Sochaux – Monaco 2:2 (koniec) | Saint-Étienne – Lorient 3:2 (koniec) | Lyon – Bordeaux 1:1 (koniec)
AS Saint-Étienne
3:2 (2:1)
FC Lorient
Niedziela 20.10.2013, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami 10 kolejka francuskiej Ligue 1. AS Saint-Étienne na własnym boisku podejmować będzie FC Lorient.

Saint Étienne plasuje się obecnie na 8 miejscu w tabeli z 13 punktami. Lorient z kolei okupuje 18 pozycję, co zawdzięcza 7- punktowemu dorobkowi.

Obie ekipy zdecydowanie znajdują się "w dołku" jeśli chodzi o formę. Saint Étienne z 5 ostatnich spotkań wygrało tylko jedno, raz zremisowało i 3 razy schodziło z boiska pokonane. Loreint radziło sobie jeszcze gorzej. Przegrało aż 4 spotkania, tylko 1 remisując.

W każdej z drużyn zabraknie kilku kluczowych zawodników, zarówno za kartki jak i przez kontuzje. Wśród gospodarzy nie będzie Hamoumy, Erdinça, Pogba i Baysse. W ekpie z Lorient napewno nie zagrają Gassama, Sunu, Barthelmé, Diallo i Azouni.

Mecz odbędzie się na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Étienne. Obiekt ten może pomieścić ponad 35 tysięcy widzów.

Na relację zapraszam w niedzielny wieczór tylko na lajfy.com!

AS Saint-Étienne: Ruffier – Perrin, Clerc, Ghoulam, Zouma, Tabanou, Lemoine, Corgnet, Diomandé, Brandão, Mollo
    Rezerwowi: Sissoko, Polomat, Clément, Gradel, Cohade, Mignot, Moulin

FC Lorient: Audard – Manga, Baca, Lautoa, Guerreiro, Coutadeur, Jouffre, Doukouré, Aliadière, Monnet-Paquet, Aboubakar
    Rezerwowi: Reynet, Koné, Pedrinho, Bourillon, Robert, Pelé, Wachter

Sędziowie: A. Delerue – C. Schurra, N. Danos.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Gospodarze dzisiaj na zielono- biało. Goście z kolei w biało- czarnych strojach.

3
    Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Grę rozpocznie Jouffre.

4
    Wrzutkę z narożnika wybijają obrońcy, kolejna próba dośrodkowania zbyt głęboka i piłkę łapie Ruffier.

5
    Kontratak gospodarzy. Podanie z prawego skrzydła w pole karne, ale tam najwyżej skacze golkiper Lorient.

6
    Szybka akcja Saint-Étienne. Tabanou wykorzystał błąd obrońcy i wbiegł z piłką w pole karne, później wrzucił w kierunku kolegi, ale obrońcy wybijają na corner.

7
    Gol dla Saint-Étienne!
    Mollo rozpoczyna grę od narożnika. Piłka spada na głowę niepilnowanego zupełnie BRANDAO, a ten pewnie wbija ją do bramki!

8
    Kolejny kontratak gospodarzy, który kończy się mocnym wbiciem piłki w szesnastkę. Niestety zabrakło osoby, która mogłaby dobić bezpańską piłkę do bramki.

10
    Okazja ze stałego fragmentu gry dla Lorient. Zacznie Lautoa.

11
    Zouma próbował strzelać na bramkę Audarda. Zrobił to jednak bardzo niecelnie i to golkiper gości wznowi grę.

14
    Fantastyczna bramka gospodarzy! Z rzutu wolnego długą piłkę przed pole karne wrzuca Clerc, tam wykorzystując błąd defensywy przyjmuje ją BENJAMIN CORGNET i pięknym uderzeniem w samo okienko pokonuje Audarda!

15
    Kolejna dwójkowa akcja Clerca i Corgneta! Ten pierwszy z prawej strony wrzuca piłkę na głowę kolegi, który uderza w poprzeczkę! Futbolówka spada jeszcze na linię bramkową! Znowu było naprawdę blisko!

17
    Rzut wolny dla gości. Wznawia Coutadeur.

18
    Będziemy mieć corner dla Lorient. Po raz kolejny dogrywał będzie Jouffre.

19
    Dośrodkowanie nienajlepsze i obrońcy bez problemów wybijają piłkę zażegnując zagrożenie.

20
    Coraz odważniej atakują przyjezdni. Tym razem jednak Baca zbyt mocno zagrywał na prawym skrzydle i od bramki Ruffier.

22
    Okazja Aboubakara. Napastnik dostał idealne podanie na 10 metr, ale uderzając z pierwszej piłki nie trafił nawet w światło bramki!

23
    Aboubakar łatwo ograny przez defensorów Saint-Étienne. Gospodarze ruszają z akcją.

25
    Pierwsza indywidualna kara w tym meczu. Za groźny faul kartkę obejrzał Lautoa.

26
    Coś nieprawdopodobnego! Grę z rzutu wolnego wznawiał Ghoulam i strzałem z ponad 30 metrów trafił w poprzeczkę!

27
    Znowu groźnie pod bramką Audarda. Ghoulam popisuje się świetnym crossowym podaniem w szesnastkę do Brandão, ale strzał tego drugiego bardzo efektownie broni golkiper gości!

