Armenia – Malta 0:1 (koniec) | Azerbejdżan – Luksemburg 1:1 (koniec) | Finlandia – Białoruś 1:0 (koniec)
Lotwa – Bośnia i Herc. 0:5 (koniec) | Liechtenstein – Słowacja 1:1 (koniec) | Chorwacja – Szkocja 0:1 (koniec)
Mołdawia – Polska 1:1 (koniec) | Czarnogóra – Ukraina 0:4 (koniec) | Albania – Norwegia 1:1 (koniec)
Austria – Szwecja 2:1 (koniec) | Belgia – Serbia 2:1 (koniec) | Czechy – Włochy 0:0 (koniec)
Irlandia – W-y Owcze 3:0 (koniec) | Litwa – Grecja 0:1 (koniec) | Islandia – Słowenia 2:4 (koniec)
Portugalia – Rosja 1:0 (koniec)
Mołdawia
1:1 (1:1)
Polska
Piątek 07.06.2013, 20:15 • Stadionul Zimbru, Kiszyniów • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Po ponad dwumiesięcznej przerwie na Stary Kontynent wracają Eliminacje do MŚ 2014 w Brazylii.
    Reprezentacja Polski udaje się na bardzo ważny mecz do Mołdawii, gdzie rozegra swoje szóste spotkanie w grupie H.

6. San Marino (6 meczów, 0 punktów)

Niestety nie jesteśmy w stanie w pełni ocenić obecnej formy naszej reprezentacji, gdyż w ostatnim spotkaniu Eliminacji naszymi rywalami byli reprezentanci San Marino. Wynik 5:0 niestety nie idzie w parze z dobrą grą naszych rodaków, którzy na Stadionie Narodowym nie pokazali wielkich umiejętności. W tamtym meczu niby przełamał się nasz snajper – Robert Lewandowski. Jego obie bramki padły jednak z karnych, także wciąż czekamy na jego trafienia "z gry".

Mołdawia natomiast swoje szóste spotkanie w tych rozgrywkach przegrała na wyjeździe z naszymi sąsiadami – Ukrainą (2:1). Na listę strzelców po stronie gości wpisał się wówczas były gracz Cracovii – Alexandr Suvorov.

Reprezentacja Polski rozegrała ostatnie spotkanie we wtorek z Liechtensteinem, które zakończyło się skromnym zwycięstwem Polaków 2:0. Na listę strzelców wpisali się Sobiech oraz Rybus. Mecz rozgrywany był bez większości podstawowych zawodników, dlatego też prawdziwy test czeka nas w piątkowy wieczór.

Bardzo ważną rywalizacją dla układu tabeli będzie w tym dniu spotkanie między Czarnogórą a Ukrainą. Ukraińcy aktualnie mają tyle samo punktów co Polska, dlatego każda ich utrata przez naszych sąsiadów jest przez nas bardzo oczekiwana.

W poprzednim spotkaniu, 11.09.2012, Polska wygrała z Mołdawią 2:0. Gole zdobyli: Błaszczykowski z karnego oraz Wawrzyniak.
    Jaki wynik padnie tym razem? Czy Polska utrzyma się na 3. pozycji i zmniejszy stratę do Anglii? Na relację zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!

Poznaliśmy skład, w jakim reprezentacja Polski wybiegnie od 1. minuty!

Wyjściowe jedenastki!

Mołdawia: Namaşco – Epureanu, Golovatenco, Bordian, Armaş, Suvorov, Ioniţă, Antoniuc, Sidorenco, Dedov, Gaţcan

Polska: Boruc – Jędrzejczyk, Salamon, Komorowski, Wawrzyniak – Błaszczykowski, Krychowiak, Polanski, Rybus – Mierzejewski – Lewandowski

Sędziowie: Teixeira Vitienes – Diaz Casado, Sobrino Magan – Estrada Fernandez.

Przed nami Mazurek Dąbrowskiego!

Polscy kibice, którzy zjawili się na stadionie, już dają o sobie znać. Race na murawie.

