Milsami – Szachtior S. 1:1 (4:2 po rz. karnych) | AS Trencin – Göteborg 2:1 (koniec) | Rubin – Jagodina 1:0 (koniec)
FK Mińsk – Valetta 2:0 (koniec) | Rudar – Śląsk 2:2 (koniec) | Piast – Karabach 2:2 (po dogrywce)
MSK Żilina – Olimpija 2:0 (koniec) | Turnovo – Hajduk 1:1 (koniec) | Jeunesse Esch – Ventspils 1:4 (koniec)
Czichura – Thun 1:3 (koniec) | Aktobe – Hødd 2:0 (koniec) | Piunik – Żalgiris 1:1 (koniec)
Sturm – Breidablik 0:1 (koniec) | Keşla FK – Tromsø 1:0 (koniec) | Chazar – Maccabi H. 0:8 (koniec)
Gefle – Anorthosis 4:0 (koniec) | Hapoel TA – Beroe 2:2 (koniec) | Hacken – Sparta 1:0 (koniec)
Omonia – Astra 1:2 (koniec) | Slovan – Skonto 1:0 (koniec) | Pandurii – Levadia 4:0 (koniec)
Dacia – Czernomorec 2:1 (koniec) | Botew – Zrinjski 2:0 (koniec) | Senica – Mladost 0:1 (koniec)
Utrecht – Differdange 3:3 (koniec) | Lokomotiva – Dinamo M. 2:3 (koniec) | Víkingur G. – Petrolul 0:4 (koniec)
Prestatyn – Rijeka 0:3 (koniec) | Aalborg – Dila 0:0 (koniec) | Debreczyn – Strømsgodset 0:3 (koniec)
Standard – KR Reykjavík 3:1 (koniec) | Vestmannaeyja – Crvena Zvezda 0:0 (koniec) | Honvéd – Vojvodina 1:3 (koniec)
Široki – Irtysz Pawłodar 2:0 (koniec) | Linfield – Xánthi 1:2 (po dogrywce) | Lech P. – Honka 2:1 (koniec)
St. Johnstone – Rosenborg 1:1 (koniec) | Derry – Trabzonspor 0:3 (koniec) | Hibernian – Malmo 0:7 (koniec)
FK Sarajevo – Kukësi 0:0 (koniec)
Slovan Liberec
1:0 (1:0)
Skonto Ryga
Czwartek 25.07.2013, 19:00 • U Nisy, Liberec • Liga Europy UEFA

MVP spotkania wybieram Delarge, który strzelił jednak bramkę decydującą o awansie swojej drużyny a także często pojawiał się w polu karnym przeciwnika. (20:59:57)

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca, jedyny gol, niewykorzystany rzut karny przez gracza Skonto – Siņeļņikovs. Jednak druga połowa to fatalna postawa zawodników obu drużyn, którzy głównie się faulowali i tracili piłki. Chyba ani jednej okazji bramkowej w drugiej połowie.

FC Slovan Liberec awansuje do III rundy eliminacji Ligi Europy po zwycięstwie nad Skonto Rygą 1:0. Rywalem Slovana w kolejnej fazie będzie szwajcarski FC Zürich!

90+4
    Delarge nie radzi sobie z obrońcą i praktycznie bez walki oddaje piłkę.

90+3
    Laizāns wykonuje rzut wolny, ale jego dośrodkowanie nawet nie dociera do pola karnego. Za to kontrę mają gospodarze.

90+3
    Rugins faulowany jescze przez Šurala. Chyba już nic nie wydarzy się w ostatnich minutach tego meczu.

90+2
    Zmiana w drużynie FC Slovan Liberec: z boiska schodzi Kalitvintsev, na boisku pojawia się Fleišman.

90
    Laizāns ukrany jeszcze kartonikiem.

90
    Kovář niebezpiecznie wyszedł w nogi Mingazova. Sędzia dyktuje tylko rzut rożny dla gości.

89
    Strasznie duże dziury pojawiły się na boisku w ostatnich minutach. Aż prosi się o wykorzystanie tego faktu.

88
    Jednak Slovan nie tylko się broni, łądna postawa gospodarzy w końcówce i chyba zdołają utrzymać to prowadzenie do końca.

86
    Šabala nie zdążył wrócić z pozycji spalonej a już leciało w jego stronę podanie. Chorągiewka asystenta w górze.

