Korona – Śląsk 0:0 (koniec) | Cracovia – Piast 2:3 (koniec) | Ruch – Lech P. 1:1 (koniec)
Ruch Chorzów
1:1 (0:1)
Lech Poznań
Niedziela 21.07.2013, 20:30 • Stadion Miejski, Chorzów • PKO Ekstraklasa

Zapraszamy na transmisje online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Ruch Chorzów podejmie na własnym stadionie vicemistrza Polski sezonu 2012/2013 – Lecha Poznań.

Ruch Chorzów w poprzednim sezonie spisał się bardzo słabo, gdyż zajął bardzo odległe, 15. miejsce. Normalnie chorzowianie spadliby z ligi, jednak wykluczenie z rozgrywek Polonii Warszawa ich od tego "uchroniło". Ruch zdobył 31 punktów, tyle samo, co spadkowicze – GKS Bełchatów.

Natomiast Lech Poznań w poprzednim sezonie, w niespełna trzech kolejkach był poza podium, by w ostatnich liczyć się tylko z Legią Warszawą w walce o mistrza. Ostatecznie sezon zakończył się dla poznaniaków 2. miejscem oraz stratą 6 punktów do Legii. Do trzeciego Śląska Wrocław przepaść, bo aż 14 "oczek".

Transfery Lecha Poznań:

Barry Douglas (Dundee United), Kamil Drygas (Zawisza), Maciej Gostomski (Bytovia), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin).

Nowi zawodnicy Ruchu Chorzów:

Bartłomiej Babiarz (GKS Tychy), Bartosz Brodziński (Arka Gdynia), Daniel Dziwnel (Offenbacher FC Kickers), Bartosz Soliński (Rozwój Katowice), Łukasz Surma (Lechia Gdańsk)

Spotkanie przy ul. Cichej w Chorzowie poprowadzi Pan Szymon Marciniak z Płocka, a pierwszy gwizdek już o 20:30! Relacja live jak zwykle na lajfy.com! Serdecznie zapraszamy.

Ruch Chorzów: Kamiński – Gieraga, Szyndrowski, Stawarczyk, Dziwniel, Zieńczuk, Malinowski, Babiarz, Starzyński, Janoszka, Sultes

Lech Poznań: Kotorowski – Możdżeń, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz, Ubiparip, Drewniak, Trałka, Lovrencsics, Hamalainen, Teodorczyk

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock).

Piłkarze wychodzą już na murawę!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli gracze Lecha, ubrani na biało. Ruch Chorzów w tradycyjnych – niebieskich strojach.

1
    Możdżeń zatrzymany przez Janoszkę na skrzydle. Chwilę potem Lech odzyskuje piłkę.

2
    Zieńczuk źle przyjął piłkę i nie zdołał jej później opanować. Wciąż w posiadaniu futbolówki "Niebiescy".

3
    Pierwszy rzut wolny będą mieli gospodarze. Faulowany był Zieńczuk.

4
    Dobre zagranie prostopadłej piłki z pominięciem drugiej linii, niestety zbyt mocne dla Zieńczuka. Pewnie Kotorowski.

4
    Pierwszy rzut rożny w meczu. Z narożnika rozpoczną goście.

5
    Nic groźnego nie wyniknęło z tego fragmentu gry i atak pozycyjny kontruują ponownie chorzowianie.

6
    Teodorczyk faulowany przez Dziwniela. Wciąż na murawie leży napastnik Lecha.

6
    Teodorczyk opuścił boisko w towarzystwie lekarzy. Wracamy do gry i w ofensywie są goście.

7
    Wołąkiewicz włączył się do akcji skrzydłem i dopadł do podania Ubiparipa, niestety jego wślizg w niczym nie pomógł i od bramki rozpocznie Kamiński.

8
    Ładnie zastawił się w polu karnym Sultes, ale skutecznie Arboleda odbiera mu piłkę. Rzut z autu dla Ruchu.

9
    Ruch stara się przycisnąć rywala, lecz przychodzi to bardzo ciężko i jak narazie spokojne 10 minut w wykonaniu obu ekip.

