Cypr – Albania 0:0 (koniec) | Azerbejdżan – Rosja 1:1 (koniec) | Izrael – Irlandia Północna 1:1 (koniec)
Portugalia – Luksemburg 3:0 (koniec) | Grecja – Liechtenstein 2:0 (koniec) | Litwa – Bośnia i Herc. 0:1 (koniec)
Norwegia – Islandia 1:1 (koniec) | Szwajcaria – Słowenia 1:0 (koniec) | Węgry – Andora 2:0 (koniec)
Rumunia – Estonia 2:0 (koniec) | Turcja – Holandia 0:2 (koniec) | Lotwa – Słowacja 2:2 (koniec)
Bułgaria – Czechy 0:1 (koniec) | Dania – Malta 6:0 (koniec) | Serbia – Macedonia Płn. 5:1 (koniec)
Włochy – Armenia 2:2 (koniec) | W-y Owcze – Austria 0:3 (koniec) | Irlandia – Kazachstan 3:1 (koniec)
Szwecja – Niemcy 3:5 (koniec) | Francja – Finlandia 3:0 (koniec) | Hiszpania – Gruzja 2:0 (koniec)
Belgia – Walia. 1:1 (koniec) | Szkocja – Chorwacja 2:0 (koniec) | Anglia – Polska 2:0 (koniec)
Czarnogóra – Mołdawia 2:5 (koniec) | San Marino – Ukraina 0:8 (koniec)
San Marino
0:8 (0:3)
Ukraina
Wtorek 15.10.2013, 21:00 • Stadio Olimpico di Serravalle — Serravalle • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Ostatnie spotkanie w grupie H przyciąga uwagę nie tylko kibiców z Ukrainy i San Marino. Zwycięstwo gości sprawi, że nadal będą realnie myśleli o zajęciu pierwszego miejsca w tabeli.

San Marino od początku spotkania będzie broniło dostępu do własnej bramki, aby uniknąć kompromitującej porażki i uchronić się przed pogorszeniem bilansu bramkowego, który już przed spotkaniem pozostaje szokujący. Gospodarze strzelili jedna bramkę a stracili 46(!).

Ukraina zapewne od początku meczu będzie walczyła o strzelenie bramki, gdyż nie może spodziewać się otwartej gry ze strony zespołu San Marino, co dodatkowo może wzmóc nerwowość w szeregach gości.

Relację rozpoczniemy po godzinie 20:25, a składy oraz inne detale meczu przedstawimy kilkanaście minut przed początkiem spotkania.

Dobry wieczór Państwu!

San Marino: Simoncini – Vitaioli, Palazzi, D. Simoncini, Della Valle – Valentini, Berretti, Battistini, Cervellini, Rinaldi – M. Vitaioli
    Rezerwowi: Macaluso, Benedettini, Bollini, A. Della Valle, Genghini, Gasperoni

Ukraina: Pyatov -Kucher, Shevchuk, Mandziuk, Tymoshchuk – Yarmolenko, Gusev, Konoplyanka, Rotan – Seleznyov, Devic
    Rezerwowi: Koval, Khudzhamov, Dedechko, Fedetskiy, Rakitskiy, Fedorchuk

Sędziowie: H. Lechner‎.

Czekamy na pierwszy gwizdek w spotkaniu.

Trudno pisać o faworycie dzisiejszego spotkania, bo każdy inny wynik niż zwycięstwo Ukrainy będzie sensacją.

Za chwilę początek spotkania.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Spotkanie rozpoczęli goście.

1
    Pierwsza akcja Ukrainy na prawym skrzydle. Rotan został powstrzymany przez graczy San Marino.

2
    San Marino broni się całą drużyną.

3
    Rinaldi złożył się do strzału. Piłka daleko od bramki.

4
    Zawodnicy Ukrainy na połowie San Marino wymienia piłkę, ale próba uruchomienia ataku skrzydłem kończy się utratą futbolówki.

6
    Obraz gry nie uległ zmianie. Ukraina cały czas w posiadaniu piłki.

7
    Devic uderzył głową w polu karnym gospodarzy. Piłka nad poprzeczką.

9
    Rzut wolny dla gości na połowie San Marino. Wrzutka w pole karne została wybita przez bramkarza gospodarzy.

11
    Devic w pole karnym był bliski przecięcia piłki zagranej ze skrzydła, ale ostatecznie futbolówka wyszła za linię końcową.

