Rubin – Molde 3:0 (koniec) | Spartak Mos. – St. Gallen 2:4 (koniec) | Nordsjælland – IF Elfsborg 0:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Aktobe 5:1 (koniec) | Stuttgart – Rijeka 2:2 (koniec) | Dila – Rapid 0:3 (koniec)
Astra – Maccabi H. 1:1 (koniec) | Trabzonspor – Kukësi 3:1 (koniec) | APOEL – Waregem 1:2 (koniec)
Sheriff – Vojvodina 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Esbjerg 0:1 (koniec) | Slovan – Udinese 1:1 (koniec)
Petrolul – Swansea 2:1 (koniec) | Besiktas – Tromsø 2:0 (koniec) | Nice – Apollon 1:0 (koniec)
Korcza – Czernomorec 1:0 (6:7 po rz. karnych) | Genk – Hafnarfjörður 5:2 (koniec) | Thun – Partizan 3:0 (koniec)
Żalgiris – FC Salzburg 0:2 (koniec) | Eintracht – Karabach 2:1 (koniec) | Standard – FK Mińsk 3:1 (koniec)
Pasching – Estoril 1:2 (koniec) | Dnipro – Kalju 2:0 (koniec) | Śląsk – Sevilla 0:5 (koniec)
Feyenoord – Kubań 1:2 (koniec) | Fiorentina – Grasshoppers 0:1 (koniec) | Tottenham – Dinamo Tb. 3:0 (koniec)
Real Betis – Jablonec 6:0 (koniec) | Braga – Pandurii 0:2 (po dogrywce)
VfB Stuttgart
2:2 (1:1)
HNK Rijeka
Czwartek 29.08.2013, 18:00 • Mercedes-Benz-Arena (Stuttgart) • Liga Europy UEFA

Dziękuję za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania i zapraszam na kolejne transmisje z boisk piłkarskiej Ligi Europy UEFA! Dobranoc! (20:01:12)

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania, a przede wszystkim bohaterem zostaje wybrany, według redakcji lajfy.com Goran Mujanović. Piłkarz pojawił się na placu gry w 69 minucie spotkania, a już w doliczonym czasie gry zdobył bramkę dającą awans swojemu zespołowi do fazy grupowej Ligi Europy!

A więc jednak to zespół HNK Rijeka może świętować awans do fazy grupowej Ligi Europy! Za nami bardzo emocjonująca druga część spotkania, obfitująca w ciekawe zagrania, groźne akcje i bramki! VfB zdołał strzelić drugą bramkę w 75 minucie i zespół gospodarzy był bardzo bliski doprowadzenia do dogrywki. Wszystko zapowiadało, że spotkanie potrwa 120 minut, ale fatalny błąd Traore w ostatnich minutach spotkania spowodował, że Mujanović wybiegł na czystą pozycję i zdołał strzelić bramkę wyrównującą, a w konsekwencji dającą awans. Przypomnijmy jeszcze raz! HNK Rijeka w fazie grupowej Ligi Europy UEFA!

90+5
    Zmiana w drużynie HNK Rijeka: z boiska schodzi Kvržić, na boisku pojawia się Krstanović.

90+4
    Mujanović ukarany jeszcze żółtym kartonikiem za ściągnięcie koszulki podczas radości po strzeleniu bramki.

90+3
    Gol dla Rijeki!
    GORAN MUJANOVIĆ zdobywa bramkę w doliczonym czasie gry! Fatalny błąd po stałym fragmencie gry popełnia Traore, a Mujanović samotnie wybiega na sytuację sam na sam z Ulreichem! Piłkarz bezbłędnie uderza z 14 metra!

90+2
    Boka wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

90+1
    Werner w pole karne, a tam dójka piłkarzy VfB mija się z piłką! To była świetna okazja dla Sutgarttu!

Sędzia dolicza 4 dodatkowe minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Długa piłka w kierunku Benko, ale Ulreich po raz kolejny na posterunku.