10
    Drewniak wbija piłkę w pole karne. Stawarczyk na posterunku, który wybija piłkę poza plac gry – korner dla Lecha.

11
    Długie zagranie Lovrencsicsa. Główka zbyt słaba, by zagrozić Kamińskiemu.

11
    Mamy pierwszy kartonik w meczu. Janoszka nie zgadza się z decyzją sędziego.

12
    Hamalainen nie ugrał nic na skrzydle. Wciąż w ataku Lech rozgrywając piłkę między pomocnikami.

13
    Ruch traci piłkę w ofensywie, jednak Lech nie kwapi się do szybszego kontrataku. Teodorczyk w końcu traci piłkę na korzyść gospodarzy.

14
    Babiarz zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów! Świetny strzał mija się z bramką!

15
    Lovrencsics na skrzydle fauluje Dziwniela. Goście tracą piłkę i Ruch spokojnie z własnej połowy.

16
    Słaby pierwszy kwadrans gry. Jednak w grze tych drużyn nie widać tej przepaści ligowej z tamtego sezonu.

17
    Gol dla Lecha!

Indywidualna akcja UBIPARIPA kończy się jego kapitalnym strzałem z narożnika pola karnego! Przepiękny gol otwierający wynik!

19
    Ruch nie odpuszcza i teraz to gospodarze starają się wyrównać. Niestety strzał Dziwniela bardzo nieudany.

20
    Uspokoiło nam się tempo gry przy ul. Cichej po strzelonej bramce. Wiele podań i sporo strat piłki.

22
    Lech rozgrywa piłkę między obrońcami szukając zagrania do przodu. Hamalainen na spalonym.

23
    Rzut z autu dla Ruchu. Wrzucenie w pole karne na Starzyńskiego, który utrzymuje się przy piłce.

24
    Niebiescy jak narazie nie są w stanie znaleźć "dziury" w defensywie przyjezdnych.

25
    Kolejny spalony, tym razem znalazł się na nim Teodorczyk. Lech raczej kontroluje przebieg spotkania.

26
    Wieje nudą z boiska już od dobrych kilku minut. Ani Lech nie narzuca tempa, ani Ruch nie próbuje szybciej odebrać piłki rywalom.

27
    Ubiparip dobrze znalazł się w polu karnym i otrzymał podanie. Serb jednak nie sięga piłki!

28
    Rzut wolny dla Ruchu i szykuje nam się dośrodkowanie Zieńczuka na głowy zawodników.

29
    Obrońcy skutecznie oddalają futbolówkę od własnego pola karnego i znów akcję tworzą goście.

29
    Możdżeń mocno kopnął piłkę w pole karne, obrońcy w gotowości wykopują piłkę.

30
    Lovrencsics starał się dogonić piłkę przed linią końcową. Niestety rozpocznie Kamiński.

31
    Drewniak zamykał akcję Lecha i dośrodkował w pole karne. Wołąkiewicz mocno z woleja – piłka "w krzakach".

32
    Lechici bardzo szybko odbierają i kończą ewentualną akcję gospodarzy. Ruch jest można powiedzieć bezradny.

33
    Arbiter przerywa akcję, Hamalainen faulował Szyndrowskiego. Ruch rozpoczyna we własnych szykach defensywnych.

34
    Gieraga osamotniony na skrzydle traci piłkę. Nie mają pomysłu na grę "Niebiescy".

35
    W końcu śmielsza akcja Ruchu! Starzyński mając po prawej i po lewej partnerów, decyduje się na strzał. Piłka kilka ładnych metrów obok bramki.

36
    Ruch Chorzów nie oddał jeszcze ani jednego celnego strzału w światło bramki. Przyjezdni mają na swoim koncie tylko 2, z czego jeden zamienił się w gola.

37
    Dziwniel zbyt lekko dośrodkował w pole karne, piłkę wybił szybko Kamiński. Wciąż przy piłce gospodarze.

38
    Oj nie idzie to spotkanie miejscowym. Kolejna wrzutka Dziwniela, która spada poza linią końcową i od bramki rozpocznie Kotorowski.

39
    Miejmy nadzieję, że w ostatnich minutach pierwszej połowy wydarzy się jeszcze coś ciekawego. Od bramki na 1:0, kompletnie brak sytuacji.

40
    Szansa dla Lecha! Możdżeń nabił piłkę w pole karne wzdłuż bramki i zabrakło Teodorczykowi kilkunastu centymetrów! Tylko rzut rożny.