28
    Brandão zdobywa bramkę, ale sędzia sygnalizuje spalonego! Gospodarze protestują, ale jak pokazuje powtórka arbiter liniowy miał rację!

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Brandão, za dyskusje z arbitrem.

30
    Chwila oddechu dla Lorient. Od rzutu wolnego rozpocznie Jouffre.

31
    Corner dla gości. Tym razem to Coutadeur będzie dośrodkowywał.

32
    Wrzutkę bez problemu czyszczą obrońcy, do tego jeden z nich jest faulowany. Z własnego pola karnego grę wznowi Ruffier.

33
    Aut dla gospodarzy. Akcja szybko kończy się stratą i kontratak rozpoczyna Aboubakar.

34
    Dobra interwencja Guerreiro, który dobrze odczytuje intencje Mollo i przerywa jego akcję.

35
    W ostatnich minutach to Lorient dłużej utrzymuje się przy piłce. Gra gospodarzy ogranicza się do kontrataków.

36
    Doukoure wznawia grę od rzutu wolnego.

38
    Gol dla Lorient!
    Mamy bramkę kontaktową! Coutadeur dogrywa na 18 metr do YANNA JOUFFRE, który strzałem po ziemi pokonuje Ruffiera! Wydawało się, że piłkę na rękach miał golkiper Saint-Étienne!

39
    Podrażnieni trochę gospodarze ruszają z atakiem. Faul taktyczny przerywa ich akcję. Będzie jeszcze okazja ze stałego fragmentu gry.

40
    Wrzutka Mollo zbyt głęboka i zbyt niedokładna. Żaden z jego kolegów nie miał szans aby do niej dojść.

41
    Po ponad 40 minutach gry, mimo że obraz tego meczu się zmianił, statystyka posiadania piłki wciąż na korzyść Saint-Étienne (53%).

43
    Szybka akcja gospodarzy. Mollo zauważył niepilnowanego Tabanou na 20 metrze, dograł do niego, a ten oddał strzał. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

44
    Niedokładne dośrodkowanie powoduje przejęcie piłki i konieczność faulu ze strony Saint-Étienne w celu zatrzymania kontry.

45
    Mollo ukarany kartonikiem za faul taktyczny.

Gospodarze prowadzą do przerwy 2:1 z FC Lorient. Wynik zasłużony, chociaż po dobrym początku ostatnie minuty w wykonaniu Saint-Étienne napewno nie zachwycają. Wykorzystali to zresztą goście, którzy zdobyli bramkę kontaktową. Druga połowa zapowiada się emocjonująco!

Zapraszam już po przerwie!

46

46
    W przerwie trener Lorient dokonał pierwszej zmiany. Bourillon zastąpi Doukouré.

47
    Ładna akcja gości zakończona strzałem z 15 metrów Aboubakara. Piłka przechodzi jednak obok bramki Ruffiera.

48
    Szybka wymiana podań pod szesnastką rywali przez Lorient. Na końcu Aboubakar próbował wepchnąć piłkę do bramki ale był dobrze blokowany przez obrońców.

49
    Strzał Corgneta obok bramki.

50
    Stały fragment gry dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu oglądamy ogromne zamieszanie w polu karnym, po którym na murawę pada Zouma. Zawodnicy miejscowych domagają się karnego, ae arbiter nie reaguje.

52
    Indywidualna akcja Ghoulama, który zwiódł dwóch rywali i oddał mocny strzał po ziemi. Piłka po rykoszecie wychodzi na corner.

53
    Dośrodkowanie Mollo zbyt głębokie i grę wznowi Audard.

54
    Prawą stroną ruszył Clerc, ale tak się zapędził, że wybiegł z piłką poza linię boczną.

55
    Uderzenie Jouffre bez problemu wyłapuje Ruffier.

56
    Długa piłka w kierunku Aboubakara bardzo niecelna, w dodatku przewracał rywala Bourillon.

57
    Dużo niedokładności w grze jednych i drugich. Co za tym idzie gra regularnie przeplatana jest faulami.

58
    Jeszcze jedna długa piłka, tym razem na Jouffre. Niestety efekt taki sam jak kilka chwil temu.

60
    Chwilowa przerwa w grze. Diomandé dostał bardzo mocno bitą piłką w twarz i upadł na murawę.

61
    Szybka wymiana podań w napadzie Lorient kończy się wywalczeniem faulu przez Jouffre.

62
    Lemoine otrzymuje żółtą kartkę za groźny faul.

63
    Joufree zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Uderzenie bez trudu broni Ruffier.

64
    Złe wznowienie gry z linii bocznej piłkarzy gości. Chwila oddechu dla defensywy Saint-Étienne.

65
    Wreszcie akcja gospodarzy. Mollo wrzuca piłkę z prawego skrzydła do Brandão, ale tego uprzedza golkiper Lorient. Do futbolówki dopada jeszcze Tabanou, ale zawodnik zostaje powstrzymany przez obrońców.

