Stuttgart – Bayer 0:1 (koniec) | Wolfsburg – Schalke 04 4:0 (koniec) | Werder – Augsburg 1:0 (koniec)
Freiburg – Mainz 1:2 (koniec) | Hamburg – Hoffenheim 1:5 (koniec) | Eintracht – Bayern 0:1 (koniec)
Borussia M. – Hannover 3:0 (koniec)
SC Freiburg
1:2 (0:0)
FSV Mainz 05
Sobota 17.08.2013, 15:30 • MAGE Solar Stadion • Niemiecka Bundesliga

Mecz wygrywa drużyna Mainz 2:1. Dzięki temu ma ona już 6 punktów i po 2 kolejkach Bundesligi zajmować będzie bardzo wysoką pozycję w tabeli. Freiburg z kolei przegrał kolejny mecz i narazie pozostaje bez punktów.
    Mecz mógł bardzo się podobać. Szczególnie druga połowa owocowała w liczne sytuacje podbramkowe i bramki. W pierwszej odsłonie oglądaliśmy wyraźną przewagę gospodarzy, jednak nie potrafili oni jej udokumentować bramką. Po przeprowadzeniu kilku zmian to drużyna Mainz zaczęła dyktować warunki na boisku. Gole Zimlinga i Müller były tego efektem. Drużyna Freiburga potrafiła odpowiedzieć jedynie trafieniem Freisa. Mimo licznych okazji wynik do końca nie uległ zmianie. MVP meczu wybieram właśnie Zimlinga, który był najjaśniejszą postacią swojej drużyny co udokumentował bramką i asystą. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (17:30:30)

90+3
    Gwizdy na trybunach, bardzo umiejętnie broni się drużyna Mainz.

90+1
    Piłka wędruje pomiędzy obrońcami Mainz przez kilka dobrych chwil.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Piłkarze z Mainz starają się kupić jak najwięcej czasu w każdej akcji. Protesty drużyny i trenera gospodarzy.

88
    Aut dla Freiburga po technicznym błędzie Choupo-Motinga.

87
    Zółtą kartką ukarany bramkarz Mainz – H. Mueller, za grę na czas.

87
    Kerk wchodzi za najlepszego piłkarza Freiburga w tym meczu – Hanke.

86
    Groźna kontra Mainz. Znowu dośrodkowanie na głowę Müllera, broni jednak bramkarz Freiburga.

85
    Strzał Fernandesa wyłapuje Müller.

84
    Chwilowa przerwa w grze. W powietrznym starciu ucierpiał Schuster.

80
    Próbę Choupo-Motinga znowu pewnie broni Baumann.

79
    Strzał Malliego z 20 metrów pewnie wyłapuje Baumann.

76
    Druga połowa jak narazie zgoła odmienna niż pierwsza. Zamiast piłkarskich szachów oglądamy naprawdę emocjonujące widowisko!

75
    Noveski ogląda żółtą kartkę za bardzo niebezpieczne zagranie.

73
    Świetna okazja dla Mainz. Müller podaje do Malliego, który w czystej sytuacji strzela prosto w Baumanna!

73
    Groźny strzał Hanke tuż obok prawego słupka bramki Müllera.

72
    Pierwsza zmiana w drużynie z Freiburga. Za Mujdze wchodzi C. Günter.

71
    Gol dla Freiburga!
    Fernandes świetnie podaje do FREISA, który wychodzi sam na sam i pokonuje Mullera!

69
    Freiburg próbuje się otrząsnąć po ostatnich 5 minutach świetnej gry w wykonianiu Mainz, jednak nie są w stanie skonstruować póki co żadnej akcji.

69
    Malli wchodzi za strzelca pierwszej bramki – Zimlinga. Ostatnia zmiana w Mainz.

68
    Gol dla Mainz!
    Świetne podanie z prawej strony Zimlinga do MULLERA, który mając przed sobą tylko Baumanna pakuje piłkę do siatki!

66
    Drużyna Mainz wciąż napiera na bramkę Freiburga! Blisko zdobycia bramki Choupo-Moting, jednak na rzut rożny paruje piłkę Baumann!

64
    Dośrodkowanie z prawej strony prosto na głowę ZIMLINGA, który nie daje szans Baumannowi!

62
    Druga zmiana w drużynie Mainz. Za Moritza wchodzi Choupo-Moting.

61
    Aut dla Mainz.

60
    Z piłką przed polem karnym przedziera się Müller, jednak czyściutko odbiera mu ją Ginter.

58
    Wciąż bardzo dużo podań po obu stronach, jednak póki co nic z takiej gry nie wynika.

56
    Ależ okazja dla Mainz! Dośrodkowanie z rzutu rożnego – z piłką mija się Baumann, jednak Müller główkuje tuż obok lewego słupka!

