Bayer – Werder 1:0 (koniec) | Bayern – Freiburg 1:0 (koniec) | Augsburg – Stuttgart 3:0 (koniec)
Hoffenheim – 1. FC Nurnberg 2:1 (koniec) | Wolfsburg – Borussia M. 3:1 (koniec) | Düsseldorf – Borussia D. 1:2 (koniec)
Bayer Leverkusen
1:0 (1:0)
Werder Brema
Sobota 27.04.2013, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W sobotnie popołudnie o godzinie 15.30 mecz 31 kolejki niemieckiej Bundesligi zagrają za sobą Bayer Leverkusen oraz Werder Brema.

W pierwszym spotkaniu tego sezonu wygrali zawodnicy Bayeru. Spotkanie, które Bayer rozegrał na wyjeździe zakończyło się wynikiem 4:1. Wynik dość zaskakujący biorąc pod uwagę 6 poprzednich spotkań tych drużyn, gdzie na 5 remisów przypadło jedno zwycięstwo Aptekarzy.

BLV
    Drużyna gospodarzy gra w tym sezonie bardzo dobrze. Zajmuje 3 lokatę z dorobkiem 53 punktów i wciąż ma szansę na polepszenie pozycji, z tym że do 2 Borussi traci aż 8 punktów. Ostatnio forma nieco spadła gdyż zdobyli 8 punktów w 5 ostatnich meczach. Zwycięstwo z 5:0 z Hoffenheim, pozwoliło uwierzyć we własne umiejętności i podnieść morale po remisach z Schalke i Wolfsburgiem.

WER
    Obecny sezon dla Werderu nie jest udany. Zdobyli 32 punkty i zajmują 14 pozycję. Wciąż nie mogą być spokojni o utrzymanie gdyż nad strefą spadkową mają 5 punktów przewagi. Wziąwszy pod uwagę ich ostatnie mecze, to sobotnie spotkanie może być bardzo trudne. Ich dorobek to 3 punkty w ostatnich 5 meczach. 2 porażki i 3 remisy nie napawają optymizmem.

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec, Reinartz, Rolfes, Bender; Schürrle, Sam, Kießling

Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Hunt, Prödl, Junuzovic, Ignjovski, Kroos, Sokratis, Petersen, Yildirim, Bargfrede

6
    Kadlec przerywa akcję gości na prawej stronie boiska.

7
    Korner dla przyjezdnych.

8
    Zawodnicy Bayeru skutecznie blokują dwa strzały sprzed pola karnego.

9
    Bargfrede znakomicie uderzył, ale piłka minęła bramkę Leno!

12
    Leverkusen na lewej stronie próbują zagrozić bramce gości.

18
    Ciut za mocne podanie i piłka w rękach Mielitza.

20
    Wollscheid ogląda kartkę za faul na Junuzovicu.

21
    Rzut rożny dla Bremy, gospodarze oddalają niebezpieczeństwo.

22
    Sokratis faulowany, rzut wolny.

23
    Bender wypchnięty i zacznie bramkarz Werderu.

26
    Yildirim przerywa akcje Bayeru.

27
    Kiessling powstrzymany, będzie korner.

28
    Dośrodkowanie wprost na głowę zawodnika Werderu.

30
    Bargfrede przebywał przez moment poza placem gry, powraca na boisko.

30
    Reinartz faulowany.

31
    Wrzuca Kadlec, Wollscheid fauluje bramkarza gości.

32
    Karny dla Bayeru!

32
    Bramkarz faulował w polu karnym Sama!

33
    Goście nie godzą się z decyzją arbitra. Trwają długie dyskusje.

35
    Gol dla Bayeru!
    Mielitz wyczuł intencje strzelającego KIESSLINGA, nie sięgnął jednak piłki i mamy 1:0 dla Leverkusen!

36
    Kiessling tym razem na pozycji spalonej.

36
    Odnotujmy jeszcze, iż Mielitz otrzymał kartkę za faul w polu karnym.

38
    Rzut wolny dla gości, piłkę łapie Leno.

39
    Nie kto inny jak Kiessling przerywa akcję Bremy na połowie gospodarzy.

40
    Fritz niegroźnie faulowany przez Kiesslinga.

41
    Ignjovski faulowany blisko pola karnego Leverkusen.

42
    Junuzovic decyduje się na bezpośredni strzał – nad bramką Leno.

43
    Prodl dość niepotrzebnie wybija futbolówkę na rzut rożny.

44
    Kadlec dogrywa – bez rezultatu.

45
    Bender powstrzymuje wychodzącego z kontrą Sokratisa.

45
    Jedna minuta doliczona.

45+1
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, czekają już na przerwę.

