Irtysz Pawłodar – Široki 3:2 (koniec) | Dila – Aalborg 3:0 (koniec) | Ventspils – Jeunesse Esch 1:0 (koniec)
Mladost – Senica 2:2 (koniec) | Honka – Lech P. 1:3 (koniec) | Karabach – Piast 2:1 (koniec)
Szachtior S. – Milsami 1:1 (koniec) | Dinamo M. – Lokomotiva 1:2 (koniec) | Skonto – Slovan 2:1 (koniec)
Beroe – Hapoel TA 1:4 (koniec) | Zrinjski – Botew 1:1 (koniec) | Strømsgodset – Debreczyn 2:2 (koniec)
Maccabi H. – Chazar 2:0 (koniec) | Petrolul – Víkingur G. 3:0 (koniec) | Czernomorec – Dacia 2:0 (koniec)
Anorthosis – Gefle 3:0 (koniec) | Göteborg – AS Trencin 0:0 (koniec) | Rosenborg – St. Johnstone 0:1 (koniec)
Malmo – Hibernian 2:0 (koniec) | Hødd – Aktobe 1:0 (koniec) | Tromsø – Keşla FK 2:0 (koniec)
Thun – Czichura 2:0 (koniec) | Valetta – FK Mińsk 1:1 (koniec) | Differdange – Utrecht 2:1 (koniec)
Kukësi – FK Sarajevo 3:2 (koniec) | Jagodina – Rubin 2:3 (koniec) | Żalgiris – Piunik 2:0 (koniec)
Sparta – Hacken 2:2 (koniec) | Xánthi – Linfield 0:1 (koniec) | Crvena Zvezda – Vestmannaeyja 2:0 (koniec)
Hajduk – Turnovo 2:1 (koniec) | Trabzonspor – Derry 4:2 (koniec) | Astra – Omonia 1:1 (koniec)
Vojvodina – Honvéd 2:0 (koniec) | Śląsk – Rudar 4:0 (koniec) | Olimpija – MSK Żilina 3:1 (koniec)
Rijeka – Prestatyn 5:0 (koniec) | Breidablik – Sturm 0:0 (koniec) | KR Reykjavík – Standard 1:3 (koniec)
FK Ventspils
1:0 (1:0)
AS La Jeunesse d'Esch
Czwartek 18.07.2013, 17:00Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszamy na relacje live z meczu Ventspils – Jeunesse d'Esch w ramach II rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

FK Ventspils to zdobywca Pucharu Łotwy 2012/13. Drużyna ta swoje mecze rozgrywa na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā, który może pomieścić 3044 osób.

AS la Jeunesse d'Esch to przedstawiciel luksemburskiej ligi Nationaldivisioun, w której w zeszłym sezonie zajął 3 miejsce. Piłkarze z Esch-Uelzecht domowe spotkania rozgrywają na Stade de la Frontière, który pomieścić może 5400 widzów.

Faworytem tego pojedynku są Łotysze, mimo, że w ekipie luksemburskiej występuje piłkarz o bliźniaczym nazwisku do króla strzelców Ligue 1 – Sanel Ibrahimović.

Głównym rozjemcą czwartkowego pojedynku będzie Lapochkin z Rosji, asystować na liniach oraz jako sędzia techniczny będą mu jego rodacy.

FK Ventspils: Uvarenko – Dubra, Kurakins, Smirnovs, Timofejevs, Paulius, Zigajevs, Tarasovs, Turkovs, Yanchuk, Abdultaofik.

AS la Jeunesse d'Esch: Obserweis – Moreira, Hoffmann, Portier, Benichou, Vitali, Ricardo Delgado, Wang, Collete, Ramdedovic, Ibrahimović.

Sędziowie: S. Lapochkin (RUS).

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Pierwszy atak gospodarzy, zakończony uderzeniem Abdultaofika i na posterunku Oberweis.

5
    Spokojne pierwsze minuty meczu. Piłka częściej w posiadaniu graczy Ventspilsu.

9
    Dużo nerwowości, niedokładnej gry, ale też przewinień. Przed chwilą faulował Zigajevs.

10
    Gol dla Ventspils!

Łotysze wychodzą na prowadzenie w 10 minucie meczu! Dośrodkowanie w pole karne i nieszczęśliwe zagranie HOFFMANNA, który kieruje piłkę do własnej siatki.