88
    Benko w indywidualnej akcji. Piłkarz przegrywa jednak pojedynek biegowy z rywalem i tarci piłkę.

87
    Pokrivač fauluje Traore i za to zagranie otrzymuje żółty kartonik.

86
    Abdellaoue popełnia przewinienie. Od rzutu wolnego rozpoczną piłkarze HNK.

85
    Pokrivač próbuje szczęścia zza pola karnego, ale strzał zbyt słaby i niecelny, aby mógł zaskoczyć Ulreicha.

84
    Groźnie zapowiadający się kontratak w wykonaniu HNK przerwany jednak przez defensywę gospodarzy już na 25 metrze.

83
    Boka ze stałego fragmentu gry dośrodkowuje w pole karne, ale obrońcy HNK wybijają piłkę i oddalają zagrożenie.

82
    Mujanović fauluje przeciwnika. Będzie dobra okazja dla VfB. Do bramki około 25 metrów.

81
    Benko decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka mija słupek bramki VfB o kilka metrów.

80
    Kolejna próba w wykonaniu VfB, ale po raz kolejny świetnie na przedpolu interweniuje Vargić.

79
    Ibisević! Piłkarz w dobrej okazji w polu karnym daje się pokonać Vargićowi, który łapie piłkę.

78
    Dobre podanie z głębi pola w wykonaniu piłkarzy HNK, ale świetnie z bramki wychodzi Ulreich.

75
    Gol dla Stuttgartu! A więc jednak! Traore znakomicie dośrodkowuje w pole karne, a LUKA MARIĆ bardzo nieporadnie stara się wybijać piłkę i w zamieszaniu z Ibisevićem wbija piłkę z najbliższej odległości do własnej bramki!

Do końca spotkania 15 minut. Obecny rezultat premiuje awansem zespół HNK Rijeka. VfB potrzebuje bramki, aby doprowadzić do dogrywki.

74
    Gentner fauluje rywala w środku pola i za to przewinienie piłkarz VfB otrzymuje żółtą kartkę.

73
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Cacau, na boisku pojawia się Abdellaoue.

72
    Rzut rożny dla ekipy HNK Rijeka.

72
    Benko również na murawie. Piłkarz HNK może kontynuować grę.

71
    Gra zostaje wznowiona.

70
    Benko ucierpiał w starciu z rywalem. Mamy krótką przerwę w grze.

69
    Zmiana w drużynie HNK Rijeka: z boiska schodzi Sharbini, na boisku pojawia się Mujanović.

68
    Werner decyduje się na strzał z 10 metra, a niebywałym refleksem wykazuje się Vargić!

67
    Zmiana w drużynie HNK Rijeka: z boiska schodzi Alispahić, na boisku pojawia się Močinić.

67
    Traore decyduje się na strzał zza pola karnego! Piłka o centymetry mija bramkę Vargića! Rzut rożny dla VfB

66
    Sharbini wygrywa pojedynek w narożniku boiska z rywalem i dośrodkowuje w pole karne! Podanie jednak nie sprawia problemów piłkarzom HNK!

65
    Röcker popełnia fatalny błąd w defensywie! Strzał Kvržića jednak bardzo niedokładny.

64
    Gentner pada w polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony i nie decyduje się na odgwizdanie rzutu karnego.

63
    Kolejne dośrodkowanie, tym razem w wykonaniu Traore, ale defensywa HNK nie ma problemów z wybiciem tej piłki.

62
    Gentner ponownie w obręb szesnastki, ale nie ma tam nikogo z partnerów.

61
    Cacau bardzo optymistycznie próbuje przelobować bramkarza z ponad 30 metrów. Vargić jednak nie daje się nabrać.

60
    Gentner w pole karne. Piłkę wybijają obrońcy, która trafia wprost pod nogi Wernera. Piłkarz decyduje się na strzał, ale próba bardzo niedokładna!

59
    Werner otrzymuje podanie na 30 metrze i decyduje się na sprint w kierunku bramki rywali, który kończy strzałem! Vargić pewnie broni to uderzenie!

58
    Na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry zdecydował się Boka, ale próba w wykonaniu piłkarza VfB bardzo niedokładna!

58
    Kolejny rzut wolny dla VfB. Do bramki około 25 metrów.

57
    Gentner dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, ale piłkę pewnie łapie Vargić

57
    Okazja dla gospodarzy. Rzut wolny z około 20 metrów.

56
    Tomečak fauluje rywala tuz przed własnym polem karnym i za to zagranie otrzymuje żółty kartonik.

56
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Harnik, na boisku pojawia się Werner.

55
    Traoré fauluje w środku pola Tomečaka. Od rzutu wolnego rozpoczną goście.

54
    Harnik tym razem chciał się zrehabilitować i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka minęła jednak poprzeczkę bramki Vargića.

