3 6 6
Yanina Wickmayer
1
6 1 4
Środa 16.10.2013, 18:09BGL BNP Paribas Luxembourg Open - BGL BNP Paribas Luxembourg Open (kort twardy halowy)

Już w środowy wieczór około 18 Katarzyna Piter zmierzy się z faworyzowaną Yaniną Wickmayer.

Piter dziś, dość zaskakująco okazała się lepsza od Flipkens, pokonała rywalkę 6:4, 6:2 i zagra w 2 rundzie turnieju w Luksemburgu.

Yanina Wickmayer w trzech setach poradziła sobie z Brytyjką – Watson. Belgijka pokonała rywalkę 6:0, 5:7, 6:2.

Katarzyna Piter notuje ostatnio życiową formę. W Linzu awansowała do turnieju głównego, co było jej ogromnym osiągnięciem. Tam łatwo uległa Cibulkovej w dwóch setach i zdołała ugrać jedynie gema. Tutaj, aby zagrać z Flipkens musiała przejść aż 3 rundy kwalifikacji. Wszystkie spotkania eliminacyjne wygrała bez straty seta.

Wickmayer w Linzu zagrała po raz pierwszy od US Open w którym odpadła w 1 rundzie. W Austrii także wcale nie zagrała lepiej, ponieważ pierwsza rywalka już odprawiła Belgijkę z kwitkiem. Yanina uległa Anie Ivanovic w dwóch setach.

Zapowiada się dość ciekawe spotkanie. Wickmayer jest teoretyczną faworytką tego spotkania, ale wcale nie prezentuje ostatnio wygórowanej formy. Piter ma "życiówkę" i sporo może osiągnąć. Pokonała półfinalistkę Wimbledonu to dlaczego ma nie pokonać Wickmayer?!

Na relację z tego spotkania zapraszam około godziny 18. Wtedy, planowo zawodniczki powinny wyjść na rozgrzewkę! Relacja tylko i wyłącznie na lajfy.com!

Katarzyna Piter i Yanina Wickmayer już na korcie – trwa rozgrzewka.

Aurelie Tourte z Francji będzie sędziować dzisiejszy pojedynek pomiędzy Belgijką, a Polką.

Zwyciężczyni dzisiejszego meczu spotka się w ćwierćfinale z triumfatorką spotkania Safarova – Beck.

Rozgrzewka zakończona, za chwilę rozpocznie się spotkanie.

0:0
    Mecz się właśnie rozpoczął..

0-15
    Piter w siatkę z forehandu.

0-30
    Skutecznie akcję przy siatce kończy Belgijka.

0-40
    Bardzo dobre zagranie z forehandu w narożnik przez Wickmayer. Kasia Piter odgrywa po linii, lecz nie trafia w kort.

15-40
    Błąd tym razem Yaniny. Myli się z forehandu, piłka ląduje za linią końcową.

30-40
    Bardzo dobra akcja Piter, mimo to, że Belgijka atakowała to Polka jednym, dobrym zagraniem przeszła do ofensywy i już w następnym zakończyła akcję z backhandu.

0:1
    Próba sprytnego odegrania drop-shot'a przez Polkę, ale czujna Wickmayer odgrywa w pusty kort. Pierwszy gem dla Belgijki.

0-15
    Kapitalne zagranie z backhandu po skosie w wykonaniu Wickmayer!

0-30
    Świetna akcja forehandowa Belgijki zakończona zagraniem do prawej narożnika.

15-30
    Prosty błąd returnowy Wickmayer.

30-30
    Myli się Belgijka przy próbie zagrania forehandem po linii. Piłka zatrzymuje się na taśmie.

30-40
    Dobry drop-shot Wickmayer. Polka dobiegła i odegrała, ale przewidziała kierunek rywalka i zagrała w pusty kort. Breakpoint!

0:2
    Podwójny błąd serwisowy Polki i przełamanie dla Wickmayer!

