Śląsk Wrocław
2:1 (2:0)
Wisła Kraków
Środa 10.04.2013, 18:30Puchar Polski

Koniec meczu. Bardzo ciekawe spotkanie, szczególnie druga połowa. Śląsk w całym meczu był jednak zespołem lepszym i zasłużył na wygraną. Teraz czekają nas wielkie emocje w rewanżu. Śląsk 2 : 1 Wisła. (20:22:55)

90
    Rzut rożny dla Śląska. To będzie ostatnia akcja meczu.

90
    Rzut wolny dla Śląska, tylko 4 zawodników gospodarzy w polu karnym Wisły.

90
    Sobota walczy z Bunozą. Górą Bośniak, ale wybija piłkę na aut.

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Sarki ładnie po murawie w stronę Sikorskiego wystarczyło dostawić tylko nogę, ale napastnik Wisły nie trafia w piłkę.

88
    Elsner wchodzi za Cetnarskiego.

88
    Ładnie walczy Małęcki z dwoma obrońcami Śląska, dośrodkowuje na pole karne, ale faulowany gracz gospodarzy.

86
    Kolejna doskonała okazja Sobolewskiego i kapitan Białej Gwiazdy znów za długo czeka z oddaniem strzału. Tylko rzut z autu dla Wisły.

84
    Bunoza otrzymuje żółtą kartkę za przepychanki z piłkarzami Śląska.

84
    Żółty kartonik dla Sochy za faul.

83
    Ostrowski zastępuje Pawelca.

82
    Fenomenalna okazja, Gikiewicz w polu karnym Kiksuje jednak i piłka obok słupka. Cios za cios w tym momencie.

81
    Sarki wycofuje na linie pola karnego do Wilka, a ten strzela tuż obok słupka. Rzut rożny dla Wisły.

80
    Sikorski zmienia Ilieva.

80
    Faul z narożnika boiska dla Wisły. Może być groźnie.

76
    Od bramki zaczyna Rafał Gikiewicz.

74
    Spadło nieco tempo gry.

72
    Potężnie strzela Iliev, ale wprost w Gikiewicza.

71
    Dwadzieścia minut do końca spotkania. Nadal 2:1, zapowiada się emocjonująca końcówka.

70
    Kamila Kosowskiego zastępuje Sarki.

68
    Strzał Sebastiana Mili z za pola karnego tuż obok słupka bramki Pareiki.

66
    Rzut rożny dla Śląska. Po dośrodkowaniu Gikiewicz dotyka piłkę ręką.

65
    A na trybunach nadal trwa wspaniała zabawa.

63
    Patryk Małecki wychodzi sam na sam z Gikiewiczem, jednak sędzia boczny sygnalizuje spalony.

61
    Zgranie Mili w pole karne, tam Cetnarski trafia w głowę Wilka. Za chwilę próbuje jeszcze Kowalczyk, ale jego strzał przelatuje obok bramki.

60
    Czujnie teraz Pareiko interweniuje na linii pola karnego.

60
    Rzut rożny dla Śląska. Wrzuca Mila, piłka wybita przed szesnastkę i z pierwszej piłki strzela Waldemar Sobota jednak niecelnie.

58
    Mila w pole karne, jednak Bunoza w porę zgrywa piłkę głową do Pareiki.

56
    Trzeba przyznać, że Wisła w drugiej połowie jest całkiem inną drużyną.

54
    Kosowski przed dobrą okazją, ale zbyt długo zwleka ze strzałem i gracze Sląska wybijają na aut.

53
    Gikiewicz za Mouloungui'ę.

51
    Wilk strzela z woleja, ale bardzo niecelnie.

50
    No i będziemy mieli emocje jeszcze w tym spotkaniu jak i w rewanżu na Reymonta.

49
    Gol dla Wisły!
    Bramkę zdobył PATRYK MAŁECKI. Indywidualnie gracz Wisły i po rykoszecie piłka wpada do bramki.

48
    Bardzo chaotyczna gra na początku drugiej połowy, ale zdaje się, że Wiślacy z większym animuszem niż w pierwszych 45 minutach.

