36:31 (18:12)
KS Azoty-Puławy
Środa 16.10.2013, 17:30 • Orlen Arena • Orlen Superliga mężczyzn

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

W środowy wieczór meldujemy się w Płocku, gdzie tamtejsza Wisła będzie podejmować KS Azoty Puławy. Transmisję rozpoczynamy o 17:30!

Wiślacy są świeżo po pechowej porażce z Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów, co mocno skomplikowało ich sytuację w tabeli. Gracze z Orlen Areny będą chcieli za wszelką cenę potwierdzić, że na krajowym podwórku, są wielką siłą.

Azoty w poprzedniej kolejce po raz pierwszy poległy na swoim parkiecie. Lepsi od ekipy KS okazał się Chrobry Głogów. Duże pretensje po tym spotkaniu trener Bogdan Kowalczyk miał do swoich bramkarzy.

Spotkanie zostanie rozegrane awansem, wszystko ze względu na udział Wisły Płock w rozgrywkach Ligi Mistrzów w weekend.

Wisła nigdy nie przegrała we własnej hali z Azotami. Ogólny bilans gier tych drużyn to 16 zwycięstw Nafciarzy, 2 remisy i tylko jedna porażka – poniesiona oczywiście w Puławach.

Zawodnicy już na parkiecie, za moment rozpoczynamy spotkanie!

Za moment podamy Państwu oficjalne składy na to spotkanie!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.. (0:0)

1
    Zaczęliśmy! Wisła dziś na biało-niebiesko, w szaro-czarnych strojach Puławy! (0:0) (0:0)

2
    Masłowski otwiera wynik meczu! (0:1) (0:1)

2
    Pierwsza akcja Wisły i strata, Nedadic traci piłkę... (0:1) (0:1)

2
    Znów Masłowski! (0:2) (0:2)

3
    Krajewski po przechwycie i niespodziewanie rozpoczyna nam się ten mecz! (0:2) (0:2)

3
    Nenadic zdobywa pierwszą bramkę dla Wisły! (1:3) (1:3)

3
    Babic z 10 metrów! (1:4) (1:4)

4
    Syprzak padając zdołał oddać rzut! (2:4) (2:4)

4
    Masłowski w górny róg! (2:5) (2:5)

4
    Nikcevic, ale dwa punkty przewagi gości! (3:5) (3:5)

5
    Rozpędzają się goście, na razie obrona Wisły dziurawa jak ser szwajcarski! (3:6) (3:6)

5
    Sobol zdobywa bramkę numer 7! (3:7) (3:7)

7
    Krajewski zawisł w powietrzu i rzucił ósmą bramkę! (3:8) (3:8)

7
    Jankowski ukarany żółtą kartką. (3:8) (3:8)

10
    Lijewski do Jurkiewicza i mamy piątą bramkę dla Wisły! (5:8) (5:8)

11
    Krajewski wykańcza akcję Azotów! (5:9) (5:9)

12
    Kamil Syprzak ukarany żółtą kartką. (5:9) (5:9)

14
    Krajewski trafia w słupek, a jeszcze była tam interwencja Sego! (5:9) (5:9)

14
    Wiśniewski świetnie wyprowadzony przez Jurkiewicza! (6:9) (6:9)

15
    Masłowski niemal trafił Sego w głowę, ale piłka ostatecznie trafia do bramki! (6:10) (6:10)

15
    Toromanovic wykańcza swoją pierwszą akcję w meczu! (7:10) (7:10)

17
    Jurkiewicz dwukrotnie powstrzymany przez Stęczniewskiego! (7:10) (7:10)

17
    Ghionea nie myli się z rzutów karnych! (8:10) (8:10)

18
    Ładny przechwyt Wisły i kontra wykończona przez Ghioneę! (9:10) (9:10)

