Sociedad – Granada 2:2 (koniec)
Real Sociedad
2:2 (2:1)
Granada CF
Poniedziałek 13.05.2013, 22:00 • Estadio Municipal de Anoeta • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie 35. kolejki hiszpańskiej La Ligi, w którym zmierzą się Real Sociedad oraz Granada CF.

Granada CF aktualnie zajmuje 16. pozycję z liczbą 35 punktów.
    Natomiast Real Sociedad plasuje się na wysokim, bo 5. miejscu i jak dotąd zanotował 58 "oczek". Do 4. miejsca (Valencia) tracą tylko 1 punkt.

Real Sociedad ostatnio prezentuje się wyśmienicie na własnym stadionie, ponieważ wygrał 3 wcześniejsze spotkania. W ostatnich pięciu rywalizacjach przytrafił im się także remis i porażka.

Granada ma nieco gorszy bilans ostatnich spotkań, bo wygrała dwukrotnie, tyle samo razy musiała uznać wyższość rywali. Raz padł remis. Jak będzie tym razem?

Wartym uwagi faktem jest to, że Real Sociedad jest niepokonany przed swoją publicznością już od 12 spotkań! (7 zwycięstw, 5 remisów).

W poprzedniej potyczce między tymi drużynami padł bezbramkowy remis. Czy tym razem będzie podobnie? Na relację live zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!

Real Sociedad: Bravo – C. Martínez, Mikel, Markel, Iñigo, Griezmann, Agirretxe, Xabi Prieto, Vela, Castro, De la Bella

Granada CF: Roberto – Nyom, Mainz, Diakhaté, Siqueira -Torje, Mikel Rico, Recio, Nolito – Brahimi, El Arabi

Sędziowie: Javier Estrada‎.

Piłkarze są już na murawie! Zapraszamy na wspólny późny wieczór z ligą hiszpańską.

1

1
    Granada rozpoczęła spotkanie. Goście w biało-czerwonych strojach. Real na biało-niebiesko.

2
    Nieudana pierwsza akcja Granady. Piłkę z własnego pola bramkowego rozegra Bravo.

3
    Akcja po drugiej stronie boiska i mamy pierwszy rzut rożny dla Realu Sociedad.

5
    Granada wybiegała z kontrą jednak pomocnik traci futbolówkę w środku pola i to Real konstruuje atak pozycyjny.

6
    Griezmann zdecydował się na strzał, lecz został przyblokowany. Kolejny korner.

7
    Gospodarze rozpędzali kolejną akcję, jednak końcowe podanie za mocne i niedokładne. Roberto przejmuje piłkę.

8
    Gospodarze narzucili tempo spotkania w pierwszych minutach i piłka znajduje się głównie na połowie Granady.

9
    Gol dla Sociedad!

Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowy zawodników! IMANOL AGIRRETXE trąca piłkę i pakuje ją do siatki!

10
    Mocny pressing gospodarzy tak szybko przynosi skutek! Zobaczymy, co na to Granada.

11
    Lecz to wciąż Real ma przy sobie piłkę, kolejny atak pozycyjny zakończony strzałem Griezmann'a. Bardzo niecelnie.

12
    Ładnie obrócił się z piłką zawodnik Granadyt przed polem karnym, jednak traci piłkę i do kontry zmierzają miejscowi.

13
    El Arabi zatrzymuje wybiegającego zawodnika Realu i otrzymuje za ten faul taktyczny kartonik.

15
    Gol dla Granady!

Zamieszanie w polu karnym Realu! W końcu piłka spada pod nogę YOUSSEFA EL ARABI'EGO, który z pierwszej piłki oddaje strzał! 1:1!

16
    Ależ mecz! Już po kwadransie dwie bramki! Kolejna akcja gospodarzy i obrońca ratuje się wybijając piłkę głową na rzut rożny.

17
    Sociedad wciąż spycha gości na ich własną połowę.

18
    Po raz kolejny z narożnika rozpoczną miejscowi, który to stały fragment gry wywalczył ponownie Griezmann.

19
    Niespiesznie do rzutu rożnego zmierza zawodnik Granady. Fatalne dośrodkowanie i kolejny kontratak!

19
    Siqueira przerywa kontrę i podobnie jak jego partner otrzymuje żółtą kartkę.

20
    Granada przerywa akcję Realu. Zagranie ręką i mamy rzut wolny na połowie przyjezdnych.

21
    Bardzo szybkie tempo dzisiejszego spotkania i piłkarsko mecz stoi na wysokim poziomie!

22
    Rzut wolny bardzo blisko pola karnego Granady! Będzie doskonała okazja na podwyższenie wyniku.

23
    Obrońcy wybijają piłkę poza boisko. Korner.

24
    Mocne zgranie piłki w pole karne a tam przewracał się Íñigo Martinez. Sędzia nie reaguje.

26
    Gwizdy na stadionie, na boisku leży zawodnik Granady – Siqueira.

27
    Wracamy do gry, sędzia wznawia mecz.

28
    Wszyscy gracze Granady na własnej połówce. Real podaje między swoimi defensorami.

29
    Faul Martineza. Szybkie rozegranie przez zawodników Granady i obrońcy całkowicie zaskoczeni. Na szczęście Bravo na posterunku.