86
    Delarge ładnie zwiódł przeciwnika i oddał piłkę partnerowi. Strzał Kalitvintseva broni Grybauskas.

84
    Zmiana w drużynie Skonto Ryga: z boiska schodzi Fertovs, na boisku pojawia się Blanks.

83
    Ostatnie 10 minut spotkania i do ataku wciąż biegają goście. Slovan chyba powoli nastawia się na mocną defensywę.

82
    Zmiana w drużynie Skonto Ryga: z boiska schodzi Osipovs, na boisku pojawia się Klimiashvili.

82
    Mingazov próbował wymusić na arbitrze rzut karny za co zostaje ukarany kartką.

81
    Delarge znów przy piłce po dośrodkowaniu z wolnego, jego strzał jest niecelny i ląduje na bandach.

81
    Zmiana w drużynie FC Slovan Liberec: z boiska schodzi Rabušic, na boisku pojawia się Sackey.

80
    Fertovs traci piłkę a następnie fauluje Frýdka przy linii bocznej. Kolejna okazja do dobrego dośrodkowania w pole karne.

79
    Tym razem ładne zgranie piłki w pole karne Slovana, lecz napastnik nie zdołał lepiej podać piłki głową. Przejmuje Kovář.

78
    Hušek fauluje Ruginsa. Szykują się kolejne zmiany w dzisiejszym meczu.

77
    Delarge także próbuje akcji 1 na 1, gdzie przegrywa w starciu z przeciwnikiem. Piłka spada na aut.

76
    Fertovs ładnie popędził skrzydłem, jego strzał zostaje jednak zablokowany przez obrońców.

75
    Podania w środku pola to główne zdarzenie tej części meczu.

74
    Strasznie dużo strat notują wszyscy zawodnicy, gdyby polska drużyna miała wpaść na któryś z tych zespołów, to chyba nie musiałaby się martwić o awans. Chociaż, kto wie..

72
    Šural za Rybalkę.

72
    Na murawie leży zawodnik Slovana i jest potrzebna mu pomoc medyków. To jest także czas na zmianę.

71
    Odziwo w tej połowie nie było jeszcze żadnej kartki. Chyba tylko za to należą się brawa piłkarzom. Ale fauli jest nadmiar.

70
    Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry przez Kalitvintseva. Bardzo słaby poziom w drugiej połowie.

69
    Kontra Slovana! Delarge oddaje piłkę Pavelce, który strzela prosto w nogi obrońcy i mamy tylko rzut rożny!

67
    Dobra akcja Skonto, jednak Mingazov ostatecznie złapany w pułapkę ofsajdową.

66
    I kolejne gwizdy na trybunach. Ze skrzydła przedzierał się Kováč i upada na murawę. Piłka opuszcza boisko.

65
    Fatalny poziom w ostatnich minutach prezentują piłkarze obecni w dzisiejszym meczu. Sędzia używa gwizdka bardzo często, co nie sprzyja widowisku.

64
    Laizāns przewrócony przez Rybalkę w polu karnym Skonto. Grę wznowi Grybauskas.

63
    Powalony na murawę zawodnik Slovana a arbiter pozostaje niewzruszony. Kontynuują akcję Łotysze, co kończy się rzutem rożnym.

61
    Delarge otrzymuje piłkę przed pole karne i uderza z powietrza – bardzo niecelnie.

60
    Rugins skutecznie przerywa akcję Kalitvintseva. Aut dla gospodarzy.

59
    Piłkarze jakby pozostawili motywację i umiejętności w szatni.. Dużo słabsza druga połowa, oby to się zmieniło, ostatnie 30 minut!

58
    Kibice najczęściej na reakcje arbitra reagują, gwizdami. Nie podoba im się niemalże żadna decyzja – rzut wolny dla Skonto.

57
    Kolejna akcja Slovana kończy się wybiciem piłki przez obrońców za linię końcową – rzut rożny.

56
    Osipovs fauluje wybiegającego do kontry Kušnír. Gracz Skonto może się cieszyć, że nie został indywidualnie ukarany.

55
    Tym razem akcja po drugiej stronie boiska i rzut rożny mają gracze Skonto, słabe dośrodkowanie Mingazova, praktycznie kończy akcję przyjezdnych.

