Słowacja – Stany Zjednoczon 4:1 (koniec) | Białoruś – Szwajcaria 1:4 (koniec) | Francja – Niemcy 2:3 (po dogrywce)
Czechy – Norwegia 7:0 (koniec) | Łotwa – Finlandia 2:3 (po dogrywce) | Dania – Szwecja 2:4 (koniec)
Białoruś
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Szwajcaria
Wtorek 14.05.2013, 12:15 • GLOBE ARENA • Mistrzostwa Świata

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne w portalu lajfy.com! (14:35:33)

Ostatnie minuty to już popis Szwajcarów, którzy w krótkim odstępie czasu strzelili trzy bramki.

To był doskonały mecz. Skazywana na porażkę Białoruś przez pięćdziesiąt minut dzielnie się broniła, a nawet zagrażała faworyzowanej Szwajcarii.

60:00

59:02
    Bramka dla Szwajcarii!
    Strzelcem bramki WALKER, który przejął krążek i skierował go do pustej bramki.

58:43
    Czas dla Białorusi. Będziemy mieli kolejne wycofanie bramkarza.

58:08
    Belinski wrócił do bramki.

58:00
    Niefrasobliwość graczy białoruskich sprawia, że krążek przejął Ambuhl, który był bliski strzelenia czwartej bramki, ale wynik nie uległ zmianie.

57:30
    Trener Białorusi zdecydował się wycofać bramkarza.

57:10
    Berra łapie krążek i będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Szwajcarii.

55:45
    Podobnie, jak to było w drugiej tercji Szwajcarzy pozwalają prowadzić grę Białorusinom.

55:00
    Białoruś wydaje się zrezygnowana, szczególnie po utracie trzeciej bramki.

54:00
    Bramka dla Szwajcarii! Strzelcem bramki WALKER! Asysta Biebera, który podał krążek do niepilnowanego Walkera, a ten nie miał już problemu ze skierowaniem go do bramki Białorusi.

53:15
    Szwajcarzy nie pozwalają już na swobodne rozgrywanie krążka zawodnikom Białorusi.

52:30
    Bramkarz Białorusi nie ma łatwego życia. Właśnie obronił z najwyższym trudem strzał Hollesteina.

50:59
    Strzelcem bramki BIEBER! Akcja rozpoczeła się od bramkarza Szwajcari, który zagrał do Josiego, a ten minął jednego z obrońców i podał do Biebera. Zawodnik Szwajcarii lekko strzelił i pokonał bezradnego Belinskiego.

50:43
    Ciekawe rozegranie krążka przez Szwajcarów w tercji Białorusinów. Pluss zagrał z niebieskiej do Niederreitera, który z najbliższej odległości próbował pokonać Belinskiego. Wynik bez zmian. Mamy wznowienie w tercji obronnej Białorusi.

50:15
    Oblężenie bramki Białorusi. Belinski złapał krążek. Będziemy mieli wznowienie.

49:08
    Kitarov za przytrzymywanie rywala został wykluczony na dwie minuty.

48:45
    Świetna dwójkowa akcja Szwajcarów, którzy wyprowadzili kontrę grając w osłabieniu. Josi zagrał do Ambuhla, który zamarkował podanie i z lewej strony strzelił na bramkę Białorusi. Belinski zatrzymał krążek.

MZ

Składy i statystyki: 42. Kovyrshin (Andrushenko) – 2. Josi, 51. Bieber (Josi, Berra), 54. Walker (Bieber), 60. Walker

Białoruś: Belinski (Milchakov) – Kaznadei, Chernack, Kulakov, Koltsov, Kitarov – Jeronov, Grabarenko, Ugarov, Meleshko, Stas – Shinkevich, Goroshko, Andrushenko, Kovyrshin, Gavrus – Maslenikov, Solomonov, Demkov, Stefanovich, Kisly.
    Szwajcaria: Berra (Gerber) – Vauclair, Seger, Niederreiter, Plüss, Moser – von Gunten, Josi, Ambühl, Suri, Gardner –
    Blindenbacher, Furrer, Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Diaz, Blum, Trachsler, Bieber, Walker.

Sędziowie: Franko – Vinnerborg, Valach – Woodworth