Górnik Z. – Wisła K. 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Pogoń 2:1 (koniec) | Polonia W. – Piast 1:1 (koniec)
Ruch – Legia 0:0 (koniec) | Śląsk – Lech P. 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Lechia 0:3 (koniec)
Korona – Widzew 0:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Jagiellonia 1:1 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
2:1 (2:0)
Pogoń Szczecin
Czwartek 30.05.2013, 18:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • PKO Ekstraklasa

Przyznam, że wybór MVP tego spotkania jest bardzo trudnym zadaniem. Biorąc pod uwagę to, że oba zespoły grały bardzo zespołowo i wyrównanie, nie było tam specjalnych jednostek zasługujących na wyróżnienie. Moją uwagę przykuł jednak wprowadzony w drugiej połowie Djousse, który dał bardzo dobrą zmianę i był wyróżniającym się zawodnikiem. jego ataki nie jeden raz zagroziły bramce Zajaca, a jego walka i determinacja o piłkę nie raz sprawiała problemy obrońcom Podbeskidzia. Według mnie, to on powinien zostać graczem meczu. (20:01:51)

Sędzia kończy spotkanie. Podbeskidzie ma prawo cieszyć się z tego wyniku, gdyż Pogoń Szczecin w drugiej połowie zagrała bardzo dobrze, a po strzeleniu bramki przez Rogalskiego gospodarze drżeli do ostatnich minut. Jednak pierwsza połowa w wykonaniu Podbeskidzia była fenomenalna i to ona przesądziła o wyniku tego spotkania.

90+3
    Malinowski upada w pobliżu pola karnego, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia gracza Pogoni.

90+1
    W miejsce Paweli wejdzie Sokołowski.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do końca regulaminowego czasu gry.

90
    Wodecki opuszcza boisko, jego miejsce zajmie Malinowski.

89
    Wiśniewski ukarany żółtą kartką.

86
    Rzut wolny dla TSP, dośrodkowanie z 35 metrów wybite przez obrońców drużyny przyjezdnej.

84
    Kolejny żółty kartonik, tym razem dla Koniecznego.

83
    Indywidualna akcja Demjana zatrzymana przez stoperów Portowców. Rzut rożny dla gospodarzy.

82
    Djousse na spalonym. Zawodnik Pogoni Szczecin wprowadzony w drugiej połowie jest bardzo aktywny.

81
    Ostre wejście Djousse nogą w plecy ławy. Sędzia jednak nie pokazuje żółtej kartki.

79
    Rzut rożny dla Podbeskidzia, piłka w polu karnym i wielkie zamieszanie, piłka wychodzi po za boczną linię boiska.

78
    Strzał Demjana prosto w obrońcę Pogoni Szczecin. Górale nie odpuszczają!

76
    Kolejna próba Djousse, tym razem zawodnik Pogoni został zablokowany z boku boiska i wywalczył tylko rzut rożny.

73
    Djousse wbiega w pole karne Podbeskidzia i próbuje wymusić rzut karny. Sędzia nie dał nabrać się na jego sztuczki.