Real Madryt – Osasuna 4:2 (koniec) | FC Barcelona – Malaga 4:1 (koniec) | Granada – Getafe 2:0 (koniec)
Sevilla – Valencia 4:3 (koniec) | Deportivo – Sociedad 0:1 (koniec) | Celta Vigo – RCD Espanyol 1:0 (koniec)
Mallorca – Valladolid 4:2 (koniec) | Zaragoza – Atletico 1:3 (koniec) | Levante – Real Betis 1:1 (koniec)
Rayo Vallecano – Bilbao 2:2 (koniec)
Rayo Vallecano
2:2 (1:1)
Athletic Bilbao
Sobota 01.06.2013, 21:00 • Estadio de Vallecas • Hiszpańska LaLiga

MVP spotkania wybieram Piti'ego, który dwoił się i troił pod bramką Iraizoza i zdobył bramkę na wagę remisu.

Ja już dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne na Lajfy.com! Komentował Paweł Szymański. (22:52:52)

Koniec spotkania! Rayo Vallecano de Madrid ostatecznie remisuje 2:2 z Athletikiem Bilbao, mimo że goście od 10. minuty spotkania grali w dziesiątkę!

90+1
    San José ukarany żółtą kartką za słowne przepychanki z arbitrem.

90
    Arbiter César Muñiz dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry drugiej połowy.

87
    Długie podanie do De Marcosa i Hiszpan o mały włos, a doszedłby do piłki. Uprzedził go jednak Bangoura.

84
    W tej chwili na boisku cierpi Arbilla. Hiszpan potrzebuje pomocy medycznej.

83
    Iraizoz ukarany żółtą kartką.

83
    Piłka po strzale Piti'ego przelatuje wysoko ponad bramką.

77
    Piłka po wrzutce Piti'ego odbija się od nogi Iraoli i futbolówkę pewnie łapie Iraizoz.

74
    Ostatnia zmiana Rayo. Schodzi Domínguez, wchodzi Delibašić.

73
    Piłkę poza pole karne piąstkuje Iraizoz.

72
    Domínguez faulowany na skrzydle. Rzut wolny. Dobra pozycja do centry.

71
    Do piłki podszedł, a następnie strzelił Arbilla, ale strzał obrońcy Rayo był na tyle niecelny, że Iraizoz nie musiał interweniować.

70
    Na lewej flance ponownie faulowany zawodnik Rayo.

69
    Osamotniony na skrzydle Ibai nie dał rady dwóm obrońcom Rayo. Przy piłce ponownie gospodarze.

Paweł Szymański

Gole: 19. Vázquez, 55. Piti – 31. Susaeta, 49. Aurtenetxe

Kartki:   80. Fuego (RAY) – 4. Aduriz (ATL), 13. Gurpegi (ATL), 83. Iraizoz (ATL), 90+1. José (ATL)   10. Aduriz (ATL)

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, Gálvez, Figueras (60' Bangoura), Martínez (46' Tito) – Vázquez, Trashorras, Fuego, Piti – Carlos – Domínguez (74' Delibašić)
    Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, San José, Aurtenetxe – Susaeta, Iturraspe, Herrera (63' Castillo), Ibai (81' Toquero) – De Marcos – Aduriz

Sędziowie: César Muñiz – José Fernández, Moisés Mateo