Chievo – Juventus 1:2 (koniec) | US Palermo – Atalanta 1:2 (koniec) | Pescara – Bologna 2:3 (koniec)
Siena – Inter 3:1 (koniec) | Genoa – Lazio 3:2 (koniec) | Fiorentina – Parma 2:0 (koniec)
AC Milan – Udinese 2:1 (koniec)
US Città di Palermo
1:2 (0:0)
Atalanta BC
Niedziela 03.02.2013, 15:00 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Witamy w relacji ze spotkania 23 kolejki Serie A w którym Palermo podejmować będzie Atalante Bergamo. Oba zespoły nie mają zbyt ciekawej sytuacji w tabeli. Palermo okupuje przedostatnie miejsce i czeka ich zażarta walka o utrzymanie. W nieco lepszej sytuacji znajduje się drużyna gości która zajmuje 15 miejsce i ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Jak widać oba zespoły potrzebują punktów, więc można się spodziewać zażartego pojedynku.

Włodarze zespołu Palermo widząc w jak ciężkiej sytuacji jest ich drużyna, dokonali w zimowym okienku transferowym paru wzmocnień. Posiłki głównie przyszły z Anglii. Do zespołu dołączyli Argentyńczycy. Z Wigan wypożyczony został Mauro Boselli, z Blacburnu przybył Mauro Formica. Prócz tego do Palermo dołączyli Faurlin, Anselmo i Aronica.
    Czy Ci piłkarze okażą się przydatni i pomogą utrzymać się zespołowi z Sycylii w elicie czas pokaże, dziś będziemy mieli pierwszą okazję by się przekonać na ile owi gracze wzmocnią siłę rażenia Palermo.

Z kolei drużyna gości w okienku transferowym straciła swoją największą gwiazdę Ezequiela Schelotto, który przeszedł do Interu. W odwrotną stronę do Bergamo przybył Marko Livaji. Prócz tego do zespołu z Bergamo dołączyli Lionel Scaloni, Franco Brienza i Luigi Giorgi.
    Włodarze zespołu z Bergamo szczególną nadzieję upatrują w Livaji, który będzie mieć za zadanie zastąpić Schelotto i pomóc zespołowi w utrzymaniu w Serie A.

Skład startowy:

US Città di Palermo: Sorrentino- Dossena,Nélson, Garcia- Donati, Barreto, Muñoz, Faurlin-Boselli, Ilicic- Fabbrini

Atalanta BC: Consigli- Scaloni, Carmona, Del Grosso, Stendardo- Canini, Giorgi, Radovanovic, Parra- Bonaventura- Biondini

Sędziowie: Damato - Petrella, Marzaloni.

Znamy składy na dzisiejsze spotkanie. W zespole gospodarzy brakuje największej gwiazdy Miccoliego, który pauzuje za nadmiar żołtych kartek. W pierwszej jedenastce są dwa nowe nabytki Boselli i Faurlin.
    W zespole gości również na plac gry wybiegną sprowadzeniu w zimowym okienku Scaloni i Giorgi. Livaji znajduje się na ławce rezerowych.

Oba zespoły są już na boisku. Na trybunach świetna atmosfera, fani odpalają świece dymne.

1

Zaczęli goście

1
    Mamy pierwszy strzał. Sprzed pola karnego uderzał Ilicic, ale "w koszyczek" piłkę łapię Consigli.

2
    Barreto wywalcza rzut rożny dla gospodarzy.

3
    Nieudane dośrodkowanie i wybijają obrońcy z Bergamo.

6
    Jak na razie Palermo częściej w posiadaniu piłki. Gospodarze rozgrywają piłkę w środku pola, jednak nie są w stanie przebić się pod pola karne gości.

8
    Nie udane prostopadłe zagranie Barreto za plecy obrońców. Piłka trafia w ręce Consigliego.

10
    Groźna akcja gości. Długa piłka do Bonaventura, ten przyjmuje ją przed polem karny, zagrywa prostopadle do Biondiniego, ale odważne do piłki wychodzi Sorrentino i zażegnuje niebezpieczeństwo.

12
    Groźne uderzenie Donatiego z 25 metrów. Piłka minimalnie leci obok prawego słupka bramki Consigliego.

13
    Dośrodkowanie Ilicica z prawej strony, jednak piłkę łapie Consigili.

14
    Ładna akcja gości. Wymiana piłki w środku pola, zagranie na lewe skrzydło do Parry ten po ziemi zagrał w pole karne do Bonaventury, który uderzył z 14 metrów minimalnie obok prawego słupka.