30
    Uspokoiło się trochę na Estadio Municipal de Anoeta. Wciąż Real w posiadaniu.

31
    Griezmann rozpędzał się w stronę pola karnego gości i huknął z dystansu! Mocno niecelnie.

32
    Ostatnie minuty bez zagrożenia ani jednej z bramek.

34
    Real Sociedad w ataku, jednak obrońca ładnie wybija piłkę na róg.

35
    Znów gwizdy na stadionie, Granada nie spieszy się z wznowieniem gry z autu. Strasznie wysoko wysunięci gospodarze.

36
    Faul w środkowej części boiska. Granada wycofuje piłkę do tyłu.

37
    Brahimi znalazł sobie parę metrów przed "16" Realu i zdecydował się na strzał – obok bramki.

38
    Na boisku leży z bólu De La Bella. Potrzebna pomoc medyków.

39
    Przewinienie w ataku gracza Granady i spokojnie od wolnego rozpocznie obrona Realu.

40
    Pierwszy kwadrans trochę rozbudził nasze apetyty a od parunastu minut nie wydarzyło się nic groźnego. Real mądrze rozgrywa piłkę między obroną i drugą linią.

41
    Agirretxe powalony na murawę przez Diakhaté w powietrznym starciu. Rzut wolny.

43
    Strzał z dystansu i piłka ociera się jeszcze od obrońcy Granady, mamy kolejny korner dla gospodarzy.

44
    I do znudzenia kolejny rzut rożny. Tym razem z drugiej strony połowy. Real zdominował rywala.

45
    Strzał Veli zbyt słaby by mógł zagrozić bramce Bravo, który pewnie łapie piłkę.

45

Przepiękne dośrodkowanie w pole karne Veli, a tam piłkę do siatki klatką piersiową kieruje ponownie IMANOL AGIRRETXE!

45+1
    60 sekund doliczone do pierwszej połowy! Granada nie rezygnuje!

Za nami świetna pierwsza połowa, w której nie brakowało emocji a także bramek! Do przerwy mamy 2:1 a wcale nie zanosi się na koniec strzelania! Bohaterem pierwszej części gry strzelec dwóch bramek – Agirretxe. Zapraszamy za kilkanaście minut!

Wracamy na stadion i zaraz rozpocznie się druga połowa!

46

46
    Zaczynamy od zmiany. Angulo wbiega za Siqueirę.

47
    Od początku do ofensywy przechodzą zawodnicy w niebiesko-białych strojach. Granada cofnięta.

48
    Piłka przy nogach defensorów Realu. Spokojnie w pierwszych minutach. Strata w środku pola i goście przenoszą się do przodu!

50
    Carlo Martinez ładnym zwodem minął przeciwnika i wrzucił piłkę w pole karne. Żaden z jego partnerów nie zamykał akcji i od bramki rozpocznie Roberto.

51
    Agirretxe dostał ładne zagranie między obrońców, ale traci piłkę w starciu z dwoma stoperami.

52
    W dalszym ciągu mądrze Sociedad. Granada nie ma sposobu na przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Rzut z autu na wysokości pola karnego gości.

54
    Z drugiej strony także gospodarze nie mogą przedrzeć się przez szczelną defensywę przyjezdnych. Bardzo powolne tempo od kilku minut.

55
    W końcu coś się wydarzyło! Agirretxe znalazł sobie parę metrów i oddał strzał a piłka wpada na słupek!!!

56
    Może to był sygnał, aby gospodarze jeszcze mocniej siedli na rywalu.

57
    Złe zagranie pomocnika Realu i piłka ląduje poza linią końcową. Od bramki zacznie Roberto.

57
    Zmiana w drużynie Granada CF: z boiska schodzi Torje, na boisko wchodzi Aranda.

58
    Szkoleniowiec gości widzi jak męczy się jego zespół. Wprowadza już drugiego piłkarza a tymczasem mamy kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

60
    Przewinienie w środku pola i ze stałego fragmentu gry rozpoczną miejscowi.

61
    Ładne przeniesienie ciężaru gry na skrzydło przez Sociedad, po chwili jednak następuje wycofanie piłki.

