2
2 6 6
Niedziela 27.10.2013, 16:15TEB BNP Paribas Istanbul Cup (kort twardy)

Dziękuję za relację i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! (18:30:01)

Serena Williams udowadnia po raz kolejny, że jest niesamowitą zawodniczką. Czy ktoś jest w stanie ją w tym momencie pokonać w kobiecym tenisie??!

Kapitalny, finałowy mecz oglądaliśmy dziś na podsumowanie tego sezonu między Chinką – Na Li, a Amerykanką – Sereną Williams. Pierwszy set należał do Li, która grała wręcz niesamowicie i zdetronizowała w pierwszej rozgrywce 6:2 swoją rywalkę. Drugi set bardzo wyrównany, ale ostatecznie na konto Williams. A w trzecim secie totalnie zdominowała grę Serena Williams i pokonała Li do 0. Wielkie brawa należą się dla Na Li, ponieważ postawiła dziś ogromny opór Serenie Williams!

Koniec meczu

0:6
    Backhandem po linii kończy ten mecz, turniej i sezon Serena Williams! Brawo, brawo, brawo dla Amerykanki!

40-A
    Zaryzykowała backhandem po linii Williams i trafiła. Na dodatek krzyknęła sobie "come on"! Druga piłka meczowa i turniejowa dla Amerykanki!

40-40
    Jeszcze nie teraz. Williams wyrzuciła swój forehand za linię boczną.

40-A
    Z mocnym serwisem Williams nie poradziła sobie Li. Championship point! Piłka meczowa!

40-40
    As serwisowy Amerykanki i ponownie jest równowaga w tym gemie.

A-40
    Prosty błąd forehandowy ze środka kortu w wykonaniu Sereny Williams.

40-40
    Dobry serwis Amerykanki, rywalka odegrała returnem za kort.

A-40
    Forehand Williams trafia w siatkę.

40-40
    As serwisowy Sereny Williams – równowaga.

40-30
    Świetnie backhandem po linii zagrała Serena Williams. Jeszcze jedna piłka pozostała jej do odrobienia.

40-15
    Aut z returnu trafiła Chinka Li.

40-0
    I mamy podwójny błąd serwisowy Williams. Gdzieś jej uciekła koncentracja.

30-0
    Pomyliła się z forehandu Williams. Walczy Li!

15-0
    Podwójny błąd serwisowy Amerykanki na początek.

0:5
    Serving for the Championships!

0:5
    To był świetny sezon Li i kapitalny mecz podsumowujący ten sezon. Brawa wielkie dla Chinki, ale Amerykanka jest niesamowita. Czy ktoś może ją w tym momencie pokonać?!

0:5
    Jest 5:0! Tutaj mamy już wszystko rozstrzygnięte.

0-40
    Udane minięcie Williams i mamy trzy szanse dla Amerykanki na trzecie przełamanie w tym secie.

0-30
    Świetny return w wykonaniu Sereny Williams. To był świetny sezon w wykonaniu Li!

0-15
    Forehand Li wylatuje za linią końcową.

0:4
    Asem kończy tego gema Williams i cud chyba może tylko zmienić losy tego seta i meczu.

30-40
    Podwójny błąd serwisowy Amerykanki – drugi w tym meczu.

15-40
    Backhand Li wylatuje za linię boczną. Dwie szanse na 4:0 dla Sereny Williams.

15-30
    Spore szczęście po stronie Williams. Zagrała po taśmie, a chwilę później Chinka trafiła w siatkę.

15-15
    Forehand po skosie Williams trafia w siatkę.

0-15
    Mocno forehandem po linii zagrała Chinka, ale piłka zatrzymała się na siatce.

0:3
    Niesamowicie broniła się przy siatce Li, ale Williams atakowała i atakowała i w końcu wygrała akcję, a tym samym przełamała rywalkę po raz drugi w tym secie!

15-40
    Tym razem forehandem pomyliła się Serena Williams. Pierwsza piłka obroniona, zostały jeszcze dwie.

