Niżny Nowogród – Jekaterynburg 4:2 (koniec)
4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Awtomobilist Jekaterynburg
Wtorek 08.10.2013, 15:00 • KKR Uralec • Kontinental Hockey League

Dziękuję za uwagę, zapraszam ponownie na lajfy.com! (17:25:48)

Torpedo Niżny Nowogród pokonuje Awtomobilist Jekaterynburg 4:2. Po pierwszej efektownej tercji w której padły aż 4 bramki, kolejne odsłony gry wyglądały słabo. Gra głównie toczyła się w strefie środkowej. Torpedowcy kontrolowali przebieg spotkania od początku do samego końca. Wojtek Wolski nie zaprezentował swoich pełnych możliwości.

Statystyki:
    Strzały: 33 – 30
    Kary: 4 – 8

60:00

59:00
    Ostatnia minuta spotkania, krążek jest w tercji neutralnej.

57:00
    Akcję Awtomobilistu skutecznie przerywają obrońcy przeciwnika.

54:00
    Gracze Jekaterynburga nie potrafili wykorzystać dwóch kar przeciwnika. Torpedo nadal prowadzi dwoma bramkami a do tego prawie cały czas mecz toczy się w tercji Awtomobilistów.

51:31
    Grigoryev odsiedzi 2min kary za atak łokciem.

49:30
    Awtomobiliści grają nie poradnie w przewadze.

48:38
    Salminen osłabia swój zespół poprzez podcięcie przeciwnika.

47:50
    Schastlivy strzela, Lobanov jest na swoim miejscu.

47:00
    Lobanov bez problemu broni strzał Hietanena oddany ze środka.

46:00
    Awtomobilist wręcz rzuca się do odrobienia strat.

44:37
    Bramka dla Awtomobilist Jekaterynburg!
    LAZAREV pokonuje Gelashviliego. Malykhin podaje krążek dokładnie na kij, nic innego nie wypadło zrobić jak trafić w bramkę.

43:00
    Fyodorov prześlizguje się obok przeciwnika, strzela lecz bardzo nie celnie.

40:45
    Parshin strzela na bramkę Lobanova, ten odbija krążek nad poprzeczkę.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

W drugiej odsłonie meczu padała jedna bramka dla Torpedowców. Gracze z Niżnego Nowogrodu grają bardziej na luzie chociaż dalej kontrolują przebieg spotkania.

Jak do tej pory Awtomobilist nie potrafi stworzyć sobie dobrej okazji strzeleckiej. Przy takiej grze jaką prezentują nie mogą liczyć chociażby na 1 punkt.

Dawid Peruń

Składy i statystyki: 3. Galuzin (Kulyomin), 7. Potapov (Galuzin, Kulyomin), 8. Immonen (Hietanen, Salminen), 27. Salminen (Parshin) – 12. Yemeleyev, 45. Lazarev (Malykhin)

Torpedo Niżny Nowogród: Gelashvili (Mashkovtsev) – Valentenko, Hietanen, Khomitsky, Makarov, Grigoryev, Denisov, Belokhvostikov – Parshin, Salminen, Immonen – Galuzin, Potapov, Kulyomin – Zharkov, Schastlivy, Krasnoslobodtsev – Wolski, Brent, Kulakov
    Awtomobilist Jekaterynburg: Kovar (Lobanov) – Antonov, Tryamkin, Viklund, Lepisto, Antonovsky, Seluyanov, Zhilin – Fyodorov, Golyshev, Mingaleyev – Lazarev, Toluzakov, Malykhin – Simakov, Chernov, Yemeleyev – Lewandowski, Streltsov A., Streltsov V., Arkalov

Sędziowie: Buturlin, Gofman – Gordenko, Tomilov