Sochaux – Monaco 2:2 (koniec) | Saint-Étienne – Lorient 3:2 (koniec) | Lyon – Bordeaux 1:1 (koniec)
AS Saint-Étienne
3:2 (2:1)
FC Lorient
Niedziela 20.10.2013, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

90+1
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Mignot za Mollo w ekpie z Saint-Étienne.

88
    Żółta kartka dla Baca, za faul od tyłu.

86
    Gol dla Lorient!
    Bramka z rzutu rożnego! Pelé dośrodkował z narożnika prosto na głowę VINCENTA ABOUBAKARA, a ten uderzeniem tuż pod poprzeczkę pokonuje Ruffiera!

85
    Robert pojawi się na boisku w miejsce Jouffre.

77
    Pelé za Aliadière w ekipie z Lorient.

72
    Gol dla Saint-Étienne!
    Akcja lewą stroną Mollo, który mądrze zagrywa w pole karne do nieplinowanego MAX-ALAINA GRADELA, a ten pięknym strzałem na długi słupek nie daje szans Audardowi!

70
    Druga roszada w składzie Saint-Étienne. Cohade za Corgneta.

66
    Jak się okazuje była to ostatnia akcja Tabanou w tym meczu. W jego miejsce Gradel.

62
    Lemoine otrzymuje żółtą kartkę za groźny faul.

46
    W przerwie trener Lorient dokonał pierwszej zmiany. Bourillon zastąpi Doukouré.

45
    Mollo ukarany kartonikiem za faul taktyczny.

38
    Mamy bramkę kontaktową! Coutadeur dogrywa na 18 metr do YANNA JOUFFRE, który strzałem po ziemi pokonuje Ruffiera! Wydawało się, że piłkę na rękach miał golkiper Saint-Étienne!

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Brandão, za dyskusje z arbitrem.

28
    Brandão zdobywa bramkę, ale sędzia sygnalizuje spalonego! Gospodarze protestują, ale jak pokazuje powtórka arbiter liniowy miał rację!

27
    Znowu groźnie pod bramką Audarda. Ghoulam popisuje się świetnym crossowym podaniem w szesnastkę do Brandão, ale strzał tego drugiego bardzo efektownie broni golkiper gości!

26
    Coś nieprawdopodobnego! Grę z rzutu wolnego wznawiał Ghoulam i strzałem z ponad 30 metrów trafił w poprzeczkę!

25
    Pierwsza indywidualna kara w tym meczu. Za groźny faul kartkę obejrzał Lautoa.

22
    Okazja Aboubakara. Napastnik dostał idealne podanie na 10 metr, ale uderzając z pierwszej piłki nie trafił nawet w światło bramki!

15
    Kolejna dwójkowa akcja Clerca i Corgneta! Ten pierwszy z prawej strony wrzuca piłkę na głowę kolegi, który uderza w poprzeczkę! Futbolówka spada jeszcze na linię bramkową! Znowu było naprawdę blisko!

14
    Fantastyczna bramka gospodarzy! Z rzutu wolnego długą piłkę przed pole karne wrzuca Clerc, tam wykorzystując błąd defensywy przyjmuje ją BENJAMIN CORGNET i pięknym uderzeniem w samo okienko pokonuje Audarda!

7
    Mollo rozpoczyna grę od narożnika. Piłka spada na głowę niepilnowanego zupełnie BRANDAO, a ten pewnie wbija ją do bramki!

Sławomir Szczęch

Gole: 7. Brandão, 14. Corgnet, 72. Gradel – 38. Jouffre, 86. Aboubakar

Kartki:   29. Brandão (SET), 45. Mollo (SET), 62. Lemoine (SET) – 25. Lautoa (LOR), 88. Baca (LOR)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Perrin, Clerc, Ghoulam, Zouma, Tabanou (66' Gradel), Lemoine, Corgnet (70' Cohade), Diomandé, Brandão, Mollo (90+1 Mignot)
    Rezerwowi: Sissoko, Polomat, Clément, Gradel, Cohade, Mignot, Moulin

FC Lorient: Audard – Manga, Baca, Lautoa, Guerreiro, Coutadeur, Jouffre (85' Robert), Doukouré (46' Bourillon), Aliadière (77' Pelé), Monnet-Paquet, Aboubakar
    Rezerwowi: Reynet, Koné, Pedrinho, Bourillon, Robert, Pelé, Wachter

Sędziowie: A. Delerue – C. Schurra, N. Danos