0-40
    Zaryzykowała mocnym forehandem po skosie Li, ale znacznie się pomyliła. Mamy trzy szanse na drugie przełamanie w decydującym secie dla Amerykanki!

0-30
    Drugi z rzędu podwójny błąd serwisowy. Ciężka sytuacja w tym gemie Chinki.

0-15
    Podwójny błąd serwisowy na początku trzeciego gema. Wszystko w tym secie idzie już w jedną stronę – zwycięstwa Williams.

0:2
    Zaryzykowała forehandem po linii Chinka i mamy aut. Amerykanka utrzymuje gem przy własnym podaniu.

30-40
    Bardzo dobry return Na Li pod nogi rywalki.

15-40
    Return Li zatrzymuje się na siatce.

15-30
    Fenomenalnie trafiła backhandem w narożnik Chinka.

0-30
    As serwisowy Amerykanki. Rozkręca się Serena!

0-15
    Dobry serwis Williams i zakończenie akcji forehandem po linii ze środka kortu.

0:1
    Podwójny błąd serwisowy Chinki i już na początku decydującego seta Amerykanka przełamuje rywalkę!

40-A
    Zaryzykowała mocniejszym forehandem Li, ale pomyliła się i mamy kolejną szansę na przełamanie dla Amerykanki.

40-40
    Ładnie zagrała z backhandu Li i rywalka zdołała odegrać tylko i wyłącznie w siatkę.

40-A
    Kapitalnie zagrała po linii z forehandu Amerykanka. Szansa na przełamanie dla Sereny Williams.

40-40
    Świetnie returnem zagrała w linię Serena Williams.

A-40
    Return Williams ląduje za linią końcową kortu w Stambule.

40-40
    Pomyliła się minimalnie z forehandu Serena i jest równowaga.

30-40
    Pomyliła się z backhandu Chinka i mamy na początek breakpointa dla Amerykanki.

30-30
    Kapitalny return backhandowy Williams.

30-15
    Backhandem zaryzykowała Williams, ale piłka zatrzymała się na taśmie.

15-15
    Świetnie backhandem zagrała Chinka po linii.

0-15
    Uciekła piłka Li z forehandu. Punkt dla Sereny Williams.

0:0
    Serena Williams wygrała 6:3 drugiego seta z Chinką Li i będziemy mieli za chwilę decydującego seta w finale WTA Championships. Mamy niewiarygodny poziom tego spotkania, oby tak dalej.

3:6
    Przestrzeliła forehandem Li i tego seta wygrywa Serena Williams!

40-A
    Return Li w siatkę i znów mamy odwrót sytuacji w tym gemie. Piłka setowa.

40-40
    Kapitalny serwis i forehand ze środka kortu Williams. Kolejny raz mamy równowagę w tym morderczym gemie.

A-40
    Niewiarygodnie grała w obronie Williams, ale w ostatniej piłce minimalnie przestrzeliła! Szansa na przełamanie dla Li!

40-40
    Rewelacyjnie backhandem po skosie po raz kolejny zagrała Li i jest równowaga.

40-A
    Return Li wylądował za linią końcową. Piłka setowa dla Sereny Williams!

40-40
    Mistrzowsko trafiła tym razem Williams z forehandu w sam narożnik.

A-40
    Zaryzykowała backhandem po skosie Na Li i to była dobra decyzja. Szansa na przełamanie!

40-40
    Tym razem kapitalnie trafiła z backhandu w linię Chinka. Równowaga.

30-40
    Sędziowie nie krzyknęli autu i punkt był przyznany dla Chinki, ale poprosiła Amerykanka o challenge i okazało się, że był aut. Piłka setowa dla Williams!

30-30
    Świetnie wyczuła zamiary rywalki Chinka i zagrała backhandem po linii, mijając tym samym Amerykankę.

15-30
    Asem serwisowym rekompensuje sobie poprzedni punkt.

15-15
    Akcja serv and volley Williams, ale wolej ląduje za kortem. Co za pomyłka Amerykanki!

