2:1 (1:0)
Bradford City A.F.C
Wtorek 22.01.2013, 20:45 • Villa Park • Puchar Ligi Angielskiej

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami rewanżowe spotkanie półfinału Pucharu Ligi Angielskiej gdzie zespół Aston Villa podejmować będzie Bradford. Za niespodziankę można uznać, gdzie zespół z czwartej ligi angielskiej doszedł to tego etapu rozgrywek, a ponadto w pierwszym meczu pokonał zespół dzisiejszych gospodarzy aż 3:1 ! Jeśli "The Villans" myślą realnie o finale, będą musieli odrobić zaliczkę z pierwszego meczu.

Zwycięzca tej konfrontacji spotka się w finale Puchar Ligi z zespołem drugiej pary półfinałowej: Chelsea lub Swansea.

Skład startowy:

Aston Villa F.C.: Given, Vlaar, Clark, Bennett, Lowton, Ireland, N'Zogbia, Delph, Bannan, Agbonlahor, Benteke.

Bradford City A.F.C: Duke, Darby, McHugh, McArdle, Good, Atkinson, Jones, Doyle, Hanson, Hines, Wells.

Sędziowie: P. Dowd, S. Long, G. Beswick..

Stadion wypełniony po brzegi, kibice czekają na wspaniałe widowisko. Zawodnicy rozgrzewają się na murawie. Za chwilę zaczynamy.

1

1
    Od rzutu wolnego zacznie Bradford.

3
    Hanson blisko pola karnego, ale obrońca wyjaśnia sytuację.

3
    N'Zogbia dobre dośrodkowanie z prawej strony, Benteke strzela głową, ale niecelnie.

4
    Doyle fauluje Benteke i od rzutu wolnego gospodarze.

6
    Kolejne udane dośrodkowanie N'Zogbia , podanie głową Benteke do Lowton'a ale ten nie trafia.

9
    Dobre podanie dochodzi do Benteke, ten mija jednego obrońcę, ale nie udaje mu się oddać czystego strzału.

10
    Stały fragment gry dla Bradford, dośrodkowanie z prawej strony na głowę Hanson'a, ale bardzo niecelny strzał.

13
    Zdecydowanie za mocne podanie Bennett'a do biegnącego po skrzydle Lowton'a.

14
    Uderzenie Agbonlahor'a zablokowane przez jednego z obrońców.

16
    Dośrodkowanie N'Zogbia z prawej strony, strzela Benteke, ale Duke broni ten groźny strzał. Nie ma bramki dla Villa!

16
    Fabian Delph strzela, ale nie wyszło mu to zagranie.

19
    Lowton szukał tym długim podaniem Delph'a, ale nie udało się zawodnikowi przejąć piłki. Od bramki Duke.

20
    Agbonlahor dobrze obrócił się polu karnym po przedłużonym podaniu od Benteke, strzela ale wprost w bramkarza.

22
    Sędzia P. Dowd musi karać za takie zagrania. Żółtą kartę otrzymuje Ciaran Clark.

24
    Goooool dla Aston Villi!
    Po cudownym dośrodkowaniu CHRISTIAN BENTEKE zdobywa bramkę !!

24
    Asysta na konto Bennett'a, który jest współautorem bramki !

26
    Wells uderza z daleko, ale futbolówka obok bramki Given'a.

28
    Cudowna indywidualna akcja Bennett'a który wbiegł w pole karne gości podał piłkę do Ireland ten strzelił do bramki, ale sędzia liniowy uznał że był na spalonym ! Nie ma drugiego gola dla Aston Villa.

29
    Wywalczony korner przez N'Zogbia.

31
    Hanson fauluje obrońcę gospodarzy. Od rzutu wolnego The Villas.

32
    N'Zogbia piekielnie mocno przyłożył z lewej nogi i Duke jedną ręką broni ten strzał wybijając piłkę na rzut rożny !

33
    Bannan słabo wykonał ten stały fragment gry.

36
    Od rzutu wolnego z ok 40 metrów zacznie Aston Villa. N'Zogbia przy piłce.

38
    Co za okazja dla Gospodarzy ! Ireland strzela pod poprzeczkę, ale Duke wybija piłkę na rzut rożny oddalając chwilowo zagrożenie.

39
    Benteke nie trafia czysto głową po tym rzucie rożnym z lewej strony.

40
    Bannan wybija piłkę na aut powstrzymując kontrę gości.

42
    Bannan traci piłkę w niebezpiecznym miejscy boiska, to mogło zakończyć się szybką kontrą i zdobyciem bramki przez gości.

