Honduras – Szwecja 1:2 (koniec) | Brazylia – Meksyk 1:1 (10:11 po rz. karnych)
Honduras
1:2 (1:0)
Szwecja
Piątek 01.11.2013, 14:00Mistrzostwa Świata U17

Reprezentacja Szwecji pierwszym półfinalistą piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 17. Trzy Korony choć do przerwy przegrywały z Hondurasem 0:1, to odwróciły losy meczu i po bramkach Rakipa oraz Berishy awansują do półfinału mundialu. Podsumowując mecz należy rzec, że pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a lepszą skutecznością popisali się Honduranie. W drugich 45 minutach byliśmy świadkami koncertu Szwedów, a gracze z Ameryki Środkowej praktycznie nie mieli nic do powiedzenia. Widowisko okrasił świetny gol piętką w wykonaniu Berishy. Berisha w naszym mniemaniu zostaje wybrany też graczem meczu, nie tylko za świetną bramkę, ale również za kilka kluczowych zagrań i ogólne zamieszanie, które powodował swoimi kontaktami z piłką pod polem karnym rywali. Żegna się już z Państwem Piotr Pawlak. Zapraszam na kolejne relacje do portalu Lajfy.com. (15:53:12)

90+4
    Próba bezpośredniego uderzenia na bramkę Mohlina, ale futbolówka o dobry metr minęła poprzeczkę.

90+3
    Rzut wolny dla Hondurasu, niemalże przy linii bocznej pola karnego! Uwaga...

90+3
    Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Szwedów, jednak nie udaje się wygrać przebitki.

90+3
    Brzydki faul Ramhorna na Hernandezie i arbiter kolejny raz sięga do kieszonki.

90+2
    Nordin ukarany "żółtkiem". Oznacza to dla niego, że nie zagra w półfinale.

90+2
    Uderzenie na wiwat w wykonaniu Strandberga i Szwedzi urywają cenne sekundy.

90+1
    Trzy minuty doliczone przez arbitra. Trzy minuty nadziei dla Hondurasu.

90
    Jeszcze w ataku Honduras. Zablokowane uderzenie Velasqueza.

90
    Bodden dogrywał z prawej strony w pole karne, jednak dobrze przed własną bramką ustawieni gracze Trzech Koron.

88
    Jeszcze 2 minuty plus to, co doliczy arbiter. Szwedzi nastawieni głównie na kontratak.

86
    Dośrodkowanie wprowadzonego niedawno Lopeza ląduje w rękawicach golkipera Szwedów.

85
    Odważnie z futbolówką zabrał się Velasquez, zbiegł do środka i kropnął z 16. metra wprost w Mohlina.

84
    Andersson miał sporo miejsca w szesnastce rywali i uderzył w..boczną siatkę! Było naprawdę groźnie!

84
    Dziewiąty rzut rożny dla Szwedów i po raz kolejny bez powodzenia.

83
    Obie ekipy wykorzystały zatem limit zmian. Coraz mniej czasu dla Hondurasu na odmianę losów tego meczu.

83
    Zmiana w drużynie Szwecja: z boiska schodzi Engvall, na boisku pojawia się Nordin.

81
    Aj! Groźnie, po rykoszecie uderzył sprzed pola karnego Velasquez! Kompletnie zmylony Mohlin, a futbolówka o centymetry mija słupek!