Słowacja – Stany Zjednoczon 4:1 (koniec) | Białoruś – Szwajcaria 1:4 (koniec) | Francja – Niemcy 2:3 (po dogrywce)
Czechy – Norwegia 7:0 (koniec) | Łotwa – Finlandia 2:3 (po dogrywce) | Dania – Szwecja 2:4 (koniec)
Dania
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Szwecja
Wtorek 14.05.2013, 20:15Mistrzostwa Świata

Szwedom udało się odwrócić losu meczu w trzeciej tercji i to oni ostatecznie triumfują dzisiaj. Pokonali oni po bardzo twardym i zaciętym meczu Duńczyków 4:2. Na kolejne relacje live zapraszam na lajfy.com! (22:31:32)

60:00

59:54
    Szwedzi spokojnie rozgrywają krążek w neutralnej tercji.

59:02
    Jesper B. Jensen wykluczony, Duńczycy zakończą mecz w osłabieniu.

58:59
    Starkov z powrotem na lodzie.

57:38
    Duńczycy wystrzeliwują krążek. Szwedzi próbują przypieczętować swoje zwycięstwo jeszcze jedną bramką.

56:58
    Starkov został wykluczony. Przez dwie minuty Szwedzi w przewadze.

56:42
    Zawodnikom puszczają nerwy, doszło do kolejnej przepychanki.

55:57
    Hardt znalazł się sam przed Markström, ale nie trafił! To była idealna sytuacja aby Duńczycy zdobyli bramkę kontaktową.

55:52
    W ostatnim czasie mamy bardzo dużo spięć między zawodnikami, doszło również do krótkiej bójki. Sędziowie jednak bardzo szybko uspokajają graczy.

54:39
    Landeskog zostaje wykluczony. Duńczycy będą grać w przewadze.

54:34
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 11.568 widzów.

52:35
    Granberg oddał strzał z niebieskiej linii, ale Galbraith dobrze broni!

50:25
    Bramka dla Szwecji!
    Świetna indywidualna akcja Thörnberga , który jednym zwodem minął obrońce i pokonał Galbraitha!

47:28
    D. Sedin bardzo łanie zachował się przy bandzie, minął dwóch rywali, ale zamiast podać do partnera to wystrzelił krążek do przodu, który zatrzymał bramkarz Duńczyków.

46:52
    Duńczycy w trzeciej tercji jeszcze nie zagrozili bramce Markströma, są kompletenie bezradni w ataku.

45:35
    Jakobsen oddał strzał z niebieskiej linii, ale dobrze broni Markström. To nie był jakiś mocny strzał.

44:57
    Duńczycy cały czas bronią się we własnej strefie obronnej. Szwedzi bez problemu rozgrywają krążek, rzadko dają go sobie odebrać.

43:46
    Duńczycy zostali rozbici na początku trzeciej tercji, teraz tylko wystrzeliwują krążek.

43:26
    M. Lauridsen wykluczony, Szwedzi będą mogli zdobyć kolejną bramkę.

Składy i statystyki: 8. Madsen (Starkov), 37. D. Sedin (Eriksson, H. Sedin) – 25. D. Sedin (Eriksson, Sedin), 41. H. Sedin (D. Sedin, L. Eriksson), 42. Thörnberg (Lindberg, Pettersson), 51. Thörnberg (Pettersson, Edler)

Dania: Galbraith (S. Nielsen) – Larsen, Lassen, Jesper B. Jensen, O. Lauridsen, Mads Boedker, M. Lauridsen, R. Nielsen – N. Jensen, Jakobsen, Mikkel Boedker – Green (C), K. Staal, Hardt – Storm, Björkstrand, Madsen – Poulsen, Drseler, Starkov – J. Jensen.
    Szwecja: Markström (Enroth) – Granberg, Edler, Tallinder, Gustafsson, Kronwall (C), Fransson, Fälth – H. Sedin, D. Sedin, L. Eriksson – Landeskog, Persson, Hjalmarsson – Thörnberg, Danielson, Lindberg – Lundqvist, Järnkrok, Pettersson – Jämtin.

Sędziowie: Antonín Jeřábek (CZE), Derek Zalaski (CAN) – Chris Carlson (CAN) Sakari Suominen

Widownia: 11.568