53
    Cacau znakomicie do Harnika, ale piłkarz w fatalny sposób traci piłkę!

52
    Kvržić w indywidualnej akcji ofensywnej! Piłkarz wbiega w pole karne i naciskany przez obrońców oddaje strzał! Ulreich broni to uderzenie instynktownie!

51
    Traore dośrodkowuje w pole karne, ale zdaniem sędziego piłka opuściła już plac gry. Od bramki rozpocznie Vargić.

50
    Ibisević otrzymuje znakomite podanie i wychodzi sam na sam z bramkarzem! Sędzia odgwizduje jednak pozycję spaloną i przerywa akcję!

49
    Röcker fauluje Benko w środku pola. Od rzutu wolnego rozpocznie zespół Rijeki.

48
    Alispahić dośrodkowuje z narożnika boiska, a piłka trafia do Leškovića, który uderzeniem głową przenosi piłkę nad poprzeczką!

47
    Odpowiedź HNK! Sharbini strzela zza pola karnego, a Ulreich popisuje się niebywałym refleksem i wybija piłkę na rzut rożny.

46
    Traore dośrodkowuje w pole karne, a tam świetnie na bliższy słupek wbiega Ibisević! Bośniak oddaje strzał tuż przy słupku bramki Vargića!

46

Wracamy ponownie na Mercedes-Benz-Arena w Stuttgarcie! Czas na drugą odsłonę spotkania! Czy po jej upływie poznanym zespół, który awansuje do fazy grupowej Ligi Europy UEFA, czy będzie potrzebna dogrywka? Odpowiedź już za 45 minut!

Sędzia nie decyduje się na doliczenie dodatkowego czasu gry i kończy spotkanie dokładnie po upływie 45 minut. Pierwsza połowa w wykonaniu obydwu zespołów dość przeciętna. Pierwsza bramkę po ogromnym błędzie defensywy gospodarzy zdobyli piłkarze HNK. Wydawało się, że jest już po meczy, ale VfB zdołało doprowadzić do wyrównania już 4 minuty później. Piłkarze ze Stuttgartu potrzebują jednak dwóch bramek, aby awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Czekamy na druga odsłonę spotkania! Zapraszam już za niecałe 15 minut! Zostańcie z nami!

44
    HNK Rijeka spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska.

43
    Ibisević na 14 metrze! Piłkarz stara się odegrać do Traore, ale skutecznie interweniują defensorzy HNK i oddalają zagrożenie!

42
    Podanie w kierunku Sharbiniego, ale próba zbyt mocna. Piłkę przejmuje Ulreich.

41
    Na pozycji spalonej zdaniem sędziego – Harnik.

40
    Boka skutecznie powstrzymuje Benko. Od rzutu z autu na wysokości pola karnego gospodarzy rozpocznie zespół HNK.

39
    Maleš fauluje rywala i za to zagranie otrzymuje żółty kartonik.

38
    Piłka z narożnika boiska trafia do Cacau, ale próba strzału bardzo niedokładna.

37
    Rzut rożny dla gospodarzy.

37
    Traore wbiega w pole karne i oddaje strzał! Piłkę broni Vargić, która trafia do Ibiševića! Bośniak w ostatniej chwili uprzedzony przez Maleša!

36
    Boka stara się dośrodkować w pole karne rywali, ale defensywa gości wybija piłkę!

35
    Dośrodkowanie z narożnika boiska pewnie wyłapuje Ulreich.

35
    Rzut rożny dla HNK Rijeka.

34
    Gol dla Stuttgartu! Mamy wyrównanie! CHRISTIAN GENTNER otrzymuje świetne podanie na 11 metr i w sporym zamieszaniu oddaje lekki strzał, który znajduje drogę do siatki obok zdezorientowanego Vargića!

33
    Vargić niepewnie łapie piłkę zagraną głową przez własnego obrońcę! Rzut rożny dla VfB!

32
    Benko nie zdążył do piłki, która opuściła plac gry. Od rzutu z autu rozpoczną gospodarze.

31
    Benko fauluje Gentnera w środku pola. Rzut wolny dla zespołu gospodarzy.

30
    Gol dla Rijeki! Ależ błąd defensywy gości! Głębokie dośrodkowanie z głębi pola stara się przejąć Röcker, ale piłkarz feralnie trafia w piłkę, która trafia do LEONA BENKO. Piłkarz HNK nie ma problemów z wprowadzeniem futbolówki do pustej bramki!

