Lechia Gdańsk
2:2 (0:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Poniedziałek 22.07.2013, 18:00 • PGE Arena, Gdańsk • PKO Ekstraklasa

Po nieodbytym meczu pomiędzy Lechią Gdańsk a FC Barceloną kibice z Pomorza muszą zadowolić się innym otwarciem sezonu na PGE Arenie. Będzie to pierwszy mecz T-Mobile Ekstraklasy na Gdańskim obiekcie w którym Białozieloni podejmować będą drużynę Podbeskidzia w ramach pierwszej kolejki klasowych rozgrywek.

Podobnie jak w Kwietniu tego roku faworytem tego spotkania są gospodarze, jednak wszyscy kibice z Pomorza pamiętają porażkę, którą Lechia poniosła trzy miesiące temu, pod koniec rundy wiosennej sezonu z 2012/2013 z Podbeskidziem Bielsko Biała 1:2.

Lechia w sparingach spisywała się bardzo dobrze. Podbeskidzie również prezentowało się ponad przeciętnie. Zwycięzcy tego spotkania nie można wytypować przed meczem. Konfrontacja obu drużyn zapowiada się naprawdę ciekawie, gdyż w bezpośrednich rywalizacjach nie ma zdecydowanego faworyta. Patrząc na statystyki z 10 lat Lechia triumfowała pięć razy nad Podbeskidziem, które ogrywało Lechię trzy razy. Remis padł dwukrotnie.

Zapraszamy na bezpośrednią relację z PGE Areny, która rozpocznie przygodę Lechii Gdańsk i Podbeskidzia Bielsko Biała z sezonem 2013/2014 T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Lechia Gdańsk: Bąk – Deleu, Madera, Bieniuk, Oualembo – Wiśniewski, Pietrowski, Dawidowicz, Machaj, Matsui – Duda

Podbeskidzie Bielsko Biała: Rybansky – Telichowski, Kołodziej, Sloboda, Pietrasik – Jegiełło, Pawela, Górkiewicz, Wodecki – Konieczny, Łatka

Sędziowie: D. Stefański – M. Boniek, R. Rostkowski.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Ostatni mecz pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy właśnie się rozpoczął. Od środka zaczęli goście w czerwonych strojach. Gospodarze na biało.

2
    Matsui fauluje i pierwszy rzut wolny dla gości.

2
    Adam Duda w 100% sytuacji ale jednak na pozycji spalony młody napastnik Lechii!

3
    Pierwszy strzał na bramkę Bąka, jednak niecelne uderzenie Górkiewicza.

4
    W posiadaniu piłki Białozieloni, którzy mają problem ze stworzeniem dogodnej sytuacji dla swojej drużyny.

5
    Kolejna 100% sytuacja Adama Dudy jednak ponownie spalony!

5
    Faul Dawidowicza i drugi rzut wolny dla gości.

6
    Nieudane dośrodkowanie i szansa na kontratak dla Lechii.

7
    Niebezpieczne dośrodkowanie Deleu i wszyscy zawodnicy na połowie Podbeskidzia.

8
    Ładna, składna akcja Białozielonych, jednak brakowało zakończenia po dośrodkowaniu Wiśniewskiego.

9
    Piłka cały czas na połowie gości.

9
    Faulowany Sloboda i piłka dla graczy gości.

10
    Po 10 minutach gry zdecydowanie lepiej wypadają gospodarze, którzy dłużej utrzymują się przy piłce i są groźniejsi w ataku.

11
    Świetny odbiór Dudy i kolejna dobra akcja gospodarzy, jednak do ostatniego podania nie dochodzi Wiśniewski.

12
    Nieporozumienie w szeregach gospodarzy i szansa na atak dla gości.

12
    Szybka strata i znów piłkę kontrolują Gdańszczanie.

13
    Niedokładne podanie Wiśniewskiego i strata piłki.

13
    Faul Deleu i rzut wolny dla Podbeskidzia.

14
    Ciężar gry przeniesiony na połowię Lechii Gdańsk.

15
    Tym razem Deleu w roli faulowanego. Rzut wolny dla gospodarzy. Rozpocznie Bąk.

16
    Rzut rożny dla Podbeskidzia.

17
    Niecelny strzał Koniecznego. To była najgroźniejsza akcja gości w tym meczu.

18
    Od bramki rozpocznie Bąk.

19
    W posiadaniu piłki Lechia, która cały czas nie może stworzyć niebezpiecznej sytuacji.

20
    Faulowany Górkiewicz i rzut wolny dla gości.

21
    Znów świetna sytuacja dla Białozielonych ale ponownie brak ostatniego podania.

22
    Adam Duda i kolejna 100% sytuacja, kolejny raz spalony!

22
    Świetne podanie do Machaja jednak strzał nad bramką.

