Kubań – Valencia 0:2 (koniec) | Rubin – Waregem 4:0 (koniec) | Anży – Tottenham 0:2 (koniec)
Szachtior K. – Maccabi H. 2:2 (koniec) | Rapid – Dynamo Kij. 2:2 (koniec) | Genk – Thun 2:1 (koniec)
Sevilla – Freiburg 2:0 (koniec) | Slovan – Estoril 2:1 (koniec) | Rijeka – Real Betis 1:1 (koniec)
Lyon – Vitoria 1:1 (koniec) | Legia – Apollon 0:1 (koniec) | Trabzonspor – Lazio 3:3 (koniec)
Tromsø – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – PAOK 1:1 (koniec) | Swansea – St. Gallen 1:0 (koniec)
Łudogorec – Dinamo Z. 3:0 (koniec) | Czernomorec – PSV 0:2 (koniec) | Esbjerg – FC Salzburg 1:2 (koniec)
IF Elfsborg – Standard 1:1 (koniec) | Wigan – Maribor 3:1 (koniec) | Dnipro – Fiorentina 1:2 (koniec)
Paços – Pandurii 1:1 (koniec) | APOEL – Eintracht 0:3 (koniec) | Bordeaux – Maccabi T.A. 1:2 (koniec)
Trabzonspor
3:3 (3:1)
S.S. Lazio
Czwartek 03.10.2013, 19:00 • Huseyin Avni Aker Stadyumu • Liga Europy UEFA

Na MVP spotkania typuję jokera w talii rzymskiego Lazio, a mianowicie Sergio Floccariego. Napastnik z Rzymu pojawił się na boisku dopiero w 61. minucie, a mimo to dwukrotnie wpisał się na listę strzelców zapewniając swojej drużynie punkt. Floccari przy stanie 3:3 był bardzo aktywny i mógł pokusić się o skompletowanie hat-tricka. (20:59:06)

2. połowa o wiele słabsza od pierwszych 45 minut, jednak wynagrodziła nam to końcówka spotkania. Po przerwie Trabzonspor cofną się do defensywy próbując utrzymać pewne prowadzenie. Lazio przeważało, ale nie potrafiło postawić kropki nad i w postaci bramki. Gdy wydawało się, ze Rzymianie złożyli broń, błysną Floccari i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

90+3
    Przepięknym podaniem Floccari uruchomił Biglie, ale ten zmarnował dogodną sytuację!

90+2
    Niecelnie zza pola karnego strzela Floccari.

90+1
    Ponownie zagrożenie ze strony Floccariego, ale tym razem broni Kivrak.

90+1
    Obie drużyny dostają 3. minuty na przeważenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

89
    Ambitnie o piłkę z Bosingwą powalczył Lulić, ale arbiter odgwizdał faul w ofensywie.

88
    Groźnie dośrodkowanie Adina, dobrze we własnym polu karnym interweniuje Ciani.

86
    Niesamowity obrót spraw!

85
    Gol dla Lazio! Strzelcem bramki SERGIO FLOCCARI!
    Perea świetnym prostopadłym podaniem wypuścił Floccariego, a ten stanął oko w oko z Kivrakiem i z zimną krwią wyrównał wynik spotkania!

83
    Gol dla Lazio! Bramkę zdobył SERGIO FLOCCARI!
    Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Keita, błąd popełnił Kivrak, który minął się z futbolówką, a akcję zamykał Floccari, który wpakował piłkę do pustej bramki!

83
    Zblokowane dośrodkowanie Keity.

82
    Zablokowany strzał Onaziego zza pola karnego.

81
    Kolejna groźna kontra Turków! Mierzejewski wypuścił w bój Paulo Henrique, a ten minimalnie się pomylił!

80
    Zmiana w drużynie Lazio: Keita wchodzi za Felipe Andersona.

78
    Dobrą zmianę dał Alanzinho, który bierze ciężar gry na siebie.

77
    Lazio powoli oddaje pole, trener zdejmując dwóch najlepszych graczy dał sygnał, że potkanie jest już przegrane.

Paweł Dynek

Gole: 12. Erdogan, 22. Mierzejewski, 34. Paulo Henrique – 29. Onazi, 83. Floccari, 85. Floccari

Kartki:   74. Cavanda (LAZ)

Trabzonspor: Kivrak – Demir, Bosingwa, Yumlu, Adin – Zokora, Colman (57. Akgun) – Malouda (64. Alanzinho), Mierzejewski, Erdogan – Paulo Henrique
    Zmiany: Bamba, Akgun, Ozdemir, Kacar, Alanzinho, Ayvaz, Janko

S.S. Lazio: Marchetti – Ciani, Cavanda, Cana, Lulić – Biglia, Hernanes (74. Ederson) – Candreva (61. Floccari), Onazi, Felipe Anderson (80. Keita) – Perea
    Zmiany: Berisha, Ederson, Keita, Gonzalez, Ledesma, Floccari, Serpieri

Sędziowie: Hansson – Nilsson, Flink