Zenit – Austria W. 0:0 (koniec) | Basel – Schalke 04 0:1 (koniec) | FCSB – Chelsea 0:4 (koniec)
Borussia D. – Olympique 3:0 (koniec) | Arsenal – Napoli 2:0 (koniec) | Porto – Atletico 1:2 (koniec)
Ajax – AC Milan 1:1 (koniec) | Celtic – FC Barcelona 0:1 (koniec)
FC Porto
1:2 (1:0)
Atletico Madryt
Wtorek 01.10.2013, 20:45 • Estádio Do Dragão • Liga Mistrzów UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Zapraszamy wszystkich na mecz w ramach 2 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy FC Porto a Atletico Madryt!!!

FC Porto swoje pierwsze grupowe starcie wygrało tylko 1:0 na boisku Austrii Wiedeń po bramce Gonzáleza. W swojej rodzimej lidze idzie im wprost wybornie, ponieważ po 6 kolejkach mają w dorobku 16 punktów i liderują reszcie stawki.

Forma Porto jest świetna. W swoich ostatnich 5 spotkaniach popularne Smoki wygrały 4 i jedne zremisowały dość sensacyjnie z beniaminkiem
    GD Estoril Praia, ale poza tą wpadką ogrywają kolejnych przeciwników.

Atletico Madryt również bardzo pozytywnie rozpoczęło zmagania grupowe. W pierwszym meczu ograli Zenit 3:1 i w dość pewny sposób zapewnili sobie pozycję lidera. W lidze ekipa Simeone spisuje również idealnie. Po 6 kolejkach mają komplet punktów, a ustępują tylko Barcelonie pod względem bilansu bramkowego.

Dyspozycja Atletico jest jeszcze lepsza niż ich rywala, bo wygrali wszystkie swoje 5 spotkań. Mało tego, w ostatnim ligowym meczu pokonali swojego odwiecznego wroga zza miedzy- Real Madryt 1:0!

Spotkanie nie ma wyraźnego faworyta i wynik od początku będzie sprawą otwartą. Smaczku dodaje to, że obie ekipy są w wysokiej formie przez co możemy spodziewać się na prawdę niezłych zawodów.

FC Porto: Helton- Sandro, Otamendi, Maicon, Danilo- Lucho, Defour, Fernando-Lica, Varela, Martinez

Atletico Madryt: Courtois- Juanfran, Miranda, Alderweireld, Filipe- Tiago, Gabi, Turan, Garcia, Rodriguez- Villa

Sędziowie: Webb- Mullarkey, Cann- Child.

6
    Atletico nieźle w defensywie. Pomimo naporu gospodarzy, goście nie popełniają błędów.

8
    Porto wciąż atakuje.

10
    Atletico szczelnie zamknięte za podwójną gardą wyczekuje na możliwości skontrowania.

12
    Atletico przejęło na chwilę piłkę, ale Porto dzięki pressingowi szybko odzyskało footbolówkę.

14
    Gospodarze zamknęli Atletico w swoim polu karnym.

15
    Rzut wolny dla Smoków z dobrej odległości.

16
    Gol dla Porto! Doskonale wykonana centra wprost na głowę JACKSONA MARTINEZA, a Kolumbijczyk skontrował piłkę i uderzył w przeciwległy róg.

17
    Współautorem bramki Josue.

19
    Lucho Gonzalez potężnie kropnął z dystansu, ale piłka przeszyła powietrze nad bramką Courtoisa.

21
    Danilo uderzył z dystansu z woleja, jednak niecelnie.

22
    Gospodarze ani myślą zwalniać tempo po zdobyciu bramki.

24
    Niezwykłym spokojem i nonszalancją wykazał się teraz Helton, kiwając jednego z zawodników gości.

27
    Dobra gra Heltona na przedpolu.

28
    Varela uderza bardzo mocno i piłka po nogach obrońcy wychodzi na aut bramkowy.

28

29
    Josue otrzymuje kartkę za bezpardonowe wejście w nogi rywala.

30
    Raúl García próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy lobem z kilkudziesięciu metrów, jednak piłka spadła na górną siatkę.