53
    Geis próbuje swojego szczęścia, jego strzał z 18 metrów odbija się jednak od jednego z obrońców Freiburga.

52
    Dużo walki w środku boiska, przewaga w posiadaniu piłki cały czas na korzyść Freiburga.

50
    Zmiana w Mainz. Za Svenssona wchodzi Bungert.

49
    Dobra wymiana podań na lewej stronie Fernandesa z Hanke. Na rzut rożny wybijają piłkę obrońcy Mainz.

48
    Na spalonym Okazaki.

47
    Przy piłce utrzymują się zawodnicy Mainz.

46
    Fauluje Mujdza.

46
    Gospodarze rozpoczynają drugą połowę.

46

Po 45 minutach we Freiburgu mamy wynik bezbramkowy. Stroną dyktującą warunki zdecydowanie jest drużyna gospodarzy. Na szczególną uwagę zasługuje do tej pory gra Hanke, który napędza raz po raz ataki Freiburga. Mimo ciekawego meczu, żadna z drużyn nie wypracowała sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Widać, że Freiburg chce zdobyć dzisiaj pierwsze punkty w tej edycji Bundesligi. Druga połowa zapowiada się więc bardzo emocjonująco!

44
    Świetna okazja do zdobycia bramki dla drużyny Mainz. Piłkę z lini bramkowej wybija jednak Diagne!

42
    Geis bardzo groźnie fauluje Hanke pod polem karnym.

41
    Noveski na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

38
    Lewą stroną próbował przedrzeć się Guedé, jednak natychmiast podwajają krycie piłkarze Mainz i przerywają jego akcję.

36
    Potężny strzał Zimlinga z 18 metrów mija lewy słupek bramki Baumanna.

35
    Fauluje Schuster.

34
    Na spalonym Hanke.

31
    Po starciu z Ginterem na boisku leży N. Müller.

29
    Faul Diagne zapobiega kontrze drużyny Mainz.

28
    Kolejna okazja dla gospodarzy. Strzał Guedé z 16 metra piękną paradą broni jednak Müller.

27
    Pierwsza naprawdę groźna akcja Freiburga. Z 30 metrów strzela Hanke, Müller odbija piłkę przed siebie, jednak na posterunku znów obrońcy Mainz.

25
    Zbyt długie podanie do Müllera i piłkę pewnie łapie Baumann.

24
    Gwizdy na trybunach – zawodnicy Mainz przez dłuższą chwilę rozgrywają piłkę z własnym bramkarzem.

22
    Freiburg ma ponad 70% posiadania piłki.

20
    Wreszcie akcja drużyny Mainz. Prawą stroną boiska pędził Pospech, jednak jego dośrodkowanie nie znajduje adresata w polu karnym.

19
    W dalszym ciągu dominacja Freiburga, jednak nie mogą wypracować sobie pikarze tej drużyny żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola.

18
    Fernandes próbował wywalczyć rzut rożny, jednak defensywa Mainz póki co bardzo pewna.

17
    Od autu drużyna Mainz, bardzo szybko jednak tracą piłkę.

16
    Dośrodkowanie Sorga pewnie wyłapuje Müller.

14
    Błąd defensywy Mainz, bliski przejęcia piłki Hanke.

13
    Wysoki pressing Freiburga powoduje, że goście zmuszeni są tylko wybijać piłkę jak najdalej od własnej bramki.

12
    Dobre dośrodkowanie i Hanke główkuje ponad poprzeczkę.

11
    Pierwsze 10 minut pod dyktando gospodarzy, którzy niemal cały czas są przy piłce.

9
    Rzut wolny dla drużyny Mainz. Dośrodkowanie pewnie wyłapuje Baumann.

7
    Faulowany w środku boiska Müller.

5
    Bardzo dobrze ustawia się drużyna Mainz. Freiburgowi ciężko przedostać się pod pole karne przeciwnika.

3
    Przy piłce utrzymują się piłkarze Freiburga.

1
    Początek meczu bardzo chaotyczny, dużo strat z obu stron w środkowej części boiska.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Za chwilę rozpocznie się spotkanie. We Freiburgu panują znakomite warunki pogodowe.

SC Freiburg: Baumann – Mujdza, Ginter, Diagne, Sorg – Schuster, Fernandes – Schmid, Freis – Hanke, Guedé

1. FSV Mainz 05: H. Müller – Pospech, Svensson, Noveski, Park – Geis – Baumgartlinger, Moritz – Zimling – N. Müller, Okazaki

Sędziowie: R. Hartmann – B. Cortus, T. Färber.

Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Mecz odbędzie się na dwudziestoczterotysięcznym MAGE Solar Stadion.

Drużyna z Freiburga szczególnie może się obawiać Nicolaia Müllera. Zawodnik ten na inaugurację sezonu 2013/2014 w Niemczech strzelił dwie bramki i jest jednym z viceliderów klasyfikacji strzelców.

W poprzednim sezonie Freiburg uplasował się na 5 pozycji w Budeslidze, Mainz natomiast ukończyło rozgrywki na 13 miejscu. Mimo to trudno jest wskazać faworyta jednoznacznie, tymbardziej że obydwa poprzednie spotkania tych drużyn kończyły się remisami.

W drugiej kolejce Bundesligi SC Freiburg na własnym stadionie podejmować będzie 1. FSV Mainz 05. Po pierwszej serii spotkań drużyny są w odmiennych nastrojach. Freiburg uległ 1:3 Bayerowi Leverkusen, natomiast drużyna Mainz po cięzkim boju wygrała 3:2 z Vfb Stuttgart.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.