Sochaux – Troyes 1:2 (koniec) | Saint-Étienne – Lille 3:2 (koniec)
FC Sochaux
1:2 (0:1)
ESTAC Troyes
Wtorek 26.02.2013, 18:00 • Stade Auguste Bonal • Puchar Francji

Gol w ostatniej sekundzie spotkania nie pomógł gospodarzom, którzy odpadają z Pucharu Francji, wyeliminowani przez Troyes. Wygrała dziś drużyna grająca mądrzej, a świetną partię w ekipie gości rozegrał Bahebeck, strzelec pierwszego gola dla gości. Tak cichego Stade August Bonal, dawno nie słyszałem, kibice mają prawo czuć się zawiedzeni, bo Puchar był ostatnią szansą uratowania sezonu w którym przecież obie drużyny bronią się przed spadkiem z Ligue 1. Zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (19:53:18)

90+5
    BOUDEBOUZ w środek, a Dreyer w prawym rogu bramki Troyes. Gol na otarcie łez dla gospodarzy.

90+4
    Będzie rzut karny dla gospodarzy!! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z zawodników Troyes!

90+3
    Ależ cicho zrobiło się na August Bonal. Słychać tylko pojedyncze gwizdy...

90+2
    Ovono dalekim wykopem posyła piłkę na połowę rywala...

90+1
    Stracili już chyba wiarę gospodarze, nawet nie kwapią się do pressingu na rywalu...

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Wprowadzony w drugiej połowie FAUSSURIER przesądza już chyba o losach awansu! Z dystansu uderzał Bahebeck, Ovono odbił piłkę, a Faussurier znalazł się sam przed pustą bramką i pozostało mu tylko wpakować piłkę do siatki. 2:0 dla gości z Troyes!

88
    Faul na połowie gospodarzy, szybko wznawia grę Privat.

87
    Bahebeck momentami gra jak profesor - pozwolił piłce opuścić boisko, po tym jak odbiła się od nóg rywala, kolejne sekundy płyną na korzyść gości.

86
    Od bramki rozpoczyna Dreyer i tradycyjnie nie spieszy się z tą czynnością...

85
    Bakambu zamknął oczy i huknął z woleja... panu Bogu w okno! Fatalne wykończenie akcji przez zmiennika w ekipie Sochaux.

83
    Bahebeck osiągnął to, na czym mu zależało - dał się sfaulować w narożniku boiska.

82
    Coraz bardziej rozpaczliwie wygląda obrona Troyes, wybijają piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

81
    Drayer długo celebruje moment wznowienia gry od własnej bramki...

80
    Faussurier w miejsce kontuzjowanego Marcosa.

80
    Dośrodkowanie Boudebouza, ale ląduje na głowie pierwszego obrońcy rywala.

79
    N'Sakala ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Boudebouzie.

78
    Coraz bardziej spieszy się gospodarzom, dobry pressing Privata i przejęcie piłki na własnej połowie.

77
    Bakambu tym razem lewą nogą próbował zaskoczyć Dreyera, ale jego płaski strzał nie sprawił kłopotów bramkarzowi Troyes.

76
    Camus pojawia się w miejsce Yattary, trener gości myśli już o obronie korzystnego wyniku.

75
    Bakambu ustawiony na bliższym słupku bramki Dreyera, po rzucie rożnym uderzał głową, ale bardzo niecelnie.

74
    Kolejny korner wywalczony przez Boudebouza dla Sochaux.

74
    Colin zapędził się w pole karne rywala i niewiele brakowało, a obsłużyłby świetnym podaniem Yattarę, którego jednak skutecznie kryło dwóch defensorów gospodarzy.

73
    Ależ sił ma Bahebeck, jest obecny w każdej kontrze swojego zespołu!

72
    Świetne zagranie Roudeta w pole karne, ale tam w ostatniej chwili dobra interwencja Colina.

71
    Nivet pojawia się w miejsce Camary i jest to pierwsza zmiana w ekipie gości.

70
    Bardzo gęsto jest pod polem karnym Troyes, gospodarze mają problem z oddaniem choćby strzału na bramkę Dreyera.

70
    Będziemy mieli rzut rożny dla ekipy gospodarzy, dobra interwencja we własnym polu karnym Dafa.

69
    Colin ukarany żółtą kartką za ostre wejście w rywala przy linii bocznej.

67
    Bakambu popędził prawą stroną boiska, ale zamiast dograć do dobrze ustawionego Boudebouza, zagrał wprost pod nogi obrońcy.

66
    Sauget z bardzo kwaśną miną opuszcza boisko, chyba nie spodziewał się takiej zmiany. W jego miejsce Roudet.

65
    Boudebouz dośrodkowuje w pole karne, ale wprost w ręce Dreyera. Bramkarz gości nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem tej piłki.

