Honduras – Szwecja 1:2 (koniec) | Brazylia – Meksyk 1:1 (10:11 po rz. karnych)
1:2 (1:0)
Szwecja
Piątek 01.11.2013, 14:00Mistrzostwa Świata U17

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Pora na spotkania ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata do lat 17, które rozgrywane są w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zapraszamy na relację z meczu Honduras – Szwecja. Początek boju na Sheikh Khalifa International Stadium punktualnie o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Honduras rywalizował w grupie A, w której to zajął drugie miejsce, ustępując tylko Brazylii. Piłkarze z Ameryki Środkowej w trzech meczach zgromadzili 4 punkty (2:1 z UAE, 2:2 ze Słowacją i 0:3 z Brazylią). W 1/8 finału Honduras trafił na Uzbekistan, który pokonał skromnie 1:0.

Szwedów los przydzielił do grupy F. Reprezentacja Trzech Koron zajęła w niej miejsce trzecie – za Nigerią i Meksykiem. Skandynawowie ograli Irak, podzielili się punktami z Nigerią oraz musieli uznać wyższość Meksyku. Na początek fazy pucharowej "odprawili" Japończyków.

Na Lajfy.com zapraszamy od godziny 13:45, kiedy to przedstawimy Państwu wyjściowe jedenastki obu ekip.

Honduras: C. Hernandez – Alvarez, Santos, A. Hernandez, Romero, Garcia, Alegria, Borjas, Flores, Velasquez, Palacios.

Szwecja: Mohlin – S. Ramhorn, J. Ramhorn, Sundberg, Wahlquist, Andersson, Citaku, Halvadzic, Berisha, Rakip, Envgall.

Sędziowie: Abdulrahman Mohammed (QAT).

Obie reprezentacje już na murawie. Przed nami hymny narodowe.

Odegrane hymny, przywitanie kapitanów, losowanie stron i możemy zaczynać!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęła reprezentacja Trzech Koron.

2
    Alegria zdecydował się na uderzenie z dystansu, posłał jednak piłkę o dobry metr od lewego słupka.

3
    Rzut wolny dla graczy z Ameryki Środkowej.

4
    Futbolówka zacentrowana na niezłej wysokości, lecz w polu karnym najwyżej wyskoczyli szwedzcy defensorzy.

4
    Po podaniu Envgalla na spalonym Berisha.

7
    Spokojny początek spotkania. Dużo niedokładności po jednej, jak i po drugiej stronie.

Co ciekawe Szwedzi to jedyny przedstawiciel Europy w ćwierćfinałach MŚ do lat 17.

8
    Wróćmy jednak na boisko. Rzut rożny dla Szwedów.

9
    Dośrodkowanie Anderssona na głowę Wahlquista, który uderza wysoko nad poprzeczką.

9
    Niezła akcja Velasqueza na prawej flance, dogranie w pole karne, gdzie nie poradził sobie Flores.

13
    Optyczna przewaga po stronie Hondurasu, nie przenosi się to jednak na sytuacje podbramkowe.

14
    Honduranie mają rzut wolny niedaleko narożnika pola karnego.

14
    Głębokie dośrodkowanie Velasqueza i skuteczną interwencją w powietrzu popisuje się Wahlquist.

15
    Szybki kontratak Trzech Koron. Envgall poradził sobie na prawej stronie z dwójką rywali, ale całą akcję pewnie zaasekurował Santos.

16
    Palacios doszedł do futbolówki w polu karnym, ale nie trafił w nią czysto i pewnie interweniował Mohlin.

17
    A teraz nieporozumienie w defensywie Hondurasu i centymetrów zabrakło Berishy, by dostawić nogę do piłki na 5. metrze.

Mistrzostwa Świata do lat 17 rozgrywane są co 2 lata, a pierwszy turniej odbył się w roku 1985 w Chinach. Najbardziej utytułowaną reprezentacją w tej grupie wiekowej jest Nigeria. "Super Orły" trzy razy triumfowały w mundialu do lat 17, a w wielkim finale łącznie grały aż sześć razy.

20
    20 minut gry za nami. Sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo, samo spotkanie też nie zachwyca.

22
    Nieudany strzał Halvadzica z okolic 25. metra.

23
    Tym razem celne uderzenie na bramkę Hondurasu, autorstwa Berishy.

23
    Rzut rożny dla Trzech Koron, ale kiepskie dośrodkowanie i szybko zagrożenie oddalają Honduranie.

25
    Od kilku minut gracze z Ameryki Środkowej zepchnięci do defensywy.

26
    Rzut rożny dla Szwedów.

26
    Niezłe dośrodkowanie Anderssona i z 9. metra główkuje Berisha – piłka trafia w poprzeczkę, odbija się przed linią bramkową i wychodzi w pole gry!

