Getafe – RCD Espanyol 0:2 (koniec) | Deportivo – Bilbao 1:1 (koniec) | Osasuna – Sociedad 0:0 (koniec)
Sevilla – Atletico 0:1 (koniec)
CA Osasuna
0:0 (0:0)
Real Sociedad
Niedziela 21.04.2013, 19:00 • Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

32 kolejki Primera Division ciąg dalszy. Na własnym obiekcie Osasuna Pampeluna podejmować będzie rewelacje rundy wiosennej Real Sociedad. W tym meczu gospodarze będą grać o utrzymanie w klasowych rozgrywkach a goście o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów

W swoich ostatnich pięciu spotkaniach Osasuna przegrała aż cztery i jedno wygrała. Dwa ostatnie mecze to porażki z Espanyolem i Malagą. Ta konfrontacja to będzie szansa na uniknięcie trzeciej porażki z rzędu. Mimo własnej publiczności to może być niezwykle ciężkie zadanie. Gospodarze obecnie na swoim koncie mają 31 punktów

Real Sociedad to odkrycie tego sezonu. Z dorobkiem 54 punktów zajmują 4 miejsce w tabeli ekstraklasy. Mecz z Osasuną to szansa na utrzymanie passy 14 spotkań bez porażki. Goście są faworytem tego spotkania, jednak ta rywalizacja może być niezwykle zacięta

CA Osasuna: Fernández – Flaño, Oier, Arribas, Nano – Silva, De las Cuevas, Armenteros, Cejudo, Loe – Sola

Real Sociedad: Bravo – Mikel, C. Martínez, I. Martínez, Cadamuro – Xabi Prieto, Elustondo, Bergara, Vela, Griezmann – Agirretxe

Sędziowie: A. Mateu – P. Cebrián, J. Zancada.

14
    Szybka strata i kontratak gospodarzy, którzy na to spotkanie wyszli niezwykle zmotywowani

24
    To powinien być gol! W zamieszaniu w polu karnym bramkarz gospodarzy wyciąga piłkę dwa razy z linii bramkowej!

41
    Real Sociedad ewidentnie chce grać z kontrataku ale póki co nie widać efektów tego założenia

To już chyba ostatnia szansa na kontratak dla gości

Po pierwszej połowie na Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea) pada bezbramkowy remis. To było bardzo wyrównane 45 minut, jednak ku zdziwieniu fanów Primera Division Real Sociedad nie czaruje i to Osasuna Pampeluna jest groźniejsza pod bramką rywali. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie rozwiąże się nam worek z bramkami i wreszcie zobaczymy gości, którzy w ostatnim czasie trafiali bardzo często

59
    Jeszcze jeden atak Osasuny po którym Real Sociedad przejmuję piłkę i ponownie oddaje ją przeciwnikowi

68
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Cadamuro, na boisko wchodzi Castro.

69
    Gubi się Osasuna ale goście ewidentnie nie są dziś w formie i nie umieją wykorzystać błędów rywala

70
    Rzut rożny dla Osasuny

70
    I jeszcze jeden korner

71
    20 minut pozostało do końca spotkania

74
    Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi De las Cuevas, na boisko wchodzi Nino.

75
    Gracze, którzy postawili dziś na na gości po wysokim kursie muszą jeszcze wytrzymać 15 minut, bo tyle pozostało do tego spotkania

76
    W posiadaniu piłki cały czas Osasuny choć przed chwilą groźnie było pod bramką Fernándeza

77

78
    Kolejny atak Osasuny

79
    Atak pozycyjny gospodarzy, którzy dominują w tej części spotkania

79
    Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi Silva, na boisko wchodzi Punal.

80
    Szansa na atak dla gości

81
    Genialna okazja dla Realu Sociedad ale gracze tej drużyny nie widzą swoich zawodników

82
    Rzut wolny dla gości z własnej połowy gry

82
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Vela, na boisko wchodzi Ifran.

83
    Kolejna dogodna sytuacja gości ale napastnik Realu zamiast do bramki wolał uderzyć prosto w bramkarza

90
    Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi Cejudo, na boisko wchodzi Masoud.

Nieudany atak Realu Sociedad

Katorga, męczarnia i porażka. To był chyba najgorszy mecz Primera Division w historii ligi. Dziś Real Sociedad ograłaby chyba reprezentacja ogrodniczej szkoły zawodowej w Zabrzu a Osasuna byłaby w stanie wygrać jedynie z reprezentacją Nepalu U-12. Kibice obu drużyn powinni dostać zwrot pieniędzy za bilety i bonusowe karnety na przyszłe pięć sezonów. To co dziś oglądaliśmy na Estadio El Sadar rozczarowałoby nawet zawodowego szachistę, który emocji więcej doświadcza podczas gry z komputerem. Ten mecz powinien zostać powtórzony a zaraz po nim zarządy obu drużyn powinny rozwiązać kluby. Na boisku był jeden zespół i jesteśmy pewni, że ciekawsze od oglądania jego występu byłoby wybranie się na grzyby do Aquaparku. Z szacunkiem dla Polskiej Ligi najgorszy obrońca T-Mobile Ekstraklasy w tym meczu mógłby ustrzelić hatricka. Rozczarowani przebiegiem spotkania i bezbramkowy remisem zapraszamy na www.lajfy.com (20:54:45)
    Gole:

Kartki:   23. Nano (OSA), 84. Oier (OSA) – 19. Griezmann (RSC), 29. Cadamuro (RSC), 45. Vela (RSC)

CA Osasuna: Fernández – Flaño, Oier, Arribas, Nano – Silva (79' Punal), De las Cuevas (75' Nino), Armenteros, Cejudo (90' Masoud), Loe – Sola
    Real Sociedad: Bravo – Mikel, C. Martínez, I. Martínez, Cadamuro (68' Castro) – Xabi Prieto, Elustondo, Bergara, Vela (82' Ifran), Griezmann – Agirretxe

Sędziowie: A. Mateu – P. Cebrián, J. Zancada