Din. Ryga – Niżny Nowogród 2:3 (koniec) | HC Slovan – Dyn. Moskwa 4:5 (koniec) | Lev – Bars 1:2 (koniec)
HC Slovan Bratysława
4:5 (1:0, 2:1, 1:4)
Dynamo Moskwa
Poniedziałek 23.09.2013, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Kontinental Hockey League

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego śledzenia relacji z wydarzeń sportowych na Lajfy.com. Dobranoc. (21:33:39)

Niesamowita trzecia tercja meczu w Bratysławie! Dynamo odrabia dwubramkową stratę, po czy strzela jeszcze dwa gole w ciągu niecałych 10 minut. Rosjanie pokazali w tych ostatnich 20 minutach meczu, że nieprzypadkowo zostali mistrzami w zeszłym sezonie.

60:00

59:37
    Jeszcze jedna akcja Slovanu, ale przerywają ją obrońcy.

59:05
    Przy krążku długo utrzymują się Rosjanie.

58:34
    Nieudany atak gospodarzy.

58:00
    Ostanie dwie minuty meczu.

57:42
    Najpierw próbował Mojžíš, potem J. Mikúš, ale żaden nie trafił w bardzo dobrej sytuacji do bramki!

56:56
    Mihálik odważnie ruszył do przodu, ale nie doczekał się wsparcia od swoich kolegów.

56:12
    Graňák bardzo długo trzymał krążek za własną bramką, kradnąc cenne sekundy dla swojego zespołu.

55:50
    Kontra Dynama i Slovan tylko Janusowi zawdzięcza że nie stracił kolejnej bramki.

55:06
    Slovan rzucił się do ataku, ale musi uważać na kontry gości.

54:30
    Gol dla Slovana!

MARTIN BAKOS przywraca graczom Slovana nadzieje na zwycięstwo w tym meczu! Indywidualna akcja Słowaka zakończona mocnym uderzeniem.

52:30
    Dynamo gra teraz bardzo mądrze, utrzymując krążek z daleka od własnej bramki i zbytnio nie ryzykując przy poczynaniach w ofensywie.

50:45
    Kukumberg ruszył do przodu, ale szybko odebrali mu krążek defensorzy gości.

49:40
    Gol dla Dynamo!

KONSTANTIN GOROVIKOV zdobywa piątą bramkę na Dynama! Kontra gości, krążek otrzymuje GOROVIKOV, który podjeżdża maksymalnie blisko do bramki i sprytnym strzałem pokonuje Janusa!

48:45
    Ölvecký ładnie uderzał, ale nie trafił w bramkę.

47:06

Wznowienie gry. Szybka akcja gości, podanie do MAXIMA SOLOVYOVA, który mija bramkarza i rzutem na tafle zdobywa gola dla Dynama!

Cały czas czekamy na wznowienie gry.

46:50
    Przedłuża się przerwa na lodowisku w Bratysławie. Miejmy nadzieję że szybko wrócimy do gry.

46:50
    Mihálik i Komarov wpadli na tą część bandy okalającej lodowisko, która się otwiera i teraz są problemy z jej zamknięciem.

46:40
    Na trzecią tercję wyszła zupełnie inna drużyna Dynama niż w pierwszych dwóch częściach meczu. Teraz to goście prowadzą grę, a Slovan co najwyżej kontruje.

45:55
    Ölvecký! Świetna okazja Słowaka, ale broni Yeryomenko.

45:37
    Stajnoch mocno ucierpiał po tym jak Volkov wpadł na niego, a Słowakowi spadł kask i uderzył głową o bandę.

44:03

Komarov podaje do DOMINKA GRAŇÁKA, który jest mocno rozpędzony i potężnym strzałem nie daje szans Janusowi. Remis w meczu w Bratysławie!

43:04
    Okazja przed Slovanem, ale dobrze krążek przykrywa Yeryomenko.

42:22

Mosalev zagrywa krążek przed bramkę, tam już czeka na niego MAXIM PASTUSHKO, który mając przed sobą tylko bramkarza łatwo strzela bramkę!

40:58
    Zamieszanie pod bramką Janusa. Przez chwilę nie było wiadomo gdzie jest krążek, ale ostatecznie wybija go obrońca.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Hokeiści już na lodzie. Za chwilę rozpocznie się decydująca tercja.

Trzecia tercja powinna rozpocząć się około 20:49.

Slovan prowadzi po 40 minutach 3:1 z Dynamo Moskwa i wydaje się że w pełni zasługuje na to prowadzenie. Słowacy grają szybciej od gości, częściej atakują, częściej uderzają i są dziś wyjątkowo skuteczni.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:45
    Jeszcze akcja Rosjan, ale bez zagrożenia, dla bramki strzeżonej przez Janusa.

38:58
    Slovan gra teraz dużo lepiej, niż chociażby podczas poprzedniej grze w przewadze.

