Nowokuźnieck – Lev 3:5 (koniec) | Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (koniec) | Niżny Nowogród – Jarosław 5:0 (koniec)
Torpedo Niżny Nowogród
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Lokomotiw Jarosław
Piątek 27.09.2013, 17:00Kontinental Hockey League

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego odwiedzania portalu Lajfy.com. (19:28:26)

Torpedo Niżny Nowogród wygrywa z Lokomotiwem Jarosław 5:0 i nie pozostawia wątpliwości, który zespół był w tym meczu lepszy.

60:00

59:00
    Ostania minuta meczu. Raczej nic się już tu nie wydarzy.

58:14
    Pashnin też wrócił z szatni i również otrzymał karę 5 minut.

58:14
    Czekaliśmy na Wolskiego, który kare musi odbywać na ławce kar. Polak został ukarany 5 minutami.

58:14
    Cały gra nie została wznowiona, czekamy na decyzję sędziów.

58:14
    Pashnin również skierował się do szatni.

58:14
    Spora bójka w tercji obronnej gości. Główną rolę odegrał w niej Wojtek Wolski, który po całym zdarzeniu sam udał się do szatni, nie czekając na decyzję sędziów.

56:04
    Torpedo cały czas jest groźne podczas gry w przewadze.

54:59
    But odpocznie od gry przez najbliższe dwie minuty.

54:07
    Lokomotiw Jarosław cały czas próbuje zdobyć choćby tą honorową bramkę, ale w tej tercji Gelašvili jak na razie zbytnio się nie zmęczył.

53:05
    Na trybunach świetnie bawią się kibice. Przed chwilą cała hala zaprezentowała meksykańską falę.

52:34
    Ależ teraz akcja Wojtka Wolskiego! Miną dwóch rywali, ale sędziwie chyba odgwizdali spalonego.

51:03
    Nic nie dzieje się na lodzie. Zawodnicy obydwu ekip niby walczą, ale wydaje się że to tylko na pokaz.

49:34
    Petrov ładnie objechał bramkę, ale nie zdołał skierować krążka do bramki rywali.

49:12
    Wolski ładnie zagrywał przed bramkę, ale nie zrozumiał się z kolegą z drużyny.

49:04
    Gospodarze już w pełnym zestawieniu. Przez te dwie minuty ciężko było zauważyć że to Torpedo gra w osłabieniu.

48:12
    Ciężko powiedzieć cokolwiek dobrego o tym meczu w obecnej tercji. Torpedo gra na pełnym luzie i co chwilę zawodnicy gospodarzy próbują indywidualnych sztuczek, natomiast Lokomotiw gra jeszcze słabiej niż dotychczas.

47:04
    Vadim Khomitsky ukarany dwoma minutami wykluczenia.

46:34
    Gol dla Torpedo!

SAKARI SALMINEN dogrywa przed bramkę do nadjeżdżającego kolegi. Krążek jednak w zamieszaniu trafia do bramki i Finowi zapisana zostaje bramka.

43:05
    Averin najbliższe dwie minuty spędzi poza boiskiem.

42:15
    I już pełne składy w obydwu drużynach.

41:30
    Torpedo jest o wiele aktywniejsze w grze 4 na 4.

40:15
    A. Potapov został ukarany dwoma minutami, a Romantsev został ukarany 10 minutami.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Torpedo Niżny Nowogród prowadzi już 4:0 i nic nie wskazuje na to by gospodarze mieliby tego meczu nie wygrać. Torpedo jest zespołem lepszym praktycznie pod każdym względem i zasłużenie prowadzi w tym meczu.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:03
    Lokomotiw już w komplecie na lodzie.

38:34
    Lokomotiw bronił się teraz przez chwilę naprawdę rozpaczliwie, ale Torpedo nie zdołało umieści gumy w siatce.

37:13
    Averin próbował jeszcze zaatakować krążek i odrobinę podeptał Gelašvili'ego.

37:03
    Pashnin na ławce kar.

36:42
    Parshin ładnie zjechał do środka i oddał strzał, ale nie zrobił on wrażenia na bramkarzu gości.

