Chievo – Juventus 1:2 (koniec) | US Palermo – Atalanta 1:2 (koniec) | Pescara – Bologna 2:3 (koniec)
Siena – Inter 3:1 (koniec) | Genoa – Lazio 3:2 (koniec) | Fiorentina – Parma 2:0 (koniec)
AC Milan – Udinese 2:1 (koniec)
US Città di Palermo
1:2 (0:0)
Atalanta BC
Niedziela 03.02.2013, 15:00 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Włoska Serie A

Za nami całkiem dobre spotkanie. Po niezbyt udanych pierwszych 45 minutach, w drugiej połowie gra się ożywiła i oglądaliśmy 3 gole i wiele ciekawych sytuacji podbramkowych. Goście już przed przerwą wysłali ostrzeżenie graczom Palermo, ale wówczas sytuacji sam na sam nie wykorzystał Parra. Już 10 minut po przerwie Atalanta wyszła na prowadzenia po golu Carmony. Gospodarze ruszyli do ataku, jednak wystarczyła jedna strata w środku pola, kontra i Denis zdobył drugą bramkę. W ostatnich 10 minutach Palermo postawiło wszystko na jedną kartę, udało się zdobyć gola autorstwa Nelsona, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Gospodarze przegrali spotkanie i znajdują się w bardzo ciężkim położeniu w tabeli. Natomiast Atalanta odniosła niezwykle cenną wygraną, która pozwoli im uciec od strefy spadkowej. To wszystko na dziś. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com (16:59:57)

90+3
    Kolejna seria dośrodkowań, ale wiekszość z nich wybijają obrońcy gości. W końcu uderzył Malele, ale zbyt słabo i z łatwością broni Consigli.

90+2
    Gospodarze ostro przycisnęli. Założyli zamek zespołowi gości i co rusz bombardują pole karne Atalanty dośrodkowaniami

90+1
    Garcia dośrodkowuje z lewej strony, głową uderza Boselli i kapitalną interwencją popisuje się Consigli!

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do podstawowego czasu gry!

89
    Donati zagrywa w pole karne, ale piłki nie sięga Boselli.

86
    Prawą stroną rajd przeprowadził Formica, dośrodkował w pole karne gdzie znalazł się Boselli, który uderzył z woleja, ale ponad bramką.

83
    Gol dla Palermo!
    Bramkę zdobył NELSON.

Nelson zagrał w pole karne do Boselliego i pobiegł w stronę 16-nastki, Arentynczyk odegrał na skrzydło do Formicy, który dośrodkował na 5 metr, a tam wbiegający Nelson musnął piłkę która wylądowała w siatce zespołu gości. Palermo wraca do gry!

82
    Ładna indywidualna akcja Malele. Gracz Palermo przyjął piłkę na 30 metrze, miną obrońcę Atalanty, wbiegł w pole karne, ale odważnym wyjściem Consigli zażegnuje niebezpieczeństwo, rzucając się pod nogi gracza Palermo i wyłapując piłkę.

80
    Mecz wydaje się być rozstrzygnięty. Palermo straciło wiarę w odrobienie strat i nie jest w stanie skonstruować żadnej akcji, natomiast goście są zadowoleni z wyniku i niezbyt chętnie zapuszczają się pod pole karne gospodarzy.

77
    Palermo dokonuje ostatniej zmiany. Josipa Ilicica zmienie Cephas Malele.

76
    Formica fauluje w środku pola i otrzymuje żółtą kartkę.

74
    Dośrodkowanie Biondiniego z lewej strony, jednak piłka trafia do Garci który głową zagrywa ją do Sorrentiono, który bez problemu łapie futbolówkę w ręce.

71
    Gol dla Atalanty!
    Bramkę zdobył DENIS.

Przejęcie piłki w środku pola przez Munoza, natychmiastowa prostopadła piłka do Denisa, który wychodzi sam na sam z Sorrentiono i mocnym strzałem w prawy róg bramki umieszcza piłkę w siatce!

69
    Trener gospodarzy Gasperini dokonuje kolejnej zmiany. Schodzi Fabbrini, a na boisko wchodzi nowy nabytek Palermo Mauro Formica.

68
    Wprowadzony przed chwilą Cazzola, fauluje gracza gospodarzy i po 3 minutach na placu gry otrzymuje żółty kartonik

66
    Dośrodkowanie z prawej strony Nelsona, obrońca gości zalicza kiks i nieudanie wybija piłkę w powietrze, jednak pierwszy do niej dopada Consigli, który łapie futbolówkę w ręce.

65
    Trzecia zmiana w Atalancie. Plac gry opuszcza Radovanovic, wchodzi Riccardo Cazzola

63
    Dośrodkowuje Ilicic, piłkę tyłem do bramki przejmuje Boselli, uderza z pół obrotu, ale nad bramką.