Bayern – 1. FC Nurnberg 4:0 (koniec) | Düsseldorf – Werder 2:2 (koniec) | Fürth – Borussia D. 1:6 (koniec)
Mainz – Hamburg 1:2 (koniec) | Wolfsburg – Hoffenheim 2:2 (koniec) | Schalke 04 – Bayer 2:2 (koniec)
VfL Wolfsburg
2:2 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 13.04.2013, 15:30 • VOLKSWAGEN ARENA — Wolfsburg • Niemiecka Bundesliga

Arbiter gwiżdże po raz ostatni i dobry mecz w wykonaniu obu drużyn kończy się remisem 2:2. Wynik w końcówce spotkania ustalił Naldo i piłkarze mogą odetchnąć, bo pachniało już przegraną. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych relacji tylko w lajfy.com! (17:24:35)

90+1
    Mogło być 3:2! Dobre wrzucenie piłki w pole karne przez Diego. Na spalonym jednak napastnik, który świetnie wybiegł zza obrońców.

90
    2 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90
    Z narożnika rozpocznie Weis. To chyba jedna z ostatnich szans dla Hoffenheim.

89
    Dobry strzał Rodrigueza, który jednak ląduje obok bramki.

88
    Gospodarze próbują jeszcze odmienić losy spotkania i wygrać ten mecz!

86
    Gol dla Wolfsburgu!

Po dośrodkowaniu z rożnego w pole karne wpada NALDO, który głową pokonuje Casteelsa! Mamy remis!

85
    Rzut rożny będą mieli gospodarze. Do piłki podbiega już Rodriguez.

83
    Kolejna nieudana próba zawodników Wolfsburga. Kibice z pewnością nie mogą być zadowoleni ze swoich ulubieńców.

81
    Gospodarze nie są w stanie przedrzeć się przez defensywę Hoffenheim. Pozostało im około 10 minut na odzyskanie straty.

80
    Ostatnia zmiana w Hoffenheim. Ochs za Firmino.

79
    Rzut wolny w dogodnej odległości mają teraz goście. Rudy zdecydował się na strzał, który jednak mija się z bramką.

78
    Znów Helmes przed szansą! Jednak zdaje się, że powalił rywala w polu karnym i sędzia przerywa grę.

77
    Helmes popędził w pole karne przeciwników. Przy linii końcowej zdecydował się na zgranie do środka, lecz nie było tam żadnego z partnerów.

75
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Vieirinha, na boisko wchodzi Helmes.

74
    Zaczynają się gwizdy na trybunach. Wolfsburg dość niemrawo zbiera się do kolejnych ataków.

73
    Banaglio mocno piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z prawej flanki. Złe przejście do kontry jego partnerów kończy się stratą piłki.

72
    Rodriguez przepychał się z dwoma obrońcami przy linii końcowej. Ostatecznie aut dla Wolfsburga.

71
    Od paru minut nie wydarzyło się nic ciekawego. Zwycięstwo w tym meczu byłoby bardzo cenne dla drużyny Hoffenheim.

69
    Zmiana także w Hoffenheim. Rudy wchodzi za Salihovicia.

69
    Naldo przyjmował piłkę na klatę w polu karnym, lecz zaraz zbiegło się do niego dwóch obrońców i uniemożliwili mu strzał.

68
    Rzut wolny i będzie kolejna okazja dla Diego na dobre wrzucenie piłki w pole karne.

67
    Mamy kolejną zmianę w meczu. Za Arnolda wchodzi Dost.

64
    Ciekawie robi się nam na Volkswagen Arenie.

63
    Gol dla Hoffenheimu!

Kapitalne uderzenie ANDREASA BECKA!!! Piłkarz otrzymuje podanie przed pole karne i decyduje się na strzał! 1:2!

62
    Ręką przyjmował piłkę Olić co szybko zauważył boczny sędzia. Gwizdy na stadionie.

61
    Chorągiewka asystenta w powietrzu, co oznacza, że mamy spalonego. Rozpocznie Benaglio.

60
    Firmino fauluje rywala w środku pola.

59
    Olić wjechał wślizgiem do zagrania ze skrzydła! Jednak Chorwat nie zdołał sięgnąć futbolówki.

58
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Schipplock, na boisko wchodzi Ludwig.