29
    Kolejne już dośrodkowanie w stronę Harnika! Piłkarz strzela głową, ale dobrze broni Vargić!

28
    Dobrze bita piłka ze stałego fragmentu gry, ale Vargić bardzo pewnie piąstkuje piłkę i oddala zagrożenie.

28

27
    Harnik! Strzał piłkarza VfB w ostatniej chwili zablokowany przez defensorów Rijeki.

26
    Benko na pozycji spalonej. VfB rozpocznie od rzutu wolnego ze środkowej części boiska.

25
    Piłka ze stałego fragmentu gry trafia do Boki, który decyduje się na strzał z 11 metra! Piłka o centymetry mija słupek bramki gości!

25
    Obrońcy HNK wybijają piłkę po za linię końcową boiska. Kolejny korner dla gospodarzy!

24
    Traore na 10 metrze! Piłkarz zdecydował się na indywidualną akcję i w konsekwencji został powstrzymany przez obrońców! Tylko rzut rożny dla VfB!

23
    Okres nieczystej gry. Sędzia odgwizduje przewinienie Cacau na Mariću.

22
    Tym razem w narożniku pola VfB powstrzymany Sharbini.

21
    Cacau blokuje dośrodkowanie Škarabota. Piłkarz zostaje nagrodzony brawami!

19
    Kolejny faul w grze. Tym razem przewinienia dopuścił się Pokrivač.

18
    Cacau w pole karne HNK, tam jest Boka, który ładnie przyjmuje piłkę i oddaje strzał z 11 metrów! Cudowna interwencja Vargića!

17
    Traore mija rywala w narożniku boiska i stara się dośrodkować. Piłka zostaje wybita przez obrońcę i trafia prosto do Harnika, który uderza zza pola karnego. Próba bardzo niecelna!

16
    Przewinienie w środku pola w wykonaniu Gentnera. Od rzutu wolnego rozpoczną goście.

15
    Kvržić po interwencji jednego z obrońców VfB pada w polu karnym! Sędzia nie odgwizduje jednak przewinienia! Tylko rzut rożny dla gości!

14
    Kontratak VfB, ale próba strzału Harnika bardzo niecelna!

13
    Okazja dla gości! Kvržić dośrodkowuje w pole karne, a tam jeden z piłkarzy HNK oddaje strzał z 5 metrów! Ulreich instynktownie broni!

12
    Kvist nie zrozumiał się z Traore w środku pola. Piłka jednak szczęśliwym trafem wraca do piłkarzy VfB.

11
    Harnik z głębi pola próbuje uruchomić Cacau, ale podanie zbyt mocne.

9
    Dośrodkowanie trafia do Cacau, który stara się odegrać piłkę do Harnika. Piłkarz naciskany przez obrońcę oddaje strzał, ale piłka opuszcza boisko.

8
    Cacau próbuje szczęścia z ponad 30 metrów! Piłka opuszcza jednak boisko wysoko nad bramką!

7
    Harnik próbuje zagrać w tempo do Cacau, ale podanie zbyt niedokładne. Piłkę przejmują goście.

6
    Długi atak pozycyjny piłkarzy HNK powstrzymany już na 30 metrze. Defensywa VfB jak na razie bez zarzutu.

5
    Tym razem Vargić pewnie łapie piłkę i wznawia grę od bramki.

5
    Groźne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry! Vargić niepewnie interweniuje i będziemy mieli kolejny korner dla VfB.

5
    Kvist świetnie obsłużony przez Harnika! Duńczyk dośrodkowuje w pole karne, ale obrońcy gości wybijają piłkę na rzut rożny.

4
    Kvist otrzymuje dobre podanie na granicy pola karnego rywali, ale zostaje powstrzymany przez jednego z obrońców HNK. To mogła być dobra okazja dla gospodarzy.

3
    Duży pressing gości w pierwszych minutach spotkania! Defensywa Stuttgartu zmuszona wycofać piłkę do Ulreicha.

2
    Kolejna próba zagrania z głębi pola w wykonaniu Benko, ale bramkarz gospodarzy ponownie świetnie na przedpolu.

1
    Pierwsza długa piłka w pole karne VfB, ale spokojną interwencją wykazuje się Ulreich.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Czekamy na pierwszy gwizdek Pana Hanssona!