17
    Fabbrini otrzymał piłkę przed polem karnym. Zdecydował się na indywidualny rajd, wbiegł w pole karne, uderzył po ziemi, lecz obok lewego słupka bramki gości.

19
    Dośrodkowanie Barreto w pole karne gości, tam próbował głową uderzać Boselli, ale strzał blokuje obrońca gości i piłkę z łatwością łapie Consigli

21
    Indywidualna akcje Fabbriniego w środku pola, groźnym faulem zatrzymuje Scaloni i otrzymuje od sędziego żółty kartonik.

23
    Bonoaventure ostro fauluje Munoza na prawej stronie. Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie i piłkę piąstkuje Consigli.

25
    Dośrodkowanie Del Grosso z lewej strony, piłka trafia na prawej stronie pola karnego do Carmony, który uderza, ale ponad bramką.

27
    Boselli faulowany przed polem karny. Rzut wolny dla gospodarzy.

28
    Z 20 metrów ponad murem uderza Ilicic, ale piłka ląduje nad bramką.

30
    Dośrodkowanie Bonaventury z prawej strony, jednak piłki nie sięga Biondini.

32
    Wymiana piłki na prawej stronie przez graczy z Bergamo. W końcu dośrodkowuje Carmona, jednak ponownie centymetrów brakuje Biondiniemu by sięgnąć piłkę.

33
    Długa piłka z środka pola Barreto. W polu karnym znajduje się Boselli, który odgrywa ją na 16-nstke do Fabbriniego. Napastnik gospodarzy uderza i świetnie broni Consigli.

34
    Uderzenie Boselliego sprzed pola karnego z łatwością łapie Consigli.

35
    Radovanovic ukarany żółtą kartką.

37
    Tym razem z 16-nastki uderzał Bonaventura i z najwyższym trudem piłkę odbija Sorrentino

42
    Parra otrzymuje piłke ze środka pola, wychodzi sam na sam z Sorrentino i kapitalnie nogami broni bramkarz Palermo!

44
    Uderzenie Giorgiego sprzed pola karnego, ale tym razem z łatwością broni Sorrentino

45
    Dośrodkowanie Bonaventury z prawej strony, głową strzela Parra, ale przy uderzeniu odpychał obrońcę gospodarzy i sędzia odgwizduje faul.

Za nami niezbyt ciekawa pierwsza połowa. Gra głównie toczy się w środku pola. Jedyną stuprocentową okazję mieli goście pod koniec pierwszej połowy, gdy Parra znalazł się sam przed bramkarzem gospodarzy, ale Sorrentino popisał się kapitalną interwencją. Prócz tego oglądamy głównie strzały z dystansu. Miejmy nadzieje, że po przerwie mecz się ożywi. Zapraszamy na drugą połowę.

46

47
    Ładna wymiana piłki w środku pola przez gospodarze. Zagranie w pole karne Fabbrini zgrywa do Ilicica i w ostatniej chwili Słoweńcowi spod nóg piłkę wybija obrońca gości.

49
    Długa piłka w pole karne Palermo, tam piłkę przejmuje Bonaventura, kapitalnym przyjęciem piłki i dryblingiem mija dwóch obrońców, zagrywa do Parry na 7 metr, jednak ten uderza fatalnie ponad bramką. Świetna szansa zmarnowana!

50
    Tym razem akcja Palermo. Uderzał Fabbrini i z najwyższym trudem dobija piłke Consigli.

51
    Jak na razie początek drugiej połowy bardzo emocjonujący. Oba zespoły miały swoje okazje, mecz stał się szybszy i żywszy. Zdecydowanie lepsze widowisko niż to z czym mieliśmy do czynienia w pierwszej połówce.

53
    Pierwsza zmiana w drużynie gości w miejsce Parry na placu gry pojawia się German Denis.

54
    Gol dla Atalanty!
    Bramkę zdobył CARMONA.

Z 20 metrów uderzał Radvanovic, piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole gry, tam pierwszy do niej dopadł Carmona, który uderzył głową, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki!