41
    Sultes faulowany w środkowej części boiska. Ukarany zostaje Wołąkiewicz.

42
    Z narożnika rozpoczynają gospodarze. Lech ustawia się w obronie a do narożnika wędruje Zieńczuk.

43
    Zieńczuk przenosi grę na Gieragę, który dośrodkowuje w pole karne. Dobrze ustawieni obrońcy wybijają piłkę.

44
    Gieraga powalczył o piłkę i został powalony na murawę. Znów Zieńczuk będzie dośrodkowywał w stronę Kotorowskiego.

45
    Dośrodkowanie z wolnego wędruje prosto w ręce golkipera gości. Pierwsza połowa bez doliczonego czasu gry.

45+1
    Lovrencsics oddaje piłkę Teodorczykowi w polu karnym. Bardzo szybko chyba 4 rywali przy napastniku Lecha, który jeszcze ugrał rzut rożny. Jednak doliczona zostaje 1 minuta.

Po nudnawej pierwszej połowie Lech prowadzi z Ruchem 1:0 po bramce Upiparipa. Była to właściwie jedyna groźniejsza akcja w tej części gry. Chorzowianie starają się zagrozić rywalowi, z tym jednak wychodzi ciężko. Czekamy na bardziej emocjonującą drugą połowę, która już za kilkanaście minut!

Gracze Lecha powrócili na boisko. Gospodarze dopiero teraz wychodzą z szatni.

Oba zespoły rozpoczną drugą część gry bez zmian.

46

46
    Piłkę do gry puścił Ruch Chorzów. Oby to była lepsza połowa meczu!

47
    Zdaniem sędziego Malinowski zagrywał piłkę ręką. Rzut wolny dla Lecha w środku pola.

48
    Kolejny gwizdek sędziego i rzut wolny dla gospodarzy, którzy szybko rozegrali stały fragment gry.

48
    Ależ akcja Ruchu! Zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Sultes, którego uprzedza jednak Możdżeń! Tylko korner dla Ruchu.

49
    Znów w stronę narożnika zmierza Zieńczuk, kontrowersje na boisku.

50
    Beznadziejnie wykonany stały fragment gry przez miejscowych. Rozpocznie Kotorowski z własnego pola bramkowego.

51
    Janoszka próbował akcji 1 na 1. W końcu oddał piłkę Starzyńskiemu, który ją traci na korzyść Lecha.

52
    Arboleda dobrze obija Sultesa i wywalcza rzut z autu na własnej połowie. Wciąż nie radzi sobie w ofensywie Ruch.

53
    Drewniak słabo w ofensywie. Strzał mocno nad bramką i rozpocznie Kamiński.

54
    Sultes ogrywa Arboledę przy linii końcowej, fatalne zakończenie akcji następuje stratą piłki. Wciąż jednak w posiadaniu są gospodarze.

55
    Niczym nie porywa dzisiejsze spotkanie. Oby padły jeszcze jakieś bramki.

56
    Zieńczuk mija obrońcę i oddaje strzał z ponad 20 metrów. Pewnie łapie piłkę Kotorowski.

57
    Od kilku dobrych minut Lech jest cofnięty i nawet nie stara się atakować. Ruch zamiast to wykorzystać i nacisnąć, to w dzisiejszym spotkaniu chyba śpi.

58
    Przynajmniej kibice "Niebieskich" nie zawodzą i ciągle można słyszeć głośny doping.

59
    Wołąkiewicz zwija się z bólu na murawie. Potrzebna pomoc medyków.

60
    Gracz Lecha mógł nabawić się poważnej kontuzji kolana, wydaje się jednak, że wszystko wporządku i zaraz powróci na plac gry.

61
    Przed nami ostatnie pół godziny meczu. Być może to 30 minut odmieni oblicze tego spotkania. Na boisku leży Trałka.

62
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Teodorczyk, na boisku pojawia się Ślusarski.

64
    Starzyński nie zdołał utrzymać piłki w obrębie boiska i wylatuje ona poza linię końcową. Rozpocznie Kotorowski.

65
    Arboleda upada we własnym polu karnym po kontakcie z Sultesem. Gwizdek sędziego przerywa grę.

66
    Panowie, trochę więcej zaangażowania!

67
    Lovrencsics będzie wykonywał kolejny rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie na głowy zawodników i piłka ponownie znajdzie się na kornerze.

