Molde – Legia 1:1 (koniec) | APOEL – Maribor 1:1 (koniec) | Łudogorec – Partizan 2:1 (koniec)
FC Salzburg – Fenerbahce 1:1 (koniec) | Celtic – IF Elfsborg 1:0 (koniec)
Celtic F.C.
1:0 (0:0)
IF Elfsborg
Środa 31.07.2013, 20:45 • Celtic Park, Glasgow • Liga Mistrzów UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Mecz Celtic Glasgow – IF Elfsborg zapowiada się na jeden z najciekawszych pojedynków w grupie mistrzowskiej eliminacji Ligi Mistrzów.

W poprzedniej rundzie oba kluby bez problemów poradziły sobie ze swoimi przeciwnikami. Celtic pokonał Cliftonville (3-0, 2-0), zaś Elfsborg zdeklasował Daugavę Daugavpils(7-1, 4-0).

Szwedzka drużyna jest w trakcie sezonu ligi rozgrywanej systemem wiosna-jesień. Po 17 kolejkach zajmuje 5 miejsce. Szkoci dopiero czekają na start rozgrywek ligowych, w którym będą zdecydowanym faworytem do zdobycia kolejnego mistrzostwa kraju.

Ciekawostką jest to, że w Elfsborgu gra wypożyczony z Celticu Mohamed Bangura, który jest czołowym strzelcem drużyny.

Celtic po odejściu Wanyamy i Hoopera wydaje się być drużyną słabszą niż w poprzednim sezonie, ale i tak jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Czy wywiąże się z tej roli okaże się już w środę o 20.45. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

Ławki rezerwowych na dzisiejsze spotkanie:
    Celtic: Załuska, Matthews, Mulgrew, Mouyokolo, Ledley, Balde, Watt
    Elfsborg: Hassan, S.Larsson, Soderberg, Jorgensen, Claesson, Hult, Nilsson

Celtic Glasgow: Forster – Lustig, Ambrose, Wilson, Izaguirre – Brown, Kayal, Commons, Forrest – Samaras, Stokes

IF Elfsborg: Stuhr-Ellegaard – Jonsson, Larsson, Klarstrom, Mobaeck – Hauger, Ishizaki, Keene, Svensson, Rohden – Bangura

Sędziowie: Manuel De Sousa – Miranda, Mesquita.

Obie drużyny są już na boisku. Już za chwilę rozpoczną się emocje!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Celtic od początku stara się narzucić swój styl gry.

3
    Keene sfaulował Samarasa.

5
    Bangura strzelał z dystansu i Forster był zmuszony do interwencji. Widać, że zawodnik z Sierra Leone stara się z dobrej strony pokazać Lennonowi.

6
    Elfsborg od dłuższej chwili przeważa. Tym razem atakował Ishizaki, ale piłka opuściła boisko.

7
    Celtic długo rozgrywa na własnej połowie. Widać, że zaskoczyła ich ambitna gra gości.

8
    Lustig stracił piłkę na połowie gości.

9
    Nieudana kontra Celticu po stracie Bangury.

10
    Klarstrom ukarany żółtą kartką za faul. Poszkodowany był Forrest.

11
    Bardzo złe zagranie Commonsa z rzutu wolnego i od bramki rozpocznie Stuhr-Ellegaard.

13
    Celtic przejął inicjatywę i coraz odważniej atakuje bramkę Szwedów.

14
    Rzut rożny dla Celticu.

15
    Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy. Wykonawcą będzie Commons.

16
    Dynamiczna szarża Samarasa na prawym skrzydle została zatrzymana przez obrońców Elfsborgu.

17
    Atak Celticu zatrzymany przez Svenssona.

19
    Samaras był zatrzymywany nieprzepisowo i Celtic rozpocznie od rzutu wolnego.

20
    Forrest minimalnie pudłował w dobrej sytuacji. Rośnie przewaga gospodarzy.

22
    Kontra Elfsborgu zatrzymana przez defensywę Celticu. Każde zagranie Bangury spotyka się z głośnym buczeniem kibiców. Widać, że nie podoba się im fakt gry przeciwko klubowi, z którego zawodnik jest wypożyczony.

