Stany Zjednoczon – Austria 5:3 (koniec) | Norwegia – Słowenia 2 3:1 (koniec) | Rosja – Łotwa 6:0 (koniec)
Kanada – Dania 3:1 (koniec) | Finlandia – Słowacja 2:0 (koniec) | Czechy – Szwecja 1:2 (koniec)
Stany Zjednoczon
5:3 (1:2, 4:1, 0:0)
Austria
Sobota 04.05.2013, 11:15 • Helsinki • Mistrzostwa Świata

W 3. tercji żadnej z reprezentacji nie udało się zdobyć bramki. Mecz kończy się zwycięstwem Stanów Zjednoczonych 5:3. Choć lepiej w spotkanie weszli Austriacy, to trzeba przyznać, że z przebiegu całych 60 minut lepsi byli "Jankesi". (13:21:33)

60:00

58:51
    Iberer czekał przed bramką na podanie od Raffla, ale ten zagrał niedokładnie i przechwyt notują "Jankesi".

58:00
    Jeszcze 120 sekund... mądrze grają Amerykanie.

56:51
    Zablokowane uderzenie Pocka.

56:00
    Thompson powstrzymany tuż przed bramką, ale krążek ciągle w posiadaniu "Jankesów".

54:22
    Niezła akcja Amerykanów, zakończona strzałem Mossa, który wyłapał jednak Starkbaum.

54:00
    6 minut pozostało Austriakom na zdobycie choć dwóch bramek i doprowadzenie do dogrywki.

51:02
    A teraz, z prawej strony tafli strzela Moss i świetnie interweniuje Starkbaum! To mogło być 6 trafienie dla USA.

50:40
    Z prawego skrzydła uderzył Smith, lecz trafił w łyżwę Pocka.

50:21
    Trójkowa akcja pomiędzy Butlerem, McBainem i Stapletonem, ale zdołali odzyskać krążek Austriacy.

50:00
    10 minut do zakończenia spotkania. Amerykanie w natarciu.

47:10
    Iberer dograł do Altmanna, lecz ten nieskutecznie uderzył.

44:35
    Vanek z pełnym impetem wpadł w Bishopa, mieliśmy chwilę przerwy w grze, ale możemy kontynuować spotkanie.

43:51
    Spalony hokeistów Stanów Zjednoczonych.

42:27
    Świetny strzał Stapletona, krążek powędrował tuż nad bramką!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Druga tercja kończy się zdecydowanym zwycięstwem Amerykanów, 4:1. W przebiegu całego meczu mamy wynik 5:3 i przed nami prawdopodobnie ostatnie 20 minut.

40:00
    Druga tercja skończona.

38:32
    Bramka dla Stanów Zjednoczonych!

Gra w przewadze zostaje wykorzystana! JOHNSON i mamy 5 trafienie dla hokeistów Stanów Zjednoczonych. Krążek mocno wbity przed bramkę przez McBain, a tam najlepiej odnalazł się właśnie Johnson!

Piotr

Składy i statystyki: 11. Moss (Faulk), 24. Johson, 30. Stapleton (Butler), 31. Palushaj (Kristo), 39. Johnson (McBain) – 5. Latusa, 6. Welser (Iberer), 34. Schuller (Peintner)

Stany Zjednoczon: Gibson (Bishop) – Petry, McBain, Johnson, Kristo, Trouba, Gionta, B. Butler, Bjugstad, Smith, Palushaj, Moss, Stapleton, Carter, Leblanc, Hunwick Carle, Stastny, Faulk, C. Butler, Thompson.
    Austria: Swette (Starkbaum) – Unterluggauer, Oberkofler, Raffl, Latusa, Koch, Welser, Pock, Klimbacher, Iberer, Vanek, Hundertpfund, Schumnig, Peintner, Altmann, Schuller, Iberer, Lukas, Lakos, Baumgartner, Herburger.

Sędziowie: M. Johansson – Rantala – Blumel, Dedyulya.