Elche – Real Madryt 1:2 (koniec) | Bilbao – Real Betis 2:1 (koniec) | Getafe – Celta Vigo 2:0 (koniec)
Villarreal – RCD Espanyol 2:1 (koniec)
Athletic Bilbao
2:1 (0:0)
Real Betis Balompié
Czwartek 26.09.2013, 20:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Hiszpańska LaLiga

Dziękuję za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania i zapraszam na kolejne transmisje z boisk hiszpańskiej Primiera Division! Dobranoc! (21:57:05)

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania według redakcji lajfy.com zostaje wybrany Markel Susaeta. Piłkarz, był dzisiaj jedną z najbardziej wyróżniających się postaci na placu gry, a jego gra w dużym stopniu przyczyniła się do zdobycia przez zespół Athletic Bilbao trzech punktów.

Za nami bardzo ciekawe widowisko. W pierwszej części gry wyraźnie dominował zespół gospodarzy, który w ostatnich minutach miał dwie ogromne okazje na zdobycie prowadzenia. Niewykorzystane okazję się mszczą, a potwierdzeniem tego była bramka zdobyta przez Betis w 62 minucie spotkania. Pond to w bramce cudów dokonywał świetnie się spisujący Sara. Athletic nie zamierzał jednak rezygnować z dalszych ataków, a przełamanie przyszło w 73 minucie dzięki bramce De Marcosa. Trzy punkty ekipie gospodarzy dał w 81 minucie San Jose. Athletic Bilbao wygrywa dzisiaj w pełni zasłużenie, a goście mają czego żałować.

90+3
    Juanfran jeszcze doręcza piłkę w pole karne, a tam szczęścia próbuje Joan Verdú, niestety przenosi piłkę ponad bramką!

90+2
    Mikel Rico wpada w pole karne i stara się oddać strzał. Niestety ta próba jest bardzo niedokładna. Piłkę przejmuje Sara.

90+1
    Antonio Amaya bardzo ostro fauluje przeciwnika w starciu o górną piłkę. Piłkarz za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

90
    Sędzia decyduje się na doliczenie 3 dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry.

90
    Beñat! Piłkarz oddaje strzał z 16 metra, ale zostaje w ostatniej chwili zablokowany przez obrońce rywali! Piłka opuszcza plac gry i mamy rzut rożny dla gospodarzy.

89
    Xavi Torres bardzo skutecznie powstrzymuje rywala w narożniku pola gry. Od bramki wznowi bramkarz Betisu – Sara.

88
    Dośrodkowanie w wykonaniu De Marcosa wpada w ręce dobrze interweniującego Sary.

87
    Paulão ucierpiał w starciu z rywalem o górną piłkę. Piłkarz po krótkiej przerwie może kontynuować grę.

86
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Ibai, na boisku pojawia się Iturraspe.

85
    Okazja dla gości! Jorge Molina wychodzi na czystą pozycję i strzałem z 16 metra trafia w słupek!

84
    Aduriz stara się przedrzeć w pole karne, ale zostaje bardzo skutecznie powstrzymany przez jednego z obrońców rywali!

83
    Aduriz za faul na rywalu zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

82
    Jorge Molina zostaje ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

81
    Gol dla Athletic!
    Dośrodkowanie Ibaiego wykorzystuje MIKEL SAN JOSE, który mocnym uderzeniem z główki posyła piłkę z 5 metra prosto do bramki!

80
    Ibai! Piłkarz wybiega na czystą pozycję, ale ostatecznie piłka zaplątuje mu się pod nogami. Futbolówkę przejmują rywale, ale również popełniają błąd. Rzut rożny dla gospodarzy!