24
    Rzut rożny dla Celticu i kolejna nieudana wrzutka Commonsa.

26
    Indywidualna szarża Commonsa zatrzymana przez Jonssona.

28
    Stokes złapany na spalonym.

29
    Rośnie przewaga gospodarzy, których niesie głośny doping publiczności.

30
    Svensson z dystansu trafił w poprzeczkę. Najlepsza sytuacja dla Szwedów w tym meczu!

31
    Rzut rożny dla gości.

32
    Kolejny stały fragment gry dla Szwedów. Widać, że w dzisiejszym meczu liczą głównie na ten element gry.

34
    W końcu dobre dośrodkowanie Commonsa z rzutu rożnego i Ambrose był blisko otwarcia wyniku dzisiejszego spotkania.

36
    Niecelny strzał Samarasa i od bramki rozpocznie Stuhr-Ellegaard.

38
    Commons z rzutu wolnego trafił w mur i będzie rzut rożny dla Celticu.

40
    Kolejny już rzut rożny dla Celticu i znów zmarnowana okazja.

41
    Gospodarze mają problem ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji. Neil Lennon musi w przerwie pomyśleć nad zmianami w formacjach ofensywnych.

43
    Zbyt mocne dośrodkowanie Forresta w pole karne.

44
    Bangura zatrzymany przez obrońców.

45
    Commons faulowany przed polem karnym i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

45+1
    Stuhr-Ellegaard z trudem wybił na rzut rożny strzał Stokesa z rzutu wolnego.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Celticu. Gospodarze mieli swoje okazje do strzelenia gola, ale do przerwy mamy wynik bezbramkowy. Zapowiada się sporo emocji w drugiej połowie. Zostańcie z nami!

46

46
    Rozpoczęli goście.

47
    Stuhr-Ellegaard wygrał pojedynek sam na sam z Samarasem. Mocny początek Celticu.

47
    Commons ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

48
    Izaguirre złapany na spalonym.

49
    Ambrose przerwał atak Szwedów wybijając piłkę za linię boczną.

50
    Ishizaki ukarany żółtą kartką za faul na Samarasie w środku boiska.

50
    Kolejna średnia wrzutka Commonsa z rzutu rożnego.

51
    Bangura faulował w ataku. Piłka dla gospodarzy.

53
    Larsson faulował Samarasa i został ukarany żółtym kartonikiem.

54
    Koljny faul po stronie gości i rzut wolny dla Celticu z narożnika pola karnego.

55
    Izaguirre ukarany żółtą kartką za faul na Bangurze.

57
    Niecelny strzał Browna.

59
    Elfsborg zepchnięty do głębokiej defensywy.

60
    Commons główkował, ale wysoko ponad bramką.

61
    Stokes złym przyjęciem zmarnował dobrą akcję Forresta.

63
    Stokes zwija się na boisku, ale gwizdek sędziego milczy.

64
    Rzut wolny dla Celticu po faulu Keene'a na Samarasie.

65
    Samaras ukarany żółtą kartką za protesty.

66
    Ledley zmienił Kayala.

67
    Stokes próbował wymusić karnego, ale sędzia nie dał się nabrać.

68
    Bangura zwijał się po starciu z Wilsonem, ale sędzia uznał, że nic nie było.

70
    Samaras faulowął Larssona.

72
    Tylko rzut rożny dla Celticu po mocnym strzale Browna.

73
    Sędzia odgwizdał faul Commonsa w ataku.

75
    Indywidualny rajd Forresta i rzut rożny dla Celticu.

76
    Gol dla Celticu!

Świetne dośrodkowanie Izaguirre i COMMONS strzałem z główki otworzył wynik tego meczu.

78
    Samaras faulowany około 23 metry od bramki gości i rzut wolny dla gospodarzy.

78
    Svensson ukarany żółtym kartonikiem.

79
    Strzał Stokesa odbity od muru i będzie rzut rożny dla Szkotów.

80
    Seria wrzutek w pole karne Szwedów. Celtic coraz bardziej zamyka gości na ich połowie.

81
    Keene zmieniony przez Hulta.

81
    Nilsson zmienił Bangurę.

83
    Stuhr-Ellegaard okazał się szybszy od Stokesa.