64
    Grę dalekim wykopem wznawia Dreyer.

62
    Bakambu pojawia się w miejsce Yarteya, bardzo ofensywna zmiana w ekipie gospodarzy.

61
    Kolejny korner dla Troyes, niespodziewanie to goście przeważają od kilku dobrych minut!

60
    Na boisku z bólu zwija się Marcos, mamy kolejną przerwę w grze.

59
    Bahebeck bardzo aktywny od początku drugiej połowy, wywalczył rzut rożny z lewej strony boiska.

58
    Bahebeck aktywny do końca w pressingu na obrońcę Sochaux i o mały włos nie wywalczył piłki w polu karnym rywala.

57
    Przerwa w grze, przy linii bocznej z bólu zwija się Boumal.

56
    Jean Marc Furlan tylko groźnie spojrzał się w stronę boiska, wie, że to spotkanie jeszcze nie jest wygrane!

55
    Dreyer niespecjalnie spieszy się ze wznawianiem gry...

55
    Bardzo głęboko cofnęli się teraz piłkarze Troyes, wyraźnie liczą na kontrataki w drugiej połowie!

54
    Nie zrozumiał się teraz Privat z Boudebouzem, ten pierwszy przepraszająco uniósł rękę w kierunku skrzydłowego Sochaux.

53
    Grę od bramki wznawia Ovono.

51
    Boudebouz świetnie znalazł się na zamknięciu akcji z prawej strony, ale jego uderzenie było już bardzo niedokładne i piłka wysoko, wysoko minęła bramkę.

50
    Postraszył teraz Rafael Dias! Mocne uderzenie z woleja prawą nogą o centymetry nad poprzeczką!

49
    Bahebeck doszedł do niezłej pozycji strzeleckiej, ale jego uderzenie z ostrego kąta odbił Ovono.

48
    Yattara bardzo efektownie, spod kolana uderzał lewą nogą w kierunku dalszego słupka Ovono, ale piłka w sporej odległości mija słupek.

47
    Bardzo mądrze przy piłce utrzymywał się Camara, długo przetrzymał futbolówkę i celnie zagrał.

46
    Drugą część meczu rozpoczynają gospodarze, którzy muszą odrobić jednobramkową stratę, sprawdźmy czy podopieczni Erica Hely'ego, mają ku temu argumenty!

46

Sędzia nie doliczył nawet minuty do pierwszej odsłony meczu. Po bramce Bahebecka goście niespodziewanie prowadzą w meczu z wyżej notowanym rywalem. Trzeba przyznać, że pierwsza połowa minęła nam błyskawicznie, a wszystko za sprawą dużą ilością sytuacji pod obiema bramkami. Daje sobie paznokcie obciąć, że zobaczymy bramki także w drugiej części!

44
    Bahebeck ruszył prawą stroną boiska i wywalczył aut dla Troyes.

43
    Strzelec gola nie doszedł do piłki zagrywanej z głębi pola, od bramki zacznie Ovono.

42
    Bahebeck zmienił się stronami z Yattarą i znalazł się teraz na lewej stronie boiska.

41
    Świetna akcje Boudebouza, który mijając obrońcę, wpadł w pole karne, uderzył lewą nogą w kierunku bliższego słupka Drayera, ale był tam bramkarz Troyes.

40
    Saunier nie patyczkował się za bardzo - naciskany przez Boudebouza wybił piłkę im dalej od własnego pola karnego.

38
    Nad poprzeczką po kornerze uderzał Daf, od bramki zacznie Dreyer.

37
    Rafael Dias uderzył z dystansu, ale Dreyer zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

36
    Boudebouz z rzutu wolnego, a piłka po głowie obrońcy Troyes opuszcza boisko i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

Śledź stronę lajfy.com, gdzie możesz sprawdzić przebieg najważniejszych spotkań w ligach europejskich, a także z innych sportów, w relacji "minuta po minucie!

34
    Privat zaprzepaścił teraz świetną okazję do zdobycia bramki! Jego uderzenie z woleja lewą nogą poszybowało minimalnie nad bramką Dreyera.

32
    Niepewnie po rzucie rożnym Ovono, ale mimo, że "na raty", to jednak złapał piłkę bramkarz gospodarzy.

31
    Bahebeck zbyt egoistycznie w tej sytuacji, miał kilku kolegów do gry, a przy nim było trzech zawodników Troyes, a ten decydował się na strzał, zła decyzja.