30
    Zła wrzutka Halvadzica i grę od bramki wznowi Hernandez. Szwedzi coraz bardziej naciskają na swoich rywali.

31
    Honduranie próbują teraz dłużej utrzymać się przy futbolówce. Pozycyjny atak ekipy z Ameryki Środkowej.

31
    Alvarez podłączył się do ofensywnej akcji, kropnął sprzed pola karnego, jednak wprost w ręce Mohlina.

33
    Minimalnie za wysokie dośrodkowanie Halvadzicia i piłki nie zdołał sięgnąć Envgall. Akcję domykał jeszcze Citaku, lecz jego strzał zblokowali rywale.

36
    Potężny, ale też niecelny strzał Rakipa z ponad 20 metrów.

37
    Gol dla Hondurasu!

BRAYAN VELASQUEZ dostał kapitalną, prostopadłą piłkę i mimo, że ta odskoczyła mu od nogi to zdołał ograć Rakipa i uderzyć nie do obrony, po długim słupku!

40
    Honduranie po zdobyciu bramki poczynają sobie na boisku bardzo pewnie.

41
    Jeszcze jedna próba prostopadłego zagrania w kierunku Velasqueza i tym razem zorientowali się szwedzcy defensorzy.

41
    Berisha uderzył z okolic 20 metra w sam środek bramki. Nie mogło i nie sprawiło to kłopotów Hernandezowi.

42
    Citaku przedzierał się prawym skrzydłem, jednak dobrze zaabsorbował go Romero.

44
    Niewiele wskazuje na to, by przed gwizdkiem na przerwę rezultat meczu miał się zmienić. Szwedzi w pozycyjnym ataku.

44
    Romeru fauluje Citaku przy linii bocznej. Skandynawowie zaczną od rzutu wolnego.

45
    Za głębokie dośrodkowanie i Honduranie "uwalniają" grę z własnego pola karnego. Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, w pierwszej połowie.

45
    Borjas przymierzył niecelnie z ponad 30 metrów.

45
    Minuta doliczona przez Abdulrahmana Mohammeda do pierwszej części gry.

Do przerwy Honduranie prowadzą ze Szwedami 1:0. Pierwsze 45 minut bardzo wyrównane, w których to skuteczniejsi okazali się gracze z Ameryki Południowej. Jak na razie byliśmy świadkami dwóch, bramkowych sytuacji. Pierwszą – niewykorzystaną stworzyli sobie piłkarze Trzech Koron, po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Berisha. Z kolei w 37 minucie, sam na sam z bramkarzem znalazł się Velasquez, uderzył precyzyjnie i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Jak na razie ta bramka rozdziela obie ekipy. Zapraszamy za kwadrans, miejmy nadzieję, że nie zabraknie emocji w drugiej części spotkania!

Wszystko gotowe do rozpoczęcia drugiej odsłony meczu, zatem zapinamy pasy i za chwilę wznawiamy emocję!

46

46
    Obie ekipy póki co bez zmian.

46
    Szybki atak Szwedów, przy krótkim słupku zablokowany Berisha. Korner.

47
    Dośrodkowanie Anderssona zgarniają rywale.

48
    Odważnie od początku drugiej połowy Trzy Korony. Rakip faulowany na 35 metrze przez Garcię.

49
    Pierwsza indywidualna kara w dzisiejszym spotkaniu. Halvadzic napomniany za uderzenie Alvareza.

52
    Nieźle zapowiadający się atak Hondurasu, 3 na 3 wychodzili gracze w białych koszulkach, ale Borjas zagrał wprost pod nogi rywala.

53
    Dużo niedokładności na boisku. Teraz pod drugą bramką futbolówkę niemal za darmo oddał Citaku.

54
    Dobry pomysł Borjasa, ale gorzej z wykonaniem – za mocne prostopadłe podanie w kierunku Palaciosa.

56
    Berisha ukarany za bezpardonowy atak na Santosie.

56
    Sygnalizowane uderzenie Floresa z 16. metra i bez kłopotów broni Mohlin.

57
    Zmiana w drużynie Honduras: z boiska schodzi Palacios, na boisku pojawia się Bodden.

58
    Dwa z rzędu rzuty rożne dla reprezentacji Trzech Koron, ale też i dwukrotnie na polu karnym górą rywale.

59
    Halvadzic zastopowany na polu karnym przez Alvareza. Szwedzi mają kolejny rzut rożny – już siódmy dzisiejszego dnia.

60
    I po raz kolejny nic nie wychodzi ze stałego fragmentu gry. Od początku drugiej połowy Szwedzi próbują, ale na niewiele to się zdaje.

61
    Miękkie dośrodkowanie Engvalla i niecelne uderzenie głową Berishy.

63
    Honduranie skutecznie powstrzymują Szwedów przed własnym polem karnym.

64
    Groźne uderzenie Halvadzica z pola karnego i niewiele brakowało! Piłka zatrzepotała w bocznej siatce!

65
    A teraz nieudana próba Citaku. Nieustanne ataki Trzech Koron nie przynoszą spodziewanego efektu.

67
    Odpowiedź Hondurasu i bliski powodzenia Alegria! Świetne uderzenie z okolic 18. metra! Mohlin wyciągnął się jak struna, ale gdyby piłka zmierzała w światło bramki, to golkiper Szwedów miałby spore kłopoty!