58
    Dobrą zmianę przeprowadził selekcjoner gospodarzy. Madlung już dwa razy zagroził bramce Casteelsa po strzałach głową.

57
    Madlung znalazł się w polu karnym i wyskoczył najwyżej! Piłka przelatuje centymetry ponad bramką!

56
    Diego faulowany parenasście metrów przed polem karny. Rozegra Rodriguez.

55
    Aut dla gospodarzy. Wolfsburg naciska coraz mocniej.

54
    Rodriguez próbował minąć dwóch rywali w narożniku boiska. Piłkę przechwytują goście.

53
    Naldo przejął piłkę w defensywie i szybko zagrał do uciekającego Olicia. Piłkę przejął wychodzący z bramki Casteels.

51
    Świetne zatrzymanie akcji przez Hasebe i szybko do kontry przechodzą gospodarze.

50
    Drużyną, która mocniej zaczęła tą drugą połowę jest zdecydowanie Wolfsburg. Przewinienie w środku pola.

49
    Diego nie zdołał złapać piłki nim uciekła ona poza linię boczną.

47
    Madlung! Strzał głową z trudnością broni Casteels!

46
    Przed świetną okazją Olić, który zostaje jednak wpuszczony na spalonego.

46
    Rzut wolny przy linii środkowej. Rozpoczną gospodarze.

46
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Kjaer, na boisko wchodzi Madlung.

46

Piłkarze pojawiają się już na murawie.

Dość dobra pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym. Obie drużyny zdobyły po bramce, jednak więcej sytuacji stworzyli sobie goście. Zapraszamy na drugą połowę już za kilkanaście minut.

45+1
    Dośrodkowanie Rodrigueza, które nie było zamykane przez żadnego z partnerów. Piłka na aucie.

45
    Minutę dłużej pograją piłkarze w pierwszej połowie.

45
    Firmino ukarany indywidualnie. Brzydki faul gracza Hoffenheim.

44
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzał oddał Delpierre! Benaglio przenosi piłkę nad poprzeczkę! Rzut rożny.

43
    Kolejny kartonik dla gracza Wolfsburga. Tym razem jest to Medojevic.

42
    Złe rozegranie rzutu wolnego i piłka znalazła się w rękawicach Benaglio.

41
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Arnold ukarany przez sędziego.

40
    Kończy się 40. minuta pierwszej połowy. Ciekawe, czy drużyny zejdą do szatni przy wyniku 1:1.

38
    Wściekły na decyzję sedziego jest jeden z graczy Hoffenheim. Rzut wolny dla Wolfsburga.

36
    Sporo emocji pod koniec pierwszej połowy zafundowali nam goście. Ciekawe jak odpowiedzą miejscowi.

35

SEJAD SALIHOVIC umieszcza piłke w siatce po rzucie karnym! Benaglio jednak wyczuł intencje pomocnika i rzucił się w dobrą stronę. Mamy remis!

34
    Schipplock faulowany przez Rodrigueza.

34
    Mamy rzut karny dla Hoffenheim!

33
    W ataku pozycyjnym gospodarze. Długie zagranie na Olicia, który nie był w stanie dobiec do piłki. Furbolówka w rękach Casteelsa.

31
    Rzut wolny po faulu Arnolda mają goście. Wolne tempo gry w ostatnich minutach.

30
    Rzut z autu mają gospodarze. Gracze Wolfsburga jak na razie nie cisną na bramkę aby podwyższyć wynik.

28
    W polu karnym przewraca się zawodnik Hoffenheim. Sędzia nie reaguje i piłka opuszcza boisko.

27
    Benaglio broni strzał po tym, jak w polu karnym sam na sam był z nim Weis! Świetne podanie za obrońców Vollanda i mogliśmy mieć wyrównanie!

25
    Uspokoiła nam się gra na Volkswagen Arenie. Przy piłce goście.

24
    Volland ładnie przeniósł ciężar gry na skrzydło do Becka. Ten jednak źle zagrywa i piłkę przejęli rywale.

23
    Firmino faulował przeciwnika i mamy rzut wolny na połowie gospodarzy.

22
    Benaglio pewnie broni strzał z dystansu. Szybkie rozegranie piłki ze swoimi obrońcami.

21
    Strzał Arnolda spada obok bramki.

20
    Z narożnika rozpocznie Hoffenheim. Do strzału z głowy doszedł Delpierre, jednak piłka ląduje daleko obok bramki.

19
    Na spalonym złapany zostaje Olić. Zaczynają dominować gospodarze.

18
    Rzut wolny dla Wolfsburga i szansa na podwyższenie wyniku, która została jednak zaprzepaszczona złym dośrodkowaniem Diego.