38:02

Teraz już nie powinno być żadnych zastrzeżeń. Piękna akcja Słowaków i potężny strzał PETERA OLVECKY'EGO, który podwyższa prowadzenie gospodarzy!

36:45
    Bardzo spadło tempo meczu po tej nieuznanej bramce.

35:11
    Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziów powoduje olbrzymie gwizdy na lodowisku w Bratysławie.

35:11
    Indywidualna akcja Romana Kukumberga, który mija obrońcę, dojeżdża do bramkarza i wręcz wciska krążek do bramki! Sędziowie jednak analizują video i nie uznają tego gola!

35:03
    Ta tercja jest zdecydowanie ciekawsza niż pierwsza, ale strasznie często gra jest przerywana.

34:53
    Slovan w piątkę na lodzie.

33:41
    Kokarev próbował indywidualnej akcji, lecz nic z tego nie wyszło.

33:05
    Jalasvaara uderza z dystansu. Broni Janus.

32:53
    Mojžíš na ławce kar. Znów szansa przed Dynamem.

32:43
    Pestushko mocno ucierpiał przy starciu z rywalem i sędzia przerwał grę, gdyż Rosjanin nie podnosił się z lodu.

31:34
    Babenko powinien właśnie wyrównać, ale marnuje fantastyczną okazję!

31:04
    Pestunov próbował zaskoczyć Janusa strzałem po lodzie, ale bramkarz gospodarzy szybko zareagował i odbił gumę.

30:34
    Hudáček dostał świetne podanie, ale został dogoniony przez obrońców, którzy odebrali mu krążek.

29:46
    Dyanmo już w pełnym zestawieniu, a Slovan podczas tej przewagi nie zagroził bramce przeciwnika.

29:05
    Mimo że to Slovan gra w przewadze, to zupełnie tego nie widać na lodzie.

27:46
    Novák na ławce kar.

26:48

Karsums objechał bramkę, potem podał wzdłuż niej do DENISA KOKAREVA, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem krążka w odsłoniętej bramce.

26:45
    Oprócz tej jeden sytuacji Dynamo jak na razie nie potrafi wypracować sobie sytuacji do czystego strzału.

25:49
    Kokarev dostał gumę tuż przed bramką Janusa, uderzył, a bramkarz gospodarzy genialnie interweniował!

24:52
    Sigalet ląduje na ławce kar, okazja dla Rosjan do odrobienia strat.

24:37

Sędzia wyjeżdża z boksu i wskazuje na środek lodowiska. A więc 2:0 dla gospodarzy, a strzelcem gola MICHAL VONDRKA!

24:37
    Cały czas trawa analiza tej sytuacji. Odrobinę za długo to trwa.

24:37
    Sędzowie decyduję na analizę video.

24:37
    Vondrka mija obrońcę i uderza. Yeryomenko chyba broni, ale zaraz potem wpada do bramki razem z Vondrką, który wydaje się że był chwilę wcześniej podcinany przez interweniującego obrońcę. Kontrowersyjna sytuacja.

23:56
    J. Mikúš! Świetna okazja Słowaka, ale jeszcze lepiej broni Yeryomenko.

22:50
    Brejčák ruszył do przodu, jednak nie otrzymał celnego podania.

21:34
    Podobnie jak w pierwszej tercji, hokeiści długo grają krążkiem i bez żadnych przerw.

20:21
    Pierwsza akcja Slovanu bez strzału.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Zawodnicy już na lodzie. Za chwilę rozpocznie się druga część meczu.

Początek drugiej tercji około 19:53.

Po pierwszej tercji Slovan dość niespodziewanie prowadzi z Dynamem 1:0. Pierwsze 10 minut to raczej bezbarwna gra, dopiero potem hokeiści się rozkręcili i zaczęło być groźnie pod obydwoma bramkami.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

18:56
    Spięcie przy bramce gospodarzy. Mosalev agresywnie zaatakował bramkarza, co nie spodobało się obrońcom Slovana i doszło do małej szamotaniny.

18:56
    Pestunov ładnie zszedł do środka, minął obrońcę i uderzył, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Potem jeszcze próbował Mosalev, który był przy bramce, lecz pierwszy przy gumie był Janus.

18:20
    Gorovikov z dystansu. Dobre uderzenie, ale broni Janus.

17:43
    Znów spore zamieszanie pod bramką Yeryomenki, lecz bez konsekwencji.

17:25
    Kolena objechał bramkę i uderzył, jednak jego strzał został zablokowany.

15:05
    Potężne zamieszanie pod bramką Janusa, długo nie było widać krążeka, aż w końcu sędzia przerwał grę.

14:49
    Koniec wszystkich kar. Pełne składy obydwu zespołów.

14:08

Okres gry w którym nic się nie działo i nagle przyśpieszenie Słowaków, kilka podań z klepki z TOMAS MOJZIS znalazł się sam na sam z bramkarzem, którego pokonuje strzałem między parkany.

12:49
    Gorovikov również ukarany dwoma minutami. Gramy po czerech.