68
    Gol dla Szwecji!

ERDAL RAKIP w tempo wyszedł do prostopadłego zagrania Citaku, znalazł się sam na sam z bramkarzem i wszystko wykończył ze stoickim spokojem, strzałem przy słupku!

69
    Zmiana w drużynie Honduras: z boiska schodzi Borjas, na boisku pojawia się Ramos.

70
    Ależ to mogły być fatalne dwie minuty dla graczy z Ameryki Środkowej! Szkolny błąd defensywy i Berisha znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale trafił w.. boczną siatkę!

71
    Zmiana w drużynie Szwecja: z boiska schodzi Halvadzic, na boisku pojawia się Strandberg.

71
    Zmiana w drużynie Szwecja: z boiska schodzi Citaku, na boisku pojawia się Saletros.

72
    Ofensywne posunięcie trenera Larssona. Zatem Szwedzi jeszcze odważniej ruszą na bramkę rywali.

74

VALMIR BERISHA wyprowadza Trzy Korony na prowadzenie! Kapitalne uderzenie młodego Szweda, którego pozazdrościłby chyba nawet sam Zlatan Ibrahimović. Saletros dograł piłkę w pole karne, a tam fenomenalną piętką popisał się Berisha!

75
    Jeszcze jeden atak Szwedów. Strandberg w ostatniej chwili uprzedzony przez Hernandeza.

77
    Druga połowa absolutnie pod dyktando Szwedów. Zobaczymy jak zmiana sytuacji na boisku podziała na reprezentantów Hondurasu.

78
    Strandberg przewinił w ofensywie, a chwilę wcześniej wreszcie atak przeprowadzili Honduranie, lecz na piłce poślizgnął się Bodden.

79
    Za mocne prostopadłe zagranie w kierunku Velasqueza i pewnie futbolówkę łapie Mohlin.

80
    Zmiana w drużynie Honduras: z boiska schodzi Romero, na boisku pojawia się Lopez.

81
    Ofensywna zmiana w szeregach teamu z Ameryki Środkowej. Napastnik zmienia obrońcę.

81
    Aj! Groźnie, po rykoszecie uderzył sprzed pola karnego Velasquez! Kompletnie zmylony Mohlin, a futbolówka o centymetry mija słupek!

83
    Zmiana w drużynie Szwecja: z boiska schodzi Engvall, na boisku pojawia się Nordin.

83
    Obie ekipy wykorzystały zatem limit zmian. Coraz mniej czasu dla Hondurasu na odmianę losów tego meczu.

84
    Dziewiąty rzut rożny dla Szwedów i po raz kolejny bez powodzenia.

84
    Andersson miał sporo miejsca w szesnastce rywali i uderzył w..boczną siatkę! Było naprawdę groźnie!

85
    Odważnie z futbolówką zabrał się Velasquez, zbiegł do środka i kropnął z 16. metra wprost w Mohlina.

86
    Dośrodkowanie wprowadzonego niedawno Lopeza ląduje w rękawicach golkipera Szwedów.

88
    Jeszcze 2 minuty plus to, co doliczy arbiter. Szwedzi nastawieni głównie na kontratak.

90
    Bodden dogrywał z prawej strony w pole karne, jednak dobrze przed własną bramką ustawieni gracze Trzech Koron.

90
    Jeszcze w ataku Honduras. Zablokowane uderzenie Velasqueza.

90+1
    Trzy minuty doliczone przez arbitra. Trzy minuty nadziei dla Hondurasu.

90+2
    Uderzenie na wiwat w wykonaniu Strandberga i Szwedzi urywają cenne sekundy.

90+2
    Nordin ukarany "żółtkiem". Oznacza to dla niego, że nie zagra w półfinale.

90+3
    Brzydki faul Ramhorna na Hernandezie i arbiter kolejny raz sięga do kieszonki.

90+3
    Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Szwedów, jednak nie udaje się wygrać przebitki.

90+3
    Rzut wolny dla Hondurasu, niemalże przy linii bocznej pola karnego! Uwaga...

90+4
    Próba bezpośredniego uderzenia na bramkę Mohlina, ale futbolówka o dobry metr minęła poprzeczkę.

Reprezentacja Szwecji pierwszym półfinalistą piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 17. Trzy Korony choć do przerwy przegrywały z Hondurasem 0:1, to odwróciły losy meczu i po bramkach Rakipa oraz Berishy awansują do półfinału mundialu. Podsumowując mecz należy rzec, że pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a lepszą skutecznością popisali się Honduranie. W drugich 45 minutach byliśmy świadkami koncertu Szwedów, a gracze z Ameryki Środkowej praktycznie nie mieli nic do powiedzenia. Widowisko okrasił świetny gol piętką w wykonaniu Berishy. Berisha w naszym mniemaniu zostaje wybrany też graczem meczu, nie tylko za świetną bramkę, ale również za kilka kluczowych zagrań i ogólne zamieszanie, które powodował swoimi kontaktami z piłką pod polem karnym rywali. Żegna się już z Państwem Piotr Pawlak. Zapraszam na kolejne relacje do portalu Lajfy.com. (15:53:12)