17
    Benaglio rozpocznie od własnej bramki, po tym jak był atakowany przez Vollanda.

16
    Kjaer faulował od tyłu napastnika gości. Krótko rozegrany rzut wolny przez przyjezdnych.

15
    Gospodarze idą za ciosem! Kolejna groźna akcja, jednak tym razem piłka ląduje poza boiskiem.

13

Ładna, składna akcja Wolfsburga, dośrodkowanie Rodrigueza w pole karne, piłkę przyjmuje MAXIMILIAN ARNOLD, który pięknym strzałem z woleja pakuje piłkę w siatce. Świetny gol!

13
    Na spalonym złapany napastnik Hoffenheim, który za szybko chciał się urwać obrońcom.

12
    Sędzia bardzo często musi używać gwizdka. Tym razem niebezpiecznie wysoko podniesiona noga jednego z zawodników. Słabe pierwsze 10 minut.

11
    Przewinienie Salihovicia i ze stałego fragmentu gry rozpocznie defensor miejscowych.

10
    Obrońcy wybijają piłkę daleko od swojego pola karnego i przechodzą do kontrataku.

9
    Naldo zatrzymał akcję Schipplocka i mamy pierwszy rzut rożny dla drużyny Hoffenheim.

8
    Diego zagrał do Arnolda, który wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego. Szykuje się wyrzut głęboko w "11" przyjezdnych.

7
    W pierwszych minutach to Wolfsburg głównie utrzymuje się przy piłce, jednak nie przynosi to żadnych korzyści.

6
    Dyskusje w polu karnym miejscowych! Hoffenheim strzela gola, jednak sędzia dopatrzył się wcześniej faulu i wciąż mamy 0:0.

5
    Rzut wolny dla gości, którzy jednak szybko tracą piłkę.

4
    Naldo traci piłkę po niedokładnym zagraniu. Spokojny początek z obu stron.

3
    Kolejne przewinienie, sędzia upomina zawodnika Hoffenheim.

3
    Volland faulował w środkowej części boiska. Rzut wolny dla gospodarzy.

2
    Na spalonym złapany Olić. Spokojnie od własnej bramki rozpocznie Casteels.

1
    Wolfsburg rozgrywa spotkanie w białych koszulkach. Przyjezdni na niebiesko.

1

Piłkarze wychodzą na stadion, za chwilę rozpoczniemy!

W dzisiejszym meczu wystąpi reprezentant Polski – Eugen Polański.

Skład startowy:

VfL Wolfsburg: Benaglio – Hasebe, Naldo, Kjaer, Rodriguez – Polak, Medojevic – Vieirinha, Diego, Arnold – Olic

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Delpierre, Vestergaard, Johnson – Weis, Salihovic, Polanski – Schipplock, Volland, Firmino

Sędziowie: D. Siebert‎.

Ciekawe, jak rozstrzygnie się to spotkanie, gdyż gospodarze w zasadzie nie mają już o co grać. Hoffenheim zdecydowanie musi podnieść swój poziom pod koniec rozgrywek, jeżeli chce zostać w Bundeslidze na przyszły sezon.

W poprzedniej kolejce obie drużyny pokazały się z dobrej strony. Hoffenheim pokonało 3:0 Fortunę Düsseldorf. Wolfsburgczycy zremisowali na wyjeździe z mocnym Bayerem Leverkusen 1:1.

Przed tą kolejką gospodarze zajmują 12. pozycję z liczbą 33 punktów. Przyjezdni są w nielada kłopotach, ponieważ plasują się w strefie spadkowej, wyprzedzając tylko SpVgg Greuther Fürth. Dotychczas zgromadzili 23 punkty.

W sobotnim meczu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi VfL Wolfsburg podejmie na własnym stadionie graczy Hoffenheim. W rundzie jesiennej Wolfsburg pokonał TSG 3:1.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.