68
    Sultes faulowany przez Wołąkiewicza w środku pola. Szybkie wycofanie piłki do obrońców.

69
    Szyndrowski długo myślał nad zagraniem. Gdy w końcu wymyślił to podał pod nogi przeciwnika.

70
    Szykują się kolejne zmiany. Włodyka i Jankowski pojawią się na boisku.

70
    Zieńczuk podaje do Dziwniela, ten oddaje mu piłkę. Obrońca ładnie blokuje strzał.

71
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Janoszka, na boisku pojawia się Włodyka.
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Starzyński, na boisku pojawia się Jankowski.

73
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Lovrencsics, na boisku pojawia się Pawłowski.

74
    Druga połowa to prawie ciągła gra na połowie Lecha. Ruch Chorzów nie jest w stanie sforsować defensywy przyjezdnych.

75
    Rozpoczynają się nieśmiałe gwizdy na trybunach przy ul. Cichej.

77
    Szyndrowski fauluje przeciwnika i w końcu defensywa Kolejorza będzie mogła odetchnąć.

78
    Hamalainen nie był w stanie dobiec do zagrania z głębi pola. Piłka w rękach Kamińskiego.

79
    Pawłowski do Ślusarskiego na skrzydło, który musi czekać na partnerów. Znów zwolnienie akcji.

80
    Sędzia dyktuje wolnego dla Lecha, chyba podłożył się trochę zawodnik z wielkopolski. Ostatnie 10 minut!

81
    Niewidoczny Ubiparip znów uderza! Centymetry ponad bramką! Jednak Kamiński kontrolował lot piłki.

82
    Włodyka zdołał wywalczyć rzut rożny dla "Niebieskich". Może teraz uda się doprowadzić do remisu?

83
    Gol dla Ruchu!

W końcu doczekaliśmy się wyrównania! Rzut rożny i piłka spada przed pole karne, gdzie znalazł się MALINOWSKI uderzając na bramkę Kotorowskiego! Piłka po rykoszecie wpada w siatkę!

84
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Włodyka, na boisku pojawia się Kuświk.

84
    Słaba postawa Lecha w końcu przyniosła skutek i mamy dobrą końcówkę!

85
    No i co teraz pocznie Kolejorz. Całą drugą połowę goście się bronią, nie kwapiąc się do ataku. Jakieś problemy z nogą ma Arboleda.

87
    Bramka Ruchu trochę przyszła na osłodę, gdyż poziom tego spotkania jest bardzo słaby, tempo również. Ale Ruch idzie za ciosem i wciąż atakuje!

88
    Rzut rożny dla Ruchu i dośrodkowanie Zieńczuka prosto w ręce Kotorowskiego.

90
    Rzut rożny tym razem dla Lechitów. Kamiński nie zdołał skutecznie zamknąć dośrodkowanie. Będzie okazja z drugiej strony.

90+1
    Doliczony czas gry a piłkarzom nagle zachciało się grać.

90+2
    3 minuty doliczone do czasu podstawowego.

90+2
    Kotorowski uprzedza Zieńczuka, który osamotniony biegł za akcją.

90+3
    Rzut wolny mają chorzowianie i będzie to chyba ostatnia okazja na wrzutkę w pole karne.

90+3
    Lechici oddalają piłkę od własnego pola karnego. Arboleda z bolącą nogą leży na murawie.

90+4
    Beznadziejne zachowanie Wołąkiewicza, który za faul taktyczny obserwuje drugą żółtą kartkę!

Ruch Chorzów wolą walki zdołał odrobić jednobramkową stratę z pierwszej połowy i mecz kończy się remisem 1:1. Zdobywcami bramek zostali: Ubiparip oraz Malinowski. Druga połowa to zupełnie bierna postawa Lecha, który postawił na defensywę, natomiast "Niebiescy" czasami nieudolnie, lecz atakowali.

Graczem meczu mianuje kapitana chorzowskiej drużyny – Marcina Malinowskiego, który zdołał wywalczyć dla swojego zespołu jakże cenny punkt.

Zapraszam do śledzenia relacji na lajfy.com, tymczasem dziękuję za uwagę. Dobranoc! (22:27:01)