1:2 (1:1)
Girondins Bordeaux
Wtorek 14.05.2013, 20:55 • Stade de l'Aube • Puchar Francji

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:55.

Troyes w drodze do półfinału wyeliminowało kolejno Montceau, Fontenay, Sochaux, Nancy, tracąc w tych czterech spotkaniach zaledwie gola, a strzelając aż jedenaście.

Girondins gładko w spotkaniach z Chateauroux, Moulins, Raon L Etape, Lens nie było, trzy zwycięstwa jednym golem, z przed ostatnim rywalem wygrali po karnych. W każdym spotkaniu Bordeuax traciło gola, notując bilans dziesięć do siedmiu.

W przeciągu ostatnich ośmiu lat Troyes na własnym obiekcie zagrał sześć spotkań, trzy zwycięstwa przetlutł trzema porażkami, jeżeli utrzymali by ta tendencję to tym razem powinni... przegrać.

W tym samym czasie Żyrondyści zaliczyli dwanaście gier wyjazdowych w ramach Pucharu Francji, w których siedmiokrotnie wyszli zwycięsko, a pięciokrotnie schodzili pokonani. W tym zaliczyli dwie dogrywki i aż cztery serie rzutów karny, co ciekawe obie dogrywki przegrali, w wygrali wszystkie serie rzutów karnych.

To będzie pierwsza potyczka tych ekip na poziomie pucharowym, natomiast w Ligue 1 bilans jest remisowy, po pięć zwycięstw i trzy remisy. Co ciekawe na Stade de l'Aube Bordeaux gra bardzo dobrze, cztery zwycięstwa, dwa remisy i zaledwie jedna porażka, gorzej jest na własnym obiekcie...

Na relację na żywo z tego meczu zapraszamy we wtorek od godziny 20:55 ! Bądźcie z nami!

Spotkanie zostało przełożone z wtorku 7 maja, z powodu ryzyka zalania boiska w wyniku ulewy w rejonie Troyes.

ESTAC Troyes: Dreyer- Colin, Jarjat, Brechet, N'Sakala- Thiago, Enza-Yamissi – Faussurier, Marcos, Othon- Bahebeck

FC Girondins de Bordeaux: Carrasso- Mariano, Henrique, Sane, Tremoulinas – Plasil, Sertic- Saivet, Obraniak, Poko- Diabate

Sędziowie: Chapron – Cailleux, Lesage.

1

Zaczęli gospodarze.

1
    W środku pola w powietrznym pojedynku starli się Poko i Marcos. Gracz gości ucierpiał w tym starciu, leży na murawie zwijając się z bólu, potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

2
    Poko przez chwilę opatrywany poza boiskiem, ale już wszystko w porządku i wraca do gry.

3
    Pierwszy strzał w spotkaniu. Z dystansu uderzył Sertic, ale ponad bramką.

4
    Mariano dobrym wejściem przerywa akcje Troyes, lewym skrzydłem.

5
    Tremoulinas zagrywa przed pole karne do Obraniaka, ten uderza z pierwszej piłki, ale strzał dobrym wślizgiem blokuje Jarjat.

7
    Gol dla Troyes!
    Bramkę zdobył BAHEBECK.

Prostopadłe zagranie N' Sakala z lewego skrzydła w pole karne gości, fatalny błąd popełnia Sane, który nie przecina podania, mimo iż był blisko piłki, sam na sam z Carraso wychodzi BAHEBECK i precyzyjnym uderzeniem obok bramkarza Bordo pakuje piłkę do siatki!

10
    W dobrej okazji znalazł się Obraniak, ale na nic mu się to zdało. Sędzia odgwizduje spalonego.

14
    Ostre dośrodkowanie z prawego skrzydła Mariano spada na głowę niepilnowanego na 5 metrze Diabate, ale ten nieczysto trafia w piłkę i bez problemu broni Dreyer.