1

1
    Rozpoczęli gospodarze ubrani na granatowo. Polacy w czerwonych strojach.

2
    Początek spokojny, Mołdawia stara się utrzymywać przy piłce. Ta jednak opuszcza boisko i mamy rzut z autu dla gospodarzy.

2
    Polacy na lewej flance. Rybus wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego.

3
    Polacy już spychają przeciwnika głęboko na ich własną połowę. Podopieczni Fornalika kontruują atak pozycyjny.

4
    Piłkę spokojnie wymienia nasza linia defensywna. Długie zagranie do przodu i tracimy piłkę.

5
    Długa piłka na Dedov'a, który walczy z Jędrzejczykiem. Odzyskujemy piłkę.

5
    Świetne podanie do wybiegającego Rybusa, który w polu karnym zagrywa do Polańskiego! Świetny wślizg obrońcy i mamy rzut rożny!

6
    Mołdawia rozpoczyna kontrę. Na boisku leży napastnik gospodarzy.

7
    Gol dla Polski!

Lewandowski przejmuje piłkę w środku pola, zauważył wybiegającego JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO, który znalazł się sam na sam z golkiperem! Szybko obejmujemy prowadzenie.

9
    Bordian oraz Mierzejewski leżą na murawie po zderzeniu. Pomoc medyków i mamy chwilę przerwy.

9
    Obaj piłkarze opuszczają murawę. Krychowiak oddaje piłkę gospodarzom.

10
    Niebezpieczna akcja Mołdawii! Niepewne zachowanie Komorowskiego, którego błąd naprawia na szczęście Salamon.

11
    Polska wciąż utrzymuje się na połowie przeciwnika. Świetny i mocny początek naszej reprezentacji.

12
    Bordian próbował akcji indywidualnej, lecz nasi piłkarze szybko odzyskują piłkę. Akcja przenosi się pod pole karne Mołdawii.

13
    Tymczasem to miejscowi w posiadaniu. Mądrze rozgrywają piłkę w środku pola. Sędzia przerywa grę i Mołdawia rozpocznie od wolnego.

14
    Mierzejewski zagrał ze stałego fragmentu gry do Lewandowskiego, który przyjął piłkę w polu karnym i oddał strzał – wysoko ponad bramką.

15
    Rzut z autu dla Mołdawii na wysokości naszego pola karnego.

15
    Obrońcy skutecznie oddalają grę od naszego pola bramkowego i już kolejną akcję rozpoczyna Rybus.

16
    Brzydki faul na Lewandowskim. Będziemy mieli okazję do dobrego dośrodkowania na głowy piłkarzy w pole karne.

17
    Dobra wrzutka Mierzejewskiego, lecz Armaş główkuje poza plac gry. Rzut rożny.

17
    Salamon zdołał oddać strzał głową, niestety piłka mija się z bramką i rozpocznie Namaşco.

18
    Krychowiak fauluje Gaţcana. Rzut wolny na własnej połowie mają miejscowi.

18
    Kolejna akcja Mołdawii przynosi im pierwszy w tym meczu rzut rożny. Słabe dośrodkowanie, z którym radzą sobie nasi zawodnicy.

19
    Mołdawia w ostatnich minutach zdecydowanie bardziej wysunięta i musimy uważać na nasilający się atak przeciwników.

20
    Bordian otrzymał ładne podanie na skrzydło i dośrodkował w stronę naszego pola karnego. Dobrze główkował jeden z obrońców.

21
    Lewanowski dokłada nogę i fauluje Ioniţă. Ze stałego fragmentu gry rozpoczną Mołdawianie.

22
    Kolejna świetna szansa przed Polakami! Mierzejewski oddał strzał na bramkę Namaşco, który wypuszcza futbolówkę! Lewandowski nie zdołał do niej dobiec i bramkarz naprawia swój błąd.

23
    Polacy zwalniają tempo gry rozgrywając piłkę z Borucem.

23
    Boruc w końcu decyduje się na długie podanie. Tracimy piłkę, lecz obrońca Mołdawii popełnia fatalny błąd! Rybus w akcji sam na sam strzela prosto w bramkarza!