32
    Atletico wypchnęło Porto ze swojej połowy. Gra wyrównała się.

33
    Piękna kombinacyjna akcja Atletico zakończona niecelnym strzałem Gabiego.

35
    Sporo walki i strat w centralnej części.

37
    Wspaniały pokaz gry defensywnej Porto.

38
    Gospodarze w ataku pozycyjnym.

39
    Lucho Gonzalez główkuje z ok 8 metrów i bardzo przytomny w bramce Courtois.

41
    Korner dla Los Rojiblancos. Godín strzela głową i trafia w poprzeczkę.

43
    To powinna być 2 bramka dla Porto. Niezła akcja grana z pierwszej piłki i strzał Vareli broni Courtois.

45
    Josue uderzył prostym podbiciem z ponad 25 metrów, ale niecelnie.

45+1
    1 minuta doliczona do pierwszej części.

Pierwsza połowa już za nami. Porto zasłużenie prowadzi na Estádio Do Dragão 1:0 z Atletico. Gospodarze od pierwszych minut rzucili się na rywal zamykając ich na ich połowie i nie dając okazji na kontrę. Goście z Madrtu bronili się dobrze do momentu idealnie wykonanego stałego fragmentu gry. Później Los Rojiblancos ożywiło się nieco w konsekwencji trafiając w poprzeczkę. Zapraszamy na drugą połowę po przerwie.

46

46
    Kompletnie niewidoczny Villa siada na ławce w jego miejsce Rodriguez.

47
    Próba Danilo zablokowana i będzie korner dla gospodarzy.

49
    Atletico próbuje dłużej utrzymać się przy piłce i rozegrać jakąś akcję.

51
    Atak Porto rozbity tuż przed polem karnym gości.

53
    Bardzo spokojne te pierwsze minuty 2 połowy.

54
    Filipe Luís wspaniale uderzył wolejem przy słupku i świetna interwencja Heltona.

54
    Korner dla gości.

55
    Tiago bezpardonowo zatrzymuje rywala za co ogląda kartkę.

56
    Rzut wolny dla gospodarzy.

57
    Rzut wolny dla Los Rojiblancos z doskonałej odległości.

58
    Gol dla Atletico!
    DIEGO GODIN dostaje idealne podanie na głowę od Gabiego i strzela w środek bramki. Fatalny błąd Heltona, który wyszedł do piłki zagranej na 8 metr!!!

61
    Dobry występ Josue i w jego miejsce Lica.

62
    Juanfran ostro fauluje rywala.

65
    Otamendi bardzo optymistycznie uderzył ze sporej odległości- bardzo niecelnie.

66
    Gra stała się niezwykle wyrównana.

68
    Rzut wolny prawie z samej linii pola karnego dla Porto!

68
    Gonzalez napracował się mocno w tym meczu. Zastępuje go Quintero.

70
    Quintero uderzył nad murem, ale piłka o centymetry minęła prawy słupek.

71
    Porto zaczyna dominować na połowie przeciwnika.

73
    Bardzo dobra gra Atletico Madryt w obronie. Gospodarze mają problem z rozerwaniem defensywy.

74
    Léo Baptistão siada na ławce a w jego miejsce Koke.

76
    Atletico zmarnowało wspaniałą okazję na objęcie prowadzenia!! Raúl García przegrał walkę sam na sam z Heltonem!!!

77
    Raúl García zwija się z bólu na murawie.

78
    Rodriguez uderza głową, ale piłka o centymetry mija poprzeczkę.

79
    Raúl García nie wróci już na boisko i to jest fatalna informacja dla kibiców. W jego miejsce wchodzi Torres.

85
    Rzut wolny dla gości. Do bramki rywala ok 20 metrów.

86
    Genialne rozegranie rzutu wolnego. ARDA TURAN dostaje footbolówkę na 6 metrze i bombowym strzałem posyła piłkę pod poprzeczkę!!!

87
    Wspaniałą asystą popisał się Gabi!

89
    Mangala siada na ławkę, a w jego miejsce Ghilas.

90+1
    4 minuty zostają doliczone do 2 połowy.

90+3
    Rzut wolny dla gości.

Mecz dobiegł końca. Atletico zgarnia ważne 3 punkty choć powiedzmy sobie szczerze to Porto było dominującą ekipą zwłaszcza w pierwszej połowie. W pamięci zapadnie nam na pewno genialnie rozegrany rzutu wolny, który dał upragnione zwycięstwo drużynie Simeone. Atletico wygrywa swój 2 mecz w grupie i zachowuje pozycję lidera. Dziękujemy za uwagę.

MVP meczu zostaje GABI, który zaliczył 2 świetne asysty, a ponad to dobrze rozdzielał piłki w środku pola. (22:41:33)