17
    Zablokowane uderzenie z dystansu Plasila.

19
    Marcos wywalcza na lewej stronie pola karnego rzut rożny dla Troyes.

19
    Ale nie przyniósł on zagrożenia pod bramką Bordo.

20
    Świetna klepa przed polem karnym Bahebecka i Marcosa. Ten pierwszy otrzymuje zwrotne podanie na lewej stronie szesnastki i zagrywa na 5 metr, ale tam dobre ustawiony jest Henrique, który wybija piłkę na korner.

21
    Ale i tym razem obrona gości bez problemu radzi sobie z centrą z rzutu rożnego.

22
    Centre Saiveta z lewego skrzydła, dobrze ustawiony na 5 metrze Brechet wybija głową futbolówkę na korner.

23
    Ale nie wynikło z niego nic ciekawego.

25
    Mocne uderzenie z 25 metrów Sertica, Dreyer z najwyższym trudem odbija piłkę przed siebie, do futbolówki dopada jeszcze Diabate, ale nie czysto trafia w piłkę i ląduje ona w rękach bramkarz Troyes.

27
    Colin z dzieciną łatwością przerywa akcje lewym skrzydłem Poko.

30
    Po faulu Sertica na Bahebecku, wywiązała się ostra dyskusja między sędzią spotkania, a ławką rezerwowych Bordo. W efekcie czego żółtą kartka za dyskusje ukarany został rezerwowy gracz gości Planus.

32
    Mocne uderzenie sprzed pola karnego Diabate, nie bez kłopotów broni Dreyer.

36
    Dośrodkowanie Obraniaka z lewego skrzydła na długi słupek, tam pojedynek powietrzny z dwójką obrońców Troyes wygrywa Diabate, ale jego uderzenie ląduje obok prawego słupka bramki Dreyer'a.

41
    Gol dla Bordeaux!
    Bramkę zdobył DIABATE.

Ostra centra z prawego skrzydła Mariano, piłka spada na 8 metrze na nogę wbiegającego DIABATE, który fantastycznym uderzeniem z woleja umieszcza ją w prawym rogu bramki Dreyera!

45
    Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

45+1
    Troyes wywalcza w prawym narożniku rzut wolny. Dobra okazja dla gospodarzy.

45+1
    Centra na długi słupek, ale tam do piłki najwyżej wyskakuje Henrique i wybija ją na korner.

45+2
    Dośrodkowanie na 5 metr, odważne wyjście z bramki Carrasso, który piąstkuje piłkę poza pole karne.

Po pierwszej połowie na stadionie w Troyes mamy remis 1:1. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, już w 7 minucie po błędzie Sane, bramkę zdobył Bahebeck. Jednak z każdą kolejną minutą rosła przewaga Bordo. Dwie dobre okazje zmarnował Diabate. W końcu jednak w 41 minucie napastnik gości dopiął swego zdobywając pięknego gola po uderzenie z woleja, doprowadzając do zasłużonego remisu. Druga połowa zapowiada się niezwykle ciekawie.
    Zapraszamy po przerwie.

46

48
    Niecelne długie podanie Bahebecka w kierunku wbiegającego z prawego skrzydła w pole karne Faussuriera. Piłka ląduje poza boiskiem. Od bramki zacznie Carrasso.

50
    Ładna dwójkowa akcja Poko i Obraniaka, zakończona uderzeniem tego pierwszego z 16 metra, ale piłka leci wysoko ponad poprzeczką bramki Dreyer'a.

53
    Uderzenie sprzed pola karnego Plasila, bez problemu broni Dreyera.

55
    Obraz gry z pierwszej połowy nie ulega zmianie. Goście posiadają inicjatywę przebywając na połowie Troyes, ale jak na razie nie są w stanie sforsować defensywy gospodarzy.

58
    Na spalonym złapany Diabate.

60
    Ostra centra z prawego skrzydła Mariano na długi słupek, tam do piłki skaczą Diabate i Jarjat, powietrzny pojedynek wygrywa obrońca gospodarzy i wybija piłkę na korner.