11
    Słonecznie, ale też nie za gorąco dziś na stadionie Ventspilsu. Dobra pogoda do gry w piłkę.

12
    Gospodarze chcą pójść za ciosem. Wywalczyli teraz rzut rożny po akcji Zigajevsa.

13
    Dośrodkowanie Kurakinsa, lecz nie udaje się zagrozić bramce.

15
    Na uderzenie zdecydował się Turkovs. Zrobił to jednak niecelnie.

17
    Aj! Mogło być 2:0 dla gospodarzy! Paulius uwolnił się spod opieki rywali i przestrzelił w dogodnej sytuacji.

20
    Okres nieładnej gry, sporo niedokładności i fauli.

21
    Będzie rzut wolny dla FK Ventspils. Być może któryś z graczy pokusi się o bezpośrednie uderzenie.

21
    Tak jest, Zigajevs chciał zaskoczyć bramkarza, lecz Obserweis dobrze ustawiony.

25
    Mamy w końcu strzał gości. Jego autorem Ramdedovic, ale posłał piłkę obok bramki.

25
    Przed chwilą byliśmy świadkami rzutu rożnego dla Jeunesse, z którego nic nie wynikło.

29
    Po raz kolejny faulowany aktywny Zigajevs.

30
    A teraz faul na drugiej stronie boiska. Nieprawidłowo zatrzymywany Ibrahimović.

31
    Drugie przewinienie Ramdedovicia w przeciągu dwóch minut i arbiter sięga po żółtą kartkę.

32
    A z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzał Zigajevs – chybił.

34
    Zaostrzyła nam się teraz gra po jednej, jak i drugiej stronie. Zdecydowanie wolelibyśmy oglądać więcej gry w piłkę.

39
    Ożywili się goście. Najpierw niecelnie uderzał Ramdedovic, a po chwili jego "wyczyn" powtórzył Ricardo Delgado.

40
    Zepchnięci do defensywy gracze Ventspilsu przez ostatnie kilka minut.

41
    Rzut rożny dla Łotyszy, nieprecyzyjne jednak dośrodkowanie Kurakinsa.

43
    Nerwowa końcówka pierwszej połowy po obu stronach.

Po pierwszych 45 minutach gospodarze, drużyna FK Ventspils prowadzi 1:0. W 10 minucie samobójcze trafienie zanotował obrońca gości Hoffmann. Zapraszamy za kwadrans na drugą odsłonę meczu.

46

46
    Rozpoczynamy drugą połowę, na którą obie ekipy wyszły bez zmian.

46
    Goście szybko wywalczyli rzut rożny, mamy strzał Portiera, który zostaje zablokowany i po raz kolejny od narożnika luksemburczycy.

47
    Tym razem nie udaje się oddać strzału.

52
    Faulowany Delgado i od rzutu wolnego przyjezdni. Piłkę ustawia Zigajevs.

53
    Zigajevs zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale przestrzelił.

53
    Zmiana w drużynie AS la Jeunesse d'Esch: z boiska schodzi Ramdedovic, na boisku pojawia się Kintziger.

53
    Zobaczymy, czy Kintziger rozrusza szeregi ofensywne przyjezdnych.

54
    Luksemburski "Ibra" na spalonym.

57
    Timofejevs napomniany za faul na Vitalim.

58
    Niezły pomysł Łotyszy, ale na spalonym Turkovs.

60
    Godzina gry za nami. Wynik nie ulega zmianie, nadal skromne prowadzenie gospodarzy. Goście kilka minut temu dokonali pierwszej zmiany, ale jak na razie nic z tego nie wynika. Kintziger jest mało widoczny.

61
    Świetny strzał Ibrahimovicia i kapitalna interwencja Uvarenki! Goście mają apetyt wyrównać!

62
    Zmiana w drużynie FK Ventspils: z boiska schodzi Zigajevs, na boisku pojawia się Sukhanov.

67
    Niecelne uderzenie Turkovsa.

70
    Obie drużyny mają teraz problem z przedostaniem się pod pole karne rywala.

73
    Inicjatywa po stronie gospodarzy, ale naprawdę niewiele z tego wynika.

76
    Ibrahimović ukarany za faul.

79
    W ofensywie przewinił Kintziger.

80
    Zmiana w drużynie FK Ventspils: z boiska schodzi Yanchuk, na boisku pojawia się Kozlovs.

82
    Żadna z drużyn nie potrafi zagrozić bramce rywali. Gra toczy się głównie w środku pola, mamy sporo niedokładności i przewinień.

84
    Wprowadzony w drugiej połowie Sukhanov myli się z bliskiej odległości!

84
    Żółtą kartką ukarany Kintziger.

85
    Żółta kartka wędruje także na konto Portiera.

86
    Zmiana w drużynie AS la Jeunesse d'Esch: z boiska schodzi Moreira, na boisku pojawia się Piskor.

89
    Wang uderzał na bramkę Uvarenki, lecz ten dobrze ustawiony nie miał kłopotów z interwencją.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu.

90+1
    W natarciu przyjezdni.

90+2
    Pierwsza ofensywna akcja Piskora, ale jego strzał sprzed pola karnego był bardzo niecelny.

90+2
    Zmiana w drużynie AS la Jeunesse d'Esch: z boiska schodzi Wang, na boisku pojawia się Albanese.

FK Ventspils pokonuje przed własną publicznością AS la Jeunesse d'Esch skromnie 1:0. Jedyna bramka padła w 10 minucie, kiedy piłkę do własnej siatki skierował Hoffmann. Spotkanie nie zachwyciło, ale z przebiegu 90 minut trzeba przyznać, że Łotysze zasłużyli na zwycięstwo. Wynik 1:0, czyli przed rewanżem wszystko jest sprawą otwartą. (18:49:40)