Górnik Z. – Wisła K. 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Pogoń 2:1 (koniec) | Polonia W. – Piast 1:1 (koniec)
Ruch – Legia 0:0 (koniec) | Śląsk – Lech P. 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Lechia 0:3 (koniec)
Korona – Widzew 0:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Jagiellonia 1:1 (koniec)
Górnik Zabrze
0:1 (0:1)
Wisła Kraków
Czwartek 30.05.2013, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa

MVP spotkania zostaje Miśkiewicz, który zachował czyste konto mimo wielu strzałów w meczu zawodników gospodarzy, ten dwoił się i troił, by jego zespół wywiózł z ciężkiego terenu 3 pkt. (20:01:07)

Po bardzo dziwnym meczu w którym Zabrzanie przegrali 1-0, mimo faktu, że dominowali większość spotkania, a strzelcem jedynej bramki w 21 minucie był Michał Chrapek

95
    Sędzia powinien już kończyć mecz, jednak wolny dla Zabrzan, i nawet bramkarz idzie w pole karne, ale z wolnego słabo gracz Zabrzan i pewnie łapie Miśkiewicz

94
    Świetna interwencja w polu bramkowym Głowackiego, który wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Nakoulmy

91
    Kontra Wisły, jednak Sarki nie dopada do piłki i strata...

90
    4 minuty doliczone przez sędziego

89
    Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry, Głowacki wybija piłkę na aut

87
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chrapek, na boisko wchodzi Uryga.

86
    Mija się z piłką Jovanović, i strzela Przybylski, jednak w boczną siatkę

85
    Kontra Wisły, próba prostopadłego podania do Małeckiego jednak podanie strasznie niecelne...

84
    W ataku pozycyjnym Zabrzanie niemal całym zespołem atakują gracze gospdarze

83
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Boguski, na boisko wchodzi Garguła.

80
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Zachara, na boisko wchodzi Iwan.

80
    Sarki rusza kontrą, podaje do Genkova, który strzela w 5 metrów w słupek bramki strzeżonej przez Skorupskiego.