0-15
    Piter zagrywa forehandem w siatkę.

0-30
    Dobry serwis Wickmayer, rywalka odegrała, ale Belgijce nie pozostało nic innego jak egzekucja backhandem.

15-30
    Świetny return w narożnik zagrany przez Kasię Piter!

15-40
    Kapitalnie backhandem prosto w linię zagrała Belgijka!

0:3
    Prosty błąd Polki! Kolejny gem w tym spotkaniu dla Wickmayer. Piter nie rozpoczęła zbyt dobrze ten mecz.

15-0
    Return forehandowy Wickmayer ląduje za linią końcową.

30-0
    Blisko świetnego zagrania kątowego z backhandu Belgijka, ale ostatecznie minimalny aut.

40-0
    Świetny serwis Kasi!

40-15
    Podwójny błąd serwisowy Polki.

1:3
    Słabe odegranie serwisu przez Yaninę i jest pierwszy gem dla Polki!

15-0
    Kolejny raz myli się Belgijka. Piłka ląduje za linią boczną.

15-15
    Akcja serv and volley wykonaniu Wickmayer.

15-30
    Bardzo dobry serwis Wickmayer!

15-40
    Kapitalny forehand Belgijki do narożnika i szanse na utrzymanie podania.

30-40
    Mistrzowski return Polki prosto w linię boczną. Rywalka nawet nie drgnęła z miejsca.

1:4
    Świetnie kolejny raz zagrała forehandem Wickmayer i utrzymała swój serwis!

0-15
    Kapitalne zagranie forehandem po skosie Wickmayer. Polka bez szans przy tym ataku rywalki.

0-30
    Piter myli się forehandem. Piłka ląduje za linią końcową.

0-40
    Piter przy siatce, ale wolejem zagrywa prosto na Wickmayer, która świetnie odegrała w odsłoniętą część kortu. Breakpointy dla Belgijki!

15-40
    Pierwszy broni Piter za sprawą błędu rywalki.

30-40
    Błąd z backhandu popełnia Wickmayer. Piłka ląduje za linią boczną.

40-40
    Wickmayer zagrywa w siatkę. Trzy breakpointy obronione!

A-40
    Świetne zagranie Piter po linii!

40-40
    Dobre zagranie Belgijki i Polka nie odegrała piłki w kort.

A-40
    Błąd z returnu Wickmayer.

40-40
    Świetne zagranie z backhandu Belgijki!

40-A
    Wickmayer przy siatce ganiała po korcie rywalkę i ostatecznie mimo obicia piłki o taśmę skutecznie odegrała w pusty kort!

1:5
    Podwójny błąd serwisowy Piter! Kolejne przełamanie Wickmayer i będzie serwować Belgijka po seta!

0-15
    Świetne uderzenie po skosie z forehandu Wickmayer.

15-15
    Wickmayer chciała przy siatce zagrać stop-volley, ale piłka zatrzymała się na taśmie.

30-15
    Belgijka returnuje w aut.

40-15
    Błąd backhandowy Wickmayer!

40-30
    Piter forehandem po linii, ale minimalnie się pomyliła.

2:5
    Kolejny błąd z backhandu Wickmayer! Polka przełamuje i jeszcze zachowuje szanse na zwycięstwo w tym secie!

0-15
    Kapitalny, kątowy return Belgijki!

15-15
    Tym razem prosty błąd z backhandu w returnie Belgijki.

15-30
    Dobre zagranie forehandem do narożnika i zakończenie wolejem przy siatce przez Wickmayer.

30-30
    Wickmayer z backhandu zagrywa w siatkę.

40-30
    Kolejny błąd Wickmayer. Polka ma szansę na trzeciego gema w tym secie.

3:5
    Kapitalne zagranie backhandem po linii Polki! Gem i Piter gra dalej w tym secie.

15-0
    Wickmayer zagrywa z backhandu w siatkę.

