Korona Kielce
2:3 (1:1)
Wisła Kraków
Poniedziałek 29.07.2013, 18:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa

Zawodnikiem meczu zostaje ŁUKASZ GARGUŁA, który stanowił dziś ponad połowę siły ofensywnej Wisły strzelając 2 wspaniałe bramki i odnotowując kilka bardzo ciekawych zagrań. (19:58:01)

Co za mecz!!! Wisła ostatecznie wygrywa w meczu z Koroną rzutem na taśmę w ostatnich minutach meczu 3:2. Trytko nie potrafił pokonać Miśkiewicza w sytuacji sam na sam i to się zemściło, a minutę później Chrapek pokonał Małkowskiego z 11 metrów. Akcja w końcówce zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Wspaniałe zakończenie 2 kolejki Ekstraklasy. Oby więcej takich meczy. Dziękujemy i zapraszamy na inne relacje live.

90+4
    Gol dla Wisły!
    MICHAŁ CHRAPEK strzela w sam środek bramki a Małkowski rzuca się w prawą stronę.

90+4
    Karny dla Wisły!!!!!! Burliga faulowany po kontrataku.

90+3
    Trytko!!!! To była akcja meczu. Niestety piłkarz Korony w sytuacji sam na sam nie potrafił umieścić piłki w siatce.

90+2
    Małecki schodzi a w jego miejsce Burdeński.

90+1
    Korona w natarciu.

90
    3 minuty doliczone do 2 połowy spotkania.

89
    Sierpina uderzył teraz z ponad 25 metrów, ale była to bardzo słaba próba.

88
    Wisła naciska, ale Korona skutecznie oddala zagrożenie.

87
    Obie drużyny jeszcze próbują przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

85
    Ładna indywidualna akcja lewą stroną Bunozy, jednak dośrodkowanie nie było już tak dobre.

83
    Sarki strzela z dystansu. Piłka jeszcze odbija się od obrońcy Korony i wychodzi na rzut rożny dla Wisły.

81
    Gołębiewski kończy mocnym strzałem po ziemi swój indywidualny rajd. Piłka mija bramkę Miśkiewicza.

80
    Gol dla Korony!
    PAWEŁ SOBOLEWSKI świetnie wykańcza głową dośrodkowanie z prawego skrzydła. Nie opłaciła się gra na utrzymanie wyniku trenera Smudy.

79
    Wisła gra już bez typowego napastnika. Trener Smuda będzie starał się bronić dogodnego wyniku.

79
    Rzut wolny dla Korony.

77
    Bunoza fauluje Gołębiewskiego. To będzie idealna sytuacja na zdobycie bramki.

76
    Burliga melduje się na placu boju w miejsce Boguskiego.

75
    Jovanović siada na ławce a zastępuje go Trytko. To ostatnia roszada w Koronie.

74
    Centra w pole karne Wisły z prawego skrzydła, ale świetne zachowanie obrońców gości.

72
    Ładna, kombinacyjna akcja Korony i Sobolewski marnuje dogodną okazję na wyrównanie.

71
    Beznadziejny strzał z większej odległości Stjepanovića. Ten zawodnik nie może zaliczyć do udanych tego spotkania.

68
    Boguski faulowany i będzie rzut wolny dla Krakowian. Sędzia dodatkowo zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.

66
    Wisła rozkręciła się w drugiej połowie. Tym razem groźna akcja gości została rozbita dopiero w samym polu karnym.

65
    Małecki dobrze dośrodkowuje i Bunoza strzela nad bramką.

63
    Wisła teraz pokazała jak powinien być założony podręcznikowy pressing na połowie rywala. Rzut rożny dla gości.

61
    Kiełb schodzi a zastępuje go Sierpina.
    Janota również opuszcza plac boju a w jego miejsce

60
    Strzelec 2 bramek dla Wisły schodzi a zastępuje go Wilk.

58
    ŁUKASZ GARGUŁA !!!! Gol – stadiony świata! Wyśmienity strzał z woleja zza szesnastki, piłka jeszcze odbija się od słupka i wpada do siatki! To drugi gol w tym meczu pomocnika Wisły.