54
    Kováč przestrzela główką po dośrodkowaniu z narożnika boiska. To była świetna okazja na podwyższenie prowadzenia.

53
    Rzut rożny dla Slovana wywalczył Delarge po indywidualnej akcji.

52
    Bardziej ofensywnie w tę połowę wyszli gracze Skonto, którzy znacznie częściej przebywają na połowie przeciwników. Defensywa Slovana spisuje się jednak pewnie.

50
    Niebezpieczne zderzenie dwóch piłkarzy i bardziej ucierpiał tutaj Osipovs. Rzut wolny dla Skonto.

49
    Brzydki faul na Rybalce i szybki gwizdek sędziego. Od rzutu wolnego rozpoczynają miejscowi.

48
    Złe zagranie w stronę wybiegającego Karašausks'asa i pewnie z bramki wychodzi Kovář.

47
    Od bramki rozpoczyna Bulvitis, który zastępuje w jego roli Grybauskasa.

46
    Drugą część gry rozpoczynają Łotysze. Bez zmian od pierwszego gwizdka.

46

Slovan Liberec zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie ze Skonto Ryga 1:0. Gospodarze znacznie częściej atakują i wykazują większą wolę walki, co jak dotąd daje im awans! Poczekajmy jednak do końca drugiej połowy, która już za kilkanaście minut.

45+4
    W końcówce to Łotysze próbują zagrezić bramce rywali, sędzia jednak gwiżdże po raz ostatni.

45+3
    Rzut wolny i dobre wrzucenie piłki w pole karne, główkują obrońcy.

45+3
    Kalitvintsev także fauluje Osipovs'a. Kolejna żółta kartka w tej połowie, trochę ich za dużo i mecz może zakończyć się w niepełnych składach!

45+2
    Kelić uderza głową tuż obok bramki Grybauskasa! To byłaby przepiękna bramka "do szatni" !

45+1
    Rugins przed zejściem do szatni otrzymuje żółtą kartkę po fatalnym wejściu w nogi przeciwnika.

45
    Šabala za szybko wybiegł za obrońców przy rzucie wolnym i asystent podnosi chorągiewkę – spalony.

44
    Ładnie utrzymują się przy piłce gracze Libereca, dobry przerzut do Delarge, który podaje w pole karne a tam Rabušic strzela tuż obok słupka!

42
    Kolejne przewinienie. Panowie, grajcie fair!

41
    Delarge nie rozumie decyzji sędziego, którego zdaniem faulował przeciwnika. Ze stałego fragmentu gry Łotysze.

40
    Kolejny rzut wolny dla Slovana. Pavelka już ustawia futbolówkę, by dośrodkować w pole karne przeciwników. Na spalonym znalazł się jednak Hušek.

39
    Siņeļņikovs z powodu kontuzji nie dokończy tego meczu. W jego miejsce Rugins.

36
    Tak jest. Ukarany zostaje Kušnír, Šabala oraz Rybalka. Arbiter "poustawia" zawodników i będzie spokój.

35
    Oj posypią się chyba kartki. Piłkarze niemal się nie pobili.

34
    Dobre rozpoczęcie akcji z autu, Kalitvintsev dostaje piłkę pod nogę i strzela na bramkę! Pewnie Grybauskas.

33
    Wciąż stroną naciskającą jest drużyna miejscowa. Slovan bardzo zmotywowany i wierzący w awans! Jak narazie są bliżej niż rywale.

31
    Šabala przeszkadza w akcji Kušnír'owi, co zauważa arbiter. Rzut wolny dla Slovana.

30
    Trochę spadło nam tempo z poprzednich minut. Gospodarze chcą zdobyć drugą bramkę, lecz nie mogą przedrzeć się przez defensywę gości.

28
    Sędzia nie dyktuje kolejnego karnego dla Skonto. Dobra akcja gości kończy się przejściem do kontrataku miejscowych.

25
    Ależ mecz fundują nam gracze obu drużyn! Świetne dotychczasowe 25 minut, w których wydarzyło się naprawdę wiele a o awans będzie walka do ostatniej minuty.