24
    Błaszczykowski zwija się z bólu na murawie. Potrzebna pomoc lekarzy, oby to nie było nic poważnego.

26
    Namaşco rozpoczyna grę od własnego pola bramkowego po minutowej przerwie. Wracamy do gry.

27
    Błaszczykowski już w pełni sił, rozpoczynamy od rzutu z autu. Polacy od początku spotkania dominują, to może nas cieszyć.

28
    Wawrzyniak włączył się do akcji ofensywnej i tym sposobem wywalczył kolejny już rzut rożny w meczu.

28
    Kontratak Mołdawii, jednak przeciwnicy zwalniają akcję a w końcu Polacy ją przerywają. Aut dla gospodarzy.

29
    Polański decyduje się na strzał z dystansu! Zabrakło bardzo niewiele, jednak wcześniej piłka ociera się o Armaşa i rozpoczynamy od kornera.

30
    Salamon po raz kolejny schodzi na krótki słupek i świetnie uderza głową! Piłka mija się z bramką, niestety!

31
    Polacy mają inicjatywę już przez pół godziny gry. Spore "dziury" w defensywie Mołdawii.

32
    Salamon skutecznie w defensywie przerywa grę rywali. Zagranie do przodu a Lewandowski zagrywa ręką.

33
    Gaţcan oddaje strzał z dystansu. Na szczęście zbyt lekko i parę metrów obok bramki Boruca.

34
    Polański faulowany kilka metrów przed polem karnym Mołdawii! Czekamy na bramkę.

35
    Mierzejewski niestety bije prosto w mur. Na pocieszenie wciąż jesteśmy w posiadaniu i mamy rzut z autu.

36
    Polska skutecznie gra dzisiaj w defensywie i dobrze przerywa wszystkie groźniejsze kontry gospodarzy.

37
    Gol dla Mołdawii!

Niestety! Polacy pogubili się w defensywie a wykorzystuje to SIDORENCO, który otrzymuje podanie w pole karne i mocnym strzałem pokonuje Boruca!

38
    Dopiero co pochwaliłem Polaków. Niestety tracimy bramkę i nasi reprezentanci muszą od początku szukać prowadzenia.

39
    Salamon ratuje reprezentację Polski! Boruc niepewnie interweniuje po strzale Bordiana i wypuszcza piłkę. Nasz obrońca oddala ją od pola karnego.

40
    Fatalne zachowanie Polaków także w ofensywie! Podanie nie dociera do Lewandowskiego, który miałby przed sobą otwartą bramkę!

41
    Świetne uderzenie Błaszczykowskiego, a strzał świetnie broni Namaşco! Ależ ostatnie minuty w wykonaniu obu ekip!

42
    Lewandowski dochodzi do uderzenia głową a piłka wpada na słupek! Niestety nieszczęście nie opuszcza Roberta.

43
    Faulowany kapitan Mołdawii i gospodarze rozpoczynają ze stałego fragmentu gry.

43
    Wawrzyniak skutecznie blokuje rozpędzającego się na skrzydle zawodnika Mołdawii. Rozpocznie Boruc.

44
    Fatalne zachowanie Polaków w defensywie i Sidorenco wychodzi sam na sam! Ufff, nasi reprezentanci mają ciężkie ostatnie minuty.

45
    Polacy zdawałoby się, że kontrolowali przebieg gry przez większość połowy. Jedna akcja Mołdawii i natychmiastowa strata bramki.

45+1
    Znów niepewnie nasi obrońcy, którzy tracą piłkę w samym polu karnym. Polacy jakby stracili koncentrację.

Cóż, pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym 1:1. Wynik spotkania otworzył na początku meczu Błaszczykowski i Polska dominowała i utrzymywała się przy piłce konstruując kolejne ataki. Jedna strata w defensywie spowodowała bramkę dla Mołdawii, którą zdobył Sidorenco a w następstwie kolejne zmasowane niedokładności w naszej obronie. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będą już strzelać tylko Polacy. Zapraszamy za kilkanaście minut!