0-15
    Ładna wymiana po obu stronach, ale ostatecznie Li zagrała w taśmę.

3:5
    Zaryzykowała Chinka forehandem po linii, ale pomyliła się. Williams przełamała i będzie serwować po zwycięstwo w drugim secie.

0-40
    Podwójny błąd serwisowy Chinki i mamy trzy szanse na przełamanie dla Amerykanki!

0-30
    Do siatki doszła Na Li, ale zagrała za kort z woleja.

0-15
    Ładna wymiana zakończona błędem forehandowym Li.

3:4
    W siatkę z forehandu zagrała Li i Amerykanka wychodzi ponownie na prowadzenie w drugim secie tego pojedynku.

15-40
    Pomyliła się z backhandu tym razem Serena.

0-40
    Dobrze zagrała backhandem Amerykanka i rywalka nie zdołała odegrać na drugą stronę.

0-30
    As serwisowy Williams.

0-15
    Smecz Chinki zatrzymuje się na siatce. Szkoda tego punktu, bo miała rywalkę już na widelcu Li.

3:3
    Asem kończy tego gema Na Li! Remis!

40-30
    Świetnie backhandem po skosie zagrała Serena Williams.

40-15
    I jeszcze raz pomyliła się returnem Amerykanka. Dwie szanse na zakończenie gema dla Li.

30-15
    Kolejny błąd returnowy Sereny Williams, ale warty podkreślenia jest bardzo dobry serwis Chinki.

15-15
    Return Williams ląduje daleko za kortem.

0-15
    Li przy siatce, a Amerykanka zagrała mocno i prosto w rywalkę.

2:3
    Mocny return Li w środek i Amerykanka odegrała za linię końcową. Na Li odrabia stratę przełamania i będzie za chwilę serwowała po wyrównanie w drugim secie!

40-30
    Prosty błąd returnowy Na Li.

40-15
    Co za zagranie crossem Chinki! Są dwie szanse na powrotne przełamanie dla Li.

30-15
    W siatkę z forehandu zagrała Amerykanka. Jest słabość po stronie liderki rankingu.

15-15
    Lżej chciała zagrać forehandem Williams – trafiła w taśmę.

0-15
    Za krótki lob w wykonaniu Chinki i akcję pewnie skończyła mocnym smeczem Williams.

1:3
    Return Williams ląduje za kortem i jest pierwszy gem w drugim secie dla chińskiej tenisistki.

A-40
    Świetna akcja przy siatce w wykonaniu Na Li!

40-40
    Podwójny błąd serwisowy Li. Chinka ciągle ryzykuje drugim serwisem, bo zdaje sobie sprawę, że jak lżej zagra to może dostać mocny return.

A-40
    Dobry, wyrzucający serwis i zakończenie akcji forehandem ze środka kortu w wolną część placu gry.

40-40
    Fenomenalnym returnem popisała się Serena Williams!

A-40
    Świetnie backhandem po skosie uderzyła Chinka i Amerykanka zdołała odegrać tylko w siatkę. Kolejna szansa na zakończenie gema dla Na Li.

40-40
    Ładnie przy siatce zagrała teraz Serena Williams i jest równowaga.

40-30
    Forehand młodszej z sióstr Williams zatrzymał się na taśmie.

30-30
    Ganiała rywalkę Li, ale popełniła prosty błąd z forehandu i oddała łatwo punkt Amerykance.

30-15
    Zaryzykowała z backhandu Williams, ale zdecydowanie się pomyliła. Piłka wylądowała metr za linią końcową.

15-15
    Świetnie trafiła serwisem Chinka i rywalka odegrała returnem w siatkę.

0-15
    Kapitalny return forehandowy Williams.

0:3
    Return Chinki zdecydowanie ląduje na aucie i jest 3 gem w tym secie dla Amerykanki, a na zegarze właśnie wybiła godzina gry.

0-40
    Wygrywający serwis Amerykanki. Trzy szanse na zakończenie gema i utrzymanie podania.