18
    O czas poprosił Bogdan Kowalczyk. (9:10) (9:10)

19
    Sego dwukrotnie powstrzymuje Babica, świetna interwencja bramkarza Wisły! (9:10) (9:10)

19
    Stęczniewski broni w sytuacji sam na sam z Jurkiewiczem! (9:10) (9:10)

20
    Toromanovic powstrzymany przez Stęczniewskiego, cóż za interwencje wysokiego bramkarza Puław! (9:10) (9:10)

21
    Nikcevic wykańcza przechwyt Wisły, już mamy remis! (10:10) (10:10)

22
    Wisła już prowadzi, ależ stanęła gra Azotów! (10:11) (10:11)

23
    Jurkiewicz faulowany, będzie rzut karny... (10:11) (10:11)

23
    Jankowski ukarany dwoma minutami... (10:11) (10:11)

23
    Szyba i znów remis! (11:11) (11:11)

24
    Nikcevic wyprowadza Wisłę na prowadzenie – po raz pierwszy w tym meczu! (12:11) (12:11)

25
    Syprzak wykańcza kontrę Wisły! (13:11) (13:11)

25
    Syprzak trafia na ławkę kar! (13:11) (13:11)

25
    Kolejna głupia strata Puław, Ghionea! (14:11) (14:11)

26
    Kus odpychał Nikcevica i odpocznie 2 minuty. (14:11) (14:11)

26
    Indywidualna akcja Jurkiewicza, który huknął aż miło! (15:11) (15:11)

27
    Czas dla trenera Puław. (15:11) (15:11)

27
    Sobol zdobywa bramkę gdy Wisła grała 6 na 4, ależ prosty błąd gospodarzy. (15:12) (15:12)

28
    Świetnie Sego zatrzymuje rzut Sobola! (15:12) (15:12)

29
    Ghionea świetnie z lewego skrzydła! (16:12) (16:12)

30
    Ghionea nie myli się w takich sytuacjach – sam na sam z bramkarzem i mamy 17 punkt dla Wisły! (17:12) (17:12)

30
    Toromanovic trafia niemal równo z syreną! (18:12) (18:12)

30
    Pierwsza połowa skończona. (18:12)

Azoty pokpiły sprawę! Prowadzenie 8:3 zostało fatalnie zmarnowane, Wisła chyba nieco zlekceważyła rywala, ale w miarę upływu czasu, gracze gospodarzy odrobili 11 punktów!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (18:12)

32
    Nenadic "z biodra"! (19:12) (19:12)

34
    Nenadic na razie najlepszym zawodnikiem w drugiej połowie! (20:13) (20:13)

35
    Nenadic nieco szczęśliwie, po bloku, ale piłka wpada jednak do bramki! (21:13) (21:13)

35
    Nenadic chyba nawąchał się czegoś w przerwie, po przerwie tylko on jest na boisku, znów kapitalny rzut! (22:13) (22:13)

36
    Skrabania w końcu trafia dla Puław! (22:14) (22:14)

37
    Bramkę zdobywa Wiśniewski, ale pięknie asystował mu oczywiście Nenadic! (23:14) (23:14)

38
    Ghionea przerywa passę Nenadica w ekipie Wisły! (24:14) (24:14)

39
    Skrabania jedynym graczem Azotów, któremu chce się grać po przerwie, druga bramka byłego zawodnika Miedzi Legnica! (24:16) (24:16)

39
    Ghionea staranował Skrabanię, ale bramkę zdołał przy tym zdobyć! (25:16) (25:16)

40
    Skrabania wykorzystał niezdecydowanie obrony płockiej! (25:17) (25:17)

41
    Manolo Cadenas wściekły wymachuje rękoma przy linii, bo Puławy znów zdobywają bramkę przy bierności Wiślaków, Masłowski! (25:18) (25:18)

