Irtysz Pawłodar – Široki 3:2 (koniec) | Dila – Aalborg 3:0 (koniec) | Ventspils – Jeunesse Esch 1:0 (koniec)
Mladost – Senica 2:2 (koniec) | Honka – Lech P. 1:3 (koniec) | Karabach – Piast 2:1 (koniec)
Szachtior S. – Milsami 1:1 (koniec) | Dinamo M. – Lokomotiva 1:2 (koniec) | Skonto – Slovan 2:1 (koniec)
Beroe – Hapoel TA 1:4 (koniec) | Zrinjski – Botew 1:1 (koniec) | Strømsgodset – Debreczyn 2:2 (koniec)
Maccabi H. – Chazar 2:0 (koniec) | Petrolul – Víkingur G. 3:0 (koniec) | Czernomorec – Dacia 2:0 (koniec)
Anorthosis – Gefle 3:0 (koniec) | Göteborg – AS Trencin 0:0 (koniec) | Rosenborg – St. Johnstone 0:1 (koniec)
Malmo – Hibernian 2:0 (koniec) | Hødd – Aktobe 1:0 (koniec) | Tromsø – Keşla FK 2:0 (koniec)
Thun – Czichura 2:0 (koniec) | Valetta – FK Mińsk 1:1 (koniec) | Differdange – Utrecht 2:1 (koniec)
Kukësi – FK Sarajevo 3:2 (koniec) | Jagodina – Rubin 2:3 (koniec) | Żalgiris – Piunik 2:0 (koniec)
Sparta – Hacken 2:2 (koniec) | Xánthi – Linfield 0:1 (koniec) | Crvena Zvezda – Vestmannaeyja 2:0 (koniec)
Hajduk – Turnovo 2:1 (koniec) | Trabzonspor – Derry 4:2 (koniec) | Astra – Omonia 1:1 (koniec)
Vojvodina – Honvéd 2:0 (koniec) | Śląsk – Rudar 4:0 (koniec) | Olimpija – MSK Żilina 3:1 (koniec)
Rijeka – Prestatyn 5:0 (koniec) | Breidablik – Sturm 0:0 (koniec) | KR Reykjavík – Standard 1:3 (koniec)
FK Ventspils
1:0 (1:0)
AS La Jeunesse d'Esch
Czwartek 18.07.2013, 17:00Liga Europy UEFA

FK Ventspils pokonuje przed własną publicznością AS la Jeunesse d'Esch skromnie 1:0. Jedyna bramka padła w 10 minucie, kiedy piłkę do własnej siatki skierował Hoffmann. Spotkanie nie zachwyciło, ale z przebiegu 90 minut trzeba przyznać, że Łotysze zasłużyli na zwycięstwo. Wynik 1:0, czyli przed rewanżem wszystko jest sprawą otwartą. (18:49:40)

90+2
    Zmiana w drużynie AS la Jeunesse d'Esch: z boiska schodzi Wang, na boisku pojawia się Albanese.

90+2
    Pierwsza ofensywna akcja Piskora, ale jego strzał sprzed pola karnego był bardzo niecelny.

90+1
    W natarciu przyjezdni.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu.

89
    Wang uderzał na bramkę Uvarenki, lecz ten dobrze ustawiony nie miał kłopotów z interwencją.

86
    Zmiana w drużynie AS la Jeunesse d'Esch: z boiska schodzi Moreira, na boisku pojawia się Piskor.

85
    Żółta kartka wędruje także na konto Portiera.

84
    Żółtą kartką ukarany Kintziger.

84
    Wprowadzony w drugiej połowie Sukhanov myli się z bliskiej odległości!

82
    Żadna z drużyn nie potrafi zagrozić bramce rywali. Gra toczy się głównie w środku pola, mamy sporo niedokładności i przewinień.

80
    Zmiana w drużynie FK Ventspils: z boiska schodzi Yanchuk, na boisku pojawia się Kozlovs.

79
    W ofensywie przewinił Kintziger.

76
    Ibrahimović ukarany za faul.

73
    Inicjatywa po stronie gospodarzy, ale naprawdę niewiele z tego wynika.

70
    Obie drużyny mają teraz problem z przedostaniem się pod pole karne rywala.

67
    Niecelne uderzenie Turkovsa.

62
    Zmiana w drużynie FK Ventspils: z boiska schodzi Zigajevs, na boisku pojawia się Sukhanov.

61
    Świetny strzał Ibrahimovicia i kapitalna interwencja Uvarenki! Goście mają apetyt wyrównać!

60
    Godzina gry za nami. Wynik nie ulega zmianie, nadal skromne prowadzenie gospodarzy. Goście kilka minut temu dokonali pierwszej zmiany, ale jak na razie nic z tego nie wynika. Kintziger jest mało widoczny.