15-15
    Bardzo ładna i długa akcja w wykonaniu Wickmayer zakończona wolejem w pusty kort przy siatce!

30-15
    Mocno zagrała Piter w Wickmayer przy siatce i rywalka nie zdołała trafić rakietą w piłkę!

30-30
    Kapitalny drop-shot w wykonaniu Belgijki!

30-40
    Rewelacyjnie po linii backhandem zagrała Wickmayer! Piłka setowa!

3:6
    Katarzyna Piter popełnia błąd backhandem! Pierwszy set w stosunku 6:3 wygrywa Yanina Wickmayer!

0:0
    Yanina Wickmayer pierwszego seta mogła wygrać już 6:1, ale wtedy nie wykorzystała przewagi własnego serwisu i ostatecznie wygrała 6:3. Kasia od czasu do czasu pokaże jakieś dobre zagranie, ale jednak grę prowadzi Belgijka i większość punktów Polka dostaje za jej niewymuszone błędy.

0-15
    Pierwszy punkt w 2 secie dla Belgijki.

15-15
    Prosty błąd z returnu Wickmayer.

30-15
    Mocno uderzyła z forehandu Wickmayer, ale piłka wylądowała za linią końcową.

40-15
    Wickmayer trafia forehandem w siatkę.

40-30
    Piter zagrywa backhandem w siatkę.

1:0
    Bardzo prosty błąd returnowy Wickmayer z drugiego serwisu rywalki. Pierwszy gem dla Polki!

15-0
    Świetne minięcie w wykonaniu Piter!

15-15
    Kapitalnie zagrywa po linii w sam narożnik forehandem Wickmayer!

15-30
    Bardzo dobrze zagrała przy siatce Belgijka.

15-40
    Mocno forehandem do narożnika zagrała teraz Yanina!

1:1
    Dobry serwis Belgijki i świetny wolej ze środka kortu! Gem i jest remis w 2 secie.

0-15
    Prosty błąd z backhandu Piter. Piłka wlatuje w siatkę.

0-30
    Podwójny błąd serwisowy Piter.

15-30
    Dobrze zaserwowała Polka i rywalka returnuje w aut.

30-30
    Kapitalne minięcie po linii z forehandu w wykonaniu Kasi Piter!

30-40
    Próba minięcia rywalki przy siatce przez Piter, ale piłka ląduje minimalnie za linią boczną.

40-40

40-A
    Wickmayer zagrała w taśmę i piłka spadła na połowę Polki. Oczywiście Belgijka przeprosiła za to szczęśliwe zagranie Piter.

40-40
    Mocno chciała zagrać backhandem Wickmayer, ale pomyliła się w celności.

40-A
    Bardzo blisko skutecznego zagrania kątowego Polka, ale sędzia liniowy głośno wykrzyczał "aut"!

40-40
    Kolejny raz bardzo mocno z backhandu uderzyła Belgijka, ale znów piłka nie trafia w kort.

40-A
    Długa akcja zakończona błędem Kasi Piter. Wyrzuciła piłkę backhandem za linię końcową. Kolejny breakpoint!

40-40
    Kolejny, prosty błąd returnowy Belgijki.

A-40
    Pomyliła się forehandem po linii Wickmayer.

40-40
    Forehandem przymierzyła Piter, znów była bardzo, bardzo blisko, ale sędzia po raz kolejny krzyknął "aut".

A-40
    Bardzo dobre zagranie Piter.

2:1
    Myli się Wickmayer i Piter ostatecznie utrzymuje swój serwis po długich męczarniach!

15-0
    Podwójny błąd serwisowy Wickmayer.

30-0
    Kapitalne minięcie rywalki przy siatce w wykonaniu Katarzyny Piter!

40-0
    Kolejny podwójny błąd serwisowy Wickmayer!

40-15
    Pierwsza szansa na przełamanie zaprzepaszczona przez Piter słabym returnem.