66
    Jak się okazuje była to ostatnia akcja Tabanou w tym meczu. W jego miejsce Gradel.

67
    Niebezpieczna strata Aboubakara w środku boiska. Z kontrą ruszyli gospodarze, ale strzał Brandão zbyt lekki.

68
    Dobra piłka Bourillona do Monnet-Paqueta, ale ten źle przyjmował, co w końcowym efekcie przyniosło stratę.

70
    Druga roszada w składzie Saint-Étienne. Cohade za Corgneta.

71
    Pierwsza akcja Cohade zakończona strzałem. Dobrze uderzenie blokuje jednak Lautoa.

72
    Akcja lewą stroną Mollo, który mądrze zagrywa w pole karne do nieplinowanego MAX-ALAINA GRADELA, a ten pięknym strzałem na długi słupek nie daje szans Audardowi!

73
    Świetnym wyczuciem wykazał się trener gospodarzy – C. Galtier, wprowadzając Gradela na boisko!

75
    Groźna akcja gości. Aboubakar zagrywał w pole karne z prawej strony, ale tam znalazło się dwóch jego kolegów, w dodatku niepilnowanych, którzy tylko sobie przeszkodzili!

76
    Monnet-Paquet zdecydował się na strzał, ale jego próba przechodzi obok bramki Ruffiera.

77
    Pelé za Aliadière w ekipie z Lorient.

78
    Rzut wolny dla gości w dobrej odległości od bramki rywali. Dośrodkowywał Jouffre, ale zrobił to zbyt krótko i bez problemów interweniują obrońcy.

79
    Strzał Aboubakara po rykoszecie pewnie wyłapuje Ruffier.

81
    Kontratak gospodarzy. Piękna długa piłka do Brandão i jeszcze lepsze przyjęcie jej przez tego zawodnika. Niestety strzał nie był już tak udany i futbolówka ląduje w trybunach.

83
    Zatrzymany na lewym skrzydle Pelé. Chwilę później ten sam zawodnika naprawia swój błąd i Lorient konstruuje mozolnie kolejną akcję.

85
    Robert pojawi się na boisku w miejsce Jouffre.

86
    Bramka z rzutu rożnego! Pelé dośrodkował z narożnika prosto na głowę VINCENTA ABOUBAKARA, a ten uderzeniem tuż pod poprzeczkę pokonuje Ruffiera!

88
    Żółta kartka dla Baca, za faul od tyłu.

89
    Rzut wolny dla gospodarzy z okolic 20 metra od bramki. Piłkarze tej drużyny biegną z piłką do narożnika i zaczynają grę na czas. Oby się to na nich nie zemściło.

90
    Indywidualna akcja Mollo, który tańczył z piłką przez dobrą chwilę, na końcu oddał strzał, ale bez trudu broni Audard.

90+1
    Sędzia dolicza aż 4 minuty do czasu drugiej połowy.

90+1
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Mignot za Mollo w ekpie z Saint-Étienne.

90+2
    Rzut rożny dla Lorient wykonuje Pelé. Bourillon uderza piłkę po dośrodkowaniu ponad bramką.

90+3
    Oblężenie bramki Ruffiera trwa. Strata Mangi na 30 metrze i kolejne sekundy zyskują gospodarze.

Po bardzo ciekawym meczu AS Saint-Étienne pokonuje 3:2 FC Lorient. Gospodarze napewno powinni być zadowoleni z wyniku, ponieważ od końcówki pierwszej połowy goście grali naprawdę dobrze i stwarzali dużo sytuacji podbramkowych. Niemniej jednak zabrakło im skuteczności i momentami zimnej krwi. Na uwagę zasługują zmiennicy zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, którzy mieli duży wpływ na wynik. MVP moim zdaniem dla Mollo, który może bramki nie zdobył, ale stanowił największe zagrożenie spośród wszystkich zawodników swojej drużyny, oprócz tego zapisał na swoim koncie 2 asysty.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne tylko na lajfy.com! (18:57:25)

Sławomir Szczęch

Gole: 7. Brandão, 14. Corgnet, 72. Gradel – 38. Jouffre, 86. Aboubakar

Kartki:   29. Brandão (SET), 45. Mollo (SET), 62. Lemoine (SET) – 25. Lautoa (LOR), 88. Baca (LOR)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Perrin, Clerc, Ghoulam, Zouma, Tabanou (66' Gradel), Lemoine, Corgnet (70' Cohade), Diomandé, Brandão, Mollo (90+1 Mignot)

FC Lorient: Audard – Manga, Baca, Lautoa, Guerreiro, Coutadeur, Jouffre (85' Robert), Doukouré (46' Bourillon), Aliadière (77' Pelé), Monnet-Paquet, Aboubakar

Sędziowie: A. Delerue – C. Schurra, N. Danos