47
    Traci piłkę Sobolewski i z autu Śląsk.

46
    Za Genkowa wchodzi Boguski.

46

Śląsk po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi we Wrocławiu w pierwszym spotkaniu 1/2 Pucharu Polski. 2:0 to najniższy wymiar kary. Miejmy nadzieję, że w drugiej części gry Krakowianie przebudzą się nieco i będziemy oglądać groźne okazje pod obiema bramkami.

Pierwsza połowa skończona. Sędzie nie zdecydował się doliczyć ani minuty.

43
    Atakują gospodarze, bronią jednak Wiślacy. Słaby mecz Białej gwiazdy.

42
    Na spalonym Genkow, Śląsk powoli konstruuje atak pozycyjny.

41
    Dośrodkowanie w pole karne, ale tylko rzut rożny dla gości.

40
    Sobolewski faulowany na 30 metrze od bramki Gikiewicza.

39
    Strzał z około 40 metrów Kaźmierczaka, nieprzyjemna piłka kozłuje jeszcze przed Pareiką i bramkarz Wisły z problemami.

39
    Długie podanie Kosowskiego w kierunku Genkowa, ale na posterunku Gikiewicz.

38
    Najwyżej po dośrodkowaniu Kosowskiego skacze Kaźmierczak i wyjaśnia sytuację.

38
    Korner dla Wisły. Znów wznawia Kosowski.

37
    Przejmuje piłkę Jovanović i od razu kieruje piłkę do Kosowskiego. Ten dośrodkowuje, ale wybijają obrońcy Śląska.

36
    Teraz walka o piłkę Genkowa, ale napastnik Białej Gwiazdy fauluje.

34
    Nieudana próba klepki w wykonaniu gości.

32
    Ładna akcja Sebastiana Mili, który podaje prostopadle do Soboty. Sobota dośrodkowuje w pole karne a tam Ćwielong oddaje strzał Przed utratą bramki Wisłę ratuje słupek !

31
    Szanują piłkę Wrocławianie . Wiślacy jakoś nie palą się do agresywnego pressingu. Prawdziwy mecz przyjaźni rozgrywają dzisiaj Krakowianie.

30
    Próba strzału Małeckiego zablokowana i jeszcze gracz Wisły fauluje.

29
    Na spalonym Tsvetan Genkow.

28
    Brak ruchu w poczynaniach ofensywnych Wiślaków. Każda akcja kończy się na połowie boiska.

27
    Strzela Piotr Ćwielong, ale obok bramki.

27
    Dośrodkowanie Pawelca, wybijają Krakowianie na aut.

26
    Dośrodkowanie z narożnika Sebastiana Mili, ale wprost w ręce Pareiki.

25
    Kontratak Śląska, wybija Bunoza na rzut rożny.

25
    Rzut rożny dla Wisły, z narożnika Kamil Kosowski i wybijają obrońcy Śląska.

24
    Kolejna dobra akcja w wykonaniu Śląska, strzela Kaźmierczak wysoko nad bramką.

24
    Wiele niedokładności w grze obu zespołów.

23
    Piłkę traci Małecki i w kontrataku Śląsk. Niedokładnie jednak gospodarze.

23
    W środku pola faulowany Kamil Kosowski.

22
    Kolejna nieudana próba wyprowadzenia ataku przez Wiślaków. Kończy się na aucie dla gospodarzy.

20
    Próba wyprowadzenia akcji pozycyjnej przez gości. Przerwana akcja przez pomocników Śląska.

19
    Defensorzy Wisły są notorycznie ośmieszani w tym meczu.

18
    Fenomenalna akcja Waldemara Soboty, wbiega na szybkości w pole karne i strzela. Kapitalna interwencja Pareiki.

17
    Na trybunach wybuch śmiechu sędzia zderzył się z jednym z graczy z Krakowa i oboje lądują na murawie.

17
    Strzela Mila po murawie, pewnie broni Sergei Pareiko

16
    Wisła za mało agresywnie przez pierwszy kwadrans. Efektem jest dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

15
    Ucieka awans Wiślakom, a pamiętajmy, że to może być jedyna szansa na awans do Europejskich Pucharów dla Krakowian.