Przywitanie obydwu zespołów i już za kilka chwil rozpoczniemy zawody!

Czas na hymn Ligi Europy UEFA!

Jesteśmy już na Mercedes-Benz-Arena! Piłkarze zostają wyprowadzeni na murawę przez sędziów!

Trenerzy obydwu zespołów podali już oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie. Kompletne składy wraz z listą rezerwowych prezentujemy poniżej:

VfB Stuttgart: Ulreich – Boka, Röcker, Rüdiger, Schwaab – Gentner, Kvist – Traoré, Cacau, Harnik – Ibišević

Ławka rezerwowych: Kirschbaum, Sakai, Leitner, Rausch, Maxim, Werner, Abdellaoue.

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Lešković, Marić, Škarabot – Maleš, Pokrivač – Kvržić, Alispahić, Sharbini – Benko

Ławka rezerwowych: Mance, Boras, Bertoša, Mujanović, Močinić, Ajayi, Krstanović.

Zapraszam do śledzenia transmisji z dzisiejszego spotkania! Początek relacji już od 17:55!

Oba kluby w swojej historii miały okazję spotkać się tylko raz i było to w pierwszym pojedynku IV rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Na Stadion Kantrida górą okazali się być gospodarze, którzy wygrali 2-1. Bramki w spotkaniu padały dość późno. W 74 minucie wynik otworzył Benko, a kolejna bramkę dla HNK dołożył w 87 minucie Kvrzić. Honorową bramkę dla VfB zdobył na minutę przed zakończeniem spotkania Ibisecić przedłużając szansę Stuttgartu na awans do LE.

HNK Rijeka zmagania o Ligę Europy rozpoczęła już od II rundy eliminacji. Pierwszym przeciwnikiem na drodze do pucharów europejskich stał się Prestatyn Town. Walijczycy nie sprawili jednak HNK żadnych problemów i odpadli po przegranej 8-0 w dwumeczu. Kolejna runda przyniosła o wiele bardziej wymagającego rywala, , którym okazała się być Žilina. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Chorwacji, góra okazali się być gospodarze, którzy wygrali 2-1. W rewanżu padł bramkowy remis (1-1) i z awansu do IV rundy mogli cieszyć się piłkarze HNK. Podopieczni Matjaža Keka zmagania w lidze chorwackiej rozpoczęli już 12 lipca. Aktualnie po 7 spotkaniach klub zajmuje drugą lokatę w tabeli z dorobkiem 15 punktów.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku walkę o Ligę Europy rozpoczęli od pojedynku w III rundzie eliminacji z Botev Plovdiv. Pierwszy spotkanie rozegrane w Bułgarii zakończyło się bramkowym remisem 1-1. Worek z bramkami rozwiązał Ibisević w 67 minucie. Gospodarze jednak się nie poddali i zdołali wyrównać już sześć minut później za sprawą trafienia Domovchiyskiego. Rewanż na Mercedes Benz Arena zakończył się bezbramkowym remisem, a bramka strzelona na wyjeździe dała VfB awans do IV rundy eliminacji, gdzie czekał już zespół HNK Rijeka. Stuttgart obecny sezon bundesligi rozpoczął fatalnie. W pierwszej kolejce podopieczni Bruno Labbadi przegrali z Mainz 3-2. W kolejnej serii spotkań ulegli na własnym boisku 0-1 Bayerowi Leverkusen, a przed tygodniem nie dali rady Augsburgowi (2-1). W konsekwencji z posadą trenera VfB pożegnał się wspomniany Bruno Labbadia, a nowym szkoleniowcem został Thomas Schneider.

Już dzisiaj zostanie rozegranych 30 spotkań w ramach IV rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Piętnaście zespołów, będzie mogło świętować awans, a pozostała piętnastka odłoży grę w europejskich pucharach, przynajmniej na rok. Wszystkie pojedynki, będziemy mieli okazję śledzić na serwisie lajfy.com, a ja zapraszam Państwa bardzo serdecznie na bezpośrednią transmisję z konfrontacji pomiędzy VfB Stuttgart, a HNK Rijeka. Spotkanie zostanie rozegrane na ponad 60 – tysięcznym Mercedes Benz Arena w Stuttgarcie.