3:1
    Kolejny raz świetnie mija Kasia Piter! Przełamanie!

15-0
    Ładna akcja Piter zakończona backhandem w linię końcową.

30-0
    Prosty błąd returnowy Wickmayer!

30-15
    Próba drop-shota wykonaniu Polki, ale piłka trafia w siatkę.

40-15
    Świetny wolej przy siatce Piter! Polka się rozkręca!

4:1
    Return z forehandu Wickmayer ląduje daleko za linią końcową. Piter utrzymuje własny serwis i zmierza po zwycięstwo w tym secie!

0-15
    Aut z returnu popełnia Polka.

0-30
    Świetny serwis i forehand po linii Belgijki.

15-30
    Błąd backhandem popełnia Wickmayer.

15-40
    Prosty błąd returnowy Polki. Piłka ląduje po jej zagraniu w siatce.

30-40
    Świetny return prosto pod nogi rywalki w wykonaniu Kasi!

40-40
    Kolejny błąd backhandowy Wickmayer.

A-40
    Kolejne, rewelacyjne minięcie w wykonaniu Polki! Breakpoint!

5:1
    Podwójny błąd serwisowy Belgijki! Przełamanie i Polka będzie serwować po zwycięstwo w drugim secie!

15-0
    Świetny serwis Polki, rywalka równie dobrze odebrała, ale Piter zagrała fenomenalnie!

30-0
    Prosty błąd z returnu popełnia Wickmayer.

40-0
    Kolejny return Belgijki ląduje w siatce. Trzy piłki setowe dla Polki!

6:1
    Wickmayer zagrywa backhandem w siatkę z returnu i drugi set na konto Piter w stosunku 6:1!

0:0
    Drugi set dla Polki i to była coraz lepsza gra Kasi. Wickmayer natomiast popełnia coraz więcej błędów i od czasu gdy miała mnóstwo breakpointów w jednym z gemów, a nie udało jej się go wygrać to gra Belgijki się totalnie posypała z czego widzimy taki, a nie inny wynik tego seta – 6:1 dla Polki!

0-15
    Błąd z backhandu popełnia na początku trzeciego seta Polka.

0-30
    Kolejny raz nieskuteczna returnem jest Piter.

0-40
    Mocny forehand Kasi ląduje za linią końcową.

0:1
    Świetna akcja serv and volley w wykonaniu Wickmayer! Gem "na czysto" dla Belgijki.

0-15

0-30
    Świetny return zagrywa Yanina.

0-40
    Kapitalnym odegraniem popisała się Belgijka po równie dobrym backhandzie Polki. Trzy breakpointy dla Wickmayer.

0:2
    Świetny return Wickmayer! Przełamanie na początku decydującego seta!

15-0
    Piękne zagranie backhandem po linii w wykonaniu Polki.

30-0
    Podwójny błąd serwisowy Belgijki.

40-0
    Drugi z rzędu podwójny błąd serwisowy Wickmayer! Trzy breakpointy dla Polki!

1:2
    Pierwszy z nich wykorzystany i Polka szybko dokonuje przełamania powrotnego!

15-0
    Mocny serwis Kasi i rywalka odgrywa w siatkę.

15-15
    Długa i ładna akcja w której Wickmayer wypunktowała rywalkę.

30-15
    Serwis z wysokim kozłem w wykonaniu Piter. Wickmayer źle trafia w piłkę i odgrywa w aut.

40-15
    Wickmayer zagrywa w aut. Szansa na remis dla Polki.

2:2
    Świetna akcja Piter zakończona wolejem przy siatce! Remis!

15-0
    Kolejny, podwójny błąd serwisowy Wickmayer!

15-15
    Tym razem Yanina dobrze przymierzyła serwisem.

15-30
    Piter odgrywa serwis w aut.

15-40
    Dobre zagranie forehandowe w wykonaniu Belgijki.