57
    Obie drużyny potrzebują jakiś zmian żeby wprowadzić element zaskoczenia.

56
    Kontratak Wisły. Małecki wspaniale centruje do kompletnie niepilnowanego Boguskiego, a ten fatalnie pudłuje. Napastnik Wiślaków powinien zachować się znacznie lepiej.

53
    Malarczyk uderza mocno z pierwszej piłki z woleja, ale nie przymierzył zbyt precyzyjnie.

52
    Rzut wolny dla Wisły z bocznego sektora boiska. Do bramki ok 30 metrów.

51
    Wisła w ataku pozycyjnym.

49
    Rzut rożny dla gospodarzy. Piłkę na aut bramkowy paruje Miśkiewicz po strzale Gołębiewskiego ze sporego kąta.

48
    Rzut wolny dla Korony. Do bramki ponad 30 metrów.

46
    Druga połowa zaczęła się bez żadnych zmian personalnych.

46

Po pierwszych 45 minutach mamy remis 1:1. Ten wynik jest nieco krzywdzący dla gospodarzy, którzy zaprezentowali się lepiej na tle Wisły. Korona pokazała kilka ciekawych akcji oraz groźnych strzałów. Wisła dość szczęśliwie wyrównała. Ewidentnie widać, że Biała Gwiazda wymaga jeszcze sporo pracy trenera Smudy, ponieważ wiele elementów piłkarskiego rzemiosła po prostu zawodzi. Zapraszamy na 2 połowę po przerwie.

45+2
    W końcówce jeszcze sporo walki i sędzia zaprasza zawodników na przerwę.

45
    Pierwsza część spotkania potrwa 2 minuty dłużej.

44
    Nalepa ostro wchodzi wślizgiem i dostaje zasłużone upomnienie.

44
    Wisła jeszcze w końcówce próbuje zainicjować jednym podaniem jakąś groźną akcję.

42
    Dobre podanie Chrapka do Małeckiego, ten drugi centruje do Boguskiego. Napastnik Wisły w trudnej sytuacji pudłuje.

40
    Ostry faul Bunozy od tyłu i będzie rzut wolny dla Korony. Golański przy piłce.

39
    Rzut wolny dla Wisły Kraków.

37
    Teraz mamy chwilę przerwy. Jednemu z zawodników Korony leci krew z głowy po zderzeniu z zawodnikiem gości.

35
    Co za odpowiedź Wiślaków!!!

35
    ŁUKASZ GARGUŁA oddaje mocny strzał. Piłka jeszcze podbija się od pięty Pawła Stano i kompletnie bez szans Małkowski.

33
    PAWEŁ GOLAŃSKI zachowuje się najprzytomniej w sporym zamieszaniu. Zawodnik Korony oddaje mocny, plasowany strzał przy słupku i daje prowadzenie gospodarzom.

32
    Błąd Sarkiego i Głowacki ratuje sytuację wybiciem na kolejny rzut rożny dla Kielczan.

32
    Korner po indywidualnej akcji Sobolewskiego prawą flanką.

30
    Korona mocno naciska, ale na razie bez efektu bramkowego.

28
    Lenartowski strzela mocno po ziemi z dystansu, jednak pomocnik nie trafił w światło bramki.

27
    Rzut wolny dla Krakowian.

26
    Strzał rozpaczy Małeckiego z ponad 35 metrów. Piłka poszybowała daleko w trybuny.

24
    Małkowski wznawia grę po nieudanej akcji Wisły.

22
    Sędzia wznawia grę.

20
    Zderzenie Lisowskiego i Sarkiego. Mamy chwilę przerwy.

20
    Kolejny rzut rożny dla Korony.

19
    Miękka centra w pole karne i Lenartowski strzela głową, ale w sam środek bramki. Jednak sędzia boczny pokazuje pozycję spaloną. To kolejna ciekawa akcja gospodarzy.