36:34
    Chernikov już na lodzie.

36:05
    Gracze Torpedo ewidentnie nie są już tak pazerni na kolejne bramki. Pewnie prowadzą i głównie starają się zachować czyste konto.

34:34
    Chernikov ląduje na ławce kar.

33:02
    Torpedo w pełni sił.

32:43
    Gościom, nie licząc tej jeden okazji, zupełnie nie idzie gra w przewadze.

31:34
    Khlopotov miał fantastyczną okazję na gola, lecz źle przyjął krążek i jego strzał nie był już tak mocny jak być powinien.

31:02
    Grigoriev ukarany dwoma minutami.

31:02
    Tym razem zagotowało się pod bramką Torpedo. Lokomotiw miał szansę na strzelenie gola, ale świetnie interweniował Gelašvili.

29:24
    Salminen! Ależ okazją Fina! Krążek wystawiony tuż przed bramką rywali, odsłonięta zupełnie lewa część bramki, a Salminen trafia w Ključnikova.

28:46
    Bardzo dobra, szybka akcja Torpedo, ale jeden z gospodarzy decyduję się na strzał odrobinę za późno i zostaje zablokowany.

27:32
    Zmiana w bramce gości. Na lodzie nie ma już Kolesnika, a pojawił się Ključnikov.

27:18

Wolski zagrywa przed bramkę do JUSSO HIETANENA, który pięknym uderzeniem z dystansu pokonuje Kolesnika! Już 4:0 dla Torpedo.

26:34
    Torpedo bardzo długo rozgrywa krążek, ale jak na razie nie oddaje strzałów podczas gry w tej przewadze.

25:42
    A Torpedo już w piątkę na lodzie i teraz to gospodarze będą grać w przewadze.

25:32
    Maltsev ukarany dwoma minutami wykluczenia.

24:55
    Holøs uderzał z dystansu, ale wprost w bramkarza.

24:30
    Lokomotiw mimo gry w przewadze nie jest w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy.

23:42
    Galuzin najbliższe dwie minuty sędzi na ławce kar.

22:31

Strzał z dystansu, Kolesnik odbija krążek przed siebie, gdzie zgarnia go VADIM KRASNOSLOBODTSEV i pewnym uderzeniem zdobywa kolejną bramkę dla swojego zespołu.

21:46
    Kolesnik broni strzał Potapova.

21:14
    Strzał z dystansu Immonena. Niepewna interwencja bramkarza i od razu pod bramką Kolesnika doszło do sporego zamieszania.

20:45
    Gorokhov na ławce kar.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Zawodnicy już wychodzą na lód. Za chwilę początek drugiej tercji.

Średni mecz w Niżnym Nowogrodzie. Torpedo prowadzi 2:0 i po drugiej bramce zupełnie oddało inicjatywę rywalowi, który często i długo jest przy krążku, ale nie bardzo wie co z nim zrobić.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

20:00
    Z kontrą ruszył Petrov, ale zabrzmiała syrena końcowa, która przerwała akcję. A szkoda bo Petrov miał przed sobą tylko jednego obrońcę.

18:56
    Znów w ataku Lokomotiw. Tym razem atak przerywają sędziowie odgwizdując spalonego.

18:11
    Khlopotov z dystansu i Gelašvili po rykoszecie broni parkanami.

17:56
    Ładna akcja gości, ale nie została zakończona strzałem na bramkę.

17:23
    Pashnin odepchnięty bez krążka przez Wolskiego i Polak ma szczęście że nie został ukarany.

17:00
    Do końca trzy minuty, a goście atakują coraz odważniej i coraz lepiej im to wychodzi.

16:09
    Denisov już na lodzie.

14:33
    I znów zamieszania pod bramką Torpedo. Averin bardzo agresywnie walczył o miejsce, co nie spodobało się obrońcom gospodarzy.

14:23
    Olbrzymie zamieszanie pod bramką gospodarzy! Przez chwilę nie było wiadomo gdzie jest krążek, ambitnie pod bramką walczył Petrov, ale ostatecznie krążek zamroził Gelašvili.