0-30
    Zaryzykowała forehandem w narożnik Na Li, ale minimalnie się pomyliła.

0-15
    Wygrywający serwis Sereny Williams.

0:2
    Znów do siatki poszła Li i minimalnie pomyliła się wolejem. Przełamanie dla Amerykanki i prowadzi w tym secie 2:0, czy Li odwróci losy tego seta?

40-A
    Zaryzykowała forehandem Chinka, ale zdecydowanie się tym razem pomyliła. Trzecia szansa na przełamanie dla Williams.

40-40
    Kapitalnie przy siatce zagrała stop-volleyem Li. Podjęła ryzyko pójściem do siatki, ale była skuteczna.

40-A
    Ależ błąd popełniła z forehandu Chinka. Szkoda tego punktu i teraz mamy drugiego breakpointa dla Williams.

40-40
    Dobre minięcie w wykonaniu Amerykanki, ale kapitalnie przy siatce zachowała się Li.

30-40
    Smeczem przy siatce zakończyła akcję Williams i jest tym razem szansa na przełamanie dla Amerykanki – pierwsza w tym meczu.

30-30
    Trafiła w linię returnem Williams.

30-15
    Returnem zaryzykowała Amerykanka, ale pomyliła się znacznie tym zagraniem.

15-15
    Blisko była trafienia backhandem po linii Li, ale ostatecznie milimetrowy aut, który potwierdził challenge wzięty przez Chinkę.

15-0
    As serwisowy w wykonaniu Chinki.

0:1
    Jest wygrywający serwis Williams i wreszcie gem dla Amerykanki po 12 minutach gry w tym gemie.

40-A
    Return Chinki trafia w siatkę.

40-40
    Niesamowicie gra Li. Tym razem załatwiła rywalkę dwoma, mocnymi forehandami do narożnika.

40-A
    Świetny serwis na ciało w wykonaniu Sereny i do tego głośny okrzyk radości tej zawodniczki.

40-40
    Dobrym serwisem zagrała Williams i akcję zakończyła wolejem backhandowym przy siatce.

A-40
    Kapitalny return, tym razem z forehandu. Jest piłka na przełamanie dla Chinki.

40-40
    Znów returnem backhandowym zaskoczyła Chinka. Równowaga po raz kolejny.

40-A
    Ładnie przyśpieszyła grę tym razem Williams forehandem po linii.

40-40
    Niewiarygodny return backhandowy w wykonaniu Li!

40-A
    I jeszcze raz return Chinki zatrzymuje się na siatce. To co wygrywa w świetny sposób to oddaje w najłatwiejszy jaki jest.

40-40
    Fenomenalne zagranie forehandem po linii w wykonaniu Na Li.

40-A
    Kolejny return Li ląduje za kortem.

40-40
    Ależ kapitalnie przyśpieszyła grę backhandem skośnym Chinka.

40-A
    Dobry serwis przychodzi z pomocą Amerykance. Challenge potwierdził dobrą decyzję sędziego.

40-40
    Zaryzykowała forehandem kątowym Williams, ale to był aut.

40-A
    Minimalnie pomyliła się z returnu Li.

40-40
    Kolejne, fenomenalne minięcie w wykonaniu Li!

40-A
    Bardzo dobrze backhandem po skosie zagrała Serena Williams ze środka kortu.

40-40
    Szkoda straconej szansy. Return backhandowy Chinki zatrzymuje się na siatce.

40-30
    Rewelacyjnie minięcie w wykonaniu Chinki! Breakpoint na początek dla Na Li!

30-30
    Kolejny raz mocniej uderzyła i znów daleko w aut.

15-30
    Zaryzykowała mocniejszym backhandem Amerykanka, ale znacznie się pomyliła.

0-30
    W aut zagrywa z forehandu Na Li.

0-15
    Kapitalnie zagrała backhandem po linii Amerykanka.