12:24
    Štajnoch na ławce kar.

11:58
    Kontra Dynama i Gorovikov znalazł się oko w oko z Janusem, jednak nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

11:45
    Ależ zamieszanie pod bramką Rosjan! Miklík najpierw nie trafił do pustej bramki, a potem jeszcze dwa razy uderzał na bramkę Yeryomenki, ale ten bronił.

11:05
    T. Mikúš uderza, ale bardzo słabo.

10:38
    Strata Słowaków i Tsvetkov przejmuje krążek, jednak nie zabiera się z nim tak jak chce i szybko odbierają mu go obrońcy.

9:55
    Gorovikov na ławce kar. Może w końcu Slovan odda strzał.

9:34
    Dynamo długo rozgrywa krążek, ale nic z tego nie wynika.

8:30
    Wracamy do gry. Z akcją ruszyli gospodarze, wjechali trójka do tercji obronnej przeciwnika, ale Kukumberg minął się z krążkiem i ten znów w posiadaniu Dynama.

8:05
    Kokarev próbował indywidualnie, stracił krążek, a po chwili jeden z gości zatrzymała się dopiero w bramce Slovanu i mam przerwę w grze.

7:50
    Nie jest to jakiś zachwycający mecz. Obie drużyny grają dość wolno i skupiają się głównie na defensywie.

7:17
    Daňo wraca do gry.

6:16
    Kokarev zagrywa do Mosalev, który stoi tuż przy bramce, ma sporo miejsca, ale nie udaje mu się pokonać bramkarza gospodarzy.

5:37
    Małe zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale hokeistom Dynama nie udaje się oddać strzału.

5:17
    Marko Daňo na ławce kar. Szansa przed gośćmi.

5:00
    Slovan przez pierwsze 5 minut jeszcze nie oddał strzału na bramkę Yeryomenki.

4:07
    Tsvetkov ładnie urwał się obrońcy i uderzył z kilku metrów prosto w Janusa. Bramkarz gospodarzy mrozi krążek i sędziowie po raz pierwszy dziś muszą interweniować.

3:15
    Cały czas hokeiści grają głównie w tercji neutralnej. Ciągle bez przerw.

2:27
    Mironov próbował z dystansu, ale guma minęła bramkę Slovana.

1:49
    Na razie bez żadnych przerw, a także bez groźnych strzałów.

00:45
    Pestushko minął rywala, ale potem za daleko wypuścił sobie krążek i Janus spokojnie interweniował.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Na lodowisku rozbrzmiewają hymny Rosji i Słowacji.

HC Slovan Bratysława: Janus – Kutlák, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Mráz, Brejčák – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Netík – Hudáček, Kukumberg, Daňo – T. Mikúš, Kolena, Bakoš

Dynamo Moskwa: Yeryomenko – Novák, Graňák, Solovyov, Jalasvaara, Bojkov, Mironov, Koryagin, Barantsev – Komarov, Gorovikov, Pestushko – Karsums, Tsvetkov, Kokarev – Sopin, Volkov, Babenko – Kvapil, Pestunov, Mosalyov

Sędziowie: Kaukokari, Hofman – Misyur, Raming.

W dzisiejszym meczu faworytem jest oczywiście zespół gości. Z drugiej strony w meczu z prażanami Dynamo też miało bezproblemowo wygrać, a jednak musiało uznać wyższość rywali. Początek relacji już o godzinie 19:00 na Lajfy.com.

Dużo lepiej poprzednią kolejkę wspominają hokeiście Slovana Bratysława, którzy w końcu zdołali odnieść pierwsze zwycięstwo na własnym lodowisku. Po dogrywce wygrali 2:1 AK Bars Kazań.

Goście w poprzedniej kolejce dość niespodziewanie ulegli na wyjeździe zespołowi z Pragi. Lev wygrał 2:1, a Dynamo jak na ubiegłorocznego mistrza nie zachwyciło.

To będzie pojedynek dwóch zespołów z przeciwległych biegunów tabeli. Dynamo zajmuje drugie miejsce w tabeli konferencji Zachodniej, z 16 punktami na koncie. Natomiast Slovan wygrał tylko dwa spotkania i z czterema oczkami jest najsłabszą drużyną w lidze.

W poniedziałkowy wieczór dojdzie do meczu w ramach Kontynentalnej Ligi Hokejowej. Na lodowisku w Bratysławie zmierzą się miejscowy Slovan i Dynamo Moskwa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 15. Mojžíš (Miklík, Vondrka), 25. Vondrka (Miklík, Škoula), 39. Ölvecký (Hudáček, Daňo), 55. Bakoš – 27. Kokarev (Karsums, Tsvetkov), 43. Pestushko (Mosalev), 45. Graňák (Komarov), 48. Solovyov (Pestushko, Komarov), 50. Gorovikov (Komarov)

Sędziowie: Kaukokari, Hofman – Misyur, Raming