Bayer – Werder 1:0 (koniec) | Bayern – Freiburg 1:0 (koniec) | Augsburg – Stuttgart 3:0 (koniec)
Hoffenheim – 1. FC Nurnberg 2:1 (koniec) | Wolfsburg – Borussia M. 3:1 (koniec) | Düsseldorf – Borussia D. 1:2 (koniec)
Bayer Leverkusen
1:0 (1:0)
Werder Brema
Sobota 27.04.2013, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, kiedy to rzut karny wykorzystał Kiessling. To wszystko na ten moment. Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (17:22:20)

Leverkusen zwyciężają nad Werderem Brema 1:0.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni.

90+3
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kiessling, na boisko wchodzi Boenisch.

90+2
    Akpala strzela głową – niecelnie.

90
    Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90
    Bender przedziera się środkiem boiska, staje niemal sam na sam z Melitzem, ale oddaje strzał tuż obok słupka!

89
    Znów bez efektu, gospodarze oddalają zagrożenie.

88
    Drugi korner z rzędu.

88
    Jedna z ostatnich szans dla Werderu. Rzut rożny.

86
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Schurrle, na boisko wchodzi Hegeler.
    Zmiana w drużynie Werder Bremen: z boiska schodzi Ignjovsk, na boisko wchodzi Schmitz.

85
    Sebastian Prodl uderza głową na bramkę drużyny Leverkusen, ale obrona wyjaśnia sytuację.

83
    Hunt uderza lewą nogą, nie zagraża jednak bramce Leno.

82
    Castro groźnie strzela głową, piłkę pewnie łapie Mielitz.

82
    Kiessling faulowany, będzie rzut wolny dla gospodarzy.

80
    Bender wrzuca, na rzut rożny wybija jednak Fritz .

77
    Bargfrede ucierpiał w starciu.

75
    Zmiana w drużynie Werder Bremen: z boiska schodzi Yildirim, na boisko wchodzi Akpala.

75
    Kiessling na spalonym.

74
    Przed szansą Bayer, napastnik mija się z piłką w polu karnym.

72
    Znakomita szansa dla gości! Piłkę gubi Wollscheid, Junuzovic wychodzi sam na sam z bramkarzem, górą Leno który rzuca się pod nogi zawodnikowi i wyłuskuje piłkę!

71
    Goście w natarciu, nie mają zamiaru składać broni.

68
    Zmiana w drużynie Werder Bremen: z boiska schodzi Kroos, na boisko wchodzi Wurtz.

67
    Yildirim mocno uderza, jednak daleko od lewego słupka bramki Bayeru.

65
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Sam, na boisko wchodzi Castro.

65
    Korner dla Leverkusen, znów nie stanowi zagrożenia.

64
    Piłka uciekła Huntowi i łapie ją Leno.

62
    Wrzuca Kadlec, zbyt głęboko i łapie bramkarz przyjezdnych.

62
    Carvajal faulowany przez Sokratisa.

60
    Andre Schurrle nad bramką Mielitza.

60
    Ignjovski fauluje Sama, szansa z rzutu wolnego dla Bayeru.

58
    Poturbowany został Ignjovski.

57
    Kroos zdecydowanie za mocno zagrywa do partnera.

56
    Gospodarze spokojnie od własnej połowy próbują przedostać się pole karne.

52
    Świetnie głową uderza Wollscheid, minimalnie niecelnie...

51
    Kroos ogląda żółty kartonik za faul na Topraku.

49
    Tym razem Bender uderza sprzed pola karnego, piłka odbija się od obrońcy. Korner.

48
    Sam w znakomitej sytuacji przenosi piłkę nad poprzeczką!

47
    W składach obu drużyn jak na razie bez zmian.

46

Jak dotąd jedyną bramkę strzelił Kiessling, który pewnie wykorzystał rzut karny. Zapraszamy za kilka minut na dalszy ciąg relacji! Zostańcie z nami!

I koniec pierwszej części gry.

45+1
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, czekają już na przerwę.