42
    Sobol kończy kontrę Azotów, a twarz Cadenas jest koloru borodow-purporowego... (25:19) (25:19)

42
    Jurkiewicz z dużą swobodą celuje w okienko bramki Puław! (26:19) (26:19)

43
    Skrabania momentalnie po golu Jurkiewicza zdobywa gola dla gości! (26:20) (26:20)

43
    Lijewski do Wiśniewskiego, a ten już wiedział co zrobić z tą piłką... (27:20) (27:20)

43
    Babic celnie, ostatnie minuty obrony obu drużyn tragiczne... (27:21) (27:21)

44
    Lijewski wziął zamach niczym z Płocka do Puław i zdjął pajęczynę z bramki Grzybkowskiego! (28:21) (28:21)

45
    Masłowski bezkarnie mijał obronę Wisły i ciągle 6 punktowa strata gości. (28:22) (28:22)

45
    Grzybowski nie zdołał uratować tej piłki... (29:22) (29:22)

46
    Krajewski odpowiada Wiśniewskiemu, szalone tempo tego meczu! (29:23) (29:23)

46
    Lijewski znów mocno i efektownie wykańcza akcję gospodarzy. (30:23) (30:23)

46
    Wichary broni rzut Łyżwy! (30:23) (30:23)

47
    Nikcevic "na dwa razy", ale skutecznie! (31:23) (31:23)

48
    Kavas zaczepił rzucającego Skrabanie i przeanalizuje sobie tę sytuację na ławce... (31:23) (31:23)

48
    Sobolowi ręka nie zadrżała z siedmiu metrów. (31:24) (31:24)

48
    Nikcevic zupełnie zaskoczył obronę Azotów tym prostym zwodem do lewej strony i indywidualnie skończył tę akcję! (32:24) (32:24)

50
    Szyba ze środka myli się, piłka mija bramkę Wicharego! (32:24) (32:24)

50
    Nikcevic zdobywa kolejną bramkę, gra w drugiej linii wyraźnie mu służy! (33:24) (33:24)

50
    Ojojoj, Masłowski pozazdrościł Nenadicowi rzutu "z biodra" i sam zdobył równie piękną bramkę! (33:25) (33:25)

51
    Kavas znów udaje się na ławkę kar... (33:25) (33:25)

52
    Sobol lobuje Wicharego, piłka odbija się od słupka i chyba mamy bramkę tego meczu! (33:26) (33:26)

53
    Grzybowski broni karnego Nenadica! (33:26) (33:26)

54
    Wiśniewski znajduje miejsce między obrońcami Azotów! (34:26) (34:26)

54
    Toromanovic odpocznie 2 minuty na ławce kar. (34:26) (34:26)

55
    Skrabania w kontrze – nie myli się! (34:27) (34:27)

56
    Wiśniewski fauluje Kusa w momencie rzutu i sędziowie zapraszają go na pewną średnio wygodną ławkę... (34:27) (34:27)

56
    Sobol trafia z karnego! (34:28) (34:28)

57
    Przybylski trafia z kozłem! (35:29) (35:29)

58
    Masłowski zdobywa 30 punkt dla Azotów i w tej chwili goście wygrywają drugą połowę jednym punktem – tak, na pocieszenie... (35:30) (35:30)

59
    Niziutki Nikcevic na drugiej linii radzi sobie niczym 100 kilowy, mierzący przynajmniej 190 centymetrów chłop! (36:30) (36:30)

59
    Sobol celnie! (36:31) (36:31)

60
    Sobol przestrzelił z prawego skrzydła, a mógł już całkiem przyjemnie dla oka zmniejszyć wynik dla Puław... (36:31) (36:31)

60
    Koniec meczu. (36:31)

Manolo Cadenes nie będzie zadowolony ze swojej ekipy. Wisła rzadko traci 30 punktów z rywalem z ligowej półki, a dzisiaj w dodatku Puławy wygrały drugą połowę. Nie miało to oczywiście większego znaczenia dla ostatecznego rozrachunku tego meczu, jednak myślę, że dla szkoleniowca płocczan już tak... (19:19:48)

Adam Kotleszka

Orlen Wisła Płock: Šego, Wichary, Morawski, Kwiatkowski, Toromanović, Syprzak, Wiśniewski, Ghionea, Góralski, Nikčević, Nenadić, Kavaš, Piechowski, Jurkiewicz, Lijewski, Paczkowski
    KS Azoty-Puławy: Stęczniewski, Grzybowski, Krajewski, Skrabania, Łyżwa, Tylutki, Babicz, Barzenkou, Masłowski, Tarabochia, Śliwiński, Szyba, Przybylski, Kowalik, Ćwikliński, Sobol, Kus, Jankowski, Grzelak

Sędziowie: Igor Dębski, Artur Rodacki (Kielce)