2:3
    Świetny serwis i forehand Wickmayer! Yanina na prowadzeniu w tym secie.

15-0
    Dobry serwis Piter i zagranie forehandowe prosto w linię boczną.

30-0
    Wickmayer zagrywa forehandem w siatkę.

40-0
    Kolejne dobre zagranie w wykonaniu Kasi.

3:3
    Gem dla Piter "na czysto"!

15-0

15-15
    Ładnie zagrała backhandem po linii Wickmayer.

30-15
    Yanina myli się z forehandu. Piłka ląduje za linią boczną.

40-15
    Forehand Wickmayer zatrzymuje się na siatce! Dwa breakpointy dla Katarzyny Piter!

4:3
    Pierwszy z nich wykorzystany za sprawą dobrego returnu w linię końcową. Przełamanie dla Piter!

0-15
    Pierwsza piłka dla Wickmayer.

0-30
    Świetnie backhandem zagrała Wickmayer przeciw kierunkowi biegu rywalki.

0-40
    Świetna ofensywna akcja Belgijki zakończona smeczem przy siatce! Szanse na przełamanie powrotne.

15-40
    Mocno zagrała forehandem Wickmayer, ale piłka wleciała w siatkę.

30-40
    Świetny serwis wewnętrzny Kasi Piter!

40-40
    Wickmayer returnuje w aut. Z 3 brekpointów nie pozostało już nic, deuce!

40-A
    Ładnie zagrała Wickmayer prosto w linię końcową.

40-40
    Ależ prosty błąd w takim momencie z returnu Belgijki. Sama bije się teraz ręką w głowę.

40-A
    Świetnym zagraniem kątowym z backhandu popisała się Yanina.

4:4
    Zbyt mocno i zbyt dobrze zagrała w tej akcji Wickmayer! Przełamanie powrotne!

0-15
    Prosty błąd z forehandu Polki.

0-30
    Kapitalnie po linii backhandem zagrała Wickmayer.

15-30
    Mocno backhandem uderzyła Belgijka, ale piłka wylądowała za linią końcową.

30-30
    Podwójny błąd serwisowy! Wraca szansa w tym gemie dla Kasi!

40-30
    Ależ prosty błąd Wickmayer z forehandu! Schowała teraz swoją twarz w rękach! Ważna szansa na przełamanie dla Polki!

5:4
    Błąd Wickmayer! Przełamanie na korzyść Piter i Polka będzie za chwilę serwować po mecz!

0-15
    Prosty błąd z backhandu Kasi Piter. Piłka wylądowała w siatce.

15-15
    Wickmayer zagrała mocno forehandem, ale przestrzeliła!

30-15
    Wickmayer uderza forehandem, piłka ląduje za linią boczną!

40-15
    Błąd z returnu Wickmayer! Dwie piłki meczowe dla Piter!

6:4
    Wickmayer odgrywa returnem w aut! Katarzyna Piter po raz pierwszy w karierze wywalczyła awans do ćwierćfinału turnieju WTA!

Koniec meczu

Świetnie w tym spotkaniu odwróciła sytuację Kasia Piter. Pokonała wyżej notowaną rywalkę 2:1 (3:6, 6:1, 6:4) i awansowała po raz pierwszy w swojej karierze do ćwierćfinału turnieju z cyklu WTA! Szczęśliwy okazał się dla niej Luksemburg, a i w 1/4 turnieju wcale nie jest bez szans! W tym spotkaniu Polka przegrała pierwszego seta, ale skutecznie udało jej się podnieść i wygrała całe spotkanie po 3 setowym pojedynku.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! Aktualnie dla fanów tenisa Jerzy Janowicz rozgrywa swoje spotkanie z którego oczywiście prowadzimy relację, a jutro zapraszamy oczywiście na ćwierćfinał z udziałem naszej dzisiejszej bohaterki – Katarzyny Piter! (20:00:47)