14
    Gol dla Śląska!
    Bramkę zdobył SEBASTIAN MILA. Rzut wolny i strzał nie do obrony. Pareiko bez szans.

13
    Rzut wolny Śląska z przed pola karnego.

12
    Piłkarze "Białej Gwiazdy" jeszcze bez celnego strzału na bramkę Gikiewicza.

10
    Bramkę zdobył WALDEMAR SOBOTA. Odważnie zawodnik Śląska drybluje przed polem karnym i zewnętrzną częścią stopy strzela obok Pareiki.

8
    Kontratak zawodników Śląska Wrocław, zostaje oddany strzał i broni fenomenalnie Pareiko.

7
    Złe podanie Gordana Bunozy w pole karne.

7
    Od autu na wysokości połowy boiska zaczyna Śląsk.

6
    Miękka wrzutka Kokoszki w pole karne Wisły pada łupem Sergeia Pareiki.

5
    Ivica Iliev z lewej strony pola karnego pogubił się w dryblingu i od bramki Gikiewicz.

4
    Pawelec fauluje Małeckiego w środku pola.

3
    Strata Ćwielonga, w efekcie atak Wisły, dośrodkowuje Jovanović, ale pewnie łapie piłkę Gikiewicz.

3
    Dośrodkowuje Mouloungui'a, ale przejmują obrońcy Wisły i wyprowadzają akcję.

2
    Fauluje Małecki w środku pola.

2
    Patryk Małecki decyduje się na strzał z dystansu, ale za wysoko.

2
    Piotr Cwielong dośrodkowuje, ale już z za końcowej linii boiska. Od bramki Pareiko.

1
    Nieudany długi przerzut Śląska. Aut dla Wiślaków.

1
    Rozpoczęła Wisła.

Na trybunach trwa zabawa. Przypomnijmy, że kibice obu drużyn są zaprzyjaźnieni i tworzą dzisiaj gorącą atmosferę.

Piłkarze wychodzą już na murawę. Za chwile pierwszy gwizdek Pawła Pskita.

Początek spotkania za nieco ponad kwadrans !

A tak prezentują się ławki rezerwowych:

Śląsk Wrocław: Kelemen, Ostrowski, Grodzicki, Elsner, Stevanović, Patejuk, Ł.Gikiewicz

Wisła Kraków: Miśkiewicz, Chrapek, Burliga, Garguła, Sarki, Boguski, Sikorski

Skład startowy:

Śląsk Wrocław: Gikiewicz – Socha, Kowalczyk, Kokoszka, Pawelec – Kaźmierczak, Cetnarski, Sobota, Mila, Ćwielong – Mouloungui.

Wisła Kraków: Pareiko, Jovanović, Chavez, Głowacki, Bunoza – Sobolewski, Wilk, Małecki, Iliev, Kosowski – Genkow.

Czy Wisła zdoła dzisiaj zmazać złe wrażenie po przegranym ostatnim meczu ligowym z Piastem? Czy jednak będący zdaje się w lepszej formie Śląsk poradzi sobie z "Białą Gwiazdą" ? Na te pytania będziemy mogli sobie odpowiedzieć około godziny 20:30. Jedno jest jednak pewne – możemy spodziewać się wielkich emocji.

W ostatnim pojedynku między tymi zespołami wygrała Wisła na własnym stadionie 1:0. Takim samym wynikiem zakończyło się ostatnie spotkanie we Wrocławiu. Było to 25 listopada 2011 roku. Ostatni mecz przeciwko Krakowianom Śląsk wygrał 06.05. 2012 roku. Tryumf ten zadecydował o Mistrzostwie Polski WKS- u.

Wisła natomiast eliminowała Luboński KS, Wartę Poznań i Jagiellonię Białystok.

Wrocławianie do tej pory w rozgrywkach Pucharu Polski pokonali KS Polkowice, GKS Bełchatów i Flotę Świnoujście.

Spotkanie zostanie rozegrane w ramach półfinału Pucharu Polski. Arbitrem będzie: Paweł Pskit.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.