62
    Znów senne tempo tego meczu. Przynajmniej kibice na trybunach są ciągle słyszalni.

64
    Granada w końcu wymieniła kilka podań na połowie Realu i spróbowała czegoś nowego. Jednak po staremu stracili oni piłkę.

65
    Teraz w "dziada" gra trójka graczy Realu, co podoba się publice. Granada bezradna.

65
    Mamy rzut wolny blisko pola karnego Realu po przewinieniu Griezmann'a. Może to będzie okazja do wyrównania wyniku.

66
    El Arabi znalazł się w polu karnym i to Bravo ratuje swój zespół! Ciekawe rozegranie tego rzutu wolnego zaskoczyło Real. Rzut rożny.

67
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Castro, na boisko wchodzi Ifran.

69
    Znów do końca nie doszła akcja Granady. Do czasu wszystko idzie jak z płatka, ale w końcu piłkarze się gubią.

69
    Vela nabierał prędkości i wbiegł w pole karne. Strzał szybuje mocno nad bramką.

70
    Nolito popełnia faul taktyczny i od tyłu łapie rywala. Zostaje wpisany do notesu sędziego.

71
    Sędzia przywołuje do siebie i upomina dwóch graczy, którzy chwilę wcześniej wymienili ze sobą parę zdań.

72
    Nolito!! Świetne uderzenie z kilkudziesięciu metrów i czubkami palców broni Bravo! Tylko rzut rożny!

73
    Ostatnia zmiana w Granadzie. Boisko opuszcza strzelec bramki, El Arabi. Wbiega Buonanotte.

74
    Mecz powoli zmierza do końca i znów rozpoczynają nam się większe emocje. Granada chyba jednak nie da sobie tak łatwo przegrać meczu.

75
    Kolejny słupek w tym meczu! Piękna wkrętka w pole karne i z woleja strzelił Vela! Zabrakło centymetrów!

77
    Buonanotte źle przyjmuje piłkę przed polem karnym gospodarzy i marnuje dobrą akcję swojego zespołu, na prawdę szkoda.

78
    Od kilku minut Sociedad jakby cofnięty i daje pograć piłką gościom.

79
    I mamy sygnał od Granady! Brahimi strzela w światło bramki i znów ostatni na przeszkodzie staje Bravo!

80
    Buonanotte strzela minimalnie obok słupka! Zostało ponad 10 minut gry!

80
    Vela żegnany oklaskami. W jego miejsce Estrada.

81
    Aranda wbija piłkę w pole karne, jednak obrońcy skutecznie główkują. Buonanotte odzyskuje piłkę i oddaje strzał,który także zostaje zablokowany.

82
    Buonanotte się stara, jednak jego faul zasługuje w tym przypadku na kartkę.

83
    Granada jest w stanie w ostatnich minutach doprowadzić do remisu, czekamy!

84
    Ale to Real Sociedad decyduje się na atak. Dośrodkowanie w "16" Granady i piłkę ładnie wybija Diakhaté.

85
    Na boisku leży gracz Realu. Goście zagrali fair i wybili piłkę poza linię boczną.

86
    Wracamy do gry. Gospodarze oddają piłkę w kierunku Roberto.

87
    Ależ uderzenie ze szczupaka Estrady z 11 metrów! Broni Roberto, ale to byłaby piękna bramka!

88
    Buonanotte po raz kolejny groźnie znalazł się w polu Realu! Obrońcy powstrzymują go przed strzeleniem bramki. Korner!

88
    Świetna, instynktowna parada Bravo! Nolito mógł w ostatnich minutach doprowadzić do remisu! Super końcówka!

89
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi De la Bella, na boisko wchodzi Cadamuro.

90
    Nolito znów przed szansą! Nie sięgnął czubkiem buta piłki po świetnym dograniu z prawej strony boiska.

90
    Mikel ukarany kartką i chyba ostatnia szansa przed gośćmi na wyrównanie z rzutu wolnego.

90+1
    Nic z tego, fatalne dośrodkowanie spada poza linią końcową.

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Griezmann otrzymuje kartonik. Kolejny wolny.

90+2
    Gooooooool dla Granady!

Ależ bramka! Roberto dośrodkował ze swojej połowy w stronę pola karnego! Tam zrobiło się zamieszanie a ostatni strzał oddał RECIO, który doprowadza do remisu!!!

To przepiękne spotkanie kończy się remisem 2:2, a bohaterem Granady zostaje Recio, który w ostatnich minutach zapewnia swojej drużynie punkt! Mecz momentami mógł nudzić, ale piłkarze zapewnili nam prawdziwe emocje w pierwszych i ostatnich 15 minutach! Takie mecze aż chce się komentować! Dziękuję za uwagę, dobranoc. (23:58:51)