4:1 (0:1)
Olimpia Grudziądz
Wtorek 26.02.2013, 18:15Fortuna Puchar Polski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 1/8 Pucharu Polski. Jest to pierwszy z dwóch meczów tych drużyn.

W barwach gospodarzy na pewno nie zobaczymy dzisiaj Dicksona Choto, Marko Sulera, Michała Kopczyńskiego, Michała Żyry, Jakuba Rzeźniczaka i Michała Efira.

Legia zainaugurowała już sezon, gdzie przegrała z Koroną Kielce 2:3. Dla Olimpii jest to dopiero pierwszy oficjalny mecz.

"Wojskowi" w Pucharze pokonali już Piast Gliwice 2:1 i Okocimski Brzesko 4:0;

Olimpia natomiast wygrywała z Pogonią Szczecin, Lechem Poznań i Górnikiem Wałbrzych. Co ciekawe wszystkie te mecze nie rozstrzygnęły się w podstawowych 90 minutach.

Skład startowy:

Legia Warszawa: Skaba - Jędrzejczyk, Jodłowiec, Astiz, Wawrzyniak - Radović, Furman, Gol, Brzyski - Dwaliszwili - Saganowski

Olimpia Grudziądz: Wróbel - Banasiak, Mazurkiewicz, Staniek, Woźniak - Łabędzki, Smoliński, Frańczak, Szczot, Ruszkul - Rogalski

Mimo meczu z niżej notowaną drużyną na trybunach istne święto. Piłkarze już na boisku.

Trwa pożegnanie Tomasza Kiełbowicza, a zaraz pierwszy gwizdek.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. Przy piłce Olimpia.

2
    W ataku Dwaliszwili, ale przekroczył przepisy i od rzutu wolnego Olimpia.

3
    Odważnie goście. Dośrodkowanie na pole karne, ale główka jednego z zawodników z Grudziądza zbyt słaba i pewnie łapie piłkę Skaba.

5
    Rzut wolny dla Legii, piłka po murawie zagrana w pole karne, ale wybijają obrońcy Olimpii.

8
    Trzeba powiedzieć, że goście wcale nie przestraszyli się obrońców tytułu. Starają się przeć do przodu i całkiem nieźle to wygląda.

9
    Faulowany Saganowski i będzie rzut wolny z podobnego miejsca jak przed kilkoma minutami.

9
    Wrzuca Brzyski, główkuje Jodłowiec, ale piłka obok bramki. Rozpocznie Wróbel.

11
    Radović drybluje w polu karnym, ale pogubił się i stracił piłkę.

13
    Dośrodkowanie na pole karne Jędrzejczyka do Saganowskiego, ten przyjął piłkę, odwrócił się i strzelił. Na rzut rożny wybija Wróbel.

15
    Dwaliszwili z Golem wyprowadzają kombinacyjną akcję, piłka trafia do Jędrzejczyka, ale ten oddaje niecelny strzał.

19
    Chwila mało ciekawej gry w środku pola.

20
    Wawrzyniak strzelił z za pola karnego, obok bramki.

23
    Na spalonym Ruszkul.

Śledź stronę lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie"

24
    Rzut wolny dla gości z okolic trzydziestego metra.

24
    Dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie wybijają obrońcy Legii.

25
    Żółty kartonik dla Stańka.

27
    Prostopadłe podanie do Rogalskiego, ale o ułamki sekundy wyprzedzony przez Skabę.

28
    Marek Saganowski podaje niecelnie do Dwaliszwilego.

29
    Strzela Janusz Gol, ale pewnie broni Wojciech Skaba.

30
    Całkiem niezła akcja Legii, ale na spalonym Marek Saganowski.

31
    Dobra akcja Dominika Furmana, ale tylko rzut rożny.

33
    Strzelał Miroslav Radović, ale bez skutku.

34
    Gol dla Grudziądza!

Strzelcem bramki PIOTR RUSZKUL! Jedno podanie i Piotr Ruszkul sam na sam ze Skabą. Zawodnik Olimpii pewnym strzałem pokonuje bramkarza "Wojskowych".

37
    Legia rzuciła się do odrabiania strat, ale póki co bez efektu.

38
    Żółtym kartonikiem ukarany Dominik Furman.

41
    Radović dośrodkowuje, ale piłka w rękach bramkarza gości.

43
    Dośrodkowuje Brzyski, ale strzał Saganowskiego minimalnie obok bramki.

45
    Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.

46

46
    W miejsce Tomasza Jodłowca na boisku melduje się Michał Żewłakow.

47
    Furman dośrodkowuje po murawie, ale obrońcy Olimpii wybijają na rzut rożny.

48
    Rzut wolny dla Legii.

48
    Tomasz Brzyski dośrodkowuje, najwyżej wyskoczył Dwaliszwili, ale całkowicie nieudany strzał.

50
    Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu "Wojskowych".

50
    Akcja zaczepna gości, ale Woźniak podaje niecelnie do Ruszkula i piłka w rękach Skaby.

51
    Gol dla Legii!
    Bramkę zdobył MAREK SAGANOWSKI. Dwaliszwili dośrodkowuje po murawie do Marka Saganowskiego i napastnik Legii pokonuje Wróbla.

53
    Gospodarze ruszyli do ataku. Akcja za akcją w zasadzie w wykonaniu Legii.

55
    Dominik Furman dośrodkowywał, ale bardzo mocno i bardzo niecelnie.

57
    Radović traci piłkę.

58
    Strzał Radovicia dużo nad bramką.

59
    Dwaliszwili strzela, ale bez problemu broni Wróbel.

60
    Teraz ładnie przy piłce utrzymują się gracze Olimpii.

62
    W miejsce Janusza Gola na boisku pojawia się Daniel Łukasik.

63
    Korner dla Legii.

64
    Bramkę zdobył ARTUR JĘDRZEJCZYK. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Brzyskiego, a najwyżej w polu karnym wyskakuje Jędrzejczyk i strzela głową bramkę.

66
    W polu karnym pada Dwaliszwili, ale sędzie nakazuje grać dalej.

67
    Tym razem sędzia odgwizduje spalonego, którego nie było.

70
    Żółta kartka dla Banasiaka.

70
    Dośrodkowuje Łukasik, ale wprost w ręce Wróbla.

71
    Żółta kartka dla Daniela Łukasika.

74
    Jakub Kosecki w miejsce Jakuba Wawrzyniaka.

75
    Żółta kartka dla Marcina Woźniaka.

76

77
    Trochę za mocne podanie do Dwaliszwilego. Od bramki Wróbel.

79
    Odważnie Furman, ale w ostatniej chwili blokowany i rzut rożny.

80
    Strzela Artur Jędrzejczyk, ale przeszkodził mu Saganowski i tylko rzut rożny dla Legii.