Stuttgart – Bayer 0:1 (koniec) | Wolfsburg – Schalke 04 4:0 (koniec) | Werder – Augsburg 1:0 (koniec)
Freiburg – Mainz 1:2 (koniec) | Hamburg – Hoffenheim 1:5 (koniec) | Eintracht – Bayern 0:1 (koniec)
Borussia M. – Hannover 3:0 (koniec)
SC Freiburg
1:2 (0:0)
FSV Mainz 05
Sobota 17.08.2013, 15:30 • MAGE Solar Stadion • Niemiecka Bundesliga

Mecz wygrywa drużyna Mainz 2:1. Dzięki temu ma ona już 6 punktów i po 2 kolejkach Bundesligi zajmować będzie bardzo wysoką pozycję w tabeli. Freiburg z kolei przegrał kolejny mecz i narazie pozostaje bez punktów.
    Mecz mógł bardzo się podobać. Szczególnie druga połowa owocowała w liczne sytuacje podbramkowe i bramki. W pierwszej odsłonie oglądaliśmy wyraźną przewagę gospodarzy, jednak nie potrafili oni jej udokumentować bramką. Po przeprowadzeniu kilku zmian to drużyna Mainz zaczęła dyktować warunki na boisku. Gole Zimlinga i Müller były tego efektem. Drużyna Freiburga potrafiła odpowiedzieć jedynie trafieniem Freisa. Mimo licznych okazji wynik do końca nie uległ zmianie. MVP meczu wybieram właśnie Zimlinga, który był najjaśniejszą postacią swojej drużyny co udokumentował bramką i asystą. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (17:30:30)

90+3
    Gwizdy na trybunach, bardzo umiejętnie broni się drużyna Mainz.

90+1
    Piłka wędruje pomiędzy obrońcami Mainz przez kilka dobrych chwil.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Piłkarze z Mainz starają się kupić jak najwięcej czasu w każdej akcji. Protesty drużyny i trenera gospodarzy.

88
    Aut dla Freiburga po technicznym błędzie Choupo-Motinga.

87
    Zółtą kartką ukarany bramkarz Mainz – H. Mueller, za grę na czas.

87
    Kerk wchodzi za najlepszego piłkarza Freiburga w tym meczu – Hanke.

86
    Groźna kontra Mainz. Znowu dośrodkowanie na głowę Müllera, broni jednak bramkarz Freiburga.

85
    Strzał Fernandesa wyłapuje Müller.

84
    Chwilowa przerwa w grze. W powietrznym starciu ucierpiał Schuster.

80
    Próbę Choupo-Motinga znowu pewnie broni Baumann.

79
    Strzał Malliego z 20 metrów pewnie wyłapuje Baumann.

76
    Druga połowa jak narazie zgoła odmienna niż pierwsza. Zamiast piłkarskich szachów oglądamy naprawdę emocjonujące widowisko!

75
    Noveski ogląda żółtą kartkę za bardzo niebezpieczne zagranie.

73
    Świetna okazja dla Mainz. Müller podaje do Malliego, który w czystej sytuacji strzela prosto w Baumanna!