23
    Gol dla Podbeskidzia!
    WODECKI wykorzystuje świetne dośrodkowanie i mocnym uderzeniem z głowy pokonuje Bąka! Oualembo nie przypilnował swojego zawodnika i zawinił w tej akcji.

24
    Lechia już rusza do odrabiania strat.

25
    Po 25 minutach gry potwierdziła się stara zasada: "Niewykorzystane sytuacje się mszczą". Lechia dominowała przez cały czas, jednak nie wykorzystała okazji. Podbeskidzie potrzebowało tylko jedną sytuacje, aby prowadzić w tym meczu.

26
    Podbeskidzie Bielsko Biała zwalnia tempo. Na murawie leży Pawela.

27
    Krótka przerwa w grze.

28
    Gra wznowiona. Podbeskidzie w osłabieniu, opatrywany jest Pawela.

29
    Matsui oddaje swój pierwszy strzał w ligowym meczu jednak obok bramki Rybankyego.

30
    Lechia odzyskuje inicjatywę.

31
    Gospodarze cały czas przy piłce.

31
    Strzał Wiśniewskiego, broni Rybansky i Duda nie dobija na pustą bramkę! To powinno być 1:1!

32
    Gdańszczanie cały czas mają przewagę.

33
    Rzut rożny dla Białozielonych.

34
    Świetne dośrodkowanie w pole karne, jednak uderzenie głową Pietrowskiego nad bramką.

34
    Coraz groźniej robi się pod bramką Podbeskidzia.

34
    Strzał Pietrowskiego z 30 metrów niecelny.

35
    Matsui traci piłkę ale Lechia szybko ją odzyskuje.

36
    Jeszcze jedna 100% sytuacja Adama Dudy i po raz kolejny pozycja spalona, jednak tym razem to chyba sędzia linowy popełnił błąd.

37
    Lechia cały czas w natarciu.

38
    Blokowany strzał Machaja. Piłka cały czas na połowie Podbeskidzia.

39
    Piłkę traci Pietrowski. Atak pozycyjny Podbeskidzia.

40
    Wzmaga się doping na PGE Arenie, jednak przy piłce ponownie goście, którzy już w 40 minucie podejmują decyzję o grze na czas.

40
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko Biała: z boiska schodzi Górkiewicz, na boisku pojawia się Szymanek.

41
    Od bramki rozpoczyna Rybansky.

42
    Matsui na pozycji spalonej.

43
    Kolejna dobra akcja gospodarzy po której jest aut.

44
    Kolejne wznowienie z autu. Gospodarze nie pozwalają wyjść rywalą z własnej połowy.

45
    Gospodarze nie zwalniają tempa. Niebezpiecznie pod bramką gości.

45+1
    Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

45+1
    Faul Oualembo i rzut wolny dla Podbeskidzia.

45+2
    Zamieszanie i rzut wolny dla gości.

45+2
    Rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

Po pierwszej połowie Lechia Gdańsk przegrywa z Podbeskidziem Bielsko Biała 0:1. Wynik to totalne przeciwieństwo tego co widzieliśmy na boisku. Przez 45 minut panowała absolutna dominacja gospodarzy, którzy mimo tego nie mogli zdobyć bramki. Goście natomiast mieli właściwie tylko jedną sytuację, potrafili ją wykorzystać i za to należy ich pochwalić. W drugiej połowie Białozieloni powinni zdecydowanie ruszyć do ataku bo zdobycie dziś bramki nie wydaje się rzeczą niemożliwą. Zapraszamy na www.lajfy.com za kilka minut.