57
    Druga zmiana w Atalancie. Plac gry opuszcza Scaloni, na boisku pojawia się Cristian Raimondi

58
    Trener gospodarzy również reaguje. Boisko opuszcza Dossena wchodzi Paulo Dybala

60
    Barreto zagrywa z prawej strony po ziemi w pole karne, tam do piłki dopada Boselli i strzela, ale ponad bramką.

62
    Barreto uderzy z 20 metrów, piłka odbija się od Giorgiego i ląduje obok bramki Consigliego. Rzut rożny.

63
    Dośrodkowuje Ilicic, piłkę tyłem do bramki przejmuje Boselli, uderza z pół obrotu, ale nad bramką.

65
    Trzecia zmiana w Atalancie. Plac gry opuszcza Radovanovic, wchodzi Riccardo Cazzola

66
    Dośrodkowanie z prawej strony Nelsona, obrońca gości zalicza kiks i nieudanie wybija piłkę w powietrze, jednak pierwszy do niej dopada Consigli, który łapie futbolówkę w ręce.

68
    Wprowadzony przed chwilą Cazzola, fauluje gracza gospodarzy i po 3 minutach na placu gry otrzymuje żółty kartonik

69
    Trener gospodarzy Gasperini dokonuje kolejnej zmiany. Schodzi Fabbrini, a na boisko wchodzi nowy nabytek Palermo Mauro Formica.

71
    Bramkę zdobył DENIS.

Przejęcie piłki w środku pola przez Munoza, natychmiastowa prostopadła piłka do Denisa, który wychodzi sam na sam z Sorrentiono i mocnym strzałem w prawy róg bramki umieszcza piłkę w siatce!

74
    Dośrodkowanie Biondiniego z lewej strony, jednak piłka trafia do Garci który głową zagrywa ją do Sorrentiono, który bez problemu łapie futbolówkę w ręce.

76
    Formica fauluje w środku pola i otrzymuje żółtą kartkę.

77
    Palermo dokonuje ostatniej zmiany. Josipa Ilicica zmienie Cephas Malele.

80
    Mecz wydaje się być rozstrzygnięty. Palermo straciło wiarę w odrobienie strat i nie jest w stanie skonstruować żadnej akcji, natomiast goście są zadowoleni z wyniku i niezbyt chętnie zapuszczają się pod pole karne gospodarzy.

82
    Ładna indywidualna akcja Malele. Gracz Palermo przyjął piłkę na 30 metrze, miną obrońcę Atalanty, wbiegł w pole karne, ale odważnym wyjściem Consigli zażegnuje niebezpieczeństwo, rzucając się pod nogi gracza Palermo i wyłapując piłkę.

83
    Gol dla Palermo!
    Bramkę zdobył NELSON.

Nelson zagrał w pole karne do Boselliego i pobiegł w stronę 16-nastki, Arentynczyk odegrał na skrzydło do Formicy, który dośrodkował na 5 metr, a tam wbiegający Nelson musnął piłkę która wylądowała w siatce zespołu gości. Palermo wraca do gry!

86
    Prawą stroną rajd przeprowadził Formica, dośrodkował w pole karne gdzie znalazł się Boselli, który uderzył z woleja, ale ponad bramką.

89
    Donati zagrywa w pole karne, ale piłki nie sięga Boselli.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do podstawowego czasu gry!

90+1
    Garcia dośrodkowuje z lewej strony, głową uderza Boselli i kapitalną interwencją popisuje się Consigli!

90+2
    Gospodarze ostro przycisnęli. Założyli zamek zespołowi gości i co rusz bombardują pole karne Atalanty dośrodkowaniami

90+3
    Kolejna seria dośrodkowań, ale wiekszość z nich wybijają obrońcy gości. W końcu uderzył Malele, ale zbyt słabo i z łatwością broni Consigli.

Za nami całkiem dobre spotkanie. Po niezbyt udanych pierwszych 45 minutach, w drugiej połowie gra się ożywiła i oglądaliśmy 3 gole i wiele ciekawych sytuacji podbramkowych. Goście już przed przerwą wysłali ostrzeżenie graczom Palermo, ale wówczas sytuacji sam na sam nie wykorzystał Parra. Już 10 minut po przerwie Atalanta wyszła na prowadzenia po golu Carmony. Gospodarze ruszyli do ataku, jednak wystarczyła jedna strata w środku pola, kontra i Denis zdobył drugą bramkę. W ostatnich 10 minutach Palermo postawiło wszystko na jedną kartę, udało się zdobyć gola autorstwa Nelsona, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Gospodarze przegrali spotkanie i znajdują się w bardzo ciężkim położeniu w tabeli. Natomiast Atalanta odniosła niezwykle cenną wygraną, która pozwoli im uciec od strefy spadkowej. To wszystko na dziś. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com (16:59:57)