0:0
    Kapitalna gra Na Li i zasłużony pierwszy set dla tej zawodniczki. Chinka gra niesamowicie i zdecydowanie jest lepsza na korcie od liderki rankingu – Sereny Williams. Jak będzie w drugim? Czy dalej Chinka będzie grać tak fenomenalnie jak do tej pory?

6:2
    Pomyliła się przy minięciu Amerykanka! Pierwszy set zdecydowanie 6:2 wygrywa Na Li!

A-40
    Kapitalnie forehandem do narożnika zagrała Na Li. Rywalka odegrała w siatkę. Kolejna piłka setowa dla Chinki.

40-40
    Podwójny błąd serwisowy przy piłce setowej.

40-30
    Przeszła do kontry Serena, ale wyrzuciła piłkę w aut. Piłka setowa dla Chinki!

30-30
    Williams trafia returnem backhandowym w siatkę.

15-30
    Podwójny błąd serwisowy.

15-15
    Źle trafiła w piłkę Serena Williams.

0-15
    Długa i świetna wymiana zakończona błędem forehandowym Chinki.

5:2
    Błąd returnowy Na Li i jest drugi gem dla Amerykanki. Chinka będzie serwować po zwycięstwo w pierwszym secie.

40-A
    Return Chinki prosto w siatkę. Kolejna szansa na zakończenie gema dla Amerykanki.

40-40
    Wow! Kapitalne zagranie forehandowe w wykonaniu Na Li.

40-A
    Return w siatkę Na Li i sytuacja w tym gemie zmienia się błyskawicznie.

40-40
    Lżej zagrała returnem Chinka i błyskawicznie wykorzystała to Amerykanka.

40-30
    Źle trafiła z forehandu returnowego Li i pierwsza piłka obroniona.

40-15
    Niewiarygodne jest to co wyprawia Chinka! Tym razem popisała się fenomenalnym, kątowym returnem. Dwie piłki setowe dla Na Li!!

30-15
    Długa wymiana zakończona tym razem jednym z nielicznych błędów Na Li.

30-0
    Pomyliła się z trudnego backhandu Amerykanka.

15-0
    Wow! Niesamowity forehand returnowy po linii w wykonaniu Na Li!

5:1
    Fenomenalnie zagrała backhandem po skosie Li! Serwis utrzymany przez Chinkę i brakuje jej już tylko jednego gema do zwycięstwa w pierwszym secie.

40-0
    Zaryzykowała returnem po linii Williams, ale znacznie się pomyliła. Trzy szanse na 5:1 dla Chinki!

30-0
    Kapitalnie kątowo zagrała Williams, ale Chinka jeszcze lepiej odegrała w ten sam sposób!

15-0
    Świetny forehand po linii Na Li. Niesamowicie jak na razie gra Chinka.

4:1
    Kapitalny return backhandowy w wykonaniu Chinki. Mamy drugie przełamanie na korzyść Na Li i jest na prowadzeniu 4:1 w pojedynku z Amerykanką. Niespodzianka!

40-30
    Pomyliła się minimalnie forehandem Amerykanka! Szansa na drugie przełamanie dla Na Li!

30-30
    Podwójny błąd serwisowy tym razem w wykonaniu Sereny Williams.

15-30
    As serwisowy przychodzi z pomocą Amerykance.

15-15
    Dobrze backhandem po skosie zagrała Na Li. Williams odegrała backhandem w siatkę.

0-15
    Zaryzykowała returnem z forehandu Chinka, ale znacznie się pomyliła.

3:1
    Zaatakowała przy siatce Chinka i skutecznie. Amerykanka odegrała w potężny aut z forehandu. Podanie utrzymane przez Na Li.

40-30
    Kolejny, podwójny błąd serwisowy w wykonaniu Na Li.

40-15
    Bardzo dobry serwis po prostej w wykonaniu Na Li i Williams odegrała w siatkę z forehandu.

30-15
    Podwójny błąd serwisowy Chinki.

30-0
    Kolejna, doskonała akcja Na Li. Zaczęło się wszystko od dobrego serwisu, potem świetny forehand do narożnika i zakończenie backhandem.

