojawił się na placu gry.

79
    Odważnie przedarł się w pole karne Mallo, ale na skuteczne uderzenie zabrakło sił.

81
    Tunez ratuje własną drużynę! W ostatniej chwili wybija piłkę sprzed pustej bramki!

82
    Falcao ukarany za ostre wejście.

83
    A teraz kartka dla Jonathana.

84
    Udana interwencja Mirandy i korner dla Celty.

84
    Courtois wypycha piłkę z pola karnego.

85
    Trzecia zmiana w drużynie gości. De Lucas zastępuje Augusto.

86
    Miranda zagrywa ręką tuż przed linią pola karnego! Ależ będzie okazja dla Celty!

86
    Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla obrońcy Atletico. Miranda schodzi do szatni.

87
    Fatalnie popsuł ten stały fragment gry Aspas, poślizgnął się tuż przed oddaniem strzału i spudłował.

89
    Osaczony przez obrońców Falcao traci piłkę.

89
    Teraz Falcao próbował uderzać, ale został zablokowany.

90
    Faulowany Arda Turan. Gracze Atletico będą bili rzut wolny na wysokości pola karnego.

90
    Krótkie rozegranie, po czym z piłką ruszył Arda, ale strzał zbyt słaby, by sprawić jakiekolwiek zagrozenie.

3 minuty dolicza arbiter.

90+2
    Szanują piłkę gospodarze, starają się być w jej posiadaniu jak najdłużej na połowie rywala.

90+2
    Strzał Ardy z niemal zerowego kąta wybija bramkarz.

90+3
    Ostatnie sekundy i Atletico będzie miało jeszcze rzut wolny.

90+3
    Wybijają na aut obrońcy, a arbiter odgwizduje koniec spotkania.

Atletico skromnie, bo 1:0 pokonuje Celtę Vigo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony do gry Adrian. Tym samym podopieczni Simeone zbliżają się do Barcelony na 6 punktów, ale Duma Kataloni ma mecz mniej. Celta po tej kolejce może znaleźć się w strefie spadkowej.
    (23:50:15)