14:09
    Vladimir Denisov najbliższe dwie minuty sędzi na ławce kar.

13:45
    Lokomotiw ruszył do przodu, ale goście mają bardzo duże problemy z pressingiem Torpedo.

13:02
    Niesamowite kilkadziesiąt sekund w wykonaniu gospodarzy. Dwie świetne akcji i dwie bramki.

11:34

ALEKSEI POTAPOV objeżdża bramkę rywali i wpycha krążek tuż przy słupka bramki przeciwnika. 2:0 dla Torpedo!

10:12

Salminen zagrywa wzdłuż bramki do stojącego na długim słupku MIKHALI GRIGORIEVA, który nie ma najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza.

9:45
    Salminen odwraca się z krążkiem i uderza, ale broni bramkarz przyjzdnych.

9:12
    Galimov na ławce kar.

8:50
    Okazja dla Torpedo, ale gospodarze nie wykorzystują dobrej sytuacji.

8:34
    Galimov ruszył lewą stroną za krążkiem, ale nie zdążył i sędziowie odgwizdują uwolnienie.

8:12
    Gelašvili zalicz udaną interwencję kilka metrów przed bramką.

7:34
    Gra toczy się głównie na połowie gości. Torpedo gra wysoko i raz po raz Kolesnik jest zmuszony do zatrzymywania krążka.

6:02
    Małe zamieszanie pod bramką Kolesnika, ale wszystko wyjaśniają obrońcy gości do spółki z bramkarzem.

4:48
    Torpedo w pełnym zestawieniu.

3:56
    Vasiliev próbował z dystansu, ale uderza dokładnie tam gdzie stoi Gelashvili.

2:58
    Pyotr Schastlivy ukarany dwoma minutami.

0:47
    Torpedo bardzo szybko przeniosło krążek do strefy obronnej rywali, ale tam już miał spory problem z rozgrywaniem krążka.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Torpedo Niżny Nowogród: Gelašvili (Maškovcev) – Chomitsky, Lukin, Grigorjev, Denisov, Hietanen, Valentěnko, Belochvostikov – Galuzin, A. Potapov, Kuljomin – Paršin, Salminen, Immonen – Wolski, Potapov M., Brent – Žarkov, Ščastlivij, Krasnoslobodcev

Lokomotiw Jarosław: Kolesnik (Ključnikov) – Gorochov, Vasiljev, Holos, Kronwall, Višněvskij, Pašnin, Jakovlev – But, Plotnikov, Averin – Dixon, Redlihs, Ullstrom – Petrov, Černikov, Malcev – Apalkov, Khlopotov, Galimov, Romancev

Sędziowie: Baluška, Rönn, Shelyanin, Golovlyov.

Początek relacji z spotkania na Lajfy.com już od godziny 17:00.

Bardzo ciężko wytypować faworyta tego meczu. Obydwa zespoły ostatnio wygrywają, wiec powinniśmy się spodziewać ciekawego i emocjonującego widowiska.

Lokomotiw Jarosław rozegrał dotychczas 8 meczy, z których wygrał trzy i 10 oczkami na koncie zajmuje 11 miejsce w konferencji zachodniej. Warto jednak zauważyć, że zespoły znajdujące się w tabeli przed Lokomotiwem mają rozegranych więcej meczy i gdyby goście dziś wygrali mogą przeskoczyć do górnej tabeli.

Gospodarze z Wojtkiem Wolskim w składzie są szóstą drużyną w wschodniej części ligi. Jak dotąd wygrali 4 mecze i zdobyli 14 punktów.

W Niżnym Nowogrodzie czeka nas kolejne spotkanie z Kontynentalną Ligą Hokejową. Mecz między Torpedo Niżny Nowogród, a Lokomotiwem Jarosław.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 11. Grigoriev (Salminen), 12. Potapov, 23. Krasnoslobodtsev, 28. Hietanen (Wolski, Parshin), 47. Salminen

Sędziowie: Baluška, Rönn, Shelyanin, Golovlyov