44
    Ireland dobrze dośrodkował, nie wiadomo skąd znalazł się tam Benteke, ale piłka minimalne po jego strzale mija bramkę.

45
    Nahki Wells był bliski pokonania Given'a ale tym razem zabrakło dokładności przy tym uderzeniu.

45
    Sędzi dolicza 1 min.

45+2
    N'Zogbia starał się precyzyjnie dośrodkować, ale żaden z kolegów nie przeciął podania.

Po bramkę Christian'a Benteke Aston Villa prowadzi do przerwy z Bradford 1:0. Muszą zdobyć jeszcze jedną bramkę,żeby awansować. Widać jak bardzo zmobilizowani są zawodnicy, kibice gospodarzy mogą być pozytywnie nastawieni na drugą połowę patrząc z jakim zaangażowaniem grają ich ulubieńcy.

46

47
    Już pierwsza groźna okazja na początku drugiej połowy. Lowton dośrodkowuje z prawej strony, Benteke dobrze uderza głową,ale minimalne piłka obok bramki.

48
    Aston Villa przed doskonała okazją z rzutu wolnego z ok 25 metrów.

49
    Vlaar uderzył wprost w mur ustawiony przez graczy Bradford.

53
    Strzał Charles N'Zogbia blokuje obrońca przyjezdnych.

54
    Rzut rożny z prawej strony dla gości po tym jak Bennett wybija piłkę.

55
    Goooool dla Bradford City!
    Po stałym fragmencie gry z prawej strony HANSON zdobywa bramkę głową pokonując Given'a !

55
    Jones zalicza asystę przy golu !

58
    Bennett próbował z daleka zaskoczyć bramkarza, ale takim strzałem nie ma co marzyć.

59
    Ostro bita piłka przez Bennett'a w pole karne i obrońca musiał wybić ją na rzut rożny, jeśli nie chciał aby akcja zakończyła się stratą gola przez jego drużynę.

61
    Hines dobrze przyjął piłkę, ale ten strzał był za słaby żeby Given miał jakikolwiek problem z wyłapaniem piłki.

62
    Zmiana w Aston Villa schodzi Bannan, a zastępuje go Bent.

63
    Dobra okazja dla Bradford z rzutu rożnego z prawej strony.

63
    Po raz kolejny Hanson wie gdzie się znaleźć i uderzyć głową,ale tym razem piłka minimalnie obok bramki.

67
    Wywalczony rzut rożny przez N'Zogbia.

68
    Ogromny jęk zawodu na stadionie po tym jak Ireland z bliskiej odległości nie zdobywa bramki dla Villa !

70
    Uderzenie Delph'a z daleko, ale nie był to strzał w światło bramki.

70
    Zmiany w Villa wchodzi Weimann zastępując Bennett'a.

71
    Pierwsza roszada w Bradford siada Hines zastąpiony przez Thompson'a.

73
    To powinien być gol ! Garry Thompson strzela w poprzeczkę ! To mogło być wejście smoka, dla zawodnika który pojawił się na boisku 2 minuty temu.

77
    Na spalonym Agbonlahor.

78
    Wywalczony rzut rożny przez Weimann'a. Aston Villa zacznie z prawej strony boiska.

79
    Tym razem Bent na minimalny spalonym.

80
    Wells w walce z obrońcą przewracany, a piłka wychodzi na rzut rożny.

Aston Villa musi zdobyć 2 bramki jeśli marzą jeszcze o dogrywce.

82
    To nie było udane odbiór zawodnika. Za ten atak na nogi N'Zogbia otrzymuje od sędziego żółty kartonik.

84
    Od rzut rożnego zacznie Bradford.

87
    Dobry występ Wells'a którego zmienia Turgott.

88
    Duke zażegnuje groźną sytuację łapiąc pewnie piłkę w obie ręce.

89
    WEIMANN zdobywa bramkę ratując jeszcze szansę na dogrywkę dla Villa !! 2:1 !

90
    Sędzia dolicza 4 minuty.

90+1
    Piłka po rzucie rożnym mija niepilnowanego Bent'a.

90+2
    Delph za ten faul ogląda żółty kartonik.

90+3
    Korner dla Bradford z lewej strony.

Historyczny dzień dla Bradford. Mimo że dzisiaj przegrywają 2:1 są zwycięzca dwumeczu 4:3 i to oni zagrają w finale na Wembley ! Aston Villa nie może uwierzyć w to co się stało. Wspaniały mecz i wielki podziw dla gości za ich osiągnięcie! (22:40:22)