24
    Siņeļņikovs przestrzela rzut karny! A raczej świetnie broni Kovář! Tylko rzut rożny.

24
    Kelić ukarany żółtą kartką po faulu na rywalu.

24
    Rzut karny dla Skonto Rygi!

23
    Sędzia przywołuje do siebie Rode i Kováča. Zaraz wznawiamy od wolnego.

22
    Karašausks faulowany przez Rybalkę. Rzut wolny i szansę na dobre dośrodkowanie mają przyjezdni.

20
    Akcja pod bramką Grybauskas'asa! Piłka przelatuje wzdłuż bramki i nikt z napastników jej nie sięgnął. Wciąż w posiadaniu gospodarze.

19
    Skonto Ryga podaje piłkę w swojej linii defensywnej, aby zaraz przedostać się pod pole karne rywali. Ostatecznie piłka opuszcza boisko i rozpocznie Kovář.

17
    Świetny strzał Šabali! Piłka jednak odkręcała się od bramki i w końcu futbolówka trafia w bandy!

16
    Slovan skutecznie utrzymuje się przy piłce konstruując atak pozycyjny. Ryga próbuje wyjść pressingiem, co nie jest takie łatwe.

15
    Teraz to Slovan Liberec jest w 3. rundzie eliminacji! Ciekawe jak zareagują goście na zaistniałą sytuację. Chwila przerwy w grze, gdyż na murawę poleciało parę serpentyn.

14
    Gol dla Slovana!

Mocne wrzucenie piłki z autu w pole karne Skonto, do piłki dopada DZON DELARGE, który głową pokonuje Grybauskas'asa!

13
    Akcja Slovana i interweniować musiał Grybauskas! Jednak bez większych problemów.

12
    Dłużej utrzymują się przy piłce gracze Skonto, ładne przerzucenie piłki na drugą stronę i strzał na bramkę Karašausks'asa. Broni golkiper gospodarzy.

11
    Znów gwizdek arbitra. Osipovs wślizgiem w nogi Delarge naraża się na kartkę.

10
    Nic z tego, pewnie w bramce Kovár, który przejmuje dośrodkowanie.

10
    Gwizdek sędziego przerywający grę. Mingazov zostaje faulowany i szykuje się dośrodkowanie na głowy zawodników z rzutu wolnego.

9
    Ładnie radzą sobie obrońcy Skonto, którzy raz za razem odpierają ataki Liberec'a.

8
    Akcja po drugiej stronie boiska, rzut rożny wywalczyli gracze Slovana.

7
    Šabala uderza zza "16". Piłka oderza w bandę i rozpocznie Kovár z własnego pola bramkowego.

6
    Skonto Ryga gra dzisiaj w czerwonych strojach. Gospodarze na biało.

5
    Grybauskas pewnie wyłapuje dośrodkowanie z głębi pola i szybkim wyrzutem wznawia grę.

4
    Bulvitis przerywa akcję graczy z Libereca. Rzut rożny mają gospodarze.

3
    Laizāns nie trafia w bramkę w strzale z dystansu!

2
    Rybalka przeszkadza Mingazovi, za co goście mają rzut wolny.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

FC Slovan Liberec: Kovář – Kelić, Frýdek, Kušnír, Kováč, Hušek, Pavelka, Kalitvintsev, Rybalka, Rabušic, Delarge

Skonto Ryga: Grybauskas – Gabovs, Rode, Bulvitis, Laizāns, Fertovs, Mingazov, Siņeļņikovs, Osipovs, Šabala, Karašausks

Sędziowie: Johnsen – Midthjell, Engan – Edvartsen.

Faworytami czwartkowego meczu są gracze Skonto Rygi, jednak Slovan będzie w roli gospodarza, w dodatku nie mają takiej straty, której nie dałoby się odrobić! Szykuje się ciekawe widowisko a na relację z niego zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!

Zwycięski zespół tego dwumeczu spotka się w kolejnej fazie rozgrywek ze szwajcarskim FC Zürich!

Przypomnijmy, że Skonto Ryga zaczęła eliminacje od 1. rundy, gdzie pokonała zespół FC Tiraspol. Drużyna Skonto to vicemistrzowie swojego kraju z poprzedniego sezonu.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem u siebie drużyny z Łotwy, która wygrała 2:1. Wynik spotkania otworzył bramką samobójczą Grybauskas i to Slovan był na prowadzeniu. Jednak późniejsze bramki Šabali oraz Karašausks'asa przesądziły o ostatecznym wyniku.

Zapraszamy na drugie spotkanie II rundy eliminacyjnej Ligi Europy UEFA między FC Slovan Liberec oraz Skonto Rygą.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.