58
    Niezły pomysł Łotyszy, ale na spalonym Turkovs.

57
    Timofejevs napomniany za faul na Vitalim.

54
    Luksemburski "Ibra" na spalonym.

53
    Zobaczymy, czy Kintziger rozrusza szeregi ofensywne przyjezdnych.

53
    Zmiana w drużynie AS la Jeunesse d'Esch: z boiska schodzi Ramdedovic, na boisku pojawia się Kintziger.

53
    Zigajevs zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale przestrzelił.

52
    Faulowany Delgado i od rzutu wolnego przyjezdni. Piłkę ustawia Zigajevs.

47
    Tym razem nie udaje się oddać strzału.

46
    Goście szybko wywalczyli rzut rożny, mamy strzał Portiera, który zostaje zablokowany i po raz kolejny od narożnika luksemburczycy.

46
    Rozpoczynamy drugą połowę, na którą obie ekipy wyszły bez zmian.

46

Po pierwszych 45 minutach gospodarze, drużyna FK Ventspils prowadzi 1:0. W 10 minucie samobójcze trafienie zanotował obrońca gości Hoffmann. Zapraszamy za kwadrans na drugą odsłonę meczu.

43
    Nerwowa końcówka pierwszej połowy po obu stronach.

41
    Rzut rożny dla Łotyszy, nieprecyzyjne jednak dośrodkowanie Kurakinsa.

40
    Zepchnięci do defensywy gracze Ventspilsu przez ostatnie kilka minut.

39
    Ożywili się goście. Najpierw niecelnie uderzał Ramdedovic, a po chwili jego "wyczyn" powtórzył Ricardo Delgado.

34
    Zaostrzyła nam się teraz gra po jednej, jak i drugiej stronie. Zdecydowanie wolelibyśmy oglądać więcej gry w piłkę.

32
    A z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzał Zigajevs – chybił.

31
    Drugie przewinienie Ramdedovicia w przeciągu dwóch minut i arbiter sięga po żółtą kartkę.

30
    A teraz faul na drugiej stronie boiska. Nieprawidłowo zatrzymywany Ibrahimović.

29
    Po raz kolejny faulowany aktywny Zigajevs.

25
    Przed chwilą byliśmy świadkami rzutu rożnego dla Jeunesse, z którego nic nie wynikło.

25
    Mamy w końcu strzał gości. Jego autorem Ramdedovic, ale posłał piłkę obok bramki.

21
    Tak jest, Zigajevs chciał zaskoczyć bramkarza, lecz Obserweis dobrze ustawiony.

21
    Będzie rzut wolny dla FK Ventspils. Być może któryś z graczy pokusi się o bezpośrednie uderzenie.

20
    Okres nieładnej gry, sporo niedokładności i fauli.

17
    Aj! Mogło być 2:0 dla gospodarzy! Paulius uwolnił się spod opieki rywali i przestrzelił w dogodnej sytuacji.

15
    Na uderzenie zdecydował się Turkovs. Zrobił to jednak niecelnie.

13
    Dośrodkowanie Kurakinsa, lecz nie udaje się zagrozić bramce.

12
    Gospodarze chcą pójść za ciosem. Wywalczyli teraz rzut rożny po akcji Zigajevsa.

11
    Słonecznie, ale też nie za gorąco dziś na stadionie Ventspilsu. Dobra pogoda do gry w piłkę.

10
    Gol dla Ventspils!

Łotysze wychodzą na prowadzenie w 10 minucie meczu! Dośrodkowanie w pole karne i nieszczęśliwe zagranie HOFFMANNA, który kieruje piłkę do własnej siatki.

9
    Dużo nerwowości, niedokładnej gry, ale też przewinień. Przed chwilą faulował Zigajevs.

5
    Spokojne pierwsze minuty meczu. Piłka częściej w posiadaniu graczy Ventspilsu.

2
    Pierwszy atak gospodarzy, zakończony uderzeniem Abdultaofika i na posterunku Oberweis.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

FK Ventspils: Uvarenko – Dubra, Kurakins, Smirnovs, Timofejevs, Paulius, Zigajevs, Tarasovs, Turkovs, Yanchuk, Abdultaofik.

AS la Jeunesse d'Esch: Obserweis – Moreira, Hoffmann, Portier, Benichou, Vitali, Ricardo Delgado, Wang, Collete, Ramdedovic, Ibrahimović.

Sędziowie: S. Lapochkin (RUS).

Głównym rozjemcą czwartkowego pojedynku będzie Lapochkin z Rosji, asystować na liniach oraz jako sędzia techniczny będą mu jego rodacy.

Faworytem tego pojedynku są Łotysze, mimo, że w ekipie luksemburskiej występuje piłkarz o bliźniaczym nazwisku do króla strzelców Ligue 1 – Sanel Ibrahimović.

AS la Jeunesse d'Esch to przedstawiciel luksemburskiej ligi Nationaldivisioun, w której w zeszłym sezonie zajął 3 miejsce. Piłkarze z Esch-Uelzecht domowe spotkania rozgrywają na Stade de la Frontière, który pomieścić może 5400 widzów.

FK Ventspils to zdobywca Pucharu Łotwy 2012/13. Drużyna ta swoje mecze rozgrywa na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā, który może pomieścić 3044 osób.

Zapraszamy na relacje live z meczu Ventspils – Jeunesse d'Esch w ramach II rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.