11
    Yarmolenko uderza z ostrego kąta. Simoncini broni. Rzut rożny dla gości.

12
    Karny dla Ukrainy.

12
    Żółta kartka dla Della Valle (San Marino).

13
    Gol dla Ukrainy!
    Bramkę zdobył YEVHEN SELEZNYOV. Pewny strzał w lewy róg. Bramkarz San Marino był bez szans.

15
    Bramkę zdobył MARKO DEVIC. Napastnik Ukrainy w polu karnym otrzymał podanie od kolegi i strzałem po ziemi zdobywa bramkę.

17
    Żółta kartka dla M. Vitaioli (San Marino).

19
    Rzut wolny dla Ukrainy na połowie gospodarzy.

19
    Bramkę zdobył YEVHEN SELEZNYOV. Po wrzutce w pole karne Seleznyov strzela głową tuż przy słupku.

21
    San Marino gra niezwykle odważnie i ryzykowanie. Zawodnicy gospodarzy już dwukrotnie ukarani kartkami.

25
    Devic w fenomenalnej akcji. Zawodnik Ukrainy w polu karnym otrzymał podanie i uderzył, ale piłka minimalnie obok bramki.

28
    Gusev w polu karnym sam na sam z bramkarzem San Marino. Strzelił, ale Simoncini instynktownie interweniuje. Rzut rożny dla gości.

30
    Rzut wolny dla gospodarzy na połowie Ukrainy. Wrzutka w pole karne. Piłkę przejmują obrońcy gości.

31
    Konoplyanka w pole karnym uderzył z powietrza. Piłka minimalnie obok bramki.

32
    Żółta kartka dla D. Simoncini (San Marino).

36
    Cervellini uderzył z trzydziestu metrów, ale daleko obok bramki.

38
    Ukraina przeważa, ale kolejne akcje kończą się niedokładnymi podaniami w okolicach pola karnego San Marino.

41
    San Marino w akcji ofensywnej. Drużyna gospodarzy wywalczyła rzut w autu na wysokości pola karnego.

43
    Rinaldi uderzył zza pola karnego, ale piłka trafiła w sam środek bramki Ukrainy. Pyatov bez kłopotu łapie futbolówkę.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Ukraina już w pierwszych dwudziestu minutach zdobyła trzy bramki.

Warto zaznaczyć, że kibice Ukrainy "przypomnieli" o historii wywieszając flagę UPA! Przepraszam Państwa za tę uwagę, ale to po prostu SKANDAL!

Gracze wracają na murawę.

Być może kibice Ukrainy przygotowali inne "atrakcje" w drugiej połowie? Oszczędzę Państwu opisu, ale proszę pamiętać, że "nasi bracia" upamiętnili podczas oficjalnego spotkania swojej reprezentacji działalność UPA!!!

46

46
    Obie drużyny bez zmian.

47
    Od początku drugiej połowy gracze gości długo utrzymują się przy piłce.

49
    Rotan doznał kontuzji. Zawodnik gości utykając wraca do gry.

50
    San Marino próbowało rozegrać akcję kombinacyjną, ale zawodnicy gości przejęli piłkę na środku boiska.

51
    Bramkę zdobył MARKO DEVIC. Wrzutka Shevchuka z lewej strony w pole karne, a do piłki bez większego kłopotu doszedł Devic i głową skierował ją do siatki.

53
    Rzut rożny dla Ukrainy.

55
    Bramkę zdobył ANDRIY YARMOLENKO. Podanie Shevchuka w pole karne, gdzie piłkę przejął Yarmolenko, który z uderza w długi róg i zdobywa bramkę dla swojego zespołu.

57
    Czerwona kartka dla Palazziego (San Marino), który w polu karnym faulował rywala.

57
    Rzut karny dla Ukrainy.

58
    Bramkę zdobył MARKO DEVIC. Pewny strzał z jedenastu metrów trafia do siatki tuż przy słupku.

60
    Żółta kartka dla Konoplyanka (Ukraina).

60
    Zmiana w drużynie San Marino: z boiska schodzi Berretti, na boisku pojawia się Alex Della Valle.

63
    Seleznyov na spalonym.

64
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Seleznyov, na boisku pojawia się Bezus.