46

46
    Polacy rozpoczęli drugą połowę. Początek bez zmian w obu ekipach.

47
    Polacy spokojnie grają piłką w linii defensywnej. Aut dla naszych.

48
    Błaszczykowski kiwa się w polu karnym, jednak w końcu traci futbolówkę i akcja naszej reprezentacji kończy się w rękach Namaşco.

49
    Spokojne pierwsze minuty drugiej części gry. Polacy jakby bali się znów nacisnąć rywala, by nie narazić się na kontrę.

50
    Błaszczykowski zagrywa ciut za wysoko na Lewandowskiego, którego blokuje Epureanu. Wciąż jesteśmy w posiadaniu.

51
    Dośrodkowanie pod koniec boiska i Robert jeszcze zdołał utrzymać piłkę w placu gry. Niestety żaden z jego partnerów nie pobiegł za akcją.

52
    Niedokładne zagranie w ofensywie i znów tracimy piłkę narażając Boruca, który musi wybiegać przed pole karne i wybijać piłkę na auty.

53
    Mamy pierwszą żółtą kartkę. Antoniuc fauluje Mierzejewskiego, za co zostaje wpisany do notesu sędziego.

54
    Wawrzyniak podłącza się do akcji na skzydle i dośrodkowuje w stronę pola karnego, niestety wprost na głowę obrońcy.

55
    Salamon przerywa akcję Mołdawian zdecydowanym wejściem na zawodnika. Od autu rozpoczną przeciwnicy Polaków.

56
    Gwizdek sędziego i Dedov zdaniem arbitra zagrywa piłkę ręką. Rozpocznie Boruc.

57
    Lewandowski nie radzi sobie z Gaţcan, który odbiera mu piłkę. Chwilę potem odzyskujemy futbolówkę.

57
    Dedov zagrywa w stronę Sidorenco, który świetnie urwał się obrońcom. Spalony.

58
    Mierzejewski rozpoczyna akcję na skrzydle, musi chwilę poczekać na partnerów i w końcu dośrodkowuje na Lewandowskiego, który oddaje strzał głową. Zbyt słabo.

59
    Świetna akcja Mołdawii, która mogła się zakończyć stratą bramki. Znów niepewnie nasi defensorzy, którzy puszczają Suvorova, który podaje do partnera w pole karne – ponad bramką.

60
    Polacy znów konstruują atak pozycyjny. Lepiej oddalać akcje od naszej bramki, bo defensywa popełnia mnóstwo błędów.

62
    Pierwsza zmiana w polskiej ekipie. Zieliński wbiega za Mierzejewskiego.

63
    Polacy jakby opadli trochę z sił po tak szybkiej pierwszej połowie.

64
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Rybus, na boisko wchodzi Kosecki.

65
    Gatcan ukarany kartonikiem po faulu na Zielińskim.

65
    Przerwa w grze, race spadają na boisko z polskiego sektora.

66
    Słabe ostatnie minuty w wykonaniu obu reprezentacji, sporo strat w środku pola, niecelne podania i piłka często opuszcza plac gry.

67
    Dedov skutecznie przerywa akcję na skrzydle Błaszczykowskiego. Tracimy piłkę i nie możemy odzyskać tempa gry.

68
    Wawrzyniak fauluje na lewej flance i znów mamy zwolnienie gry. Mołdawianie nie spieszą się ze wznowieniem.

69
    Jędrzejczyk dośrodkowuje w środek pola karnego, jednak obrońca staje na linii podania. Mamy rzut rożny.

69
    Zieliński wbiega w "szesnastkę" Mołdawii i decyduje się na strzał, niestety ponad bramką.

71
    Zmiana w drużynie Mołdawia: z boiska schodzi Bordian, na boisko wchodzi Cebotaru.

72
    Mamy rzut rożny i kapitan reprezentacji Polski będzie dośrokowywał na głowy partnerów.

73
    Salamon po raz kolejny dobrze ustawiony i znów zatrzymuje kontrę Mołdawii.

74
    Błaszczykowski rozpędzał się w stronę pola karnego i mocno huknął! Piłka mija się z bramką.

74
    Boisko opuszcza były piłkarz Cracovii – Suvorov. W jego miejsce Pascenco.

75
    Polacy wciąż utrzymują się na połowie przeciwników. Niestety nie przynosi to żadnych rezultatów a pozostał już tylko około kwadrans gry.