I koniec pierwszej części gry.

Jak dotąd jedyną bramkę strzelił Kiessling, który pewnie wykorzystał rzut karny. Zapraszamy za kilka minut na dalszy ciąg relacji! Zostańcie z nami!

46

47
    W składach obu drużyn jak na razie bez zmian.

48
    Sam w znakomitej sytuacji przenosi piłkę nad poprzeczką!

49
    Tym razem Bender uderza sprzed pola karnego, piłka odbija się od obrońcy. Korner.

51
    Kroos ogląda żółty kartonik za faul na Topraku.

52
    Świetnie głową uderza Wollscheid, minimalnie niecelnie...

56
    Gospodarze spokojnie od własnej połowy próbują przedostać się pole karne.

57
    Kroos zdecydowanie za mocno zagrywa do partnera.

58
    Poturbowany został Ignjovski.

60
    Ignjovski fauluje Sama, szansa z rzutu wolnego dla Bayeru.

60
    Andre Schurrle nad bramką Mielitza.

62
    Carvajal faulowany przez Sokratisa.

62
    Wrzuca Kadlec, zbyt głęboko i łapie bramkarz przyjezdnych.

64
    Piłka uciekła Huntowi i łapie ją Leno.

65
    Korner dla Leverkusen, znów nie stanowi zagrożenia.

65
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Sam, na boisko wchodzi Castro.

67
    Yildirim mocno uderza, jednak daleko od lewego słupka bramki Bayeru.

68
    Zmiana w drużynie Werder Bremen: z boiska schodzi Kroos, na boisko wchodzi Wurtz.

71
    Goście w natarciu, nie mają zamiaru składać broni.

72
    Znakomita szansa dla gości! Piłkę gubi Wollscheid, Junuzovic wychodzi sam na sam z bramkarzem, górą Leno który rzuca się pod nogi zawodnikowi i wyłuskuje piłkę!

74
    Przed szansą Bayer, napastnik mija się z piłką w polu karnym.

75
    Kiessling na spalonym.

75
    Zmiana w drużynie Werder Bremen: z boiska schodzi Yildirim, na boisko wchodzi Akpala.

77
    Bargfrede ucierpiał w starciu.

80
    Bender wrzuca, na rzut rożny wybija jednak Fritz .

82
    Kiessling faulowany, będzie rzut wolny dla gospodarzy.

82
    Castro groźnie strzela głową, piłkę pewnie łapie Mielitz.

83
    Hunt uderza lewą nogą, nie zagraża jednak bramce Leno.

85
    Sebastian Prodl uderza głową na bramkę drużyny Leverkusen, ale obrona wyjaśnia sytuację.

86
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Schurrle, na boisko wchodzi Hegeler.
    Zmiana w drużynie Werder Bremen: z boiska schodzi Ignjovsk, na boisko wchodzi Schmitz.

88
    Jedna z ostatnich szans dla Werderu. Rzut rożny.

88
    Drugi korner z rzędu.

89
    Znów bez efektu, gospodarze oddalają zagrożenie.

90
    Bender przedziera się środkiem boiska, staje niemal sam na sam z Melitzem, ale oddaje strzał tuż obok słupka!

90
    Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90+2
    Akpala strzela głową – niecelnie.

90+3
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kiessling, na boisko wchodzi Boenisch.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni.

Leverkusen zwyciężają nad Werderem Brema 1:0.

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, kiedy to rzut karny wykorzystał Kiessling. To wszystko na ten moment. Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (17:22:20)

Gole: 35. Kiessling (kar.)

Kartki:   20. Wollscheid (BLV) – 36. Mielitz (WER), 51. Kroos (WER)

Bayer Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec, Reinartz, Rolfes, Bender; Schürrle (85' Hegeler), Sam (65' Castro), Kießling (90+3' Boenisch)
    Werder Brema: Mielitz – Fritz, Hunt, Prödl, Junuzovic, Ignjovski (85'Schmitz) , Kroos (68' Wurtz), Sokratis, Petersen, Yildirim (75' Akpala), Bargfrede

Sędziowie: Aytekin- Dietz, Brand