46

46
    Po zmianie stron od środka rozpoczęli gospodarze w białych strojach. Goście na czerwono.

47
    Początek drugiej połowy to ataki gości, którzy właśnie rozgrywają piłkę na połowie rywala.

48
    Cały czas w ataku Podbeskidzie.

49
    Goście cały czas utrzymują się przy piłce.

50
    Z murawy nie podnosi się Łatka. Przerwa w grze.

51
    Gracz Podbeskidzia opuścił boisko na noszach. Gra wznowiona. Goście w osłabieniu.

52
    Faulowany Wiśniewski i rzut wolny dla Lechii z lewej części boiska.

52
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Grzelczak.

53
    Goście w komplecie.

54
    Świetny strzał Pietrowskiego i odbita piłka przez Rybanskyego jednak Grzelczak nie zdążył z dobitką.

55
    Do głosu dochodzą zawodnicy Lechii. Faulowany Grzelczak i rzut wolny dla gospodarzy.

56
    Grzelczak przed szansą, jednak po niepoprawne przyjęcie piłki i od bramki rozpocznie Rybansky.

57
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Machaj, na boisku pojawia się Frankowski.

58

59
    W ataku pozycyjnym Lechia.

60
    Od bramki rozpocznie Rybansky.

61
    Wiśniewski niedokładnie podaje i piłka w posiadaniu Podbeskidzia.

62
    Rzut wolny dla gości.

63
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko Biała: z boiska schodzi Kołodziej, na boisku pojawia się Urban.

64
    Tym razem Frankowski traci piłkę i szansa na kontratak dla Podbeskidzia.

65
    Dwa razy bliscy zdobycia gola gospodarze jednak brak zawodników w polu karnym wyklucza doprowadzenie do remisu.

66
    Kontratak Lechii Gdańsk.

67
    Świetny, techniczny strzał Frankowskiego jednak genialnie broni Rybansky!

68
    Przed szansą Grzelczak jednak jego strzał zablokowany.

69
    W ataku pozycyjnym gospodarze, którzy szukają bramki dającej remis.

70
    Lechia zaczyna grać długą piłkę z linii obrony.

71
    Kontratak Podbeskidzia zatrzymany. Szansa dla Gdańszczan.

71
    Kolejne dośrodkowanie Frankowskiego i po raz kolejny brak partnerów w środku pola.

72
    Strzał Wiśniewskiego obok bramki.

73
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko Biała: z boiska schodzi Wodecki, na boisku pojawia się Malinowski.

74
    Pierwszy strzał Malinowskiego jednak piłkę broni Bąk.

75
    Lechia w ataku pozycyjnym.

75
    Dośrodkowanie Deleu i brak zawodników w polu karnym. Piłka dla gości.

76
    Deleu ukarany pierwszą żółtą kartką w meczu za przerwanie kontratak Podbeskidzia.

77
    Rybansky przechwytuje dośrodkowanie Wiśniewskiego.

78
    Grzelczak zdobywa bramkę dającą remis ale jednak pozycja spalona!

79
    Lechia nabiera wiatru w żagle.

80
    Gol dla Lechii!
    Lechia od 5 minut dominowała pod bramką gości. Sprawy w swoje ręce wziął debiutant – MATSUI, który ograł jednego obrońce i mocnym strzałem po ziemi doprowadził do remisu!

81
    Lechia nie zwalnia tempa jednak na pozycji spalonej zdobywca gola.

81
    Strzał Pietrowskiego nad bramką Rybanskyego.

82
    Dośrodkowanie Wiśniewskiego przechwytuje bramkarz Podbeskidzia.

83
    Białozieloni w ataku pozycyjnym.

84
    Brzydkie zachowanie Telichowskiego i faul po gwizdu na Frankowskim.

85
    Lechia wciąż w natarciu.

86
    Gracze Podbeskidzia wreszcie przedostali się pod bramkę Bąka.

86
    Nieudany kontratak Lechii Gdańsk i przy piłce goście.

87
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Wiśniewski, na boisku pojawia się Tuszyński.

88
    Akcja meczu w wykonaniu biało-zielonych! Świetne podania na lewej stronie boiska. Oualembo podaje do MATSUI, który zdobywa drugą w tym meczu bramkę dla Lechii! Gospodarze grają dziś jak Barcelona!