15-0
    Forehand Amerykanki ląduje za linią końcową.

2:1
    Fenomenalna akcja Na Li. Forehand do narożnika, backhand i Serena nie zdołała odegrać na połowę rywalki. Przełamanie, a w Stambule wielka owacja dla Chinki!

A-40
    Kapitalne minięcie Chinki wzdłuż linii z backhandu. Breakpoint dla Na Li.

40-40
    Zaryzykowała mocnym forehandem po linii Amerykanka, ale pomyliła się o kilka centymetrów. Równowaga!

30-40
    Świetny serwis Sereny i zakończenie akcji forehandem ze środka kortu.

30-30
    Nieudany skrót Amerykanki. Doskonale dobiegła do niego Chinka i odegrała skośnym backhandem.

15-30
    Chinka wyrzuca swój backhand za linią końcową.

15-15
    Dobre zagranie forehandowe Li. Williams odegrała w siatkę.

0-15
    Dobry serwis Sereny i rywalka returnuje forehandem daleko w aut.

1:1
    Return forehandowy Amerykanki ląduje za linią boczną boiska. Na Li doprowadza do remisu w pierwszym secie. Pewny gem Chinki.

40-15
    Kolejny raz mocno returnem zagrała Williams, ale tym razem nie trafiła w kort.

30-15
    Pomyliła się z forehandu młodsza z sióstr Williams.

15-15
    Wow. Świetnie returnem backhandowym zagrała Williams.

15-0
    Kapitalna akcja serv and volley na początek drugiego gema.

0:1
    Świetny serwis po prostej Williams i jeszcze lepszy backhand. Gem otwarcia dla liderki rankingu WTA.

15-40
    Backhandowy return Na Li zatrzymuje się na taśmie.

15-30
    W siatkę z forehandu trafiła Williams. Pierwszy punkt w tym finale dla Chinki.

0-30
    Swobodna akcja Amerykanki zakończona świetnym backhandem po skosie.

0-15
    Wygrywającym serwisem rozpoczęła Serena Williams.

0:0
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Serena Williams przed początkiem spotkania poszła jeszcze na chwilę do szatni, ale już wróciła. Zaczynamy!

Rozgrzewka już się zakończyła.

Zawodniczki właśnie pojawiają się na korcie. Za chwilę rozgrzewka.

Na relację z finału WTA Championships zapraszamy już od godziny 16:00 w niedzielne popołudnie. Szykuje się ciekawe spotkanie.. czy Chinka postawi opór silnej Amerykance?

W ostatnich 4 latach obie zawodniczki mierzyły się ze sobą dziewięciokrotnie. Bilans zdecydowanie bardziej korzystny dla Amerykanki. Williams wygrała 8 pojedynków z 9 rozegranych, a Chinka sięgnęła po zwycięstwo tylko dzięki temu, że rywalka.. nie wyszła na kort i oddała spotkanie walkowerem!

Na Li zaś została wylosowana do grupy białej wraz z Victorią Azarenką Jeleną Janković oraz Sarą Errani. Chinka wygrała wszystkie spotkania w fazie grupowej ze stratą jednego seta w pojedynku z Janković. W półfinale zmierzyła się z Petrą Kvitovą. Czeszka nie zdołała ugrać nawet jednego seta.

Jak przebiegała droga Amerykanki do finału? Serena Williams została rozlosowana do grupy czerwonej wraz z Agnieszką Radwańską, Petrą Kvitovą oraz Angeliką Kerber. Liderka rankingu pewnie wyszła z grupy. Wygrała wszystkie ze spotkań i na dodatek nie straciła nawet seta. W półfinale pokonała Jeleną Janković, lecz w tym starciu Serbka wygrała jednego seta, ale ostatecznie okazała się słabsza.

Niedziela, godzina 16:00 – finał turnieju na podsumowanie sezonu, czyli WTA Championships. Do boju stanie liderka rankingu – Serena Williams z utalentowaną Chinką – Na Li.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.