66
    Bramkę zdobył ROMAN BEZUS. Szybka akcja Ukrainy. Podanie w pole karne do Devicia, który minął rywala i zagrał do niepilnowanego Bezusa. Zawodnik gości bez kłopotu kieruje piłkę do bramki San Marino,

66
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Yarmolenko, na boisku pojawia się Fedetskiy.

70
    Ukraina nie zwalnia tempa. Zespół gości przeprowadza kolejne akcje. Gracze San Marino ambitnie próbują przeszkadzać rywalom, ale z marnym skutkiem.

70
    Fedetskiy wrzucił piłkę z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy. Simoncini pewnie interweniuje na przedpolu.

73
    Korner dla Ukrainy.

74
    Zmiana w drużynie San Marino: z boiska schodzi C. Valentini, na boisku pojawia się Benedettini.

75
    Rzut rożny dla gości.

75
    Konoplyanka w dobrej okazji w polu karnym strzela obok bramki.

77
    Żółta kartka dla F. Vitaioli (San Marino).

77
    Rzut wolny dla Ukrainy na połowie gospodarzy. Piłka ustawiona na 35 metrze boiska tuż obok linii bocznej boiska.

77
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Konoplyanka, na boisku pojawia się Morozyuk.

78
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona w okolicach narożnika pola karnego San Marino. Wrzutka w pole. Piłka trafia za linię końcową. Rzut rożny dla Ukrainy.

79
    Korner dla gości.

82
    Rzut wolny dla Ukrainy. Piłka w bliskiej odległości od pola karnego San Marino.

83
    Devic strzela głową po zagraniu Rotana w pole karne. Piłka minimalnie obok bramki.

84
    Zmiana w drużynie San Marino: z boiska schodzi F. Vitaioli, na boisku pojawia się Genghini.

85
    Fedetskiy przyjął futbolówkę w polu karnym i strzelił, ale piłka trafiła obok słupka.

87
    Żółta kartka dla Cervellini (San Marino).

88
    Rotan przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka wysoko nad bramką.

89

90
    Bramkę zdobył WITALIJ MANDZIUK. Wrzutka Rotana w pole karne, a Mandziuk głową kieruję piłkę do siatki.

90
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Alessandro Della Valle (San Marino). Zawodnik San Marino za faul na rywalu zostaje wyrzucony z boiska.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

90+2
    Gusev próbował strzelić, ale został zablokowany.

Za nami jednostronne spotkanie. Ukraina pewnie wygrała z San Marino 8:0.

Pomimo wysokiej wygranej zespół gości nie awansował bezpośrednio do finałów MŚ w Brazylii. Ukraina będzie musiała zagrać mecze barażowe, aby wywalczyć prawo gry na mundialu.

Dziękuję Państwu za uwagę. Nie zapomniałem podać gracza meczu, bo pomimo wysokiej wygranej ŻADEN z zawodników gości nie zasłużył na wyróżnienie, gdy oklaskiwany jest przez "ludzi", którzy prezentują flagi zbrodniczej organizacji UPA!

Spokojnej nocy! (22:54:12)

MZ

Gole: 13. Seleznyov (kar.), 15. Devic, 19. Seleznyov, 51. Devic, 55. Yarmolenko, 58. Devic (kar.), 66. Bezus, 90. Mandziuk

Kartki:   12. Alessandro Della Valle (SMR), 17. Vitaioli (SMR), 32. Simoncini (SMR), 77. Vitaioli (SMR), 87. Cervellini (SMR) – 60. Konoplyanka (UKR)   90. Alessandro Della Valle (SMR)   57. Palazzi (SMR)

San Marino: Simoncini – Vitaioli (84. Genghini), Palazzi, D. Simoncini, Della Valle – Valentini, Berretti (60. Alex Della Valle), Battistini, Cervellini, Rinaldi – M. Vitaioli
    Zmiany: Macaluso, Benedettini, Bollini, A. Della Valle, Genghini, Gasperoni

Ukraina: Pyatov -Kucher, Shevchuk, Mandziuk, Tymoshchuk – Yarmolenko (66. Fedetskiy), Gusev, Konoplyanka (77. Morozyuk), Rotan – Seleznyov (64. Bezus), Devic
    Zmiany: Koval, Khudzhamov, Dedechko, Fedetskiy, Rakitskiy, Fedorchuk

Sędziowie: H. Lechner‎