Stany Zjednoczon – Austria 5:3 (koniec) | Norwegia – Słowenia 2 3:1 (koniec) | Rosja – Łotwa 6:0 (koniec)
Kanada – Dania 3:1 (koniec) | Finlandia – Słowacja 2:0 (koniec) | Czechy – Szwecja 1:2 (koniec)
Rosja
6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Łotwa
Sobota 04.05.2013, 15:15 • Hartwall Areena, Helsinky • Mistrzostwa Świata

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe relację on-line na Lajfy.com! (17:20:00)

Zapraszamy na portal hokej.net, na którym nie powinno zabraknąć żadnego fana hokeja na lodzie.

Rosja 6:0 pokonuje reprezentacje Łotwy. Zgodne z planem zwycięstwo obrońców tytułu. Łotwa nie licząc pierwszej tercji, zagrała bardzo słabo i zasłużenie przegrała.

60:00

58:34
    Jass przed szansą, jednak jego uderzenie jest niecelne.

57:55
    Koniec kary Radulova.

Szansa przed Łotyszami na gola honorowego, ale na razie łotewscy hokeiści nie są w stanie założyć zamka.

55:55
    Radulov na ławce kar. Nie wygląda na kogoś kto by się przejął tą decyzją sędziowską.

55:39
    Potężna uderzenie Rjasenskij, ale krążek mrozi Jucers.

Pięć minut do końca. Na lodzie nie dzieje się nic nieciekawego.

51:48
    Kokarev zamykał szybką akcję Rosjan z prawej strony, ale nie zdołał opanować krążka w bardzo dobrej sytuacji.

50:01
    Anisimov z niebieskiej, lecz krążek został zablokowany.

48:48
    Indrasis blisko zdobycia honorowego gola dla Łotwy, ale jego strzał z czwartego metra o centymetry mija prawy słupek bramki Bryzgalova.

Obydwa zespoły już spuściły z tonu, widać że hokeiści nie chcą narazić się na kontuzje w momencie gdy znany jest już zwycięzca tego spotkania.

Kilka sekund przed szóstą bramką Rosjan, dwoma minutami kary został ukarany łotewski obrońca Jass.

44:06
    Bramka dla Rosji!

Zamieszanie pod bramką Łotwy, krążek trafia do nadjeżdżającego PETROVA, który nie ma problemów z umieszczeniem krążka w bramce. 6:0 dla Rosji. Łotysze są kompletnie rozbici.

Łotysze walczą już tylko o stracenie jak najmniejszej ilości bramek. W tej tercji nie oddali jeszcze ani jednego strzału.

41:29
    Denisov urwał się Łotyszom, ale jego strzał nie zagroził bramce Jucersa.

40:28

Świetny początek trzeciej tercji dla Rosjan. Loktonov podaje krążek do KOVALCUKA, który przytomnie się odwraca mijając obrońce i kieruje krążek do bramki. 5:0 dla Rosji.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 14. Birjukov (Soin), 29. Medvedev (Petrov), 33. Radulov (Kovalcuk, Birjukov), 39. Rjasenskij (Perezogin, Belov), 41. Kovalcuk (Loktonov), 45. Petrov

Rosja: Bryzgalov (Koseckin) – Nikulin, Birjukov, Tutin, Medvedev, Denisov, Belov, Rjasenskij – Loktonov, Radulov, Kovalcuk – Popov, Perezogin, Anisimov – Mozjakin, Terescenko, Petrov – Svitov, Kokarev, Soin
    Łotwa: Jucers (Masalskis) – Redlihs, Kulda, Saviels, Pujacs, Sotnieks, Jass, Andersons, Freibergs – Sprukts, Darzins, Cipulis – Kenins, Indrasis, Jekimovs – Berzins, Pavlovs, Meija – Dzerins, Stals, Sirokovs.

Sędziowie: Reiber (SUI), Zalaski (CAN) – Hunnius (GER), Käck (SWE)