30
    Colin podłączył się do akcji ofensywnej swojej drużyny i wywalczył rzut rożny dla gości.

29
    Od rzutu wolnego na własnej połowie zaczną piłkarze Troyes.

28
    Boudebouz zaimponował ładnym dryblingiem, ale sędzia nie uznał, że był faulowany - a tego domagał się sam zawodnik.

27
    Privat w ekwilibrystyczny sposób próbował zaskoczyć Drayera po dośrodkowaniu z prawej strony, ale pomylił się minimalnie.

26
    Na spalonym w ekipie Sochaux, Yartey.

24
    Jean Marc Furlan na razie z dość zasępioną miną, pomimo, że Troyest przecież prowadzi i gra bardzo dobrze!

23
    Yattara tym razem znalazł się na prawej stronie i dośrodkowywał do Othona, ale ten nieczysto trafił w piłkę i nic groźnego z tej akcji nie wyszło.

22
    Rzut wolny na połowie boiska dla Sochaux.

21
    Mikari zamykał akcję Sochaux po rzucie wolnym, a jego uderzenie zostało zablokowane i piłka wyszła na rzut rożny dla gospodarzy.

20
    Kolejny atak gospodarzy prawą stroną, bryluje w tej części boiska Boudebouz, ale jest na razie mało skuteczny.

19
    Corchia pokusił się o strzał z dystansu, ale jego uderzenie lewą nogą poszybowało wysoko ponad bramką.

18
    Świetna interwencja Ovono! Centra z rzutu wolnego i głową dobrze uderzał Marcos, jednak świetnym refleksem wykazał się golkiper gospodarzy.

17
    Yattara faulowany niewiele poza linią pola karnego, będzie rzut wolny dla gości.

16
    Piłka wycofana do Ovono, który udowadnia, że nogami grę ma opanowaną bardzo dobrze.

14
    Bardzo mądrze bronią się piłkarze Troyes, nie popełniają na razie żadnych błędów przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.

13
    Długo w strefie obronne wymieniają teraz piłkę gospodarze.

12
    W odpowiedzi prawą stroną ruszyli gospodarze, Boudebouz zablokowany i od autu rozpoczną jego koledzy.

11
    BAHEBECK idealnie uniknął pułapki ofsajdowej i wyszedł na czystą sytuację! Jego strzał lewą nogą wpada do bramki tuż pod rękoma Ovono.

10
    Boudebouz próbował prawą stroną, ale jego centra została zablokowana.

9
    Yattara przedarł się prawą stroną pola karnego, ale jego strzał minął słupek bramki Ovono o centymetry. Najgroźniejsza z dotychczasowych akcji!

7
    Niezła akcja prawą stroną Sochaux, uderzenie Corchii nożycami odbija jednak Dreyer.

6
    Thiago Xavier spróbował z rzutu wolnego, ale trafił wprost w Ovono.

5
    Yattara faulowany 20 metrów od bramki Sochaux, będzie rzut wolny dla gości.

4
    Boudebouz rozpędzał się prawą stroną, ale dobra interwencja Saugeta.

3
    Pierwsze dośrodkowanie Boumala w pole karne rywala, w poszukiwaniu Rafaela Diasa.

2
    Z większym animuszem rozpoczęli piłkarze Sochaux, którzy częściej utrzymują się przy piłce w pierwszych minutach.

1
    Rozpoczynamy spotkanie, zaczęli goście, którzy dzisiaj na biało-niebiesko. Sochaux z kolei na żółto-granatowo.

1

W ostatniej kolejce Ligue obie ekipy zanotowały remis. Troyes u siebie bezbramkowy z Bastią, a Sochaux wyjazdowe 2:2 z Rennes.

Troyes z kolei od pięciu spotkań jest niepokonane i cały czas zachowuje 3-punktowy kontakt z bezpiecznym miejscem. Kto wie, być może świetna passa zostanie przedłużona w pucharze i da piłkarzom z Szampanii szansę o walkę nawet o półfinał krajowego pucharu?

Obie ekipy mimo, że do końca powinny być uwikłane o walkę o utrzymanie, notują ostatnio niezłą passę. Sochaux w ostatnich 3 meczach zdobyło 5 punktów - w tym 3 za sensacyjne zwycięstwo nad PSG.

Dzisiejszy mecz będzie przedsmakiem walki obu drużyn o utrzymanie się w lidze. W tabeli Ligue 1 Sochaux zajmuje 15., a Troyes 19. miejsce, które zagrożone jest spadkiem.

Jeżeli to spotkanie rozgrywane byłoby w lidze, mielibyśmy mecz drużyn z dołu tabeli i pewnie moglibyśmy psioczyć o atrakcyjność meczu. Dziś jednak stawka idzie o grę w ćwierćfinale Pucharu Francji!