45
    Jedna minuta doliczona.

45
    Bender powstrzymuje wychodzącego z kontrą Sokratisa.

44
    Kadlec dogrywa – bez rezultatu.

43
    Prodl dość niepotrzebnie wybija futbolówkę na rzut rożny.

42
    Junuzovic decyduje się na bezpośredni strzał – nad bramką Leno.

41
    Ignjovski faulowany blisko pola karnego Leverkusen.

40
    Fritz niegroźnie faulowany przez Kiesslinga.

39
    Nie kto inny jak Kiessling przerywa akcję Bremy na połowie gospodarzy.

38
    Rzut wolny dla gości, piłkę łapie Leno.

36
    Odnotujmy jeszcze, iż Mielitz otrzymał kartkę za faul w polu karnym.

36
    Kiessling tym razem na pozycji spalonej.

35
    Gol dla Bayeru!
    Mielitz wyczuł intencje strzelającego KIESSLINGA, nie sięgnął jednak piłki i mamy 1:0 dla Leverkusen!

33
    Goście nie godzą się z decyzją arbitra. Trwają długie dyskusje.

32
    Bramkarz faulował w polu karnym Sama!

32
    Karny dla Bayeru!

31
    Wrzuca Kadlec, Wollscheid fauluje bramkarza gości.

30
    Reinartz faulowany.

30
    Bargfrede przebywał przez moment poza placem gry, powraca na boisko.

28
    Dośrodkowanie wprost na głowę zawodnika Werderu.

27
    Kiessling powstrzymany, będzie korner.

26
    Yildirim przerywa akcje Bayeru.

23
    Bender wypchnięty i zacznie bramkarz Werderu.

22
    Sokratis faulowany, rzut wolny.

21
    Rzut rożny dla Bremy, gospodarze oddalają niebezpieczeństwo.

20
    Wollscheid ogląda kartkę za faul na Junuzovicu.

18
    Ciut za mocne podanie i piłka w rękach Mielitza.

12
    Leverkusen na lewej stronie próbują zagrozić bramce gości.

9
    Bargfrede znakomicie uderzył, ale piłka minęła bramkę Leno!

8
    Zawodnicy Bayeru skutecznie blokują dwa strzały sprzed pola karnego.

7
    Korner dla przyjezdnych.

6
    Kadlec przerywa akcję gości na prawej stronie boiska.

1

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec, Reinartz, Rolfes, Bender; Schürrle, Sam, Kießling

Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Hunt, Prödl, Junuzovic, Ignjovski, Kroos, Sokratis, Petersen, Yildirim, Bargfrede

Sędziowie: Aytekin- Dietz, Brand.

WER
    Obecny sezon dla Werderu nie jest udany. Zdobyli 32 punkty i zajmują 14 pozycję. Wciąż nie mogą być spokojni o utrzymanie gdyż nad strefą spadkową mają 5 punktów przewagi. Wziąwszy pod uwagę ich ostatnie mecze, to sobotnie spotkanie może być bardzo trudne. Ich dorobek to 3 punkty w ostatnich 5 meczach. 2 porażki i 3 remisy nie napawają optymizmem.

BLV
    Drużyna gospodarzy gra w tym sezonie bardzo dobrze. Zajmuje 3 lokatę z dorobkiem 53 punktów i wciąż ma szansę na polepszenie pozycji, z tym że do 2 Borussi traci aż 8 punktów. Ostatnio forma nieco spadła gdyż zdobyli 8 punktów w 5 ostatnich meczach. Zwycięstwo z 5:0 z Hoffenheim, pozwoliło uwierzyć we własne umiejętności i podnieść morale po remisach z Schalke i Wolfsburgiem.

W pierwszym spotkaniu tego sezonu wygrali zawodnicy Bayeru. Spotkanie, które Bayer rozegrał na wyjeździe zakończyło się wynikiem 4:1. Wynik dość zaskakujący biorąc pod uwagę 6 poprzednich spotkań tych drużyn, gdzie na 5 remisów przypadło jedno zwycięstwo Aptekarzy.

W sobotnie popołudnie o godzinie 15.30 mecz 31 kolejki niemieckiej Bundesligi zagrają za sobą Bayer Leverkusen oraz Werder Brema.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Gole: 35. Kiessling (kar.)

Kartki:   20. Wollscheid (BLV) – 36. Mielitz (WER), 51. Kroos (WER)

Bayer Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec, Reinartz, Rolfes, Bender; Schürrle (85' Hegeler), Sam (65' Castro), Kießling (90+3' Boenisch)
    Werder Brema: Mielitz – Fritz, Hunt, Prödl, Junuzovic, Ignjovski (85'Schmitz) , Kroos (68' Wurtz), Sokratis, Petersen, Yildirim (75' Akpala), Bargfrede

Sędziowie: Aytekin- Dietz, Brand