61

62
    Ładna indywidualna akcja prawym skrzydłem Colina, zakończona uderzeniem z 16 metra, piłka leci jednak obok prawego słupka bramki Carrasso.

64
    Bramkę zdobył BRECHET.

Długa piłka ze środka pola w kierunku Diabate, napastnik gości przejmuje piłkę i wpada w pole karne naciskany przez dwóch obrońców Troyes, mija Jarjata, i nacina się na nabiegającego BRECHETA, który tak niefortunnie wybija mu piłkę, że ta ląduje w lewym rogu bramki Dreyera!

65
    Zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Thiago, a pojawia się na nim Camus.

69
    Niecelne prostopadłe podanie Diabate, w kierunku wbiegającego z głębi pola Obraniaka. Piłka ląduje w rękach Dreyera.

71
    Dośrodkowanie N'Sakali z lewego skrzydła, głową w polu karnym gości piłkę wybija Plasil.

72
    Ładne górna piłka Othona w pole karne gości, na 5 metrze centymetrów brakuje wbiegającemu Faussurierowi by sięgnąć piłki.

73
    Kolejna długa piłka w pole karne gości ponownie w kierunku Faussuriera, tym razem skrzydłowy Bordo dochodzi do piłki, przyjmując ją mija Tremoulinasa i zagrywa po ziemi do stojącego na 5 metrze Marcosa, ten uderza z pierwszej piłki i kapitalną instynktowną interwencją popisuje się Carrasso!

77
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Faussurier, a pojawia się na nim Darbion.

79
    Fantastycznie uderzenie Obraniaka sprzed pola karnego, piłka o centymetry mija lewy słupek bramki Dreyera.

80
    Pierwsza zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi strzelec bramki Diabate, a pojawia się na nim Julian Faubert.

81
    Sane powstrzymuje w polu karnym rajdującego Bahebecka.

82
    Druga zmiana w Bordeuax. W miejsce Plasila na boisku pojawia się Nicolas Maurice-Belay.

84
    Rożny dla gospodarzy. Centra na 5 metr, z bramki wychodzi Carrasso i bez problemu łapie piłkę.

85
    Rożny dla gości na lewej stronie. Dośrodkowanie na 5 metr, do piłki skacze Brechet, ale nie trafia ją czysto głową i ta ląduje za linią końcową. Kolejny korner tym razem po prawej stronie.

86
    Po dośrodkowaniu piłka ląduje w rękawicach Dreyera.

88
    Piekielnie mocne uderzenie sprzed pola karnego Sertica, Dreyer z najwyższym trudem odbija piłkę przed siebie, dopada do niej Faubert i trafia w słupek, futbolówka spada na głowę Marcosa, który pakuje ją do siatki. Ale gol nie zostanie uznany, sędzia odgwizduje spalonego. Faubert podczas uderzenia Sertica znajdował się za linią obrony gospodarzy.

89
    Ostatnia zmiana w Troyes. W miejsce N'Sakali na boisko wchodzi Yattara.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Faubert fauluje na 20 metrze gracza gospodarzy. Rzut wolny dla Troyes, z groźnej pozycji.

90+3
    Do piłki podchodzi Darbion, ale uderza fatalnie. Piłka ląduje wysoko nad poprzeczką bramki Carrasso.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną dominującą był zespół gości, który udokumentował swoją przewagę dzięki samobójczemu trafieniu Brecheta. Gospodarze w jednej z nielicznych akcji mieli wyborną okazję na wyrównanie, ale zmarnował ją Marcos.
    Ostatecznie Bordeaux odnosi zasłużone zwycięstwo 2:1 i awansuje do finału Pucharu Francji w którym zmierzy się z zespołem Evian TG.
    To wszystko na dziś, dziękuje za uwagę. (22:53:14)