18
    Korner dla Korony.

17
    Bardzo dużo niedokładności w szeregach obu drużyn szczególnie w środkowej strefie boiska.

15
    Małecki strzelał, a powinien ostro zacentrować i piłka zostaje wybita przez obrońców. Wspaniałe podanie Garguły w tej akcji.

14
    Wisła w końcu trochę dłużej utrzymuje się przy piłce.

13
    Stjepanović dostaje zasłużoną kartkę po ostrym wślizgu. Ten zawodnik niezbyt dobrze wszedł w mecz.

11
    Korona bardzo ładnie przechodzi do pressingu po stracie piłki.

10
    Kiełb!!!!! Wspaniały strzał z dystansu i niewiele myli się technicznym uderzeniem pomocnik Korony.

8
    Korona nadal naciska.

7
    Co za zamieszanie. Wisła w opałach. Błąd Miśkiewicza. Malarczyk strzela z woleja i piłkę wybijają w zasadzie z bramki obrońcy gości.

6
    Korner dla Kielczan.

4
    Sobolewski główkuje! Piłka szybuje nad bramką.

3
    Mogło być groźnie, jednak do prostopadłej piłki nie doszedł Garguła.

2
    Lisowski strzela dość nieoczekiwanie z woleja, ale ta próba bardzo słaba.

2
    Faul taktyczny w środku pola. Korona przy piłce.

1
    Korona rozpoczyna.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Korona Kielce: Małkowski- Golański, Malarczyk, Stano, Lisowski- Kiełb, Jovanović, Lenartowski- Janota, Sobolewski, Gołębiewski

Wisła Kraków: Miśkiewicz- Bunoza, Głowacki, Nalepa, Stolarski- Małecki, Stjepanović, Garguła, Sarki- Chrapek, Boguski

Sędziowie: Stefański- Boniek, Goliś- Dobrynin.

Wytypować zwycięzcę tego starcia jest naprawdę niezwykle ciężko głównie z uwagi na dopiero 2 kolejkę rywalizacji zespołów. Stery w ekipie z Krakowa przejął były selekcjoner reprezentacji Polski- Franciszek Smuda i minie trochę czasu zanim poukłada zespół wedle swojej koncepcji.

Wisła również rozpoczęła rundę jesienną od bezbramkowego remisu z Górnikiem Zabrze na swoim obiekcie. Ten wynik nie może być podstawą do oceny zawodników Wisły. Sezon dopiero się zaczął i przyjdzie jeszcze czas na weryfikację i ocenę przygotowań.

Po 1 kolejce Korona z jednym punktem w dorobku zajmuje 10 pozycję i ma okazję awansować w przypadku wygranej nawet na 4 lokatę. Identyczna sytuacja panuje w zespole z Krakowa, który jest z resztą ligowym sąsiadem rywala z Kielc.

Drużyna Korony na początek zanotowała bezbramkowy remis u siebie z ekipą Śląska Wrocław, który przecież gra w pucharach europejskich. Taki wynik można uznać nawet za dobry i kibice raczej nie będą wypominać zawodnikom straty 2 punktów, a będą się cieszyć z 1 zdobytego.

Zapraszamy wszystkich na mecz kończący 2 kolejkę polskiej Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Wisłą Kraków.

Kamil Zarzycki

Gole: 33. Golański, 80. Sobolewski – 35. Garguła, 58. Garguła, 90+4. Chrapek (kar.)

Kartki:   13. Stjepanović (WIS), 44. Nalepa (WIS)

Korona Kielce: Małkowski- Golański, Malarczyk, Stano, Lisowski- Kiełb (61' Sierpina), Jovanović (75' Trytko), Lenartowski- Janota (61' Stąporski), Sobolewski, Gołębiewski
    Wisła Kraków: Miśkiewicz- Bunoza, Głowacki, Nalepa, Stolarski- Małecki (92' Burdeński), Stjepanović, Garguła (60' Wilk), Sarki- Chrapek, Boguski (76' Burliga)

Sędziowie: Stefański- Boniek, Goliś- Dobrynin