76
    Mołdawia rozpędza się w kontrze, druga linia coraz częściej puszcza Mołdawian, którzy wcale nie składają broni!

77
    Wawrzyniak ładnie pokazał się na skrzydle, jednak zaprzepaścił on dobrą akcję i podał prosto w obrońcę.

78
    Lewandowski przyjął piłkę tyłem do bramki i próbował ją oddać do Kuby, tracimy piłkę i gospodarze przechodzą do kontrataku!

79
    Akcję przerywa arbiter po faulu na Jędrzejczyku. Szykuje się ostatnia zmiana w naszej reprezentacji.

79
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Polanski, na boisko wchodzi Sobiech.

80
    Pozostało 10 minut nadziei Polaków na wygranie tego spotkania a co za tym idzie utrzymania wiary w awans do MŚ.

81
    Nieporozumienie w szykach ofensywnych naszej reprezentacji i piłkę przejmuje Namaşco.

81
    Jędrzejczyk fauluje i będzie to okazja do ostatniej zmiany w Mołdawii.

82
    Zmiana w drużynie Mołdawia: z boiska schodzi Antoniuc, na boisko wchodzi Ovseannicov.

83
    Następne niepewne zagranie naszych obrońców i Mołdawianin stanął przed szansą na zmianę wyniku! Obrońcy wyjaśniają sytuację.

84
    Namaşco dobrze wychodzi na przedpole i pewnie łapie futbolówkę. Coraz mniej czasu mają Polacy.

85
    Na murawie zwija się jeden z zawodników gospodarzy. Po chwili przerwy wracamy do gry.

86
    Salamon uderza z dystansu i bezradni tracimy piłkę, która opuszcza plac gry. Rozpocznie golkiper z własnego pola bramkowego.

87
    Kuba Błaszczykowski po raz kolejny uderza, niestety po raz kolejny piłka nie trafia do celu. Nie można zarzucić, że Polacy się nie starają. Jednak ich gra to jakby bicie głową w mur.

88
    Sędzia przerywa grę i gospodarze zaczynają grę na czas. Niestety remis dla naszej reprezentacji oznacza koniec przygody z Mistrzostwami.

89
    Wawrzyniak wysoko wysunięty na skrzydle. W zasadzie wszyscy nasi zawodnicy na połowie przeciwników. Od autu wyrzuci Komorowski.

89
    Krychowiak fauluje i znów kilka cennych sekund zyskają nasi rywale.

90
    Długie zagranie na Pascenco, który osamotniony oddaje strzał. Sporo od bramki, ale jeszcze tego brakuje abyśmy stracili głupią bramkę.

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Krychowiak ambitnie biegł za piłką, ale arbiter zdecydował, że od autu rozpocznie Mołdawia.

90+2
    Mołdawianie już nawet przewrotkami oddalają piłkę od własnego pola karnego. Polacy nie są w stanie przedrzeć się w "11" gospodarzy.

90+3
    Kontratak Mołdawii! Sidorenco zwalnia akcję do Pascenco i mają kilka cennych sekund w kieszeni.

90+4
    Mamy jeszcze wyrzut z autu. Chyba ostatnia akcja Polaków.

90+4
    Salamon kończy akcję naszej reprezentacji faulem. Rzut wolny i rozpocznie niespieszący się Namaşco.

Niestety, Polska nie zdołała odmienić wyniku z pierwszej połowy i wynik w drugiej części gry nie ulega już zmianie. Ostateczny rezultat to 1:1, remis, który oznacza pożegnanie się Polski z nadziejami o Mistrzostwach w Brazylii.
    Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na lajfy.com! Niestety nie będzie czego świętować w ten piątkowy wieczór. Dobranoc. (22:12:05)